abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 16:22 | Upozornění

    Společnosti Ticketmaster byla odcizena databáze s osobními údaji (jméno, adresa, telefonní číslo a část platebních údajů) 560 miliónů zákazníku. Za odcizením stojí skupina ShinyHunters a za nezveřejnění této databáze požaduje 500 tisíc dolarů [BBC].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    31.5. 23:55 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 24.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Uakari. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    31.5. 17:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 1.48.0 sady nástrojů pro správu síťových připojení NetworkManager. Novinkám se v příspěvku na blogu NetworkManageru věnuje Fernando F. Mancera. Mimo jiné se v nastavení místo mac-address-blacklist nově používá mac-address-denylist.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 21
    31.5. 17:11 | Komunita

    Před 25 lety, 31. května 1999, započal vývoj grafického editoru Krita (Wikipedie). Tenkrát ještě pod názvem KImageShop a později pod názvem Krayon.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    31.5. 12:55 | Nová verze

    Farid Abdelnour se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 24.05.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení brzy také na Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    31.5. 11:22 | Zajímavý článek

    David Revoy, autor mj. komiksu Pepper&Carrot, se rozepsal o své aktuální grafické pracovní stanici: Debian 12 Bookworm, okenní systém X11, KDE Plasma 5.27, …

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    30.5. 22:44 | Nová verze

    Wayland (Wikipedie) byl vydán ve verzi 1.23.0. Z novinek lze vypíchnout podporu OpenBSD.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.5. 21:22 | Zajímavý článek

    Craig Loewen na blogu Microsoftu představil novinky ve Windows Subsystému pro Linux (WSL). Vypíchnout lze GUI aplikaci pro nastavování WSL nebo správu WSL z Dev Home.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.5. 12:44 | Pozvánky

    V sobotu 1. června lze navštívit Maker Faire Ostrava, festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.5. 12:22 | Nová verze

    Webový server Caddy (Wikipedie) s celou řadou zajímavých vlastností byl vydán ve verzi 2.8 (𝕏). Přehled novinek na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 17
    Rozcestník


    Vložit další komentář
    10.4.2006 11:51 Martin Beránek | skóre: 33 | blog: mousehouse | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Návrhy na vylepšení ábíčka
    akorat to neresi problem s rss, takze ja to blokuju na vyssi urovni.
    never use rm after eight
    10.4.2006 11:52 Jan Merta | blog: jam
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Návrhy na vylepšení ábíčka
    10.4.2006 12:00 Petr Bayer | blog: NIL
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Návrhy na vylepšení ábíčka
    Omlouvám, se že jsem to přehlédl. Ještě mi schází to blokování threadů. Dík.
    Kill the poor!
    10.4.2006 12:40 Leoš Literák | skóre: 74 | blog: LL | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Návrhy na vylepšení ábíčka
    Uplne zrusit cely blokovany thread by znamenalo, ze bude pekne matouci sledovani novych komentaru. U diskuse uvidis, ze pribyl novy komentar, otevres ji a on nikde.

