abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 23:55 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 24.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Uakari. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 17:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 1.48.0 sady nástrojů pro správu síťových připojení NetworkManager. Novinkám se v příspěvku na blogu NetworkManageru věnuje Fernando F. Mancera. Mimo jiné se v nastavení místo mac-address-blacklist nově používá mac-address-denylist.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    včera 17:11 | Komunita

    Před 25 lety, 31. května 1999, započal vývoj grafického editoru Krita (Wikipedie). Tenkrát ještě pod názvem KImageShop a později pod názvem Krayon.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 12:55 | Nová verze

    Farid Abdelnour se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 24.05.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení brzy také na Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:22 | Zajímavý článek

    David Revoy, autor mj. komiksu Pepper&Carrot, se rozepsal o své aktuální grafické pracovní stanici: Debian 12 Bookworm, okenní systém X11, KDE Plasma 5.27, …

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    30.5. 22:44 | Nová verze

    Wayland (Wikipedie) byl vydán ve verzi 1.23.0. Z novinek lze vypíchnout podporu OpenBSD.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.5. 21:22 | Zajímavý článek

    Craig Loewen na blogu Microsoftu představil novinky ve Windows Subsystému pro Linux (WSL). Vypíchnout lze GUI aplikaci pro nastavování WSL nebo správu WSL z Dev Home.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.5. 12:44 | Pozvánky

    V sobotu 1. června lze navštívit Maker Faire Ostrava, festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.5. 12:22 | Nová verze

    Webový server Caddy (Wikipedie) s celou řadou zajímavých vlastností byl vydán ve verzi 2.8 (𝕏). Přehled novinek na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 12
    29.5. 22:11 | Nová verze

    Byla vydána verze 3.0 (@, 𝕏) svobodného softwaru HAProxy (The Reliable, High Performance TCP/HTTP Load Balancer; Wikipedie) řešícího vysokou dostupnost, vyvažování zátěže a reverzní proxy. Detailní přehled novinek v příspěvku na blogu společnosti HAProxy Technologies.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    Podle hypotézy Mrtvý Internet mj. tvoří většinu online interakcí boti.
     (90%)
     (3%)
     (4%)
     (4%)
    Celkem 1063 hlasů
     Komentářů: 17, poslední včera 15:31
    Rozcestník

    DNSSEC – domény se zabezpečením

    15. 11. 2018 | Reklama | Reklama | 1761×

    Chcete mít jistou, že vaše doména se nestane cílem útočníků a podvržení falešných stránek? Chcete svým uživatelů, poskytnout co nejlepší zabezpečení? Víte, která doména má v oblasti zabezpečení největší úspěch? Podívejte se, čím je známá doména česká a co je DNSSEC.

    DNSSEC a popularita české domény

    Internet je skvělá věc, která je natolik rozšířená a žádaná a využívá jí tolik lidí po celém světě a je připojeno tolik PC a dalších zařízení, že i bezpečnost je ohrožena a je pořád potřebné na ní pracovat. Internet je totiž dost častým objektem útoků, které následně zneužívají osobní a další údaje jiných uživatelů za účelem obohacení se či znehodnocení informací a podobně.

    Proto bychom měli cítit velikou hrdost na to, že právě naše česká doména patří k těm ve světě, které jsou známé kvalitním zabezpečením a vysokou důvěryhodností. Česká doména patří také mezi první, které začaly používat zabezpečení DNSSEC, a to již od roku 2008.

    DNSSEC

    Správcem české domény je sdružení CZ.NIC, které také intenzivně rozšiřuje zabezpečení DNSSEC.

    A co vlastně DNSSEC umí?

    V první řadě je nutné říct, že DNSSEC je rozšířením DNS. A to především z toho důvodu, že právě DNS slouží jako systém doménových jmen realizovaný pomocí serverů DNS a podporuje výměnu informací. Výměna informací probíhá tak, že vy jako uživatel zadáte do prohlížeče doménové jméno (název internetové adresy) a DNS tento název překládá na řadu číselných kódů, kterým se říká IP adresa. Záležitost, která systému zabere pouhých pár sekund, ale i přes to překlad a hledání informací stačí k tomu, aby byla uživateli podvržena falešná IP adresa.

    A právě jako ochrana proti podvržení falešných domén slouží technologie DNSSEC. Tento systém pracuje na principu asymetrické kryptografie, tedy šifrování a dešifrování.

    Pokud si chcete zaregistrovat českou doménu, tak to lze přes vybraného registrátora. Seznam vhodných registrátorů najdete pod sdružením CZ.NIC. Při výběru tedy hraje roli také to, jestli daný registrátor poskytuje také DNSSEC.

    Třeba registrátor a společnost TELE3 toto zabezpečení poskytuje, a kromě toho i mnoho dalších služeb v oblasti internetu a telekomunikace.

    TELE3

    Jedná se o služby jako webhosting, serverhosting a s nimi spojené služby DNS hosting, SEO hosting, FTP hosting, multihosting, umístění a pronájem serveru, monitoring serveru, virtuální servery, zálohování, správa a servis serveru, hlasové služby VoIP a mnoho dalšího.

    Co se týká zabezpečení, tak společnost TELE3 v rámci svých služeb používá protokoly jak IPv4, tak IPv6 a k rozmístění serverů používá různé TLD domény kvůli vyšší bezpečnosti. DNS má tedy rozmístěné nejen v ČR, ale také v USA a v Německu, čím vytváří kvalitní rozložení, které ztěžuje případné útoky.

    Nástroje: Tisk bez diskuse

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.