abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 13:44 | IT novinky

    Na blogu Raspberry Pi byl představen Raspberry Pi AI Kit určený vlastníkům Raspberry Pi 5, kteří na něm chtějí experimentovat se světem neuronových sítí, umělé inteligence a strojového učení. Jedná se o spolupráci se společností Hailo. Cena AI Kitu je 70 dolarů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 13:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 14.1 svobodného unixového operačního systému FreeBSD. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 12:55 | Zajímavý software

    Společnost Kaspersky vydala svůj bezplatný Virus Removal Tool (KVRT) také pro Linux.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 12:33 | Nová verze

    Grafický editor dokumentů LyX, založený na TeXu, byl vydán ve verzi 2.4.0 shrnující změny za šest let vývoje. Novinky zahrnují podporu Unicode jako výchozí, export do ePub či DocBook 5 a velké množství vylepšení uživatelského rozhraní a prvků editoru samotného (např. rovnic, tabulek, citací).

    Fluttershy, yay! | Komentářů: 0
    dnes 12:00 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏) nová verze 7.0 LTS open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 11:11 | Nová verze

    Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 22 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 17:00 | IT novinky

    Společnost AMD na veletrhu Computex 2024 představila (YouTube) mimo jiné nové série procesorů pro desktopy AMD Ryzen 9000 a notebooky AMD Ryzen AI 300.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 16:22 | Nová verze

    OpenCV (Open Source Computer Vision, Wikipedie), tj. open source multiplatformní knihovna pro zpracování obrazu a počítačové vidění, byla vydána ve verzi 4.10.0 . Přehled novinek v ChangeLogu. Vypíchnout lze Wayland backend pro Linux.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:00 | Zajímavý software

    Národní superpočítačové centrum IT4Innovations s partnery projektu EVEREST vydalo sadu open source vývojových nástrojů EVEREST SDK pro jednodušší nasazení aplikací na heterogenních vysoce výkonných cloudových infrastrukturách, zejména pro prostředí nabízející akceleraci pomocí FPGA.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:22 | IT novinky

    Společnost Valve aktualizovala přehled o hardwarovém a softwarovém vybavení uživatelů služby Steam. Podíl uživatelů Linuxu aktuálně činí 2,32 %. Nejčastěji používané linuxové distribuce jsou Arch Linux, Ubuntu, Linux Mint a Manjaro Linux. Při výběru jenom Linuxu vede SteamOS Holo s 45,34 %. Procesor AMD používá 75,04 % hráčů na Linuxu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 21
    Rozcestník


    Vložit další komentář
    12.11.2007 08:21 anicka | blog: ze_zivota
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Padli ve jménu konzumu
    Jeste, ze mame v baraku vietnamskou vecerku... a ze mi vubec nevadi koupit jedno mliko a jeden maly balicek krajeneho chleba po dvacce :-) Nastesti, do hypermarketu jeste porad neni nutne chodit :-)
    ^D
    Václav 12.11.2007 08:29 Václav "Darm" Novák | skóre: 26 | blog: Darmovy_kecy | Bechyně / Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Padli ve jménu konzumu
    Jo, vietnamské večerky jsou super, každé ráno v jedné nakupuji snídani do práce :)
    Cross my heart and hope to fly, stick a cupcake in my eye!
    12.11.2007 12:59 mrzout | skóre: 11 | blog: mrzutej
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Padli ve jménu konzumu
    Služba je to dobrá, protože oni za tebe za úplatu tu frontu v hypermarketu vystojí. Protože kdykoliv já jsem v nějakém obchodě v jakoukoliv hodinu, vždy tam vidím asijské nakupující ve velkém právě do podobných krámků. Prostě polovina rodiny dělá zásobovače a objíždí pražské hypermarkety s letákem, co je kde nejlevnější, druhá prodává.

    Cca dva týdny zpět jsem s přítelkyní v sobotu ráno vyrazil do Kauflandu. Pro nic konkrétního, prostě že uděláme větší nákup a nejblíže se nacházející Plus svou šíří sortimentu pro něj nelákal. Hrůza.

    My naivně mysleli, že před osmou ranní bude o víkendu prázdno a v klidu si to projdeme :-) Ony byly fronty již před obchodem a čekalo se na vozíky :-D Viděl jsem jak dvě Vietnamky byly se dvěma košíkama u auta a překládaly. A jedna se marně snažila vysvětlit nějakému důchodci, co ji cpal bůra, že ty košíky ještě potřebují, že jdou ještě jednou. Asi protože obchoďáky mají třeba limit 50 rohlíků na osobu, tak jim ta stovka nestačila :-D

    Šli jsme bez košíku, v zelenině jsem ukradl nějakou krabici a pěkně se prones. Takhle brzo mne do krámu už nikdo nedostane.
    Hlasuj pro zavedení OpenID na Abclinuxu!
    12.11.2007 13:03 mrzout | skóre: 11 | blog: mrzutej
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Padli ve jménu konzumu
    Jo a včera jsme byli na véče v jedné naší oblíbené číně (Fakt skvěle vaří a super ceny, je to v Praze v půli mezi Mírákem a Jiřím. Jsou tam dvě za sebou, tak až ta dál od Míráku). Já měl jablečnej džus a přítelkyně mi pak řekla, že to Číňanka nalévala z dvoulitrové krabice s nápisem Hypernova. Ale co, chutnal, tak se nebudu přeci pohoršovat :-)
    Hlasuj pro zavedení OpenID na Abclinuxu!
    Václav 12.11.2007 13:21 Václav "Darm" Novák | skóre: 26 | blog: Darmovy_kecy | Bechyně / Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Padli ve jménu konzumu
    No, nějakou marži mít musí a ceny tam (večerka u Nuselské radnice) nejsou tak strašné. Navíc běžní dodavatelé mají nižší ceny než obchoďáky a dovezou to až do krámu, tedy nevidím důvod proč by měli objíždět hypermarkety. Jedině snad kdyby jim docházelo nějaké zboží a do další dodávky bylo daleko, to jsme dělali i my za cenu nulové marže (když chybí nějaká základní potravina, třeba mlíko, jde zákazník pro celý nákup jinam, proto se vyplatí mít to i za cenu prodělku na jedné potravině.)
    Cross my heart and hope to fly, stick a cupcake in my eye!
    12.11.2007 08:27 pic | skóre: 30 | blog: Perdido_Street_Station
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Padli ve jménu konzumu
    a už jsi zažil důchdce, když do sekáče přivezou nový zboží? Ty by Tě umátili....
    12.11.2007 08:39 GeBu | skóre: 27 | blog: zápisky
    Rozbalit Rozbalit vše Důchodci
    Člověk se na důchodce začne dívat jinak, když si uvědomí, jak vysoký je důchod a co se děje s cenama bydlení energií apod. tedy s cenama těch věcí, které nelze nemít.
    12.11.2007 09:33 kkaarreell | skóre: 6 | blog: perkele
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Důchodci
    Ano, znam spoustu duchodcu, kteri si stezuji na male duchody. A pak prijede vnoucek Pavlik - Pavlicku, tady mas 500 korun. A odkud se berou ty hordy duchodcu, ktere podvodnici okradaji o desitky tisic nasetrenych korun? Ze by byli imaginarni? Ale ono se vyplati jezdit pres mesto pro levnejsi rohliky, hlavne v lete, honem nez stihnu zkolabovat. A az se tak stane, tak si zanadavam, jak jsou ty leky, co jsem na to dostal, drahy. Nerikam, ze duchod je kralovsky, ale ona bude pravda tak nejak uprostred, jak uz to tak byva.
    12.11.2007 09:58 Michal Kubeček | skóre: 72 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Důchodci
    Ani bych neřekl uprostřed. Spíš jsou mezi důchodci dost podstatné rozdíly. Jednak důchody nemají všichni stejné, jednak nemalou roli hraje i to, jestli si důchodce platí všechno sám, nebo jestli mu třeba s údržbou bytu vypomáhají příbuzní.
    Black.Bandit avatar 12.11.2007 10:12 Black.Bandit | skóre: 5 | blog: Bandita
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Důchodci
    Přesto není důvod řítit se v davu na nějaký regál s potravinami. Stejně jsou v tom Kauflandu brzo ráno sami, a 99% "akčního zboží" tam stejně leží ještě odpoledne, protože to prostě nestihli vykoupit. A Mikrovlnka není nějak důležitá potřeba.
    Nemo propheta in patria sua
    12.11.2007 10:19 Michal Kubeček | skóre: 72 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Důchodci
    Já také ten "boj o zrno" neobhajuji a v časech, kdy něco takového hrozí, do obchodů chodím jen v případě krajní nouze. Jen jsem upozorňoval, že nelze všechny důchodce co do životní úrovně házet do jednoho pytle.
    Black.Bandit avatar 12.11.2007 10:35 Black.Bandit | skóre: 5 | blog: Bandita
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Důchodci
    to samozřejme ne. Extrém v ČR je jeden důchodce, co má důchod v desítkách, snad až kolem 100 tisíc. díky tomu, že měl tak extrémní plat. To je docela mazec :-D. Taky bych chtěl být takovým důchodcem...
    Nemo propheta in patria sua
    Vojtěch Trefný avatar 12.11.2007 10:39 Vojtěch Trefný | skóre: 24 | blog: Blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Důchodci
    To ovšem není pravda - maximální důchod se pohybuje kolem 12.000,-. Zrovna nedávno jeden soudce žaloval stát o vyšší důchod - bral přes 100 tisíc a důchod měl asi 11.000,-...
    12.11.2007 10:58 dizz | skóre: 21 | blog: Dizzyho_Blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Důchodci
    On asi myslel Havla...
    Chuck Norris dohral GNU/Linux... a dvakrat!
    Pravák Bob avatar 12.11.2007 12:01 Pravák Bob | skóre: 13 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Důchodci
    IMHO nejvyšší důchod bere exželeznej dědek Grégr.
    knowledge brings fear
    Black.Bandit avatar 12.11.2007 11:04 Black.Bandit | skóre: 5 | blog: Bandita
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Důchodci
    ale JE
    Nemo propheta in patria sua
    freshmouse avatar 12.11.2007 12:24 freshmouse | skóre: 42 | blog: Bruno Banány
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Důchodci
    díky tomu, že měl tak extrémní plat.
    Na druhou stranu: odvádím-li státu ze svého extrémního platu extrémní poplatky státu, očekávám, že se to projeví i na mém důchodu -- tedy také extrémním. Nechápu, proč by někdo, kdo (např.) pracoval více než jiný (a tedy měl i vyšší odměnu za svou práci), měl mít téměř stejný důchod jako celoživotní flákač.