    Mi osobne soucasna podoba spise vyhovuje. Vidim, ze tam ten blokovany komentar je a mam svobodu si rozhodnout, zda porusim rozhodnuti blokovat a prectu si to vlakno ci ne. Kdyby vlakno zmizelo, ani nezjistim, ze tam je. Pak bych asi jako vyvojar tohoto fora musel zrusit sve blokace :-( Protoze obcas musim odpovidat na reakce cloveka, ktereho blokuju. Typicky kdyz pise navrhy ci komentare v mem blogu.
    Zakladatel tohoto portálu. Twitter, LinkedIn, blog, StackOverflow
    10.4.2006 12:00 Robert Krátký | skóre: 94 | blog: Robertův bloček
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Návrhy na vylepšení ábíčka
    A proč jsem to nenapsal do bugzilly? Protože by to zřejmě zapadlo.
    Můžu tě ujistit, že když Leoš přemýšlí, co je potřeba opravit, doprogramovat nebo vylepšit, dívá se do bugzilly.
    brk avatar 10.4.2006 12:13 brk | skóre: 29 | blog: broukoviny
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Návrhy na vylepšení ábíčka
    Možná by to nezapadlo pro Leoše, ale pro většinu návštěvníků Abíčka IMHO ano a to by mohla být škoda, pokud k tomu mají co říct. Nejde o typický bug.
    USE="-qt -kde"
    10.4.2006 13:08 Robert Krátký | skóre: 94 | blog: Robertův bloček
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Návrhy na vylepšení ábíčka
    Těch příležitostí, kde k tomu mohli něco říct, už tu byla hromada. Naposledy třeba přímo pod zápisem Leoše, kde oznamoval zavedení nových funkcí, včetně blokování blogů. Takže mi připadá, že kdyby to pro většinu návštěvníků abíčka zapadlo, nic hrozného by se nestalo...
    10.4.2006 14:04 Leoš Literák | skóre: 74 | blog: LL | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Návrhy na vylepšení ábíčka
    Nejlepsi je, kdyz zadas novou bugu a napises o ni do blogu. Uplne nejhorsi varianta je napsat pozadavek spravcum, protoze to komentovat nemuze nikdo a po zpracovani ten pozadavek navzdy zmizi.
    Zakladatel tohoto portálu. Twitter, LinkedIn, blog, StackOverflow
    10.4.2006 12:22 xkesh | skóre: 46 | blog: eXtempore
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Návrhy na vylepšení ábíčka
    Banovací neverending story

    Dovolte, abych vam slavnostne oznamil, ze timto zapisem (ve spojenim s predeslym) jste se prave uspesne kvalifikoval na muj osobni banovaci seznam :P
    10.4.2006 13:12 ghostmonk | skóre: 10 | blog: freemind
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Návrhy na vylepšení ábíčka
    Bohužel, to pro nově příchozí čtenáře bude vypadat asi dost podivně, když tady někdo bude něco prezentovat bez kritického ohlasu. IMHO by bylo dobré aby se u každého příspěvku v hlavičce zobrazovala věta - něco jako: Tento reg. uživatel je blokován pro X reg. uživatelů
    vencour avatar 11.4.2006 13:06 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Návrhy na vylepšení ábíčka

    ...Tento reg. uživatel je blokován pro X reg. uživatelů

    To by se mi taky líbilo ;-)

    Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
    David Watzke avatar 11.4.2006 13:39 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Návrhy na vylepšení ábíčka
    Jj, ale já bych se za to styděl :-D
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    vencour avatar 11.4.2006 14:42 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Návrhy na vylepšení ábíčka

    Jak styděl? Za to, že tě někdo nechce? Ale aspoň bys to věděl :-/

    Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
    David Watzke avatar 11.4.2006 14:49 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Návrhy na vylepšení ábíčka
    Stejně bych nevěděl kdo to je... tedy o jednom bych věděl, ale kdyby jich bylo víc.
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    10.4.2006 13:14 Tomáš | skóre: 25 | Ústí nad Labem
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Návrhy na vylepšení ábíčka
    Malý OT: netýká se to sice banování, ale taky to je návrh na vylepšení ábíčka.

