abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 17:55 | Zajímavý článek

    Příspěvek na blogu Codean Labs rozebírá zranitelnost CVE-2024-4367 v PDF.js, tj. mj. prohlížeči PDF souborů ve Firefoxu. Při otevření útočníkem připraveného pdf souboru může být spuštěn libovolný kód v JavaScriptu. Vyřešeno ve Firefoxu 126.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 12:55 | Nová verze

    Lazygit byl vydán ve verzi 0.42.0. Jedná se o TUI (Text User Interface) nadstavbu nad gitem.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 12:22 | IT novinky

    K open source herní konzole Picopad přibyla (𝕏) vylepšená verze Picopad Pro s větším displejem, lepšími tlačítky a větší baterii. Na YouTube lze zhlédnout přednášku Picopad - open source herní konzole z LinuxDays 2023.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    17.5. 13:44 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏) nová major verze 17 softwarového nástroje s webovým rozhraním umožňujícího spolupráci na zdrojových kódech GitLab (Wikipedie). Představení nových vlastností i s náhledy a videi v oficiálním oznámení.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    17.5. 12:22 | Komunita

    Sovereign Tech Fund, tj. program financování otevřeného softwaru německým ministerstvem hospodářství a ochrany klimatu, podpoří vývoj FFmpeg částkou 157 580 eur. V listopadu loňského roku podpořil GNOME částkou 1 milion eur.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    17.5. 01:55 | Komunita

    24. září 2024 budou zveřejněny zdrojové kódy přehrávače Winamp.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 12
    16.5. 23:33 | Nová verze

    Google Chrome 125 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 125.0.6422.60 přináší řadu oprav a vylepšení (YouTube). Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 9 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    16.5. 21:11 | Nová verze

    Textový editor Neovim byl vydán ve verzi 0.10 (𝕏). Přehled novinek v příspěvku na blogu a v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    16.5. 20:55 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 6.3 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Přehled změn v příslušném seznamu. Tor Browser byl povýšen na verzi 13.0.15.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    16.5. 13:33 | IT novinky

    Dnes ve 12:00 byla spuštěna první aukce domén .CZ. Zatím největší zájem je o dro.cz, kachnicka.cz, octavie.cz, uvycepu.cz a vnady.cz [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    Podle hypotézy Mrtvý Internet mj. tvoří většinu online interakcí boti.
     (79%)
     (5%)
     (9%)
     (8%)
    Celkem 384 hlasů
     Komentářů: 16, poslední 14.5. 11:05
    Rozcestník

    Dotaz: pripojeni adsl v mandrive 2006

    21.8.2006 19:10 Tonymen | skóre: 3
    pripojeni adsl v mandrive 2006
    Přečteno: 49×
    Prave sem nainstaloval mandrivu linux ale nejde mi v ni net. Mam adsl modem.Muze mi prosim nekdo pomoc?

    Odpovědi

    vmachek avatar 22.8.2006 13:33 vmachek | skóre: 7 | Příbram
    Rozbalit Rozbalit vše Re: pripojeni adsl v mandrive 2006
    muze
    kozzi avatar 22.8.2006 13:44 kozzi | skóre: 55 | blog: vse_o_vsem | Pacman (Bratrušov)
    Rozbalit Rozbalit vše Re: pripojeni adsl v mandrive 2006
    Tak zase styl jakým jste se zeptal odpovídá tomuto"Nejde mi internet co mám dělat" Možné odpovědi na tento typ otázek "Zajdi si do věštírny" nebo "A co mi stím". Takže jestli hledáš na tomto serveru pomoc tak se zeptej ve stylu. Dobry den mam mandriva linux vezi xyz nedari se mi nani provoznit usb adsl modem nazev_vyrobce a_presny_typ. No alspon toto je minimum ktomu aby jsme ti mohli ric zda je mozno ten tvuj modem rozchodit nebo ne
    Linux je jako mušketýři "jeden za všechny, všichni za jednoho"
    22.8.2006 14:35 DNA
    Rozbalit Rozbalit vše Re: pripojeni adsl v mandrive 2006
    doufám že je to modem s ethernetem, dneska si každej koupí šmejd s usbéčkem a pak brečí, že mu to nejde rozchodit, rve moduly do jádra a kdesi cosi...
    22.8.2006 16:01 Tonymen | skóre: 3
    Rozbalit Rozbalit vše Re: pripojeni adsl v mandrive 2006
    Ok, Takze mam mandrivu 2006 a modem je adsl-Edimax fast ethernet adsl2+modem router. Prisel sem na to ze to bude nespise zpusobeno tim ze mam spatnou ip adresu. Bouzel nevim jak ji zmenit Za pripadne odpovedi predem dekuji
    22.8.2006 16:25 DNA
    Rozbalit Rozbalit vše Re: pripojeni adsl v mandrive 2006
    přesně, bude to nastavením sítě. Takže v Mandrivě je na sto procent klikátko v nastavení systému (draconf si pamatuji z mandrake). Jinak by měl ten modem mít DHCP server, tak bych na tý Mandrivě nastavil ať si všechno bere z DHCP. V Debianu to dělám tak, že mám nainstalovaný dhclient coby balík v distru (v Mandrivě by mohl být také) a ten mi po bootu nastaví síť (jediný problém je ssh, pořád mi to mění IP adresu a NAT v modemu mě nepustí na jinou než s jedničkou na konci). Jinak IP mojeho modemu je 10.0.0.138, maska 255.255.255.0 a taky je dobré nastavit DNS podle providera
    22.8.2006 19:35 Tonymen | skóre: 3
    Rozbalit Rozbalit vše Re: pripojeni adsl v mandrive 2006
    diky moc

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.