    Podle mě by stát měl dávat takový důchod, aby člověk nezemřel hlady. Kdo chce něco víc (např. cestovat, jako to dělají Němci, Japonci, Američané...), musí si na to našetřit sám. Stát není charita.
    12.11.2007 20:55 Pantera
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Důchodci
    +1
    12.11.2007 19:59 lacik
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Důchodci
    99% "akčního zboží" tam stejně leží ještě odpoledne, protože to prostě nestihli vykoupit.

    Ne tak docela. Před časem jsem byl v Kauflandu, když inzerovali levný rum. Sleva platila od soboty, otvírají v 7.00 a v 7.10 to u regálu vypadalo jako po výbuchu granátu - rozervané krabice od flašek a rum veškerý žádný. o pár týdnů později inzerovali levné brambory 25 kg na uskladnění. Prodavači ty palety ani nevybalovali z fólie - zákazníci si ji rozervali sami; dvě báby se tam o poslední pytel přetahovaly, ta mladší šikovně škubla a ta starší se pak válela mezi rozsypanými bramborami po zemi. Zase později prodávali levnější vajíčka; dědek měl vedle rozložená tři plata a pečlivě vybíral ta největší, která přendal na jedno plato a s pocitem že na něj nikdo nemá, jak je chytrý, odkráčel ke kase; mimochodem, před regálem se válela rozbitá vajíčka a uklízečka Kauflandu nadávala jak špaček, když ten bordel uklízela. Pak prodávali pivo o korunu levněji a dědkové si flašky vzájemně kradli z vozíků, protože v regále nebylo vůbec nic. Vloni před vánoci ve slevě prodávali strojek na koupel na nohy; dva ty strojky měl ve vozíku chlap, na němž bylo vidět a cítit, že se koupe jednou měsíčně a nejbližší hygienu měl podle plánu až zítra. Jindy zase prodávali rychlovarné konvice za 199,- Kč a nějaká bývalá soudružka s nepříčetným výrazem v očích otevírala jednu krabici za druhou a mezi samými bílými konvicemi hledala nějakou jinak barevnou; pár krabic jí při tom kořistění spadlo na zem, což jí nevadilo.

    Teď taky sleduji letáky se senzačními slevami a plánuji si podle toho kdy do Kauflandu NEjít; ale ta válka v chrámu konzumu mi tak nějak dala pochopit psychologii válečného loupežnictví, švédské krádeže pokladů Rudolfa II. a námět pro odbornou studii doktora Chocholouška.

    13.11.2007 11:00 Robert Krátký | skóre: 94 | blog: Robertův bloček
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Důchodci
    Jindy zase prodávali rychlovarné konvice za 199,- Kč a nějaká bývalá soudružka s nepříčetným výrazem v očích otevírala jednu krabici za druhou a mezi samými bílými konvicemi hledala nějakou jinak barevnou; pár krabic jí při tom kořistění spadlo na zem, což jí nevadilo.
    A tohle ten obchod nechá jen tak? Kroutil jsem udiveně hlavou u celého tvého příspěvku (nikdy jsem nebyl svědkem podobného chování), ale tohle už mi připadá vážně ujeté. Copak tam té ženské žádný zaměstnanec její počínání nezatrhl?
    Black.Bandit avatar 13.11.2007 12:21 Black.Bandit | skóre: 5 | blog: Bandita
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Důchodci
    V Kauflandu jsou zaměstnanci jenom v zelenine a v mase. A Pak chaoticky se pohybujicí doplňovači. V 99% případů zaměstnance potkám až u pokladny, pokud nejdu k vnitřnímu pultu.
    Nemo propheta in patria sua
    freshmouse avatar 12.11.2007 12:19 freshmouse | skóre: 42 | blog: Bruno Banány
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Důchodci
    Spíš jsou mezi důchodci dost podstatné rozdíly. Jednak důchody nemají všichni stejné, jednak nemalou roli hraje i to, jestli si důchodce platí všechno sám, nebo jestli mu třeba s údržbou bytu vypomáhají příbuzní.
    To je o mezilidských vztazích -- to na systém nikdo svádět nemůže (neříkám, že jsi to na něj svedl). Zatímco teď, při studiích, mě nějakým způsobem živí moji rodiče, předpokládá se, že až oni nebudou pracovat, budu zase podporovat já je. Že někdo špatně vychoval svoje děti, za to si většinou může on sám.

    Jinak souhlasím s Karlem.
    12.11.2007 12:40 Michal Kubeček | skóre: 72 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Důchodci
    Však já také nehodnotím, jestli je to dobře nebo špatně. Jen jsem reagoval na příspěvky, které se z příkladů důchodců, kteří dávají vnoučatům peníze nebo mají ve slamníku 100K, snaží vzbudit dojem, že všichni důchodci se mají relativně dobře.
    12.11.2007 13:06 kkaarreell | skóre: 6 | blog: perkele
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Důchodci
    Ja nikde netvrdil, ze se VSICHNI maji dobre! To jako vych vam vycital, ze tvrdite, ze umiraji hlady. Ja pouze tvrdim, ze prunik mnozin "nespokojeni duchodci behajici za slevami" a mnoziny "stedry dedecek ci babicka" zdaleka neni prazdna.
    12.11.2007 14:13 Michal Kubeček | skóre: 72 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Důchodci
    To nepochybně. Mám podezření, že nemalá část z nich to má prostě jako hobby - zahrádku v paneláku nemají, knížky všechny přečtené, na televizi se taky od rána do večera koukat nedá (no dobře, dá, ale každý na to nemá žaludek), aby se sebrali a jeli na Mallorcu, tak dobře na tom zase nejsou, tak co mají dělat? :-)
    freshmouse avatar 12.11.2007 14:32 freshmouse | skóre: 42 | blog: Bruno Banány
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Důchodci
    zahrádku v paneláku nemají, knížky všechny přečtené, na televizi se taky od rána do večera koukat nedá (no dobře, dá, ale každý na to nemá žaludek), aby se sebrali a jeli na Mallorcu
    Já bych to osobně u tak dvou třetin důchodců viděl takhle: brzy ráno vstát a jít omrknout Lidl (v dopravní špičce). Po příchodu domů zapnout televizi a omrknout pro změnu seriály. V době poledního párky s hořčicí a pivo. Po obědě z Lidlu opět televize -- nečekaně zase seriálový nášup. K večeři sekaná. Večer křížkovky z Metra (pro mimopražské: vysokokvalitní deník rozdávaný v metru zdarma). Trochu zanadávat a jít spát -- aby byl při zítřejší cestě do Lidlu stařík čilý. Všechny knížky přečtené -- pravda. Všechny dvě. Možná tři. Knihovna je pro buržousty. Na rok stojí "pade". Za to je sto rohlíků nebo čtyřicet piv z Lidlu! Jednou za měsíc na chatu. Ne pobýt, ale jen se podívat, jestli někdo něco neukradl. A taky očíhnout, jestli nemá ten hajzl soused nový bazén. Pokud ano, dozajista krade. A pak zase domů: zanadávat, jak je ten důchod k ničemu.

