abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 23:55 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 24.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Uakari. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 17:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 1.48.0 sady nástrojů pro správu síťových připojení NetworkManager. Novinkám se v příspěvku na blogu NetworkManageru věnuje Fernando F. Mancera. Mimo jiné se v nastavení místo mac-address-blacklist nově používá mac-address-denylist.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    včera 17:11 | Komunita

    Před 25 lety, 31. května 1999, započal vývoj grafického editoru Krita (Wikipedie). Tenkrát ještě pod názvem KImageShop a později pod názvem Krayon.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 12:55 | Nová verze

    Farid Abdelnour se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 24.05.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení brzy také na Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:22 | Zajímavý článek

    David Revoy, autor mj. komiksu Pepper&Carrot, se rozepsal o své aktuální grafické pracovní stanici: Debian 12 Bookworm, okenní systém X11, KDE Plasma 5.27, …

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    30.5. 22:44 | Nová verze

    Wayland (Wikipedie) byl vydán ve verzi 1.23.0. Z novinek lze vypíchnout podporu OpenBSD.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.5. 21:22 | Zajímavý článek

    Craig Loewen na blogu Microsoftu představil novinky ve Windows Subsystému pro Linux (WSL). Vypíchnout lze GUI aplikaci pro nastavování WSL nebo správu WSL z Dev Home.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.5. 12:44 | Pozvánky

    V sobotu 1. června lze navštívit Maker Faire Ostrava, festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.5. 12:22 | Nová verze

    Webový server Caddy (Wikipedie) s celou řadou zajímavých vlastností byl vydán ve verzi 2.8 (𝕏). Přehled novinek na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    29.5. 22:11 | Nová verze

    Byla vydána verze 3.0 (@, 𝕏) svobodného softwaru HAProxy (The Reliable, High Performance TCP/HTTP Load Balancer; Wikipedie) řešícího vysokou dostupnost, vyvažování zátěže a reverzní proxy. Detailní přehled novinek v příspěvku na blogu společnosti HAProxy Technologies.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    Podle hypotézy Mrtvý Internet mj. tvoří většinu online interakcí boti.
     (90%)
     (3%)
     (4%)
     (4%)
    Celkem 1075 hlasů
     Komentářů: 17, poslední včera 15:31
    Rozcestník

    Proxim Symphony

    Podpora: kompletní
    Ovladač: dodává někdo jiný

    Technické parametry

    Modulace HSS, kmitoctove pasmo 2.4 GHz, vykon 100mW, rychlost 1.6MBps. Jeden napevno nastaveny kanal.

    Novější modely již mají možnost používat 2 protokoly = OpenAir (Proxim) a HomeRF (sdružení více firem). Proxim však doporučuje karty přepnout na pevno do jejich protokolu.

    Identifikace pod Linuxem

    Pro wireless tools postkytují pouze omezené iformace o úrovni signálu (0-128) a kvalitě linky (1-2). Pod úrovní signálu 30 se již nedá rozumně komunikovat.

    Postup zprovoznění pod Linuxem

    Proxim oficialne Linux nepodporuje, ovladace jsou k mani na http://www.komacke.com/distribution.html. Postup instalace je opet v souboru Readme, nebo na http://linux.mikroservis.cz/mikrovlny.html. Ovladac existuje pouze jako modul, pro jadro 2.0.x. Karta je PnP, bez pouziti isapnptools nelze sprovoznit.
    Na uvedenej adrese je link mrtvy. Tu je nova adresa: http://ftp.haucks.org/download/?C=N;O=D.

    Postup byl popsán. Nejnovější ovladače jsou verze 1.7.1. Mě fungují v RH7.0 a v disketové verzi PeeWee Linuxu (založeno na RH7 jádře) naprosto bez problémů. Ja som "to" rozbehal aj na Debian 3.1 Sarge s jadrom 2.4.21 (pri 2.6 jadre to neslo skompilovat). Ak pri zavadzani modulu vyhadzuje hlasku o nezhode kompilatora, treba ovladace a jadro skompilovat s GCC verzie 2 (alebo skusit pouzit "modprobe -f" - neskusal som).

    Poznámka

    Tyto karty jsou vhodne pro nasazeni na malou vzdalenost. Symphony je vyrobne omezena na 1 kanal/domenu, ma PnPID=0 a je schopna obslouzit pouze 10 MAC adres. Z toho plyne moznost pouzit pouze jednu kartu v pocitaci a v ramci radiove viditelnosti pouze jedna sit s max. 10-ti klinety. Dosazitelna vzdalenost je velice mala, v kombinaci anten 5dB vsesmerova a 24dB parabola je pouze cca 1km.

    Mám dojem, že není pravda, že karty jsou přepnuté na jeden kanál a že neumožňují měnit ID masterů. Jak ovladače pro Linux, tak w2000 a 98 nabízejí možnost změnit kanál (1-15) ovšem karta zřejmě prohledává všechny, takže protistanice vidí všechny kanály. Takže je tedy možné, že to kanál nemění, ale zobrazuje ho to. Informace to tom, že může existovat pouze jeden master a nelze u něj měnit jméno (MASTER) se mi taky nelíbí, protože mě to lze měnit libovolně. Kromě čísla kanálu se u mastru i stanice volí číslo domény. To rozhoduje, karta hledá všecny mástery na všech kanálech v dané doméně a připojí se pouze na ty, se kterými mí shodně zadané security ID (20 A-N znaků). Takže ochrana před neoprávněným použitím je.

    Informace, že nelze tyto karty provozovat bez přímé viditelnosti, že nefungují ani z patra do patra ve zděném domě jsou nepravdivé. Fungují bez viditelnosti i na 200m, ale s pořádnou anténou, minimálně na jedné straně.

    Přenosová rychlost je však bídná. V praxi se nedostanete nad 70KB/s. Je však pravda, že jim nevadí ani otevřená mikrovlnná trouba mezi anténama. Ovšem za tu cenu, jaká je dnes o nich stojí zauvažovat. Bez anten si ani neprdnu. S doma vyrobenymi antenami sa "videli" az na 1 meter :-). Rychlost cca 110Kb/s.

    Dokument vytvořil: Fluttershy, yay!, 1.5.2011 00:58 | Zobrazeno: 620×

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.