abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    31.5. 23:55 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 24.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Uakari. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    31.5. 17:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 1.48.0 sady nástrojů pro správu síťových připojení NetworkManager. Novinkám se v příspěvku na blogu NetworkManageru věnuje Fernando F. Mancera. Mimo jiné se v nastavení místo mac-address-blacklist nově používá mac-address-denylist.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 11
    31.5. 17:11 | Komunita

    Před 25 lety, 31. května 1999, započal vývoj grafického editoru Krita (Wikipedie). Tenkrát ještě pod názvem KImageShop a později pod názvem Krayon.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    31.5. 12:55 | Nová verze

    Farid Abdelnour se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 24.05.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení brzy také na Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    31.5. 11:22 | Zajímavý článek

    David Revoy, autor mj. komiksu Pepper&Carrot, se rozepsal o své aktuální grafické pracovní stanici: Debian 12 Bookworm, okenní systém X11, KDE Plasma 5.27, …

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    30.5. 22:44 | Nová verze

    Wayland (Wikipedie) byl vydán ve verzi 1.23.0. Z novinek lze vypíchnout podporu OpenBSD.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.5. 21:22 | Zajímavý článek

    Craig Loewen na blogu Microsoftu představil novinky ve Windows Subsystému pro Linux (WSL). Vypíchnout lze GUI aplikaci pro nastavování WSL nebo správu WSL z Dev Home.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.5. 12:44 | Pozvánky

    V sobotu 1. června lze navštívit Maker Faire Ostrava, festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.5. 12:22 | Nová verze

    Webový server Caddy (Wikipedie) s celou řadou zajímavých vlastností byl vydán ve verzi 2.8 (𝕏). Přehled novinek na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    29.5. 22:11 | Nová verze

    Byla vydána verze 3.0 (@, 𝕏) svobodného softwaru HAProxy (The Reliable, High Performance TCP/HTTP Load Balancer; Wikipedie) řešícího vysokou dostupnost, vyvažování zátěže a reverzní proxy. Detailní přehled novinek v příspěvku na blogu společnosti HAProxy Technologies.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    6.12.2021 17:04 Heron | skóre: 53 | blog: root_at_heron | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Doporučíte PDU do racku? Nebo jak řešit zkrat?
    Ne, já jsem to nikdy neměl na starosti a nikomu jsem to na hlavu nehodil, ale výkaz práce zde skutečně zveřejnovat nebudu (ani jej nemám) a navíc by to bylo nepodstatné a zcela zbytečné.

    Shodit se nám to povedlo tak, že jsme na tom pustili pgbench nad několika postgresql databázemi. Ve skutečnosti méně, než běžně běželo v produkci. Stačilo pár desítek minut běhu pgbench na několika virtuálkách (malá čísla, něco jako 10 nebo 8). Celkový datový tok a iops na takto postavený storage byl menší, než běžný provoz na produkci a přitom HW to mělo tehdy velmi nadstandardní. Hromada SAS 16x SAS per node, 4 Intel DC SSD. Spousta RAM (128GB). Tři node. Takto luxusní hw pro storage jsme v produkci tehdy skutečně neměli. Tedy 8VM dokázalo shodit storage o 12xSSD, 48SAS HDD (10 nebo 15krpm, to už nevím).

    Zkoušeli jsme to na blokové vrstvě RBD a do vmware přes iscsi - preferované řešení. Zkoušeli jsme přímo do těch virtuálek připojovat cephfs a datový adresář pro postgresql dát do něj - tohle bylo doporučované, mít spoustu cephfs klientů pro data. Tohle bylo ještě horší, tady stačilo pár minut. Zkoušeli jsme někam připojit cepfs, exportovat je jako NFS a toto NFS připojit do vmware a virtuálky na něm.

    Virtuálky se po pár (desítkách) minut zasekly. Výkon storage klesal až k nule a potom to vmware vzdal a prohlásil storage za nedostupný. Při připojení cephfs přímo do virtuálek se to chovalo stejně jako nfs mount při výpadku sítě. Všechny procesy v uninterruptible sleep. Ano, po dalších x hodinách se to probralo. Takže se můžete klidně vozit po výrazu "shodit". cephfs vyloženě padal s nějakým errorem, který už nemám. Ano, RBD nespadlo, jen mělo několik hodin výkon 0IOPS. Takže to vyloženě nespadlo, ale provozovat produkci na 0IOPS nelze.

    Toto rozhodně nebyl stav, na kterém by bylo možné cokoliv produkčně provozovat. Když 48+12 disků dokáže shodit 8 virtuálek, je to za mě nepoužitelné.

    Vlastně nevím, co myslíte tím dvojím metrem a je mi to už jedno. Věnovat tomu dalších x desítek hodin nemělo žádný smysl. Prostě to nefungovalo. Nezvládalo to provoz, který jsme měli běžně na produkci. Mělo to k dispozici nadstandardní HW - 10GbE síť, 4x cache SSD, 16xdatové disky. Oddělená síť pro synchronizaci ceph. Každý stroj 4x10GbE port. Víc jsme tehdy neměli a už tohle byl nadstandard, který jsme v produkci neměli.

    Takže tak.

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.