    Mno. Důchod se dá samozřejmě prožít i zajímavě. Nechci dávat svoje prarodiče za příklad, ale oni rozhodně netrpí nudou. Tu nějaká výstava, jindy divadlo, tuhle zase beseda... (na tyhle akce je hodně slev, některé dny jsou třeba úplně zdarma) Doplňují si rodokmeny, píšou i nějaké články, čtou si... Když se u nich chce člověk stavit, je to problém: pořád nemají čas. :-)
    12.11.2007 14:44 GeBu | skóre: 27 | blog: zápisky
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Důchodci
    Metro už rozdávají i v Olomouci.
    12.11.2007 14:48 Michal Vyskočil | skóre: 60 | blog: miblog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Důchodci
    V Brně taky
    When your hammer is C++, everything begins to look like a thumb.
    12.11.2007 16:08 helb
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Důchodci
    V Plzni taky. Ale křížovky už tam nedávají.
    Alík avatar 12.11.2007 16:18 Alík | Iglau
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Důchodci
    A ve Zlíně a v Přerově na nádraží sem ho viděl. Ale křížovka je tam (bývala tam) jen jedna taková malá, to prostě nemůže na celej večír stačit. Jedině po vyluštění vygumovat, pak chvílu počkat a nechat působit senilitu a luštit znova.
    Kdo se nezfetuje, bude ožrán!
    Isah avatar 12.11.2007 15:54 Isah | skóre: 4 | blog: SF | Matička stověžatá
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Důchodci

    Tos ještě zapomněl na to, že poté co levně nakoupí, naklušou do čekárny k lékaři, kde se baví o tom co kde levně koupili a kdo má lepší prášky. Také to nědělají všichni, ale je jich dost.

    Omnia mea mecum porto. Dubito ergo cogito, cogito ergo sum
    12.11.2007 20:05 lacik
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Důchodci
    Ještě v dobách kdy bylo Metro v zásobnících k volnému odběru, jsem si vzal jeden výtisk ke čtení. Seřval mě nějaký dědek, že jsem mladý a tak ať si koupím nějaké noviny ke čtení v trafice a neberu tisk pro chudé důchodce. Pak si se štosu vzal nejmíň deset výtisků. Asi těch případů bylo víc; teď tyhle plátky vydávají kolportéři, pěkně jeden výtisk do jedněch rukou (aspoň v Praze).
    12.11.2007 20:42 Käyttäjä 11133 | skóre: 58 | blog: Ajattelee menneisyyttä
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Důchodci
    pěkně jeden výtisk do jedněch rukou (aspoň v Praze).
    To u nás v Ostravě by každému nejraději vrazili alespoň 10. Ale je to takový brak, že si pro jistotu neberu ani jedny a vždycky si raději koupím podle nálady Lidovky, nebo Hospodářské noviny.
    12.11.2007 14:20 kkaarreell | skóre: 6 | blog: perkele
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Důchodci
    prazdny :-)
    Heron avatar 12.11.2007 10:36 Heron | skóre: 53 | blog: root_at_heron | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Důchodci
    Důchod je daleko vyšší, než je příjem třeba svobodné matky na sociálce, při zcela jiných výdajích.

    To co píšeš zcela kontrastuje s tím, když někdo "chudému" důchodci ukradne 100 000 keš. Důchodci prachy maj, bez užitku je skladují a neustále nadávájí jak je vše drahé.
    12.11.2007 10:42 Michal Kubeček | skóre: 72 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Důchodci
    Někteří důchodci…
    xvasek avatar 12.11.2007 08:48 xvasek | skóre: 21 | blog: | Zlín
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Padli ve jménu konzumu
    Přesně proto se už těším do důchodu - celý den věnuju sportům "jízda s košíkem", "najdi nejlevnější rohlík", "kolik lidí se vejde do autobusu", "kolik mladých vyhodím ze sedaček" a "který při tomu udělá nejkyselejší ksicht" nebo oblíbené "jak postavit tašku tak, aby zavazela co nejvíce lidem". Povinné vypoulené oči (které identifikují soutěžícího) už teď cvičím každé ráno před zrcadlem. Bohužel si budu muset ještě nějakých 30 - 40 let počkat...
    Radek avatar 12.11.2007 09:06 Radek | skóre: 15 | blog: rad
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Padli ve jménu konzumu
    Nezapomen na sportovni gymnastiku s francouzkymi holemi. Zejmena v MHD je to smrtelne ucinne nacini (ne nahodou vznikly zkratky typu S(A)[X]D; super(akcni)[dopln jmeno mesta]duchodce).
    12.11.2007 09:52 Michal Kubeček | skóre: 72 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Padli ve jménu konzumu
    To nemá se sportovní gymnastikou nic společného, to je regulérní bojový sport. Kendo hadr... :-)
    12.11.2007 16:57 lacik
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Padli ve jménu konzumu
    Tuhle jsem viděl babču s dvěma francouzskými holemi. Vykračovala si jako generál, holemi jen tak ťukla o zem každých pět šest kroků. Pak se přiblížila k zastávce autobusu a nějak to na ni padlo: o ty hole se opřela a sotva se belhala. A teď si vemte: když to vidíte, tak se naježíte a zobecníte to (mylně) na všechny důchodce, invalidy, ..., jen kvůli těm pár vychcánkům.
    12.11.2007 17:38 Martin Baleja | skóre: 13 | blog: Segmentation_Fault
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Padli ve jménu konzumu
    Tak jsi ji mel dobehnout a dat ji k tem holim duvod;-) Babicka me zeny taky rikala, kterak jela tramvaji z niz na zastavce vyskocila babka a uhanela ke Kauflandu, zapomenvse sve "frenche" oprene o sedadlo.
    Why are hemorrhoids called "hemorrhoids" instead of "assteroids"?
    12.11.2007 17:56 Michal Kubeček | skóre: 72 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Padli ve jménu konzumu
    To ještě nic není, slyšel jsem lepší historku: stařík, sotva se s podporou holí držící na nohou, se dobelhal k vysněnému místu v tramvaji, mladík vyskočil, stařik se sesunul na sedadlo, ale pak si všiml, že před tramvají stojí výhodnější spoj; i vyskočil ze sedadla, popadl hole, doběhl přední tramvaj a sotva do ní naskočil, opět se stal nemohoucím…
    brk avatar 12.11.2007 19:36 brk | skóre: 29 | blog: broukoviny
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Padli ve jménu konzumu
    Pro mne byl nezapomenutelný zážitek, jak jsem jel tak před cca 15ti lety MHD a nějaká babka se šourala přes cestu mimo přechod a nic neřešila, jen se plížila jak slimák. Nevím jestli ji řidič autobusu znal jako známou firmu, ale taky ji neřešil a poctivě držel tu svojí šedesátáku, jen začal troubit. Babka pochopila, že tohle "vyhrát" nemůže, vyhodila hul do vzduchu, chytla ji v půlce a dvěma rychlými kroky připomínajícími běh opustila vozovku. Tohle bylo jak z grotesky a těžko se to popisuje a určitě se tomu věří ještě hůř, ale tak nějak to bylo.
    USE="-qt -kde"
    frEon avatar 14.11.2007 17:27 frEon | skóre: 40 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Padli ve jménu konzumu
    :-D dokazu si to docela dobre predstavit
    Talking about music is like dancing to architecture.
    xvasek avatar 12.11.2007 10:27 xvasek | skóre: 21 | blog: | Zlín
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Padli ve jménu konzumu
    Ještě přemýšlím, jestli jako hlavní zbraň nezvolím klasický "čagan", přijde mi takový mrštnější, obratnější. I když co do pevnosti to vypadá, že budoucnost patří aluminiu.
    12.11.2007 09:31 Tomáš | skóre: 31 | blog: Tomik
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Padli ve jménu konzumu
    Bohužel si budu muset ještě nějakých 30 - 40 let počkat...
    Tak tomu se říká optimismus. Kde bereš tu jistotu, že se toho dožiješ? A když se toho dožiješ, kde bereš tu jistotu, že dostaneše nějaký důchod? Pokud budou naši zákonodárci pokračovat v nastoleném kurzu (a lidi jim to ve volbách posvětí), tak důchody nebudou a člověk bude žít z úspor.
    xvasek avatar 12.11.2007 10:25 xvasek | skóre: 21 | blog: | Zlín
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Padli ve jménu konzumu
    To se ale se sportováním nevylučuje. :-)
    freshmouse avatar 12.11.2007 12:34 freshmouse | skóre: 42 | blog: Bruno Banány
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Padli ve jménu konzumu
    Co to povídáš? Proč by důchodový věk neměl reagovat na věk odchodu do rakve? To mám fakt nejraději, tyhle kecy...
    12.11.2007 14:37 Tomáš | skóre: 31 | blog: Tomik
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Padli ve jménu konzumu
    Otazka spis je, proc by mel, kdyz opak prinese statu usporu (kdyz navic kazda zmena v zakonech se pripravuje hrozne dlouho)? Sakra lidi, uz si uvedomte, ze statni rozpocet se uz dlouho pripravuje opacnou metodou, nez clovek ocekava (viz serial Yes, minister). Nejdriv se vybere co nejvic dani a potom se utrati. Nejlepsi zpusob zabezpeceni v duchodu je platit co nejmensi odvody a takto usetrene penize investovat do neceho, co nemuze nahle ztratit hodnotu.
    12.11.2007 14:40 Michal Kubeček | skóre: 72 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Padli ve jménu konzumu
    Parkinson tvrdí opak, tj. že normální člověk ví, kolik vydělá, a přemýšlí, co si za to může dovolit, zatímco stát si nejdřív řekne, kolik by asi tak chtěl utratit, a pak přemýšlí, kde na to vezme.
    12.11.2007 14:59 Tomáš | skóre: 31 | blog: Tomik
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Padli ve jménu konzumu
    Jednotlivec a stat se preci jenom trosku lisi tim, jakou maji moc. Stat muze bez kapicky snahy zvysit prijmy jenom tim, ze zvysi dane (jednoduse receno, vynosy statu se daji zvysit i neprimo-treba inflaci).

