abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 23:55 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 24.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Uakari. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 17:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 1.48.0 sady nástrojů pro správu síťových připojení NetworkManager. Novinkám se v příspěvku na blogu NetworkManageru věnuje Fernando F. Mancera. Mimo jiné se v nastavení místo mac-address-blacklist nově používá mac-address-denylist.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    včera 17:11 | Komunita

    Před 25 lety, 31. května 1999, započal vývoj grafického editoru Krita (Wikipedie). Tenkrát ještě pod názvem KImageShop a později pod názvem Krayon.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 12:55 | Nová verze

    Farid Abdelnour se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 24.05.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení brzy také na Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:22 | Zajímavý článek

    David Revoy, autor mj. komiksu Pepper&Carrot, se rozepsal o své aktuální grafické pracovní stanici: Debian 12 Bookworm, okenní systém X11, KDE Plasma 5.27, …

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    30.5. 22:44 | Nová verze

    Wayland (Wikipedie) byl vydán ve verzi 1.23.0. Z novinek lze vypíchnout podporu OpenBSD.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.5. 21:22 | Zajímavý článek

    Craig Loewen na blogu Microsoftu představil novinky ve Windows Subsystému pro Linux (WSL). Vypíchnout lze GUI aplikaci pro nastavování WSL nebo správu WSL z Dev Home.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.5. 12:44 | Pozvánky

    V sobotu 1. června lze navštívit Maker Faire Ostrava, festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.5. 12:22 | Nová verze

    Webový server Caddy (Wikipedie) s celou řadou zajímavých vlastností byl vydán ve verzi 2.8 (𝕏). Přehled novinek na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    29.5. 22:11 | Nová verze

    Byla vydána verze 3.0 (@, 𝕏) svobodného softwaru HAProxy (The Reliable, High Performance TCP/HTTP Load Balancer; Wikipedie) řešícího vysokou dostupnost, vyvažování zátěže a reverzní proxy. Detailní přehled novinek v příspěvku na blogu společnosti HAProxy Technologies.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    Podle hypotézy Mrtvý Internet mj. tvoří většinu online interakcí boti.
     (90%)
     (3%)
     (4%)
     (4%)
    Celkem 1075 hlasů
     Komentářů: 17, poslední včera 15:31
    Rozcestník

    Dotaz: Vlastni sitove uloziste pro Android aplikace

    18.11.2020 14:28 ok2zar | skóre: 19
    Vlastni sitove uloziste pro Android aplikace
    Přečteno: 405×
    Zdravim vsechny,

    jsem nucen poridit novy telefon ale narazim na limity uloziste. Drive jsem resil komplikace spojene s hybridnim slotem, ale hybridni slot je vyrobci, v mem spektru zajmu, opousten a ja mam vybrany telefon, ktery umoznuje vlozit dve karty ve formatu nano s tim, ze druha je budto nano SIM nebo pametovka (NM CARD) a figl s adapterem tak nemohu znovu pouzit, takze se musim rozhodnout, zda obetuji druhou SIM nebo moznost rozsireni mista.

    90% mista zabiraji fotky a videa, takze kdyz prestane stacit misto, koupim 2x vetsi kartu, presypu data a jedu vesele dal. To ted dost dobre nepujde, takze budu muset vybirat, ktere fotky si v telefonu necham. A nebo muzu nechat system odsouvat starsi fotky automaticky do google cloudu, jak to delaji Pixely nebo mozna vsechny androidy. Jenze to taky tak upne nechci. Na tomto reseni mi vadi, ze se to moje soubory odsunou nekam a nemam je pod kontrolou. Pokud by bylo reseni, jak je stejnym zpusobem automaticky presouvat na mnou kontrolovane uloziste s tim, ze kdyz se budu chtit podivat na fotku z roku 2015, tak se stahne pres net automaticky, tak to bych opravdu bral.

