abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 23:55 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 24.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Uakari. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 17:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 1.48.0 sady nástrojů pro správu síťových připojení NetworkManager. Novinkám se v příspěvku na blogu NetworkManageru věnuje Fernando F. Mancera. Mimo jiné se v nastavení místo mac-address-blacklist nově používá mac-address-denylist.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 8
    včera 17:11 | Komunita

    Před 25 lety, 31. května 1999, započal vývoj grafického editoru Krita (Wikipedie). Tenkrát ještě pod názvem KImageShop a později pod názvem Krayon.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 12:55 | Nová verze

    Farid Abdelnour se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 24.05.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení brzy také na Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:22 | Zajímavý článek

    David Revoy, autor mj. komiksu Pepper&Carrot, se rozepsal o své aktuální grafické pracovní stanici: Debian 12 Bookworm, okenní systém X11, KDE Plasma 5.27, …

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    30.5. 22:44 | Nová verze

    Wayland (Wikipedie) byl vydán ve verzi 1.23.0. Z novinek lze vypíchnout podporu OpenBSD.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.5. 21:22 | Zajímavý článek

    Craig Loewen na blogu Microsoftu představil novinky ve Windows Subsystému pro Linux (WSL). Vypíchnout lze GUI aplikaci pro nastavování WSL nebo správu WSL z Dev Home.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.5. 12:44 | Pozvánky

    V sobotu 1. června lze navštívit Maker Faire Ostrava, festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.5. 12:22 | Nová verze

    Webový server Caddy (Wikipedie) s celou řadou zajímavých vlastností byl vydán ve verzi 2.8 (𝕏). Přehled novinek na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    29.5. 22:11 | Nová verze

    Byla vydána verze 3.0 (@, 𝕏) svobodného softwaru HAProxy (The Reliable, High Performance TCP/HTTP Load Balancer; Wikipedie) řešícího vysokou dostupnost, vyvažování zátěže a reverzní proxy. Detailní přehled novinek v příspěvku na blogu společnosti HAProxy Technologies.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    Podle hypotézy Mrtvý Internet mj. tvoří většinu online interakcí boti.
     (90%)
     (3%)
     (4%)
     (4%)
    Celkem 1071 hlasů
     Komentářů: 17, poslední včera 15:31
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    30.1.2017 16:26 frr | skóre: 34
    Rozbalit Rozbalit vše Re: IPv6 web
    Já bych to možná nestříhal striktně po nějakých pevných patrech... pokud jsem trochu ISP co dostal do LIRu /32, můžu mít hejno "maličkých" (SoHo?) zákazníků, kterým budu dávat jednotlivě /64, třeba z nějakého poolu, z jiného poolu trochu větším zákazníkům /56 nebo /48... ale těžko říct, jestli třeba regionálně nějak poolovat tyhle větší zákoše do větších bloků, jestli to přinese nějaké odlehčení routingu na páteři v rámci AS... odhadem může být hezké nějak si to do základu rozvrhnout, dát třeba "regionální bloček" rozumně malý, aby "ztráty z fragmentace" nebyly moc velké a přitom těch bločků nebylo moc, a ty "regionální bločky" v případě potřeby přidávat.

    Jedna věc mě napadá: pokud bude mít zákazník "interní" LANku číslovanou veřejnými adresami, bál bych se, že bude řvát při jakémkoli pokusu o přečíslování :-) Takže pozdější změně přídělů se zejm. firemní zákazníci budou bránit jak čert kříži. Je fakt, že velkou část opruzu s přečíslováním řeší správné používání DNS a teoreticky by LANky měly být připravené na dual-homing, kde se změna používaného přídělu může dít pravidelně / automaticky / bezobslužně - ale i tak může být spousta jiných míst v konfiguraci aplikací apod., kde uvázne IPv6 adresa a po změně to přestane fungovat... čili nenutit zákazníky zbytečně do přečíslování. Tzn. přidělovat a routovat jednotlivé /64 ? Snese tohle OSPF ve /32 síti? :-D

    Modulo zákazník s geograficky zdvojenou konektivitou, ale to zabíhám do ohavných detailů. Navíc pokud je to v rámci AS, tak se moc neděje, OSPF to vezme, maximálně se lze dohadovat, zda ke každé konektivitě jeden nebo dva CPE routery = zákazník bude chtít CPE routery ve svém vlastnictví a ISP taky...

    Mimochodem, jak vlastně ISP číslujou "spojovací" síť? Myslím poslední míli. Pokud je to multipoint L2 ethernet tak asi /64 jasná volba, ale pokud je to point to point? Unnumbered jako za starých časů na sériových linkách? To by mohlo zabrat třeba i na PPPoE/PPPoA. Přímou enkapsulaci IP do AAL5 VC-MUX tuším nad DSL nikdo nepoužívá... A co když je ta poslední míle point to point ethernet? :-D
    [:wq]

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.