    U statu bych cekal postup, ze se na zacatku rekne, jake sluzby stat musi vykonavat a jake by pripadne mohl vykonavat, pokud to bude opravdu vyhodne. Potom se spocita, jake musi byt dane, aby to vyslo. Hodne projektu se totiz zhodnoti az posledni korunou, ktere do nej strcis (Zkus si treba predstavit bankovni sejf bez zamku.), ale statni sprava klidne realizuje projekt, do ktereho se sice utopi penize, ale vysledky uz se nevrati.

    Zkuste si predstavit firmu, ktera rekne: bude vas to stat XY Kc a my budeme zabezpecovat tolik sluzeb, aby nam to financne vyslo. Stat je trosku prerostla firma.

    To, ze clovek ve svem soukromem zivote uvazuje naopak, je opravdu stesti, protoze to zarucuje stabilitu. Na druhou stranu stat, ktery uvazuje stejne, se obraci proti obcanovi, protoze ho vnima jako dojnou kravu, ze ktere se jenom doluji penize na aktivity, ktere obcan ani nepotrebuje.
    12.11.2007 16:31 trekker.dk | skóre: 72
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Padli ve jménu konzumu
    Většina důchodových systémů je nastavena tak, že věk odchodu do důchodu je rovne průměrné době života v tom státě (popř. je i větší), takže velká část lidí se důchodu vůbec nedožije a stát může "jejich" našetřené peníze vesele rozfofrovat na hovadinách a předražených projektech.

    Když se průměrný věk dožití zvýší, systém přestává fungovat, což se AFAIK nedávno stalo v USA (systém byl nastaven v roce cca 1900) a brzy se to stane i v Evropě.
    Quando omni flunkus moritati
    freshmouse avatar 12.11.2007 17:02 freshmouse | skóre: 42 | blog: Bruno Banány
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Padli ve jménu konzumu
    Většina důchodových systémů je nastavena tak, že věk odchodu do důchodu je rovne průměrné době života v tom státě (popř. je i větší), takže velká část lidí se důchodu vůbec nedožije a stát může "jejich" našetřené peníze vesele rozfofrovat na hovadinách a předražených projektech.
    To je trochu blbost, ne?
    12.11.2007 18:08 trekker.dk | skóre: 72
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Padli ve jménu konzumu
    No k tomuhle tvrzení máš určitě nějakej důvod, že jo? Jenom jsi klikl na odeslat dřív, než jsi ho sem napsal.

    I když možná, že bych měl ten citovaný odstavec upřesnit. Takže: "Většina důchodových systémů je nastavena tak..." znamená byla jednou nastavena, když ten systém vymýšleli.
    Quando omni flunkus moritati
    12.11.2007 16:10 Käyttäjä 11133 | skóre: 58 | blog: Ajattelee menneisyyttä
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Padli ve jménu konzumu
    Pokud budou naši zákonodárci pokračovat v nastoleném kurzu (a lidi jim to ve volbách posvětí), tak důchody nebudou a člověk bude žít z úspor.
    Což v podstatě nezní tak špatně, jak to naprvní pohled vypadá.. Tedy pokud se o poměrnou část sníží daňové zatížení. Naskytla by se tady pak skvělá možnost odejít si do důchodu kdy se mi zachce, protože své finanční prostředky můžu začít tak nějak čerpat kdykoli se i zachce a ne až dosáhnu nějakého státem uznaného věku.
    12.11.2007 16:25 Tomáš | skóre: 31 | blog: Tomik
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Padli ve jménu konzumu
    Uz aby to bylo.

    Zatim je problem v tom, ze duchodove zabezpeceni je financovano prubezne, takze platis hned, ale netusis, jestli dostanes odpovidajici sluzbu i za 30-40 let. Prubezny system neni uplne spatny, ale je potreba ho ukocirovat, coz se zatim jikomu nedari (rekneme v cele Evrope).

    Prubezny system totiz fungoval odjakziva: maleho clovicka vypiplali rodice, kdyz clovicek zacal pracovat, poridil si vlastni deti, ktere vypiplaval k dospelosti. Zaroven se staral o sve rodice, kteri pomalu prestavali stacit na praci (ale zase treba pohlidali deti). Kdyz byl nekdo debil a nepostaral se o svoje deti, tak se zase ony celkem logiky nepostaraly o neho. Tenhle moment v soucasnem prubeznem systemu chybi, coz je jeden z problemu.
    xxx avatar 12.11.2007 08:59 xxx | skóre: 42 | blog: Na Kafíčko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Padli ve jménu konzumu

    Nechapu proc se pohorsujes nad tim, ze se nekteri snazi nakupovat levne? Kdyz pujdes nakupovat elektroniku, tak se taky nepodivas kde je nejlevnejsi?

    Na druhou stranu je nesmysl kupovat nejakou vec jenom proto ze je ve sleve.

    Please rise for the Futurama theme song.
    12.11.2007 09:16 pic | skóre: 30 | blog: Perdido_Street_Station
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Padli ve jménu konzumu
    myslím si, že se ani tak nepohoršoval nadtím, že nakupují levně, spíš nad tím, jak se chovají - není to tak dávno, co jsem viděl jednoho důchodce, jak postupně odlepoval etikety ze sklenic s kafem, aby našel tu výherní.

    možná to bude tím, že jejich situace není růžová - kór, když se o ně nemá kdo postarat, ale občas mám pocit, že se nechovají adekvátně. znám jich spoustu, co dělají problémy jen proto, aby je dělali - při své práci hodně jednám s bytovými družstvi a u nás ve městě je v nich hodně vysoký věkový průměr a někdy mi hlava nebere, proč se tak chovají. opravdu ne.

    například propíchlou gumu u kamarádova auta jsem nepochopil - a to jen proto, že občas nosí zboží z auta domů a obráceně - udělal mu to chlap, kterýmu je 62
    12.11.2007 09:18 Aleš Kapica | skóre: 51 | blog: kenyho_stesky | Ostrava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Padli ve jménu konzumu
    Tak to já ho vcelku chápu. Pokud se tvůj kamarád chová jako náš soused..
    12.11.2007 09:24 pic | skóre: 30 | blog: Perdido_Street_Station
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Padli ve jménu konzumu
    rozveď to prosím - je to veřejné parkoviště u domu + 2,5 m široký chodník. kolik balíků narveš do fordu focus? A zboží vozil tak dvkrát-třikrát týdně. a ten chlap ještě k tomu bydlí v druhém vchodě, takž se na tom chodníku ani nepotkávali.
    12.11.2007 09:52 Aleš Kapica | skóre: 51 | blog: kenyho_stesky | Ostrava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Padli ve jménu konzumu
    Pokud jde o veřejné parkoviště, tak ho nechápu. U nás však žádné parkoviště před domem není pouze příjezdová cesta. Parkovat lze u cesty cca 50m od vchodu. Soused přesto s oblibou parkuje na trávě přímo před domem, všechny dveře dokořán, repro s duc duc na plné koule.. V takovém případě má úroveň občanské a rasové snášenlivosti prudce klesá..
    12.11.2007 12:16 pic | skóre: 30 | blog: Perdido_Street_Station
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Padli ve jménu konzumu
    já to nechápu taky, ale není to zdaleka jediný vynález tohoto pána. je s ním fakt potíž. třeba přišel s tím, že se v domě málo uklízí, takže ON vytvoří rozvrh, kde každému určí co a kdy bude uklízet a ON že to bude kontrolovat a a řešit prohřešky - asi vzpomíná na mládí u PSVB.

    v baráku se uklízí celkem normálně - žádný bordel tam není a nikdo si nestěžuje
    Medved09 avatar 12.11.2007 14:51 Medved09 | skóre: 26 | Havlíčkův Brod / Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Padli ve jménu konzumu

    Mimochodem, není to (bývalý) dům místního (HB) OSBD? Někteří i bývalí předsedové samospráv jsou v tomhle opravdu dobří :-)

    Fordem tam, vlakem zpátky :-)
    12.11.2007 15:11 pic | skóre: 30 | blog: Perdido_Street_Station
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Padli ve jménu konzumu
    ne ne, nebyl a asi ho to hodně sere....

    a není/nebyl ani důvěrníkem - prostě nula :-)

    ale loni se sám pasoval na kápa jednoho vchodu

    a když na policii bonzuje kdo špatně parkuje tak se představuje jako předseda byt. družtva

    a sám si dokázal vydupat na policajtech žluté čáry před bytovkou, aby všichni věděli, že tam se nejezdí

    je to nahoře na Pražský :-)
    Medved09 avatar 12.11.2007 15:58 Medved09 | skóre: 26 | Havlíčkův Brod / Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Padli ve jménu konzumu

    Jo ty nebyly družstva... Nedávno jsem tam na to koukal, ale nenapadlo mě, že je to namířeno proti "vlastním" :-)

    Fordem tam, vlakem zpátky :-)
    12.11.2007 16:33 trekker.dk | skóre: 72
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Padli ve jménu konzumu
    asi vzpomíná na mládí u PSVB.
    Všimli jste si toho, že na bývalé a často nedobrovolné příslušníky StB se pomalu pořádají pogromy, ale proti lidem z PSVM, co dobrovolně pomáhali VB buzerovat lidi, se neřeklo křivého slova?
    Quando omni flunkus moritati
    12.11.2007 09:16 Aleš Kapica | skóre: 51 | blog: kenyho_stesky | Ostrava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Padli ve jménu konzumu
    Bych mohl vyprávět..

