abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 20:55 | IT novinky

    IKEA ve Spojeném království hledá zaměstnance do své nové pobočky. Do pobočky v počítačové hře Roblox. Nástupní mzda je 13,15 liber na hodinu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 10:44 | Zajímavý článek

    Alyssa Rosenzweig se v příspěvku na svém blogu Vulkan 1.3 na M1 za 1 měsíc rozepsala o novém Vulkan 1.3 ovladači Honeykrisp pro Apple M1 splňujícím specifikaci Khronosu. Vychází z ovladače NVK pro GPU od Nvidie. V plánu je dále rozchodit DXVK a vkd3d-proton a tím pádem Direct3D, aby na Apple M1 s Asahi Linuxem běžely hry pro Microsoft Windows.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 18
    včera 01:00 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏) květnová aktualizace aneb nová verze 1.90 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.90 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 00:44 | Nová verze

    Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 2024.2 linuxové distribuce navržené pro digitální forenzní analýzu a penetrační testování Kali Linux (Wikipedie). Přehled novinek se seznamem nových nástrojů v oficiálním oznámení.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    5.6. 16:44 | IT novinky

    Počítačová hra Tetris slaví 40 let. Alexej Pažitnov dokončil první hratelnou verzi 6. června 1984. Mezitím vznikla celá řada variant. Například Peklo nebo Nebe. Loni měl premiéru film Tetris.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    5.6. 10:44 | Nová verze

    MicroPython (Wikipedie), tj. implementace Pythonu 3 optimalizovaná pro jednočipové počítače, byl vydán ve verzi 1.23.0. V přehledu novinek je vypíchnuta podpora dynamických USB zařízení nebo nové moduly openamp, tls a vfs.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    5.6. 10:22 | Nová verze

    Canonical vydal Ubuntu Core 24. Představení na YouTube. Nová verze Ubuntu Core vychází z Ubuntu 24.04 LTS a podporována bude 12 let. Ubuntu Core je určeno pro IoT (internet věcí) a vestavěné systémy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    5.6. 01:00 | Nová verze Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    4.6. 19:55 | IT novinky

    Intel na veletrhu Computex 2024 představil (YouTube) mimo jiné procesory Lunar Lake a Xeon 6.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    4.6. 13:44 | IT novinky

    Na blogu Raspberry Pi byl představen Raspberry Pi AI Kit určený vlastníkům Raspberry Pi 5, kteří na něm chtějí experimentovat se světem neuronových sítí, umělé inteligence a strojového učení. Jedná se o spolupráci se společností Hailo. Cena AI Kitu je 70 dolarů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Rozcestník

    Týden na ScienceMag.cz: AI, 3D i FPGA

    9. 12. 2018 | Redakce | Různé | 2142×

    Jak realisticky chodit ve virtuální realitě a přitom nevrážet do stěn a nábytku? Zvuk může pomáhat při 3D tisku z viskózních kapalin. Sofistikovaný systém z grafenu, hub a sinic dokáže generovat elektřinu. Výdaje na výzkum: elektronika vs. medicína. Knihy roku a hvězdy s kolísající jasností.

    Google si nechal patentovat kolečkové boty pro virtuální realitu

    Boty jsou vybaveny kolečky a elektromotorkem, obecně by měly fungovat tak, že by nepozorovaně kompenzovaly pohyb člověka – ovšem ve všech směrech. Hráč by tak mohl realisticky prolézat krajinou, aniž by se ve skutečnosti hnul z místa.

    Zvuk podporuje 3D tisk – i z medu

    Vědci umístili tiskové trysky do akustických komůrek o velikosti menší, než je vlnová délka. To jim umožnilo jednoduchým převodníkem vytvořit kolem hrotu trysky přesně lokalizované zvukové pole. Přitom se generují až stokrát větší síly, než je gravitační síla, takže akustické pole vypuzuje kapičky kapaliny ven z trysky.

    Umělá inteligence pozná, zda obrázek patří k textu

    Když obrázek nebo video nejsou tím, čím se zdají být – respektive byly s určitým sdělením zkombinovány až dodatečně. Problematika falešných zpráva je dnes módní záležitostí. Následující výzkum se zaměřuje na jeden speciální aspekt tohoto problému, multimediální obsah.

    Grafen, sinice, houby a 3D tisk – co z toho může vzejít?

    Houba poskytuje mikroklima. Grafen v systému pak slouží ke shromažďování a odvádění generované elektřiny, kterou vyrábějí sinice. Na 3D tiskárně se v prvním kroku tisklo z inkoustu obsahujícího vlákna grafenu na houbový podklad…

    CESNET představil v Tokiu jedinečnou technologii pro přenos 8K videa

    Technologie pro přenos 8K videa přes Internet využívá programovatelné hradlové pole (FPGA) s velmi malým přidaným zpožděním. Nasazením kodeku TICO a vytvořením systému pracujícího plně v reálném čase v obvodu FPGA se podařilo dosáhnout zpoždění přibližně 1 ms.

    Krátce

    Invazní rostliny jsou v průměru vyšší než původní druhy. Zdomácnělé nepůvodní druhy se svými vlastnostmi neliší od původních druhů, zatímco invazní druhy ano.

    Investice do výzkumu: vede elektronika, software, zdravotnictví a auta. Výdaje na výzkum a vývoj největších společností světa vzrostly oproti loňskému roku o 11 %.

    Baterie s kyselinou karboranovou. Nové elektrolyty vyvinuli odborníci z Toyoty.

    Kde je nahoře a kde dole? Mateřská buňka předává během buněčného dělení informaci o polaritě.

    Další Tabbyina hvězda s podivnými poklesy jasnosti. Astronomové objevili další podivně se chovající hvězdu VVV-WIT-07.

    Medicína neandrtálců. Vědci zkoumali kostry 30 neandrtálců, kteří utrpěli střední až těžká zranění, a přesto přežili.

    Knihy roku 2018 – tipy na dárky Kvantová gravitace, Higgsův boson, parazité, evoluce… Ještě je tak akorát čas objednat nebo si nechat objednat k Vánocům.

    V pueblech se starali i o vlky a kojoty. Místní lidé chovali nejen klasické psy, ale i kojoty, vlky apod. (a nejspíš i jejich různé křížence).

    Orlí hlava v Býku. Titul Česká astrofotografie měsíce za listopad 2018 obdržel snímek LBN 777 – Orlí hlava.

    ČR má nejmodernější pracoviště žárových nástřiků v Evropě. Aplikace nástřiku kaskádovou plazmou, vysokorychlostní technologií HVOF a nástřik elektrickým obloukem a plamenem.

    Nádorové buňky kradou mitochondrie. Rakovinné buňky s poruchou mtDNA nerespirují, a proto nemohou tvořit pyrimidiny. Tím dojde k zablokování jejich růstu.

    Pavel Houser

           

    Hodnocení: -

    zatím nehodnoceno
            špatnédobré        

    Nástroje: Tisk bez diskuse

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.