42 svobodných a otevřených projektů získalo finanční podporu od NLnet Foundation (Wikipedie).
Americký výrobce čipů Intel plánuje propustit více než 20 procent zaměstnanců. Cílem tohoto kroku je zjednodušit organizační strukturu ve firmě, která se potýká s problémy.
Byla vydána OpenMandriva Lx 6.0 s kódovým názvem Vanadium. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
CSIRT.CZ, český národní CERT provozovaný na základě veřejnoprávní správní smlouvy společností CZ.NIC, shrnuje patnáct let svého fungování pod tímto sdružením: CSIRT.CZ – 15 let ve sdružení CZ.NIC.
Commodore OS Vision (Wikipedie) byl vydán v nové verzi 3.0. Jedná se o linuxovou distribuci určenou pro fanoušky značky Commodore. Předinstalována je na počítačích Commodore 64x.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 208. brněnský sraz, který proběhne v pátek 25. dubna od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1.
Ve svém článku Getting Forked by Microsoft popisuje autor programu Spegel svoji nepříjemnou zkušenost s firmou Microsoft. Firma ho kontaktovala a zpočátku to vypadalo, že by mohlo jít o oboustranně prospěšnou spolupráci, autor tedy ochotně odpovídal na jejich otázky ohledně architektury programu a pomáhal jim ho zprovoznit. Následně komunikace ze strany Microsoftu utichla. Autor předpokládal, že zřejmě došlo ke změně priorit a firma
… více »Společnost Notion Labs stojící za softwarovou platformou pro spolupráci Notion (Wikipedia) oficiálně představila (YouTube) poštovního klienta Notion Mail. Aktuálně funguje pouze nad Gmailem.
Byla vydána nová verze 9.12 z Debianu vycházející linuxové distribuce DietPi pro (nejenom) jednodeskové počítače. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Pro jeden svůj projekt jsem vymýšlel nástroj na generování jmen a dostal jsem tak skvělý nápad, že jsem z něj rovnou udělal utilitku pro širokou veřejnost. Ovládá se příkazovou řádkou, ale připravil jsem dva spustitelné soubory pro snadné vyzkoušení. Je zapotřebí mít nainstalovánu Javu.
Inspiroval jsem se v genetických algoritmech. Mám ženská a mužská jména. Tato se spolu kombinují a dávají vzniknout jménům novým (dětem ). Na přesné fungování algoritmu přijde po chvíli nejspíš každý sám. Není to plnohodnotný genetický přístup, protože křížení jmen probíhá náhodně. Pokud by se implementovala i selekce a mutace, bylo by možné vyvinout nejlepší jméno na světě. Řečeno mým kamarádem, "name to rule the world". I tak si myslím, že program při vhodných parametrech generuje velmi zajímavá jména.
Uvedu příklad. Mám dva vstupní soubory s cca 36 českými jmény z kalendáře.
1) 1000 křížení, posledních 10 jmen:
The boy Sin
The girl Soua
The boy Milt
The girl Bra
The boy Vateribs
The girl Suba
The girl Jaotina
The girl Beniana
The girl Jna
The boy Barbolian
2) 100 křížení, posledních 10:
The boy Zi
The boy Mn
The girl Hula
The boy Maert
The girl Rudolila
The girl Luboma
The girl Zaie
The boy Trirtin
The girl Ta
The boy Mzdor
Program spuštěný bez parametrů vypíše nápovědu. Spuštění bez parametrů z příkazové řádky: java -jar names_generator.jar
. Dále jsem připravil pro snadné vyzkoušení soubory test.sh
a test.bat
. V adresáři se souborem JAR jsou i dva textové soubory s několika jmény do začátku.
Závěrem vyhlašuji soutěž o nejlepší vygenerované jméno. Své výtvory můžete poslat do komentáře. Vítězovi vlastnoručně vygeneruji jméno já sám .
Program je nyní ke stažení z adresy: http://home.zcu.cz/~fmelan/names_generator/names_generator.zip
And remember. Your use of this Software is entirely at your own risk. If your computer explode, I don't care..
Tiskni
Sdílej:
Pěkné, jen tak dál, ke větší slávě FAVky
java -Xmx512m -jar ....
Kam speje? Akože v minulosti sa zverejňovali zdrojové kódy úplne všetkých programov a len v poslednej dobe sa začal objavovať closed source? Takto ste to mysleli?
Odborník nemá problém binárku dizasemblovať a pochopiť čo robí. Pravda "odborník" je na tom asi horšie
Oprava, toto bola vlastne Java. Stačí len dekompilovať a ten výsledný kód býta obvykle celkom dobre čitateľný
To ste si asi skutočne pomýlili portál. Toto je portál o linuxe, nie o programovaní. A mimochodom, programy sú občas užitočné aj samé od seba, nielen z programátorského hľadiska Keď niekto naprogramuje hru, tak prvé, čo spravím, bude, že si ju zahrám. Nie, že budem pol roka študovať kód, aby som zistil, jak ju programoval. To je choré
echo "Cyril" >> m_cz.txt echo "Cecilie" >> f_cz.txt java -jar names_generator.jar m_cz.txt f_cz.txt 100000 10000 | grep "^The boy C"
nic z toho asi stejne nebudes moct pouzit ...
stlačiť GenerateLOL! Přečet sem...
stlačiť Genitálie
vsechno vyplody meho chorobneho mozku, generator se muze jit zahrabat, na tohle nema