    Když jsem ještě bušil coby zástupce oddělení v Makru, tak jsme kupř. pozorovali jak se "zákazníci" vrhali na palety s kuřatama.. Obvykle zaměstnanec nestačil s tou paletou dojet ani k místu kde měla stát. Velice silně mi to připadalo vyhladovělé akvarijní rybičky, kterým hodíš ždibec žrádla.

    Až smutné bylo, že stačilo vyměnit žlutou kartičku za červenou (cena přitom zústala nezměněna) a už lidi se zájmem kroužili kolem.

    Z druhé strany barikády mohu prozradit, že nás silně uráželo, když nás sem jezdili "učit" španěláci, kterým se ani nesnilo točit denní tržby v miliónech.. Hned první den po otevření se zcela jasně ukázalo, že jejich teorie "zboží doplňovat pouze ráno před otevřením" je ve střední evropě nereálná..
    Bluebear avatar 12.11.2007 15:51 Bluebear | skóre: 30 | blog: Bluebearův samožerblog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Padli ve jménu konzumu
    stačilo vyměnit žlutou kartičku za červenou (cena přitom zústala nezměněna) a už lidi se zájmem kroužili kolem

    To platí nejen v supermarketech, ale v obchodě vůbec; v podstatě je to trik využívající faktu, že lidé nejsou dost paranoidní a myslí si, že prodejce by nebyl takový podrazák, aby napsal SLEVA a nechal cenu stejnou (já jako školený paranoik soudím, že opravdový tvrďák ji ještě zvedne).

    Nicméně všeho do času - s každou aplikací takového postupu se přibližuje den, kdy už nebudeme jeden druhému věřit vůbec a automaticky budeme všechny ostatní považovat za dacany. Pak budeme teprve v pr... :-(
    To mi připomíná, jak jsem si pořídil květináč, že v něm budu mít květinu. Opravdu tam byla, ale potom být přestala...
    12.11.2007 16:23 Käyttäjä 11133 | skóre: 58 | blog: Ajattelee menneisyyttä
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Padli ve jménu konzumu
    A budeme si na ulici ověřovat fingerprinty klíčů :-) to bude fajn :)
    12.11.2007 16:26 Lu-Tze | skóre: 15 | blog: Lu-Tzeho blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Padli ve jménu konzumu
    Mnohokrát už jsem uvažoval nad programem, který by nějak automaticky zpracovával účtenky, porovnával obchody, ukazoval vývoj ceny a navrhoval mi, kde ten nákup udělat nejlevněji. Né že bych byl až takový škudlil, ale nakupovat dráž aniž mi to něco dává navíc, to nemůže být ekonomicky prospěšné. Navíc mě hrozně štve, když mě někdo ojebává, když mě podvádí a lže mi. Samozřejmě nekupuju zboží, protože je zlevněné, ale protože ho potřebuju nebo chci. Ale lživé nápisy sleva mě určitě alespoň podvědomě ovlivňují. Další věc ale je, aby ceny uvedené na cedulkách u zboží odpovídali tomu, co je pak na účtence. Nakupování nemám moc rád a ještě si ho znepřijemňovat tím, že je budu kontrolovat, to opravdu nechci. Takže věřím, že tady jsem občas nevědomky šizen.
    12.11.2007 16:56 Michal Kubeček | skóre: 72 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Padli ve jménu konzumu
    Jenže to vychází z představy, že je jeden obchod ve všech položkách (nebo aspoň ve většině) dražší než druhý. Ale tak to není, existují samozřejmě výjimky, jako třeba Albert na Spořilově, kde je drahé snad úplně všechno, ale jinak je něco dražší v jednom, něco ve druhém. Takže jedině že byste měl čas objet pokaždé čtyři nebo pět obchodů, abyste měl všechno nejlevněji - a pak budete přesně jako ti důchodci, ze kterých tu máme legraci.
    12.11.2007 17:09 Käyttäjä 11133 | skóre: 58 | blog: Ajattelee menneisyyttä
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Padli ve jménu konzumu
    No.. Pokud ví předem co bude chtít, tak si do programu zadá, co chce nakoupit a program mu najde obchod, ve kterém ze všech obchodů v databázi ušetří nejvíce. Navíc by to chtělo ale i započítat náklady na benzín do auta,..
    12.11.2007 17:46 Lu-Tze | skóre: 15 | blog: Lu-Tzeho blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Padli ve jménu konzumu
    Chyba je spíš v tom, že když budu pořád chodit nakupovat tam, kde je to optimální ať už v jakémkoli smyslu, tak budu ztrácet přehled o cenách jinde. Potřebuju teda data od více lidí, kteří nakupují něco, co má rozumný průnik s tím mým, ale není to přesně to co nakupuju já a dává jim to teda právě podle toho, že něco je levnější tam něco jinde, jiný obchod (obchody). Nevím prostě, kde jinde vzít jinak údaje o cenách. A samozřejmě cílem je mít co nejlevnější nákup jako celek. Ale mohl bych si klidně určit, že jsem ochoten nákup rozdělit na dvě části a podle toho dostat dva optimální obchody a výpis, co mám ve kterém koupit. Kdyby program znal, jak se po Praze pohybuji (v čase a prostoru), nějaké mé zvyky a nakrmil bych ho daty, kdy kterou surovinu potřebuju, tak mi může vyrobit plán nakupování, tedy kdy a co kde koupit, abych ale zároveň minimalizoval právě ty náklady na dopravu. To už je ale trochu extrém :-)
    12.11.2007 20:21 lacik
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Padli ve jménu konzumu
    Samozřejmě nekupuju zboží, protože je zlevněné, ale protože ho potřebuju nebo chci.
    Ale vysvětlujte to někomu. Když je něco za sto korun a ve slevě za osmdesát a koupím to, ušetřím dvacet kaček. Když zjistím, že je to krám na h*vno a nekoupím to vůbec, ušetřím osmdesát káčé. 80>20 - ale pro spoustu lidí je tato primitivní matematika nad jejich chápání a nad jejich duševní schopnosti.
    12.11.2007 09:21 Robo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Padli ve jménu konzumu
    heh, tak na vychode Slovenska, ked bol takyto vypredaj (tusim 3 roky dozadu), tak ludia uz o 4 hodine rano (dve hodiny pre otvorenim) cakali v zastupoch vonku a ked ten hypermarket otvorili, tak sa nahrnuli dovnutra hlava nehlava. Vchodove dvere a prilahle sklenene steny rozmlatili uplne, vnutrajsok bol tiez dost zdemolovany. O tych hadkach a bitkach o tovar ani nehovorim ;)
    12.11.2007 09:39 qhgm4x | blog: myslenka_jednoho_dne
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Padli ve jménu konzumu
    Nesnasim chozeni do obchodaku kdyz je tam po kokot lidi. Jednou sem musel pri ceste z nocni jit do obchodu. jediny co bylo po ceste dom byla hypernova tak sem tam s velkou nechuti dosel. Zjistil ze otviraji "az" v 8. Jelikoz bylo 7:50 tak si rikam tu chvilku pockam. Obchodni centrum bylo uz otevreny, takze uz banda duchodcu stala pred tou zvedaci mrizi. Jakmile se zacala zvedat tak se zacali vsichni hrnout dovnitr, par z nich zacalo podlizat tu mriz, skoda ze sem nemel sebou fotak :) a zacali se hrnout nakupovat. Nechapu to.

