abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 12:55 | Nová verze

    Lazygit byl vydán ve verzi 0.42.0. Jedná se o TUI (Text User Interface) nadstavbu nad gitem.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 12:22 | IT novinky

    K open source herní konzole Picopad přibyla (𝕏) vylepšená verze Picopad Pro s větším displejem, lepšími tlačítky a větší baterii. Na YouTube lze zhlédnout přednášku Picopad - open source herní konzole z LinuxDays 2023.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    17.5. 13:44 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏) nová major verze 17 softwarového nástroje s webovým rozhraním umožňujícího spolupráci na zdrojových kódech GitLab (Wikipedie). Představení nových vlastností i s náhledy a videi v oficiálním oznámení.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    17.5. 12:22 | Komunita

    Sovereign Tech Fund, tj. program financování otevřeného softwaru německým ministerstvem hospodářství a ochrany klimatu, podpoří vývoj FFmpeg částkou 157 580 eur. V listopadu loňského roku podpořil GNOME částkou 1 milion eur.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    17.5. 01:55 | Komunita

    24. září 2024 budou zveřejněny zdrojové kódy přehrávače Winamp.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 12
    16.5. 23:33 | Nová verze

    Google Chrome 125 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 125.0.6422.60 přináší řadu oprav a vylepšení (YouTube). Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 9 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    16.5. 21:11 | Nová verze

    Textový editor Neovim byl vydán ve verzi 0.10 (𝕏). Přehled novinek v příspěvku na blogu a v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    16.5. 20:55 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 6.3 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Přehled změn v příslušném seznamu. Tor Browser byl povýšen na verzi 13.0.15.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    16.5. 13:33 | IT novinky

    Dnes ve 12:00 byla spuštěna první aukce domén .CZ. Zatím největší zájem je o dro.cz, kachnicka.cz, octavie.cz, uvycepu.cz a vnady.cz [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    16.5. 13:22 | Nová verze

    JackTrip byl vydán ve verzi 2.3.0. Jedná se o multiplatformní open source software umožňující hudebníkům z různých částí světa společné hraní. JackTrip lze instalovat také z Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Podle hypotézy Mrtvý Internet mj. tvoří většinu online interakcí boti.
     (78%)
     (5%)
     (9%)
     (8%)
    Celkem 372 hlasů
     Komentářů: 16, poslední 14.5. 11:05
    Rozcestník

    Dotaz: Pomalé XGL

    23.8.2006 18:25 fakenickname | skóre: 42 | blog: fakeblog
    Pomalé XGL
    Přečteno: 102×
    Zdravíčko,
      pomocí návodu na https://help.ubuntu.com/community/CompositeManager/Xgl jsem přidal do svého Ubuntu xserver-xgl a poté i compiz. Jako prostředí jsem zkoušel xfce4. Všechno je funkční, ale neuvěřitelně pomalé (cca 2-10 fps). Grafická karta je Radeon 9000 SE Club, "direct rendering: on", xorg.xonf:
    Section "Device"
            Identifier      "ATI Technologies, Inc. Radeon RV250 If [Radeon 9000 Pro]"
            Driver          "ati"
            BusID           "PCI:1:0:0"
    EndSection
    
    CPU je AMD Duron 750~825Mhz L2 64kB, RAM 256MB. Analýzu jsem provést nestačil, nedokázal jsem spustit žádný nástroj pro měření. Netušíte, čím by ta pomalost mohla být způsobena? Opravdu na to nestačí HW?
    PS: Instalaci XGL jsem prováděl na jiném ubuntu, než na kterém bežně pracuji.

    Odpovědi

    23.8.2006 18:41 DNA
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomalé XGL
    hlavně ta paměť dělá hodně, o rychlosti sběrnice ani nemluvě, nevím, ale na takovou mašinu bych xgl nerval, tedy za pokus to stojí...
    23.8.2006 18:48 fakenickname | skóre: 42 | blog: fakeblog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomalé XGL
    Podařilo se mi zjistit další informace. Po nastartování dappera spustím gdm a vyberu xfce s xgl. Spustím jeden terminál (uxterm) a v něm htop a sleduji: RAM 88/249MB, CPU ~12%, proces XGL si bere cca 1,5%CPU a 11,5% RAM, procesů je celkem 56, žádný podezřelý. Spouštím Compiz, využití RAM vzroste na 106/249 MB a po celou dobu se drží okolo této hranice. Zatíže ní CPU 30~50%, při jakékoli akci 100%. Po 9 min a 29 sec zásek. Nic se nehýbe, klávesnice nereaguje, myš také ne. Připomíná mi to problém s akcelerovanými hrami - většina z nich mi vytuhne počítač.
    23.8.2006 18:59 t0ms
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomalé XGL
    nemoze to byt zle chladenie grafickej karty?
    23.8.2006 19:06 Goffix | skóre: 25 | blog: Powered by ArchLinux | Hradec Králové
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomalé XGL
    Taky bych rekl, ze se to bude tykat grafarny. Na mem Duronu@900 512MB(drive i na 256MB),GF440MX to jede svizne... az teda na ty filmy ;-)
    23.8.2006 19:18 fakenickname | skóre: 42 | blog: fakeblog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomalé XGL
    Ta karta bezproblémů zvládá všeljaké hry ve windows (THPS3, ...) takže XGL by zvládnout měla. Každopádně zkouška hmatem na pasiv - je horký ale prsty se na něm držet dají bezproblémů.
    Jardík avatar 23.8.2006 19:04 Jardík | skóre: 40 | blog: jarda_bloguje
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomalé XGL
    Nedoporučují pro xgl ovladač fglrx (nebo jak se jmenuje)?
    Věřím v jednoho Boha.
    23.8.2006 19:14 fakenickname | skóre: 42 | blog: fakeblog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomalé XGL
    Právě stahuji a vyzkouším ati-driver-installer-8.28.8.run
    23.8.2006 19:41 Jáchym Čepický | skóre: 29 | blog: U_Jachyma
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomalé XGL
    http://wiki.cchtml.com/index.php/Ubuntu_Dapper_Installation_Guide#Method_2:_Generating.2FInstalling_Ubuntu_packages_for_the_8.28.8_drivers_in_Ubuntu_Dapper_Manually
    23.8.2006 20:16 anonymous
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomalé XGL
    udelal jsem vse dle navodu. fglrx funguje ok, ale direct rendering: off a compiz se na to tvari dost zmatene.. :(( ale tusim ze dostat to do polohy on by mohlo byt reseni

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.