abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 17:55 | Komunita

    Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    7.6. 14:55 | IT novinky

    Před 70 lety, 7. června 1954, ve věku 41 let, zemřel Alan Turing, britský matematik, logik, kryptoanalytik a zakladatel moderní informatiky.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    7.6. 11:44 | Zajímavý software

    NiceGUI umožňuje používat webový prohlížeč jako frontend pro kód v Pythonu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    7.6. 10:55 | Nová verze

    Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána ve verzi 2024.6. Z novinek lze vypíchnout lepší integraci LLM (OpenAI, Google AI, Ollama) nebo podporu Matter 1.3.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    6.6. 20:55 | IT novinky

    IKEA ve Spojeném království hledá zaměstnance do své nové pobočky. Do pobočky v počítačové hře Roblox. Nástupní mzda je 13,15 liber na hodinu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    6.6. 10:44 | Zajímavý článek

    Alyssa Rosenzweig se v příspěvku na svém blogu Vulkan 1.3 na M1 za 1 měsíc rozepsala o novém Vulkan 1.3 ovladači Honeykrisp pro Apple M1 splňujícím specifikaci Khronosu. Vychází z ovladače NVK pro GPU od Nvidie. V plánu je dále rozchodit DXVK a vkd3d-proton a tím pádem Direct3D, aby na Apple M1 s Asahi Linuxem běžely hry pro Microsoft Windows.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 41
    6.6. 01:00 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏) květnová aktualizace aneb nová verze 1.90 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.90 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    6.6. 00:44 | Nová verze

    Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 2024.2 linuxové distribuce navržené pro digitální forenzní analýzu a penetrační testování Kali Linux (Wikipedie). Přehled novinek se seznamem nových nástrojů v oficiálním oznámení.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    5.6. 16:44 | IT novinky

    Počítačová hra Tetris slaví 40 let. Alexej Pažitnov dokončil první hratelnou verzi 6. června 1984. Mezitím vznikla celá řada variant. Například Peklo nebo Nebe. Loni měl premiéru film Tetris.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    5.6. 10:44 | Nová verze

    MicroPython (Wikipedie), tj. implementace Pythonu 3 optimalizovaná pro jednočipové počítače, byl vydán ve verzi 1.23.0. V přehledu novinek je vypíchnuta podpora dynamických USB zařízení nebo nové moduly openamp, tls a vfs.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek

    Ako mať kvalitné prednášky?

    16.1.2006 03:21 | Přečteno: 1058× | Virtuálne

    Stále viac ľudí sa sťažuje na kvalitu prednášok na posledných lugconoch. Ja som pracoval v zákulisí lugconu, prednášal kde-kade, v poslednej dobe dokonca tlmočil na konferencii, ale stále nepoznám odpoveď. Dokážeme niečo spraviť pre prednášajúcich, motivovať ich, či im pomôcť sa ďalej zlepšovať?

    Pri všelijakých podujatiach, ktoré fungujú na amatérskej báze (všakovaké pivné piatky-stredy-pondelky, slovenské lugcony, či ostravské semináre) majú prednášajúcich rozličných kategórií. Niektorí sú experti v obore, iní vedia prezentovať, a niektorí to robia len preto, že nevedia o nikom lepšom a predsa lepšie keď to bude aspoň nejako. Na profesionálnejšie organizovanejších akciách (ako OpenWeekend) by to malo byť a skutočne aj je lepšie. Nie je ľahké odpovedať, čo je hlavnou príčinou. Zázemie, nutnosť zaslať paper dostatočne dlho vopred, zborník, kredit, ... ?

    Hlavnou témou k diskusii by mohlo byť, čo dokážu spraviť organizátori na prilákanie kvalitných prednášajúcich? Zabudnime na veci ako tradícia, pravidelný čas a miesto, ktoré nepochybne vplyv majú a zjednodušme to na: Čo sa dá urobiť v organizácii konferencie - lugconu - ..., tak aby sme nestrácali prednášajúcich a získavali nových kvalitných? Dokázali by ste si vypočuť prednášku v angličtine, alebo si myslíte, že je lepšie zostať pri bližších jazykoch?

    PS: Posledná otázka nie je náhodná, momentálne môže byť lacnejšie pozvať prednášajúceho z Londýna, či Paríža než z druhého konca republiky :)

           

    Hodnocení: 67 %

            špatnédobré        

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    16.1.2006 15:20 Eregon | skóre: 22 | blog: Eregonovy_vymysly | Všudezdejší
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ako mať kvalitné prednášky?
    K tem jazykum, myslim, ze anglictina neni na skodu. Treba na Invexu jsem byl na konferenci o bezpecnosti s kolegou, ktery se anglicky nikdy neucil, ale diky nejake dobe prace s IT uz proste spoustu slov zna a rozumi, i kdyz sam neni schopny mluvit. Prednasku v anglictine (tusim, ze prednasel Juha Olliha z finskeho F-Protu, snad jsem jeho jmeno nezkomolil) zvladl v pohode, tu a tam se na neco zeptal, ale jinak OK, takze zahranicnich prednasejicich bych se fakt nebal. I kdyz nutno podotknout, ze anglictine v podani Fina je (nakolik muzu soudit) obvykle rozumet lip, nez v anglictine v podani Americana.

    K te kvalite samotnych prednasek - urcite by pomohlo, kdyby prednasejici byl opravdu pripraveny a zkusil si svoji prednasku odrikat predem samotnym poradatelum, kteri by mu rekli, co se jim nezda na forme.

    Priklad si vezmu z Linux Hall 2004, kde clen ceskeho vyvojoveho tymu OpenOffice.org (na jmeno si bohuzel nevzpomenu) mluvil o novinkach chystanych do OpenOffice 2. Obsah prednasky byl velmi zajimavy, tech novinek proti tehdy aktualni verzi bylo fakt hodne, ale chybela tomu forma.

    Za prvni bylo hodne videt, ze ma velkou tremu a neni zvykly promlouvat pred vetsim poctem lidi (a ze sal Morava byl skoro plny), za druhe (coz mozna do jiste miry souviselo s tou tremou), v podstate jen cetl slides, ktere se promitaly na projektor (jeste tak nestastnym zpusobem, ze pri kazdem posunu na dalsi slide vystupoval a sestupoval ze stupinku, coz znamenalo dost dlouhe mezery v projevu).

    Nechci aby to znelo jako rypani, nerikam, ze je snadne prednaset velkemu poctu lidi, ale prave to, ze si prednasejici to svoje odrika nekomu predem, by kvalitu prednasky mohlo dost zvednout (za predpokladu, ze ma o cem mluvit).
    ~ w w w w (oo)   [oo] w w w w ~
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.