    Idealni je na nakupy nonstop tesco tak kolem 3-4 hodiny v noci. Nikdo tam neni a zrovna davaj na pulty cerstvi jeste teply pecivo.
    Black.Bandit avatar 12.11.2007 10:14 Black.Bandit | skóre: 5 | blog: Bandita
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Padli ve jménu konzumu
    po kterem jim lozí hlodavci a nikomu to nevadí. Znám jedno tesco, co bylo před tím Carffourem. Qalita šla o 500% dolů.
    Nemo propheta in patria sua
    12.11.2007 20:26 lacik
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Padli ve jménu konzumu
    +1

    Čas od času jdu nakupovat do Tesca (dříve Carrefour) v Praze v Edenu. Tak hnusné pečivo aby jeden s lucerničkou pohledal; stojí mi za to jen pro chleba a housky zajet kamkoli jinam - do krámku Mister Bäcker v Kauflandu v Michli, na Chodov, k Albertovi nebo Penny na Spořilově, do Bily na Budějovické ..., ale nejraději do krámku michelské pekárny nebo do uzenářství u metra Budějovická.

    12.11.2007 10:14 Jan Grmela | skóre: 45 | blog: Kilo šťávy z lachtana | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Padli ve jménu konzumu
    +1

    Pokud dělat velký nákup, tak tak kolem deváté večer. Ještě fungují lahůdky a už tam nejsou důchodci. Jediným problémem je pečivo, které buď není nebo je, ale už to není pečivo :-)
    12.11.2007 10:31 jozka | skóre: 19 | blog: jozkovo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Padli ve jménu konzumu
    Ve 4 v noci se spi, soulozi nebo kali. V uvedenou dobu jsem byl v Tescu jednou, kdyz jsem se vracel z dalky a potreboval jsem neco na zub. Zrovna vetrali, tretinu zbozi nemeli v regalech a spaly tam i pokladny.
    12.11.2007 12:40 Miloslav Ponkrác | blog: miloslavponkrac
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Padli ve jménu konzumu
    Já přestal nakupovat v Tescu úplně. Uzeniny, maso, saláty a podobné věci má otevřeno jen do 8 večer, sortiment minimální, ceny maximální, kvalita potravin příšerná a vzhledem k době otevření si raději zajdu do jiného obchodu.
    12.11.2007 09:55 jozka | skóre: 19 | blog: jozkovo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Padli ve jménu konzumu
    Mam kdesi doma sci-fi povidku, kterou jsem v dobe, kdy jsem ji cetl poprve povazoval za absurdni. Popisovala nakupovani v prelidnenem svete budoucnosti jako boj o zivot. Napsal to tusim nekdo z Francie, vecer sem hodim jmeno, kdyz to najdu.
    12.11.2007 10:13 Spike | skóre: 30 | blog: Communicator | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Padli ve jménu konzumu
    Když už jsme u těch literárních děl: IKEA walkthrough.
    12.11.2007 10:36 Stevko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Padli ve jménu konzumu
    Aj Michal Hvorecký napísal jednu poviedku o takomto nakupovaní. Prvé víťazstvo supermarketov sa to volá. Odporúčam.
    12.11.2007 20:23 jozka | skóre: 19 | blog: jozkovo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Padli ve jménu konzumu
    Tak jsem to nasel:

    Dominique Roffet: Velkoprodejna (prelozil Vaclav Richter)

    Vyslo ve sbirce "Vesmir je bajecne misto pro zivot",vydala Mlada fronta (1987)
    12.11.2007 11:34 Kvakor
    Rozbalit Rozbalit vše A bude hur
    A bude hur - blizi se Vanoce. Nejen ze je v praci blazinec ("Musi to byt do konce roku hotove, aby to slo jeste vyfakturovat za prosinec ..."), ale kdyz chce clovek koupit takovou prkotinu jako treba panty ke skrince, musi cekat pomalu hodinu mezi lidmy s voziky naplnenymi pomalu do vyse oci ... (muj zazitek z minulych Vanoc v OBI). Proste horror ... kdybych nemusel kupovat darky, nevlezu v prosinci do obchodu vubec.
    Black.Bandit avatar 12.11.2007 11:38 Black.Bandit | skóre: 5 | blog: Bandita
    Rozbalit Rozbalit vše Re: A bude hur
    co darky, ale žrát člověk opravdu musí :-D
    Nemo propheta in patria sua
    cubas avatar 12.11.2007 11:46 cubas | skóre: 8
    Rozbalit Rozbalit vše Re: A bude hur
    Když bydlíš v dobré lokalitě tak se to jídlo dá řešit menší samoobsluhou, ale i u jednoty co je vedle mého domu, důchodci stojí už v 6.55h a otvíra se v sedn hodin.
    12.11.2007 12:20 pic | skóre: 30 | blog: Perdido_Street_Station
    Rozbalit Rozbalit vše Re: A bude hur
    což o to, dokážu pochopit nákup potravin, ale co nechápu je pošta - pošta otevírá v 8 a od 7.45 před ní stojí v každém ročním období fonta +60 a čekají až otevře.

    vždyť na poště maj ceny pořád stejný, akce žádné a ten dopis, nebo důchod jim nikdo nevyhodí.
    Václav 12.11.2007 12:38 Václav "Darm" Novák | skóre: 26 | blog: Darmovy_kecy | Bechyně / Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: A bude hur
    Zajímavé je že i u pultového krámku kde není třeba nijak příliš chvátat na slevy důchodci vytváří největší fronty ráno, kdy většina lidí nakupuje snídaně pro rodinu a chvátá do práce. Nedej bože když se nějaká flákačská matka připlete před důchodce který narozdíl od ní evidentně nemá čas a chvátá domů nakrmit několik hladových dětí, připravit jim svačiny a odvézt do školky/školy, to vše co nejrychleji a ve stresu aby stihl zaměstnání. To hned milý a vytížený důchodce který pořád někam chvátá začne demonstrativně stepovat na místě, v případě méně trpělivých exemplářů brblat nebo dokonce otevřeně slovně napadat ženu před sebou.

    Další termín kdy chodí nejvíc důchodců je překvapivě mezi třetí a pátou hodinou odpolední, kdy se lidi vracejí z práce a pak pět minut před a po zavíračce. Mezi devátou a druhou hodinou kdy jsou všichni v práci nepřijde do obchodu ani noha.

    Čest výjimkám, ale je jich zatraceně málo.
    Cross my heart and hope to fly, stick a cupcake in my eye!
    12.11.2007 13:19 Marv-CZ | skóre: 21
    Rozbalit Rozbalit vše Re: A bude hur
    Přitom supermarkety pro kutily (OBI, Hornbach, Baumx, Bauhaus) jsou ukázkou nevýhodných nákupů. Věci které mají v akci za nízké ceny jsou krámy té nejpodřadnější kvality a kvalitní věci mají předražené.
    12.11.2007 14:16 Michal Kubeček | skóre: 72 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: A bude hur
    Tady nejde ani tak o cenu, spíš o to, že když něco takového potřebuju, vím, že to tam budou mít. a nemusím obíhat pět normálních krámů, o kterých mnohdy ani nevím, kde jsou. Já vím, že je to vůči těm malým kruté, ale tak to prostě funguje. Stejně je to i s tou Hypernovou - nemyslím si, že by byli nějak superlevní, ale vím, že tam koupím všechno, co na týden budu potřebovat, a v týdnu už si jen dojdu do krámu pro pečivo.
    12.11.2007 16:12 Kvakor
    Rozbalit Rozbalit vše Re: A bude hur
    Jasne, presne tak. Ono se rekne koupit to ve specializovanem obchoude, jenze zrovna u tohole zbozi to byl ponekud problem. Znal jsem dve specializovane prodejny, kde by to mohli mit, bohuzel v prvni ted prodavaji boty (shoe event horizont approaching :-)), druhou prozmenu zbourali uplne a na jejim miste je nakupni centrum, kde 90% obchodu prodava jen saty a (opet) boty. Takze diky za tyhle kramy, hlavne kdyz specializovany obchod neni dostupny.
    12.11.2007 19:18 Marv-CZ | skóre: 21
    Rozbalit Rozbalit vše Re: A bude hur
    To je to, proč supermarkety vyhrávají - reklamní masáž. Možná kolem takového specializovaného obchodu dnes a deně jezdíš a máš ho hned za rohem. Jenže když chceš něco koupit, tak se ti vybaví obchody, které tlačí reklama.
    12.11.2007 19:42 Michal Kubeček | skóre: 72 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: A bude hur
    Nejde ani tak o nějakou masáž, spíš o to, že nemusím vést v patrnosti, kde koupím šroubovák, kde vodovodní těsnění, kde zahradní hadici, kde trávníkové hnojivo a kde zářivku. Až budu kupovat vrtačku, tak se možná poohlédnu i po nějakém tom specializovaném obchodě, ale u výše zmíněného ocením, že mám všechno na jednom místě.
    12.11.2007 20:43 Filip Jirsák | skóre: 68 | blog: Fa & Bi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: A bude hur
    Ono i to „všechno na jednom místě“ je docela iluze. Ty velké obchody jenom předstírají, že mají všechno. Třeba v takovém Hornbachu na Černém Mostě v Praze se naplánovat a koupit dají snad jenom šrouby. Cokoli jiného si naplánuju tam koupit s tím, že jsem to tam viděl, nemají buď vůbec, nebo musím koupit něco dost jiného a vymýšlet, jak to poskládat z toho, co zrovna mají.

