abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 23:55 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 24.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Uakari. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 17:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 1.48.0 sady nástrojů pro správu síťových připojení NetworkManager. Novinkám se v příspěvku na blogu NetworkManageru věnuje Fernando F. Mancera. Mimo jiné se v nastavení místo mac-address-blacklist nově používá mac-address-denylist.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    včera 17:11 | Komunita

    Před 25 lety, 31. května 1999, započal vývoj grafického editoru Krita (Wikipedie). Tenkrát ještě pod názvem KImageShop a později pod názvem Krayon.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 12:55 | Nová verze

    Farid Abdelnour se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 24.05.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení brzy také na Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:22 | Zajímavý článek

    David Revoy, autor mj. komiksu Pepper&Carrot, se rozepsal o své aktuální grafické pracovní stanici: Debian 12 Bookworm, okenní systém X11, KDE Plasma 5.27, …

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    30.5. 22:44 | Nová verze

    Wayland (Wikipedie) byl vydán ve verzi 1.23.0. Z novinek lze vypíchnout podporu OpenBSD.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.5. 21:22 | Zajímavý článek

    Craig Loewen na blogu Microsoftu představil novinky ve Windows Subsystému pro Linux (WSL). Vypíchnout lze GUI aplikaci pro nastavování WSL nebo správu WSL z Dev Home.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.5. 12:44 | Pozvánky

    V sobotu 1. června lze navštívit Maker Faire Ostrava, festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.5. 12:22 | Nová verze

    Webový server Caddy (Wikipedie) s celou řadou zajímavých vlastností byl vydán ve verzi 2.8 (𝕏). Přehled novinek na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    29.5. 22:11 | Nová verze

    Byla vydána verze 3.0 (@, 𝕏) svobodného softwaru HAProxy (The Reliable, High Performance TCP/HTTP Load Balancer; Wikipedie) řešícího vysokou dostupnost, vyvažování zátěže a reverzní proxy. Detailní přehled novinek v příspěvku na blogu společnosti HAProxy Technologies.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    Podle hypotézy Mrtvý Internet mj. tvoří většinu online interakcí boti.
     (90%)
     (3%)
     (4%)
     (4%)
    Celkem 1074 hlasů
     Komentářů: 17, poslední včera 15:31
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek

    Týden na ITBiz: Polovina firem zažila v roce 2023 kybernetický útok nebo incident, který jim znemožnil přístup k datům

    21.1. | Redakce | Různé | 4025×

    Fortinet oznamuje bezpečné síťové řešení s podporou Wi-Fi 7. Sedm technologických trendů: využití API pro umělou inteligenci a vývoj softwaru s pomocí AI. Podle IDC se výdaje na řešení GenAI letos zdvojnásobí a v roce 2027 vzrostou na 151 miliard dolarů. Polovina firem zažila v roce 2023 kybernetický útok nebo incident, který jim znemožnil přístup k datům. Přístupové údaje do eGovernmentu nepatří.

    Fortinet oznamuje bezpečné síťové řešení s podporou Wi-Fi 7

    Společnost Fortine představila komplexní bezpečné síťové řešení na trhu integrované s Wi-Fi 7. První přístupový bod standardu Wi-Fi 7 od společnosti Fortinet, FortiAP 441K, poskytuje vyšší přenosovou rychlost a kapacitu. Nový switch FortiSwitch T1024 konstruovaný specificky podle kapacitních požadavků Wi-Fi 7 podporuje 10 Gb/s Ethernet (GE) a technologii napájení Power over Ethernet (PoE) s výkonem 90 W. Obě nová zařízení zajišťují špičkový výkon bezdrátové sítě, jaký dnešní podniky potřebují. Jako součást řešení Fortinet Secure Networking se bezproblémově integrují s AIOps a bezpečnostními službami FortiGuard AI-Powered Security Services.

    Sedm technologických trendů: využití API pro umělou inteligenci a vývoj softwaru s pomocí AI

    Společnost Cisco vidí v nástupu AI za změnu, která přichází jednou za generaci. Ve své technologické předpovědi na rok 2024 se proto zaměřila na to, jak AI (zejména Generativní AI) ovlivní firemní IT prostředí.

    Podle IDC se výdaje na řešení GenAI letos zdvojnásobí a v roce 2027 vzrostou na 151 miliard dolarů

    Aktualizovaná prognóza IDC uvádí, že podniky v roce 2023 celosvětově investovaly do řešení GenAI více než 19,4 miliardy dolarů. Tyto výdaje, které zahrnují software pro GenAI i související infrastrukturní hardware a IT a podnikové služby, by se měly v roce 2024 více než zdvojnásobit. V roce 2027 pak dosáhnou podle IDC 151,1 miliardy dolarů s průměrnou roční mírou růstu (CAGR) 86,1 % pro období předpovědi 2023-2027.

    Polovina firem zažila v roce 2023 kybernetický útok nebo incident, který jim znemožnil přístup k datům

    Průzkum Global Data Protection Index společnosti Dell Technologies za rok 2023 vede k závěru, že roste náročnost ochrany dat i riziko výpadků IT a narušení bezpečnosti. Z dotazování mezi 1 500 IT manažery vyplynulo, že 90 % z nich se setkalo s nějakou formou kyberútoku. Průměrné náklady spojené s útoky a souvisejícími incidenty meziročně vzrostly z 0,66 na 1,41 milionu USD. Přibližně polovina respondentů (52 %) vnímá reálný potenciál generativní umělé inteligence při posílení obrany jejich firmy. Na druhou stranu 88 % se obává, že GenAI bude generovat velké objemy nových dat, což dále zvýší nároky na zabezpečení.

    Přístupové údaje do eGovernmentu nepatří (Gordic)

    Digitalizace jako podstatný ukazatel modernizace státu je dnes jedním z nejčastěji skloňovaných výrazů. Jejím klíčovým parametrem je pak bezpečnost a autentizace uživatelů. Zejména pak ve spojitosti s datovými schránkami a způsobem přihlašování do nich stále často narážíme na neopodstatněnou otázku, zda ta která platforma umožňuje přihlášení do datové schránky pomocí přístupových údajů. Tato otázka u odborníků na bezpečnost dat vyvolává smíšené pocity mimo jiné i proto, že počet držitelů nějakého prostředku elektronické identifikace napojeného na kvalifikovaný systém provozovaný v souladu s požadavky zákona č. 250/2017 Sb. o elektronické identifikaci je oproti vlastníkům datové schránky fyzické osoby násobně vyšší. Zatímco počet datových schránek fyzických osob překonal hranici osmi set tisíc až koncem září letošního roku, již v březnu bylo dle dostupných údajů vydáno přes dvanáct milionů prostředků elektronické identifikace. Tedy patnáctkrát více.

    Zprávičky

           

    Hodnocení: -

    zatím nehodnoceno
            špatnédobré        

    Nástroje: Tisk bez diskuse

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.