abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 17:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 1.48.0 sady nástrojů pro správu síťových připojení NetworkManager. Novinkám se v příspěvku na blogu NetworkManageru věnuje Fernando F. Mancera. Mimo jiné se v nastavení místo mac-address-blacklist nově používá mac-address-denylist.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 17:11 | Komunita

    Před 25 lety, 31. května 1999, započal vývoj grafického editoru Krita (Wikipedie). Tenkrát ještě pod názvem KImageShop a později pod názvem Krayon.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 12:55 | Nová verze

    Farid Abdelnour se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 24.05.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení brzy také na Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 11:22 | Zajímavý článek

    David Revoy, autor mj. komiksu Pepper&Carrot, se rozepsal o své aktuální grafické pracovní stanici: Debian 12 Bookworm, okenní systém X11, KDE Plasma 5.27, …

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 22:44 | Nová verze

    Wayland (Wikipedie) byl vydán ve verzi 1.23.0. Z novinek lze vypíchnout podporu OpenBSD.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 21:22 | Zajímavý článek

    Craig Loewen na blogu Microsoftu představil novinky ve Windows Subsystému pro Linux (WSL). Vypíchnout lze GUI aplikaci pro nastavování WSL nebo správu WSL z Dev Home.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:44 | Pozvánky

    V sobotu 1. června lze navštívit Maker Faire Ostrava, festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:22 | Nová verze

    Webový server Caddy (Wikipedie) s celou řadou zajímavých vlastností byl vydán ve verzi 2.8 (𝕏). Přehled novinek na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 12
    29.5. 22:11 | Nová verze

    Byla vydána verze 3.0 (@, 𝕏) svobodného softwaru HAProxy (The Reliable, High Performance TCP/HTTP Load Balancer; Wikipedie) řešícího vysokou dostupnost, vyvažování zátěže a reverzní proxy. Detailní přehled novinek v příspěvku na blogu společnosti HAProxy Technologies.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    29.5. 21:11 | IT novinky

    Společnost Framework Computer představila novou vylepšenou verzi svého modulárního notebooku Framework Laptop 13 s Intel Core Ultra Series 1, displej s lepším rozlišením a novou webovou kameru. Přímo do Česka jej zatím koupit nelze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Podle hypotézy Mrtvý Internet mj. tvoří většinu online interakcí boti.
     (90%)
     (3%)
     (4%)
     (4%)
    Celkem 1032 hlasů
     Komentářů: 17, poslední dnes 15:31
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    23.11.2011 22:38 doron | skóre: 21 | blog: Sensors a Ksysguard | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Problémy s midi v Ubuntu
    Hlavně bych se moc nesoustředil na přehrávání MIDI souborů, GM/XG je přeci jen dosti limitované. Timidity se sice v posledních letech zlepšila, ale je to především přehrávač souborů, který ovšem může sloužit jako zvukový server, a mnoho distribucí s tím počítá. K tomu je třeba pořídit původní GUS zvukové banky (tuším že to pochází od Gravis Ultrasound), nebo lze také použít nějakou GM sadu ve formátu sf2. Samozřejmě i speciální banky přijdou vhod, měla jsem takto nehrazené PIANO, pomocí sf2 banky v řádu desítek MB samplů. Ale pokud mohu radit, spíš bych se soustředil na fluidsynth, což je softwarový sf2 syntetizér. Pro fluidsynth existuje i DSSI plugin (něco jako VSTi, či DXi pod Windows). Fluidsyth plugin je použit i v Audacious, což je přehrávač zvukových souborů (něco jako WinAmp pod Win).

    Pokud chcete dělat hudbu v Linuxu, tak jako pod Windows, tak to jde na stejné úrovni, k tomu se ale musíte naučit používat:

    Jack, Realtime zvukový server pro Linux.

    DSSI nástroje: FLuidsyth, Hexter (Yamaha DX7), Xsynth (analogový synth), Whysynth (aditivní synth - zhruba jako Kawai K4), ZynAddSubFX (asi znáte již z Windows, subtraktivní a aditivní syntéza - nástroj té nejvyšší kategorie), LinuxSamler (zvukové banky pro Gigasamler), pak je tu ještě celá série nástrojů Calf (poněkud slabší, ale stojí za vyzkoušení, někdy se jednoduché věci hodí).

    Pokud budete chtít použít VSTi nástroje a efekty pro Windows (i když máme i nativní VST pro Linux), tak bych doporučoval spíše 32bit distribuci (alespoň se mi doposud ve 64bitech nepodařilo zprovoznit wineasio - tedy nástroje je mi nepřipojí skrze jack, kompilace se už daří, i když možná by to chtělo spouštět wine ve 32bit chroot prostředí, zkusím, jak si přenesu 32bit a 64bit instalaci na jeden stroj).

    Pro začátečníka by bylo možná pro začátek použít nějakou hudebně orientovanou distribuci. Co třeba Ubuntu Studio?

    http://ubuntustudio.org/

    Možná by také pro Vás mohlo být schůdné řešení se zvukovými kartami s hardwarovým syntezátorem, jako je Soundblaster Live, Audigy, Audigy 2, které pořídíte na Aukru již od 100Kč. Velkou výhodou těchto je i hardwarový mixer, což oceníte, až budete krotit PulseAudio, obzvlášť v koexistenci s Jack, i když to jde, i docela elegantě (normálně používám: hardware-ALSA-PulseAudio, jen když chci dělat něco s hudbou tak to přepnu do konfigurace hardware-ALSA-JACK-PulseAdio, jde to i bez přerušení běhu PulseAudia.)
    You can't fuck everyone, but you can try to.

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.