abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 17:55 | Komunita

    Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    7.6. 14:55 | IT novinky

    Před 70 lety, 7. června 1954, ve věku 41 let, zemřel Alan Turing, britský matematik, logik, kryptoanalytik a zakladatel moderní informatiky.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    7.6. 11:44 | Zajímavý software

    NiceGUI umožňuje používat webový prohlížeč jako frontend pro kód v Pythonu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    7.6. 10:55 | Nová verze

    Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána ve verzi 2024.6. Z novinek lze vypíchnout lepší integraci LLM (OpenAI, Google AI, Ollama) nebo podporu Matter 1.3.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    6.6. 20:55 | IT novinky

    IKEA ve Spojeném království hledá zaměstnance do své nové pobočky. Do pobočky v počítačové hře Roblox. Nástupní mzda je 13,15 liber na hodinu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    6.6. 10:44 | Zajímavý článek

    Alyssa Rosenzweig se v příspěvku na svém blogu Vulkan 1.3 na M1 za 1 měsíc rozepsala o novém Vulkan 1.3 ovladači Honeykrisp pro Apple M1 splňujícím specifikaci Khronosu. Vychází z ovladače NVK pro GPU od Nvidie. V plánu je dále rozchodit DXVK a vkd3d-proton a tím pádem Direct3D, aby na Apple M1 s Asahi Linuxem běžely hry pro Microsoft Windows.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 41
    6.6. 01:00 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏) květnová aktualizace aneb nová verze 1.90 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.90 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    6.6. 00:44 | Nová verze

    Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 2024.2 linuxové distribuce navržené pro digitální forenzní analýzu a penetrační testování Kali Linux (Wikipedie). Přehled novinek se seznamem nových nástrojů v oficiálním oznámení.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    5.6. 16:44 | IT novinky

    Počítačová hra Tetris slaví 40 let. Alexej Pažitnov dokončil první hratelnou verzi 6. června 1984. Mezitím vznikla celá řada variant. Například Peklo nebo Nebe. Loni měl premiéru film Tetris.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    5.6. 10:44 | Nová verze

    MicroPython (Wikipedie), tj. implementace Pythonu 3 optimalizovaná pro jednočipové počítače, byl vydán ve verzi 1.23.0. V přehledu novinek je vypíchnuta podpora dynamických USB zařízení nebo nové moduly openamp, tls a vfs.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Rozcestník

    Cenzura

    Tento příspěvek byl označen našimi administrátory, neboť dle jejich názoru nevyhovoval pravidlům slušného chování či zákonům této země.

    Proč?

    Náš portál patří k posledním serverům na světě, které si udržují vysoký standard kvality diskusí. Komentáře jsou k věci, lidé se snaží druhým pomoci, nenadávají si. Schválně srovnejte kvalitu našich diskusí s konkurencí. Chceme tento standard uchovat, bohužel někteří návštěvníci se u nás začínají chovat tak, jak jsou zvyklí jinde. A to nehodláme tolerovat. Proto jsme zavedli cenzuru.

    K čemu je dobrá

    Cenzura je speciální nástroj našich administrátorů k označení nevhodných příspěvků. Mohou jej použít tehdy, pokud narazí na komentář obsahující vulgarismy, osobní urážky či osočování nebo pokud obsah odporuje platným zákonům (například podpora takových zrůdností, jako je komunismus či fašismus, výzvy k nezákonným akcím a podobně).

    Jak funguje

    Text takto označených příspěvků není v diskusi zobrazen. Místo něj je napsáno vysvětlení a odkaz na tuto stránku, kde je zobrazen nezměněný závadný příspěvek. Takto se každý náš čtenář může sám rozhodnout, zda si jej přečte (jde o explicitní akci) a zda měl náš administrátor pravdu, nebo byl příliš úzkostlivý.