    Nebylo by estetičtější a logičtější u výpisu diskusního fóra psát hvězdičku vedle počtu komentářů, tedy stejně, jako je tomu např. u zpráviček?
    10.4.2006 14:03 Leoš Literák | skóre: 74 | blog: LL | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Návrhy na vylepšení ábíčka
    Je to prvni verze, takze sbirame podnety a snazime se najit nejlepsi variantu. ;-)
    Zakladatel tohoto portálu. Twitter, LinkedIn, blog, StackOverflow
    10.4.2006 14:16 trekker.dk | skóre: 72
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Návrhy na vylepšení ábíčka
    Podle čeho se generuje ta hvězdička? Teď jsem zrovna narazil na jednu starší diskuzi, která u sebe měla hvězdičku, ale když jsem ji otevřel, žádný komentář nebyl zvýrazněn.
    Quando omni flunkus moritati
    10.4.2006 14:57 Leoš Literák | skóre: 74 | blog: LL | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Návrhy na vylepšení ábíčka
    Porovnanim cisla posledniho komentare, co jsi videl a aktualniho posledniho komentare. U starych diskusi, kde v hlavicce diskuse neni cislo posledniho komentare, pouziju zjednoduseni, ze cislo posledniho komentare je rovno poctu komentaru.
    Zakladatel tohoto portálu. Twitter, LinkedIn, blog, StackOverflow
    10.4.2006 14:27 Pavel 'lingeek' Szalbot | skóre: 54 | Třinec
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Návrhy na vylepšení ábíčka
    Nečetl jsem příspěvek, ale proč jsi nenapsal spíše do diskusního fóra? Blogy velmi mnoho čtenářů nesleduje.
    Math, as Barbie says, is hard.
    10.4.2006 14:31 Robert Krátký | skóre: 94 | blog: Robertův bloček
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Návrhy na vylepšení ábíčka
    Jsem docela rád, že se tohle neprobírá v diskuzních fórech. Je tam sice fórum o portálu, ale protože to zajímá hlavně ty, kdo čtou blogy, klidně bych to ponechal tady.
    10.4.2006 15:17 Pavel 'lingeek' Szalbot | skóre: 54 | Třinec
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Návrhy na vylepšení ábíčka
    Podle mě by to v diskusním fóru probralo více lidí, což si témata "k portálu" zaslouží. Nicméně kvalitativně (jak to říct slušně?) si to zaslouží zůstat tady (v blogech (hrad?)).
    Math, as Barbie says, is hard.
    10.4.2006 16:31 Robert Krátký | skóre: 94 | blog: Robertův bloček
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Návrhy na vylepšení ábíčka
    Jenže já myslím, že už to probralo tolik lidí... Bylo o tom několik zápisků v blozích a hodně dlouhé diskuze. Proto mi přijde zbytečné to vláčet ještě diskuzemi. Ted už je to jen mlácení slámy.
    vencour avatar 11.4.2006 13:09 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Návrhy na vylepšení ábíčka

    ...v blogech (hrad?)

    Aha, to asi nebude podle lesa (blozích).

    Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
    David Watzke avatar 11.4.2006 13:40 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Návrhy na vylepšení ábíčka
    Myslím, že určitě bude ;-)
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    vencour avatar 11.4.2006 14:41 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Návrhy na vylepšení ábíčka

    takže nějak takhle?

       blog            hrad      les
    1. blog            hrad      les
    2. blogu/a         hradu     lesa
    3. blogu/ze        hradu     lesu/e
    4. blog            hrad      les
    5. blogu           hrade     lese
    6. blogu           hradu     lese
    7. blogem          hradem    lesem

    Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
    David Watzke avatar 11.4.2006 14:51 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Návrhy na vylepšení ábíčka
    Je to na hlavu... IMHO by někdo měl přidat blog mezi ty vzory, LOL.
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    10.4.2006 22:29 pp_jj | skóre: 8 | blog: kdysi jsem tu psal
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Návrhy na vylepšení ábíčka
    Už jste s tím trapní. Pořád byste někoho blokovali. Připadá mi, že už jste tím posedlí. Jako kdyby snad vás někdo nutil všechno číst...
    Best viewed in Mozilla Explorer.
    11.4.2006 07:14 Leoš Literák | skóre: 74 | blog: LL | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Návrhy na vylepšení ábíčka
    Kdyby sis to precetl pozorne, zjistil by jsi, ze tento prispevek se tyka funkce blokovat, coz je osobni nastaveni a umoznuje necist prispevky cloveka, ktereho nechci cist.
    Zakladatel tohoto portálu. Twitter, LinkedIn, blog, StackOverflow

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.