    Ale mám pocit, že situace s menšími obchody se postupně zase začíná zlepšovat. Už je (snad) pryč ta doba, kdy když člověk konečně objevil nějaký specializovaný obchod, kde něco měli, za půl roku našel na jeho místě zlatnictví nebo hernu. Vietnamské koloniálny jsou už taky všude možně… Navíc taky nevvyhovuje každému (a zvlášť u malého nákupu) ten odosobněný přístup hypermarketů, kdy je podezřelý každý „zákazník“ odcházející z obchodu i každá pokladní, všechno je automatické a přesné a chyby jsou „vyloučeny„, a pokud už k nějaké dojde, je zákazník po zásluze potrestán.
    freshmouse avatar 12.11.2007 13:22 freshmouse | skóre: 42 | blog: Bruno Banány
    Rozbalit Rozbalit vše Re: A bude hur
    kdybych nemusel kupovat darky, nevlezu v prosinci do obchodu vubec.
    Nemusíš. Ty chceš. Stejně jako většina lidí. Je to JEN zvyk.
    Bluebear avatar 12.11.2007 15:46 Bluebear | skóre: 30 | blog: Bluebearův samožerblog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: A bude hur
    To je poněkud složitější - záleží na tom, zda tví bližní očekávají dárky. Pokud se domluvíte (jako jsme to udělali u nás v rodině), že vánoce zrušíme (tedy alespoň tu konzumní složku, ne nutně tu duchovní), tak je to OK.

    Ale pokud tvá rodina nebo přátelé dárky očekávají, nemůžeš je zklamat - měli by dojem, že ti na nich nezáleží.
    To mi připomíná, jak jsem si pořídil květináč, že v něm budu mít květinu. Opravdu tam byla, ale potom být přestala...
    12.11.2007 16:00 Filip Jirsák | skóre: 68 | blog: Fa & Bi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: A bude hur
    Ale pokud tvá rodina nebo přátelé dárky očekávají, nemůžeš je zklamat - měli by dojem, že ti na nich nezáleží.
    Můžeš. Ale nechceš (protože ti na nich záleží).
    12.11.2007 16:02 Kvakor
    Rozbalit Rozbalit vše Re: A bude hur
    Nechci, ale musim. Sice u nas v rodine na Vanoce vicemene kaslem (ja na ne kaslu docela, ale ten jeden den na uklid a ozdobeni stromecku obetuju), ale co ostatni pribuzni, kteri Vanoce slavi a darky vam koupi? Nedat jim nic by bylo ... no, receno diplomatikcky, ponekud nediplomaticke :-)
    12.11.2007 16:25 Ondrej 'SanTiago' Zajicek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: A bude hur
    > ale co ostatni pribuzni, kteri Vanoce slavi a darky vam koupi?

    Dopredu jim jasne rici, ze ty vanoce neslavis, darky nedavas a ani neocekavas.
    12.11.2007 17:29 Kvakor
    Rozbalit Rozbalit vše Re: A bude hur
    Zkouseli jsme. Nefunguje to. Nekteri jsou nadseni krestani a na Vanoce si sahnou nedaji, takze darky koupi tak jako tak.
    masožravá palma avatar 12.11.2007 22:13 masožravá palma | skóre: 6 | blog: Agnes | Matka měst
    Rozbalit Rozbalit vše Re: A bude hur
    To není znak nadšeného křesťanství kupovat dárky. Znak nadšeného křesťanství je třeba očekávat příchod Božího Hodu Vánočního v modlitbách.

    U nás se dárky kupují především kvůli mámině straně rodiny, která je nevěřící a na vánocích vidí právě jen ty dárky, a taky bráškové jsou ještě malí a dárky jim udělají radost. Ale jinak si nedáváme dárky, protože jsou vánoce, ale většinou když se nám chce.

    Vánoce jsou jen další příležitost, jak a kdy si znovu říci, že nám na sobě záleží. Dárek je jen způsob jak to říci. Vzpomínám si na jedny Vánoce, kdy jsme na Štědrý večer, ozdobili v parku stromeček, který jsme tam rok předtím zasadili, a rozdávali dárky lidem, kteří šli okolo. Jenom maličkosti, ale doteď si pamatuji jak moc to ty lidi potěšilo.
    Mám městečko, podpořte průmysl a dopravu. Snižujte kriminalitu.
    Black.Bandit avatar 13.11.2007 06:34 Black.Bandit | skóre: 5 | blog: Bandita
    Rozbalit Rozbalit vše Re: A bude hur
    Je jen jediny den v roce, ktery z duše nenavidím více než Vánoce....

    Jsou to Velikonoce.
    Nemo propheta in patria sua
    Josef Kufner avatar 12.11.2007 21:55 Josef Kufner | skóre: 70
    Rozbalit Rozbalit vše Re: A bude hur
    Proste horror ... kdybych nemusel kupovat darky, nevlezu v prosinci do obchodu vubec.
    24. prosince dopoledne už bývá v obchodech celkem klid.
    Hello world ! Segmentation fault (core dumped)
    Václav 12.11.2007 12:24 Václav "Darm" Novák | skóre: 26 | blog: Darmovy_kecy | Bechyně / Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Padli ve jménu konzumu
    Jo, když se v Bechyni otevíralo Tesco, nahrnuli se tam důchodci mezi prvními... Když jsem se tam pqak také rozhodl podívat na ty jejich "Nejnižší ceny v okolí", zarazilo mě jak "nízké" jsou. V tu dobu jsem totiž brigádničil v malém obchůdku (už třetím rokem, takže jsem si pamatoval většinu cen). U běžných, dobře zapamatovatelných výrobků byly ceny opravdu většinou nižší. (většinou - babka si tam plnila několik igeliťáků asi padesáti podle cedule zaručeně nejlevnějšíma rohlíkama v okolí. Když jsem cestou kolem ní suše poznamenal že jsou o deset halířů dražší, začala je sypat zpátky :D)

    Co bylo většinou hodně předražené bylo dražší zboží u kterého si lidi běžně pamatují ceny pouze řádově. Přestože toho bylo víc, nejmarkantnější to bylo u tvrdého alkoholu. Vodka o 20,- Metaxa o celých 80,- dražší než v malém krámu. Dále (pokud pominu většinou nekvalitní TESCO výrobky) paštiky, konzervy, salámy...
    Cross my heart and hope to fly, stick a cupcake in my eye!
    12.11.2007 13:25 Marv-CZ | skóre: 21
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Padli ve jménu konzumu
    Naprosto přesně. U nás v malé sámošce si např. kupuji sýrové bulky za 4,50 opravdu hodně posýrované. Jednou jsem byl nucen zajít do Tesca, protože už bylo pozdě. Sýrové bulky byl tak o třetinu menší, sýra špetka uprostřed a cena 5,50. Přesto věřím, že kdyby k tomu dali cedulku akce, tak to lidi budou kupovat po pytlech.
    freshmouse avatar 12.11.2007 12:32 freshmouse | skóre: 42 | blog: Bruno Banány
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Padli ve jménu konzumu
    Jakého konzumu, prosímtě?

    Že se důchodci, vesměs ekonomicky nevzdělaní (upozorňuji -- opakovat "plníme na 120 procent" není ekonomické vzdělání), vrhají na věci, co nepotřebují, to mě ze židle nezvedá.

    Nejvíc mě baví lidé, co si na obchoďáky furt stěžují, ale sami tam chodí. Proč? Je to většinou nejlevnější, člověk se tam dostane relativně brzy (autem; některé markety posílají i své vlastní autobusy), všechno je pohromadě.

    Kdo nechce obchoďáky, ať tam prostě nechodí. Říkám vám (pokud takových bude víc), že do roka trh zareaguje a malých obchůdků přibude.

    Jenže: kdo do obchoďáků OPRAVDU nechce?
    Václav 12.11.2007 12:47 Václav "Darm" Novák | skóre: 26 | blog: Darmovy_kecy | Bechyně / Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Padli ve jménu konzumu
    To bylo na můj příspěvek výše? Pokud ano, pak věz že to malé TESCO tam hned po otevření popravdu lákalo na nepravdivě "Nejnižší ceny" a důchodci to nekriticky považovali za pravdu aniž by si to ověřili, protože obchoďák. Všechno pohromadě tam rozhodně nebylo, měli dokonce v lecčems menší sortiment. Je to fakt malé TESCO, zaměřené jen na potraviny a to často jen ty základní.