    Drive jsem zkousel owncloud, ale to nebylo zcela funkcni/spolehlive. Nahradil jsem to aplikaci, ktera soubory z vybraneho folderu synchronizuje na libovolne FTP. Ale neznam zpusob, jak to udelat stejne elegantne a pohodlne, jak jsem to videl na Google Pixel, ale s vyuzitim vlastniho "cloudu".

    Takze resil nekdo z vas neco takoveho? Pripadne nejake tipy, zkusenosti, postrehy z praxe?

    Odpovědi

    18.11.2020 16:04 j
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vlastni sitove uloziste pro Android aplikace
    Jestli je tvuj telefon "ten spravnej" (z pohledu tvyho OPa), tak muzes jednu (nebo obe) SIMky mit jako virtualni. Takze ti slot zustane volnej.

    ---

    Dete s tim guuglem dopice!
    18.11.2020 16:09 mishkooo1 | skóre: 10
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vlastni sitove uloziste pro Android aplikace

    Ahoj, tak mne fungoval nextcloud aj s ich aplikaciou ako na iOS, tak aj na Androide. Nemal som s nou nikdy problem. Momentalne ale uz nevyuzivam. Nepredpokladam ale, ze sa nieco zmenilo. Pripadne ak mas doma nejaky QNAP/Synology NAS, tak ak mi dobre pamat sluzi, tiez maju svoju aplikaciu na odlievanie fotiek a medii z telefonu na ich NAS.

    25.11.2020 23:27 ok2zar | skóre: 19
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vlastni sitove uloziste pro Android aplikace
    No prubnul jsem to, nextcloud fugoval nadherne az do doby, nez jsem mu ukazal tech 23 000 fotek, co chci mit pristupne z cloudu. Jako takto. Pres webove rozhranni to porad funguje, ackoli je poznat, ze to mnozstvi mu dava zabrat, ale android klient se z toho uz neprobudil. Proste jednoduse vytuhne, kdyz chci prochazet fotky v cloudu, ale i kdyz vlezu do folderu, kde mam ty fotky lokalne. No a navic neumi odmazavat lokalni nejstarsi fotky v zavislosti na dochazejicim mistu, ackoli to bych asi ozelel.

    Takze mam dotaz, zda ma nekdo napad, jak to resit.
    otasomil avatar 18.11.2020 16:36 otasomil | skóre: 39 | blog: puppylinux
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vlastni sitove uloziste pro Android aplikace
    Zdravim Pokud budete mit novy telefon tak ty fotky (videa) ze stavajiciho si umistete do pc treba kabelem (to je nejrychlejsi prenos) Pomerne dobry reseni je skript ktery na pripojenem telefonu provede presun fotek do pc, jejich nasledne zmenseni do kopie a ty zmensene zase presune zpatky do vhodneho adresare v telefonu. Narovinu nema nijaky zasadni smysl "vyrabet" mobilem fotky o velikostech presahujicich casto dnes 10 MB. Pokud na tomto nesmyslu presto trvate tak vyse uvedene je vhodne a do telefonu zase vratite fotky i o 10x mensi velikosti, k prohlizeni na displeji telefonu naprosto dostatecne a na limity uloziste jen tak nenarazite. Pro caste pouziti mensich datovych objemu spis doporucuji fotky i ostatni soubory rucne kopirovat, presouvat po siti napr. pomoci klienta EsFiler ktery umi ftp, sftp, smb, ostatni jiz provadet v pc kvuli nesrovnatelne vyssimu komfortu prace. Ono elegantni reseni bez prace jak pisete je sice fajn ale taky lehko ztratite prehled co a jaka data mate, co potrebujete co nikoliv, pokud tomu venujete trochu rucni prace tak budete stale v obraze. Pro synchronizaci velkych objemu dat bych volil opravdu pripojeni pres USB a do pc pomoci rsync stahoval. Lze si napsat obousmerny prenos abyste naopak nejaka data zase do telefonu dostal aktualizovana z pocitace.
    K čemu hudba, která nevede k extázi... Stop MDMA !!! I spam umí být roztomilý

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.