abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    31.5. 23:55 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 24.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Uakari. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    31.5. 17:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 1.48.0 sady nástrojů pro správu síťových připojení NetworkManager. Novinkám se v příspěvku na blogu NetworkManageru věnuje Fernando F. Mancera. Mimo jiné se v nastavení místo mac-address-blacklist nově používá mac-address-denylist.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    31.5. 17:11 | Komunita

    Před 25 lety, 31. května 1999, započal vývoj grafického editoru Krita (Wikipedie). Tenkrát ještě pod názvem KImageShop a později pod názvem Krayon.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    31.5. 12:55 | Nová verze

    Farid Abdelnour se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 24.05.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení brzy také na Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    31.5. 11:22 | Zajímavý článek

    David Revoy, autor mj. komiksu Pepper&Carrot, se rozepsal o své aktuální grafické pracovní stanici: Debian 12 Bookworm, okenní systém X11, KDE Plasma 5.27, …

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    30.5. 22:44 | Nová verze

    Wayland (Wikipedie) byl vydán ve verzi 1.23.0. Z novinek lze vypíchnout podporu OpenBSD.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.5. 21:22 | Zajímavý článek

    Craig Loewen na blogu Microsoftu představil novinky ve Windows Subsystému pro Linux (WSL). Vypíchnout lze GUI aplikaci pro nastavování WSL nebo správu WSL z Dev Home.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.5. 12:44 | Pozvánky

    V sobotu 1. června lze navštívit Maker Faire Ostrava, festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.5. 12:22 | Nová verze

    Webový server Caddy (Wikipedie) s celou řadou zajímavých vlastností byl vydán ve verzi 2.8 (𝕏). Přehled novinek na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 15
    29.5. 22:11 | Nová verze

    Byla vydána verze 3.0 (@, 𝕏) svobodného softwaru HAProxy (The Reliable, High Performance TCP/HTTP Load Balancer; Wikipedie) řešícího vysokou dostupnost, vyvažování zátěže a reverzní proxy. Detailní přehled novinek v příspěvku na blogu společnosti HAProxy Technologies.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    11.1.2017 12:49 lertimir | skóre: 64 | blog: Par_slov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nejde spustit ubuntu-15.10-desktop-amd64
    V Biosu mám společnou prioritu pro USB a CD, nicméně v tomto stavu, USB ani CD bootováno není a vše se neodvratně dere k bootování z disku F:, s tím, že se proces zastaví na: 0.755758 ---[ end Kernel panic - not syncing: VFS: Unable to mount root fs on unknouwn-block(2,0]
    Takhle "USB/CD bootované není" to být podle mne nemůže, je-li správně nastaveno. Pokud máš v BIOSu nastaveno že CD a USB má vyšší prioritu než HDD, a vložíš do CD, USB medium, které validní, správný bootovací systém, tak ten musí odstartovat. Nic co je na nějakém jiném disku to nemůže ovlivnit. To, že se tak neděje, může mít jen dvě vysvětlení.
    1. Priorita CD/USB je nižší než HDD. Pak samozřejmě bootuje HDD. A tato konfigurace se často dělá, protože to chrání uživatele před tím, když by v počítači zapomněl zavirovnou flasku a pak počítač zapnul tak by nastartoval systém ze zavirované flašky, a proto mnoho systému nemá USB jako prioritní boot.
    2. I když si myslíš, že na USB/CD je bootovatelný systém, tak není. V tom případě BIOS zjistí, že tam bootovatelný systém není a jde na další zařízení v pořadí tedy na HDD, a bootne z něj. Nejjednodušší je to zjistit, že flasku / CD dáš do jiného počítače a nabootuješ z ní.
    Co s tím dělat. Primárně doporučuji bootnout instalační disk W7 a opravit z něj pokud co půjde. Instalační disk se dá vyrobit i na tom počitači kde pracuješ. Všechny OEM instalace, které jsem potkal, uměly vypálit instalační disky.

    Pak doporučuji stažené ISO ubuntu vypálit na DVD. (asi stáhnout jiné podle uvedených doporučení) Při vypalování není možné to udělat zásadně špatně, jako když se pracuje s flaskou a diskem. Jak již bylo řečeno, ISO je jen obraz CD/DVD. Každý vypalovací soft umí takové soubory jak vytvářet z DVD ček, tak vypalovat. A žádný z nich ti nedovolí to vypálit jinam než na DVD mechaniku, riziko že něco zničiš na disku v podstatě není. Musel bys to velmi znásilnit.

    Pak z toho disku nabootuješ. a pak tady nic ne

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.