    Závadný příspěvek

    Datum: 16.11.2010 22:17
    Od: rita gabrie li
    Titulek: Re: Děti a doba
    Grafomanie

    Grafomanie či hypergrafie (z řeckého grafein - psát, mania - touha) je chorobná touha psát. V lékařském smyslu jde o chorobný stav mysli, pro nějž je typické psaní nesmyslných, nesouvislých shluků slov, v obecnějším slova smyslu termín označuje chorobné nutkání psát texty literárního charakteru, většinou bez ohledu na jejich kvalitu, případně slouží jako pejorativní označení pro autora málo kvalitních děl. Tomuto obecnému chápání je bližší odborný termín typomanie, který označuje chorobnou touhu po publikaci vlastního díla. Tato část článku potřebuje úpravy. Můžete ji vhodně vylepšit. Jak by měly články vypadat, popisuje stránka Vzhled a styl.

    Tito lidé píší, ale to, co píší, bývá pouze shluk obecně uznávaných nepravd a to proto, že autor většinou ví to, co ví obyčejný čtenář. Pokud grafomani mají o něčem ponětí, tak se obvykle nedovedou řádně vyjádřit. Postižení používají slova k vyrovnání se se slovy a obrazy, které je obklopují. Někteří mohou být nadaní a pak jsou schopni psát i autobiografie a lyrická či epická díla. Postižení píší kdekoliv, po papírech, po stěnách, atd., pokud kolem sebe nic takového nemají, uchýlí se i ke psaní po pažích či po nohách. Jedinec má chorobnou touhu po vyjádření svých fantazií pomocí psaní, ale ona touha je více méně touha po vyjádření vlastní existence. Svoje dílo si většinou velmi považují, ale kvalita je většinou pochybná.

    V tomto článku je použit překlad textu z článku Graphomania na anglické Wikipedii. Tento článek týkající se lékařství je příliš stručný nebo neobsahuje důležité informace. Pomozte Wikipedii tím, že jej vhodně rozšíříte. Také můžete pomoci vhodným rozšířením dalších článků z tohoto oboru.

    Tento článek o literatuře je příliš stručný nebo neobsahuje důležité informace. Pomozte Wikipedii tím, že jej vhodně rozšíříte.DemenceDemence Klasifikace MKN-10 F00.–F07. MeSH {{{MeshName}}} Portál Medicína

    Demence je nejzávažnější duševní onemocnění zapříčiněné degenerativními přeměnami v mozkové tkáni. Ty jsou poté následkem rozličných mozkových poruch, nebo poškození, jako jsou Alzheimerova, Huntingtonova, nebo Creutzfeldt-Jakobova nemoc. Nejčastějšími příznaky demence jsou poruchy krátkodobé paměti, úsudku, orientace, a ost. kognitivních schopností, včetně pozornosti, chování, a komunikace, velmi často se poté vyskytují i poruchy vnímání, jako jsou halucinace, iluze, paranoia, také poruchy hybnosti, paralýza, či extrapyramidové poruchy. Velmi významnou vlastností demence je ztráta již získaných duševních schopností, nikdy tedy nelze hovořit o demenci vrozené.

    Prvotní příznaky demence se obvykle projevují, jako postupné oslabování inteligence, schopnosti rozpoznávání a paměti. V preseniu (do 50-60 let) bývá progrese kognitivní deteriorace pomalejší, nicméně doprovázená častou psychotickou symptomatikou, která je schopna vyvolat zdání závažné schizofrenie, zvláště u mladých jedinců. [editovat] Podoby demence

    Demenci rozlišujeme ve dvou základních druzích, dle výskytu prvních příznaků: presenilní (např. progresivní paralýza, TSE, PML) stařecká, senilní (např. demence u Parkinsonovy nemoci)

    Dále ji rozdělujeme dle její příčinosti na: Atroficko-degenerativní (např. Alzheimerova choroba) Ischemicko-vaskulární (např. mozek není dostatečně okysličován, multiinfarktová demence) Symptomatická, infekční (např. alkoholová, v posledních stádiích AIDS, syfilis)

    Související články obsahuje portál Medicína

    Kategorie: Duševní poruchy | Symptomy poruch nervové soustavy
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.