abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    31.5. 23:55 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 24.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Uakari. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    31.5. 17:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 1.48.0 sady nástrojů pro správu síťových připojení NetworkManager. Novinkám se v příspěvku na blogu NetworkManageru věnuje Fernando F. Mancera. Mimo jiné se v nastavení místo mac-address-blacklist nově používá mac-address-denylist.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 11
    31.5. 17:11 | Komunita

    Před 25 lety, 31. května 1999, započal vývoj grafického editoru Krita (Wikipedie). Tenkrát ještě pod názvem KImageShop a později pod názvem Krayon.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    31.5. 12:55 | Nová verze

    Farid Abdelnour se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 24.05.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení brzy také na Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    31.5. 11:22 | Zajímavý článek

    David Revoy, autor mj. komiksu Pepper&Carrot, se rozepsal o své aktuální grafické pracovní stanici: Debian 12 Bookworm, okenní systém X11, KDE Plasma 5.27, …

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    30.5. 22:44 | Nová verze

    Wayland (Wikipedie) byl vydán ve verzi 1.23.0. Z novinek lze vypíchnout podporu OpenBSD.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.5. 21:22 | Zajímavý článek

    Craig Loewen na blogu Microsoftu představil novinky ve Windows Subsystému pro Linux (WSL). Vypíchnout lze GUI aplikaci pro nastavování WSL nebo správu WSL z Dev Home.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.5. 12:44 | Pozvánky

    V sobotu 1. června lze navštívit Maker Faire Ostrava, festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.5. 12:22 | Nová verze

    Webový server Caddy (Wikipedie) s celou řadou zajímavých vlastností byl vydán ve verzi 2.8 (𝕏). Přehled novinek na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    29.5. 22:11 | Nová verze

    Byla vydána verze 3.0 (@, 𝕏) svobodného softwaru HAProxy (The Reliable, High Performance TCP/HTTP Load Balancer; Wikipedie) řešícího vysokou dostupnost, vyvažování zátěže a reverzní proxy. Detailní přehled novinek v příspěvku na blogu společnosti HAProxy Technologies.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    Rozcestník

    Obecné miniaplikace III

    17.11.2009 17:09 | Přečteno: 816× | poslední úprava: 17.11.2009 17:12

    Jak jsem pohnul s push aktualizacemi, screenlet, conky a náhled na všechny obsahy.

    Push aktualizace

    Použil jsem http://juggernaut.rubyforge.org/, v konfiguraci serveru můžete push aktualizace povolit/zakázat. Když jsou povolené, přidává se do HTML obsahu (třeba nejnovější filmy v kině) ještě kód který pomocí javascript/flash (ano, poměrně děsivé:)), vykutí nějaké ty xml sockety a ajax request věci a na serveru jsem si udělal rake task (něco jako make pro ruby) který stačí cronem spouštět a když nastane změna určitého obsahu tak dá příslušným klientům vědět...

    Bohužel to má pár nedostatků, zatím to funguje jenom ve Screenletu, protože ve KDE plasmoidech nefunguje flash:( (https://bugs.kde.org/show_bug.cgi?id=209611) a taky netuším jak se to škáluje apod. v reálném provozu a jestli by mě to někdo nechal někde provozovat...

    Screenlet, Conky

    Ve vychozí nabídce Screenletů je Webframe, ten prostě zobrazí stránku co mu předhodíte. Jelikož se Screenlety píšou v Pythonu (neumím v něm) a jelikož je považuju za vymírající platformu:) jsem nechtěl nad tím strávit nějak moc času tak jsem tam dodělal automatické periodické stahování (to jsem v podstatě zkopíroval z MailCheckru) a kontrolu jestli jde url stáhnout...). Zkusím kontaktovat autora jestli by to nezařadil do svého kódu.

    S Conky není žádný problém, na serveru vytvářím text automaticky tak že vezmu html, osekám o taky, odstraním případné dos konce řádků, entity převedu a tak.

    TEXT
    
    ${color BADCDD}${font arial:size=10}${execi 5 wget -O - http://localhost:3000/contents/show/csfddokin.txt -q}
    
    

    Takže teď vám stačí vyparsovat ze stránky HTML a dostanete k tomu automaticky TXT. Když uděláte XML tak XML transformaci dostanete HTML a z toho text...

    Parametry od uživatele

    Teď programátorovi daného modelu předávám parametry z url, capitolwords.xml?number=3. Uvažoval jsem jak to udělat a nakonec jsem došel k tomu, že se mu udělá asociativní pole se všemi proměnnými, takže když si hledáte třeba zastávky na na původní stránce pomocí "http://wap.aspone.cz/GetDepartures.ashx?stopId=1146&poleId=6" a autor modelu "nebude proti" tak to "?stopId=1146&poleId=6" zůstane ve stejném tvaru. V současné době to projíždím regulárním výrazem a jako obsah těch proměných v URL mám povolené jen písmena a čísla aby to každý nemusel ošetřovat zvlášť jestli tam není nějaký potencionální nebezpečný běs.

    Přehled všech "obsahů"

    Trochu jsem potunil stránku kde vidíte všechny informace které si můžete nechat v miniaplikaci zobrazovat...

    Hosting

    Serverovou část nahodím na freehostingu www.railshosting.cz, jestli tam nebude nějaký problém s gemy nebo něčím. Ale samozřejmě jestli má někdo nudící se server a chtěl by provozovat nějakou moji zrůdnost tak by to bylo boží:)

    Název pro tohle všechno...

    A kdyby někoho napadl pěkný název pro tohle všechno tak napiště...:)

           

    Hodnocení: 100 %

            špatnédobré        

    Obrázky

    Obecné miniaplikace III, obrázek 1 Obecné miniaplikace III, obrázek 2

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.