abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 10:44 | Zajímavý článek

    Alyssa Rosenzweig se v příspěvku na svém blogu Vulkan 1.3 na M1 za 1 měsíc rozepsala o novém Vulkan 1.3 ovladači Honeykrisp pro Apple M1 splňujícím specifikaci Khronosu. Vychází z ovladače NVK pro GPU od Nvidie. V plánu je dále rozchodit DXVK a vkd3d-proton a tím pádem Direct3D, aby na Apple M1 s Asahi Linuxem běžely hry pro Microsoft Windows.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 01:00 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏) květnová aktualizace aneb nová verze 1.90 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.90 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 00:44 | Nová verze

    Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 2024.2 linuxové distribuce navržené pro digitální forenzní analýzu a penetrační testování Kali Linux (Wikipedie). Přehled novinek se seznamem nových nástrojů v oficiálním oznámení.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 16:44 | IT novinky

    Počítačová hra Tetris slaví 40 let. Alexej Pažitnov dokončil první hratelnou verzi 6. června 1984. Mezitím vznikla celá řada variant. Například Peklo nebo Nebe. Loni měl premiéru film Tetris.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    včera 10:44 | Nová verze

    MicroPython (Wikipedie), tj. implementace Pythonu 3 optimalizovaná pro jednočipové počítače, byl vydán ve verzi 1.23.0. V přehledu novinek je vypíchnuta podpora dynamických USB zařízení nebo nové moduly openamp, tls a vfs.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 10:22 | Nová verze

    Canonical vydal Ubuntu Core 24. Představení na YouTube. Nová verze Ubuntu Core vychází z Ubuntu 24.04 LTS a podporována bude 12 let. Ubuntu Core je určeno pro IoT (internet věcí) a vestavěné systémy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 01:00 | Nová verze Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    4.6. 19:55 | IT novinky

    Intel na veletrhu Computex 2024 představil (YouTube) mimo jiné procesory Lunar Lake a Xeon 6.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    4.6. 13:44 | IT novinky

    Na blogu Raspberry Pi byl představen Raspberry Pi AI Kit určený vlastníkům Raspberry Pi 5, kteří na něm chtějí experimentovat se světem neuronových sítí, umělé inteligence a strojového učení. Jedná se o spolupráci se společností Hailo. Cena AI Kitu je 70 dolarů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    4.6. 13:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 14.1 svobodného unixového operačního systému FreeBSD. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Rozcestník

    SUSE: Co začalo před 30 lety řádkem kódu, dělá dnes ze světa lepší místo

    6. 8. 2021 | Reklama | Reklama | 1763×

    Hnutí open source se postupně stalo největším projektem spolupráce na celém světě: Více než 56 milionů lidí zde spolupracuje na změnách k lepšímu. Jen málokdo však ví, že jedním z ústředních inovačních center skutečně otevřeného Linuxu a vývoje open source je dnes Praha. Laboratoře společnosti SUSE v Praze totiž nabízejí celou řadu pracovních míst po celé České republice pro inženýry a nadšence do open source, kteří rádi spolupracují v rámci otevřené, globálně propojené komunity.

    25. srpna tomu bude 30 let, co Linus Torvalds spustil nový operační systém, který se postupně stal nedílnou součástí podnikání i našich životů. Linux je open source a dnes ho najdeme všude – v datovém centru, cloudu, na okraji sítí (edge) i mimo ni. Od největších superpočítačů přes lékařské přístroje, mobilní telefony, automobily až po malou helikoptéru zkoumající Mars, abychom jmenovali alespoň některé příklady. Bez Linuxu – a bez open source obecně – se neobejde téměř žádný scénář. A Praha se nachází přímo v centru těchto otevřených inovací a spolupracuje s globální open source komunitou.

    Již více než 20 let pražské laboratoře SUSE Labs vyvíjejí inovace pro Linux a další open source projekty, podporují nasazení open source a zlepšují svět. Z České republiky pochází přibližně 400 zaměstnanců, kteří spolupracují se světovou open source komunitou na nepřeberném množství projektů. Tým SUSE funguje celosvětově, i členové jediného týmu obvykle spolupracují na dálku z mnoha míst světa. To znamená, že téměř u každého projektu SUSE je i někdo z pražských SUSE Labs.

    Vývoj open source řešení – z Prahy do světa

    Technologie kernel live-patching (záplatování jádra za běhu), jedno z nejdůležitějších řešení pro udržení vysoce výkonných linuxových řešení v provozu, byla vyvinuta i se znalostmi českých inženýrů. Dnes velký tým inženýrů a systémových specialistů na linuxové jádro určuje budoucnost linuxových operačních systémů openSUSE a SUSE Linux Enterprise. Čeští inženýři se podílejí na open source technologiích umožňujících provoz superpočítačů a datových center, na specializovaných úpravách jádra pro provoz velkých instancí ve veřejných cloudech nebo nejkritičtějších systémů SAP, na specializovaných verzích Linuxu pro inteligentní automobily umožňující autonomní řízení i na inovacích pro nejmenší zařízení. Například SLE Micro, odlehčený neměnný operační systém, který je optimalizován pro případy použití na okrajích infrastruktury (edge), pohání vestavěná zařízení, aplikace v reálném čase a průmyslový internet věcí.

    Expertní tým SUSE v České republice hraje také významnou úlohu v bezpečnost a při certifikaci produktů. Tyto procesy patří mezi nejdůležitější stavební kameny globálního IT ekosystému. Bezpečnostní tým SUSE má téměř dvě desetiletí zkušeností s prací na proaktivním i reaktivním zabezpečení a zajišťuje, aby byly produkty SUSE byly z hlediska zabezpečení výjimečné. Špičkoví odborníci zajišťují, že procesy, infrastruktura a produkty jsou navrženy, provozovány, udržovány a chráněny v souladu s těmito certifikacemi a bezpečnostními standardy, jak je definovala společnost SUSE. Proto SUSE Linux Enterprise Server 15 SP 2 nedávno získal certifikaci Common Criteria EAL 4+ pro celý svůj zabezpečený dodavatelský řetězec softwaru.

    V neposlední řadě má český tým SUSE zásadní podíl na zajištění kvality vydávaných verzí. Početný tým vysoce specializovaných inženýrů kvality zajišťuje, aby nová vydání neobsahovala chyby. Kromě toho vysoce kvalifikovaní techničtí projektoví manažeři a technicky vzdělaní manažeři verzí řídí specifické technologické oblasti a dovádějí softwarové projekty až do konce.

    Práce z domova se stala novým standardem a všechny kariérní příležitosti ve společnosti SUSE proto umožňují vzdálenou práci. Český tým expertů se proto neomezuje pouze na oblast Prahy. Zaměstnanci mohou pracovat odkudkoliv z České republiky a podílet se na open source inovacích.

    Zvolte si otevřenost a staňte se součástí komunity

    Produkty a řešení SUSE jsou skutečně open source, což znamená, že si je neschováváme pod pokličkou, ale spolupracujeme s komunitou a vše sdílíme. Naše firemní kultura je zakořeněna v étosu open source komunity – ceníme si spolupráce, otevřenosti, inkluze a navíc se snažíme, aby nám cesta do budoucnosti přinášela radost. Rozhodnete-li se pro open a připojíte-li se k týmu SUSE, zažijete tuto atmosféru na vlastní kůži. Intenzivně se také zaměřujeme na úspěch našich zákazníků a partnerů. Náš tým vychází vstříc našim zákazníkům – a dokonce i těm, kteří našimi zákazníky nejsou – při řešení výzev a problémů spojených s jejich podnikáním.

    Abychom co nejlépe posílili postavení našich zaměstnanců, nabízí společnost SUSE interní školení, a to jak online, tak osobně, a také rozsáhlý mentoringový program. Vzhledem k rozsáhlým odborným znalostem, které jsou nutné k vytvoření moderního operačního systému, je učení, studium a výzkum součástí každého pracovního dne.

    Můžete začít ještě dnes, vybrat si otevřenou pozici, připojit se k našemu týmu a přispět k tomu, aby svět byl lepším místem. Více informací: https://jobs.suse.com/us/en/engineering

    Vojtěch Pavlík, viceprezident Linux Systems Group, SUSE

    Nástroje: Tisk bez diskuse

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.