    Jinak si na obchoďáky nestěžuji, teď na Počernicích to mám kousek do Alberta který ceny drží dobréa výběr mají solidní i z kvalitnějšího zboží.
    Cross my heart and hope to fly, stick a cupcake in my eye!
    Václav 12.11.2007 12:49 Václav "Darm" Novák | skóre: 26 | blog: Darmovy_kecy | Bechyně / Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Padli ve jménu konzumu
    Aha, sry, tak to bylo k blogu, nějak z té práce blbnu :D
    Cross my heart and hope to fly, stick a cupcake in my eye!
    freshmouse avatar 12.11.2007 13:04 freshmouse | skóre: 42 | blog: Bruno Banány
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Padli ve jménu konzumu
    Ne, to bylo k zápisku.
    nepravdivě "Nejnižší ceny"
    To se ale musí nahlásit. Stěžovat si umí všichni (zejména po hospodách). (Tím nemyslím zrovna tebe.)
    Všechno pohromadě tam rozhodně nebylo, měli dokonce v lecčems menší sortiment.
    Tím jsem myslel ta nákupní centra, kde se můžeš nechat ostříhat, koupit si boty a navečeřet se.
    Václav 12.11.2007 13:16 Václav "Darm" Novák | skóre: 26 | blog: Darmovy_kecy | Bechyně / Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Padli ve jménu konzumu
    Jojo, všiml jsem si.

    Nahlásit... Mě je to šumák, pár halířů sem, pár halířů tam.. mě jenom pobavili pravověrní nakupující :)

    A nákupní centra... Moc mě nebaví, abych tak pravdu řekl. Ale když už se tam dostanu, obejdu si to a občas se tam najdou opravdu dobré věci :)
    Cross my heart and hope to fly, stick a cupcake in my eye!
    12.11.2007 14:17 Michal Kubeček | skóre: 72 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Padli ve jménu konzumu
    Tím jsem myslel ta nákupní centra, kde se můžeš nechat ostříhat, koupit si boty a navečeřet se.

    Jednou jsem se chtěl v Hypernově nechat ostříhat a že prý ne, že jedině s umytím hlavy a vším možným okolo.

    freshmouse avatar 12.11.2007 14:36 freshmouse | skóre: 42 | blog: Bruno Banány
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Padli ve jménu konzumu
    Nevím, já konzervativně chodím pořád na jedno místo, takže nemám zkušenost s Hypernovou.Nejsem nějaký pobuda, ale hlavu si umyju raději doma, je to pro mě pohodlnější, rychlejší a taky levnější. Když přijdu a řeknu: "Ostříhat!" oni se už neptají, jestli chci i oholit nebo umýt. Asi budím respekt. :-)
    12.11.2007 14:38 Michal Kubeček | skóre: 72 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Padli ve jménu konzumu
    Já taky normálně chodím na jedno místo, ale tenkrát byl pátek večer (možná sobota dopoledne) a já věděl, že další týden se k tomu normálnímu holiči nemám šanci dostat. Ale holt mi nezbylo než počkat.
    Black.Bandit avatar 12.11.2007 14:01 Black.Bandit | skóre: 5 | blog: Bandita
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Padli ve jménu konzumu
    Nevím. Přijde mi, že jsi zase chytrý jak rádio. :-D Docela by mě zajímalo, kdyby ti jednoho dne zavolalai, že tvoji maminku, co si šla jen pro rohlíky, ušlapal v obchodě nějaký dav, kvůli slevě na fritovací olej. Ale jop, možná by sis řekl: dobře ti tak máti, nemělas do toho tesca lézt!

    PS.: 90% nákupu dělám v malém obchodě "Hruška"
    Nemo propheta in patria sua
    freshmouse avatar 12.11.2007 14:06 freshmouse | skóre: 42 | blog: Bruno Banány
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Padli ve jménu konzumu
    Co sem pleteš nějaké ušlapání?
    Black.Bandit avatar 12.11.2007 17:23 Black.Bandit | skóre: 5 | blog: Bandita
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Padli ve jménu konzumu
    Já teda nevím, ale tenhle blogpost je o agresivitě v tzv. výprodejích, které v íně zkončilo ušlapáním 3 lidí. Jestli ani nevíš na co reaguješ, tak raději mlč. Jinak máš samozřčjmě pravdu, tvůj Offtopic mimo příspěvek s ušlapáním asi skutečně nesouvisí. To ale není můj púrobém.
    Nemo propheta in patria sua
    freshmouse avatar 12.11.2007 17:33 freshmouse | skóre: 42 | blog: Bruno Banány
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Padli ve jménu konzumu
    Ne, tento příspěvek nebyl JEN o ušlapání. Byla tam i jiná témata.
    Black.Bandit avatar 12.11.2007 18:12 Black.Bandit | skóre: 5 | blog: Bandita
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Padli ve jménu konzumu
    Jíná? Mohl bys je vyjmenovat?

    Téma je jediné: Agresivní a hloupé útočení na tzv. výprodeje.
    Nemo propheta in patria sua
    freshmouse avatar 12.11.2007 18:18 freshmouse | skóre: 42 | blog: Bruno Banány
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Padli ve jménu konzumu
    Např. problematika malých vs. velkých obchodů.
    Black.Bandit avatar 12.11.2007 20:25 Black.Bandit | skóre: 5 | blog: Bandita
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Padli ve jménu konzumu
    Ne. problematika malých a vekých obchodů se zde skutečně neřešila. O malém obchodě je jedna jediná zmínka v poslední větě. A to jen proto, že v malých obchodech nejsou tyto výprodeje.
    Nemo propheta in patria sua
    freshmouse avatar 12.11.2007 20:39 freshmouse | skóre: 42 | blog: Bruno Banány
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Padli ve jménu konzumu
    O malém obchodě je jedna jediná zmínka v poslední větě.
    Takže se řešila.
    Black.Bandit avatar 13.11.2007 06:37 Black.Bandit | skóre: 5 | blog: Bandita
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Padli ve jménu konzumu
    Ne. Problematika Malých X Velkých obchodů se neřešila. Nevím jak z věty: V okolí jsou jen dva velké supermarkety, malé ochody nejsou... Nebo co jsem to napsal... Ty vydedukuješ, že se tu řešila problematika malých a velkých obchodů.... Až budu mít někdy čas, podívám se na nějaký tvůj blogpost, vytrhnu jednu větu z kontextu a začnu tě zásobit offtopic připomínkami.
    Nemo propheta in patria sua
    12.11.2007 14:40 MarV | skóre: 9
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Padli ve jménu konzumu
    "Ambosius speciál" s růžovou etiketou a nálepkou "extra pivo" za cenu 1,50. Odhaduji, že tento patok, který píjí hlavně homelesáci postávající před Kauflandem vzniká jako výplach kotlů při odstávce ve Staropramenu.

    Tomu pivu strašlivě křivdíš ... nevzniká výplachem kotlů při odstávce ve Staropramenu, ale v Holbě :D
    12.11.2007 14:53 Michal Kubeček | skóre: 72 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Padli ve jménu konzumu
    Kterému pivu? Staroušovi? :-)
    12.11.2007 15:02 MarV | skóre: 9
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Padli ve jménu konzumu
    :-D
    12.11.2007 15:37 kavol | skóre: 28
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Padli ve jménu konzumu
    Kterému pivu? Staroušovi? :-)
    to je ale hloupý dotaz ... Staropramen samozřejmě není pivo ale europivo z CKT

    Holba alespoň část produkce ještě vaří klasicky - pravda, to ale není případ Ambrosia ...
    12.11.2007 15:46 Michal Kubeček | skóre: 72 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Padli ve jménu konzumu
    Že se nějaké pivo vaří "klasicky", ještě automaticky neznamená, že bude lepší.
    12.11.2007 15:59 kavol | skóre: 28
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Padli ve jménu konzumu
    to je sice pravda, nicméně pointa byla v té druhé části, tedy co vyplývá z toho, že se to klasicky nevaří

    a konkrétně Holba dobré pivo uvařit umí - nicméně že se Ambrosius za 2 Kč bude lišit směrem k horšímu od desetkrát tak drahého vánočního speciálu, snad není třeba nijak rozebírat
    12.11.2007 16:07 Michal Kubeček | skóre: 72 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Padli ve jménu konzumu
    nicméně pointa byla v té druhé části, tedy co vyplývá z toho, že se to klasicky nevaří

    Zhola nic. Všimněte si, že ve svém příspěvku jsem slovo klasicky dal do uvozovek. Udělal jsem to zcela záměrně - ani ta Holba nevaří pivo (až na nějaké sběratelské série) skutečně klasicky, tak, jak bylo zvykem třeba v patnáctém století. Technologie se postupem času vyvíjela a pokaždé se jistě vždycky našlo dost staromilců, kteří prohlašovali, že ta novota nestojí za nic a že jedině to pivo, které znali doteď, je to pravé pivo. A to se samozřejmě netýká jen piva.

    Black.Bandit avatar 12.11.2007 17:28 Black.Bandit | skóre: 5 | blog: Bandita
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Padli ve jménu konzumu
    Holba je náhodou dobré pivo. Ale musíte si pánové zajet na čep přímo pod Šerák
    Nemo propheta in patria sua
    12.11.2007 20:25 jozka | skóre: 19 | blog: jozkovo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Padli ve jménu konzumu
    Coz o to, nejni to spatne, ale loni mne Holba popijena v Zabrehu tak prohnala, ze jsem na 350 km autem musel ctyrikrat na zachod :-D
    12.11.2007 20:38 lacik
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Padli ve jménu konzumu
    To mi připomíná starý lidový slogan strakonického piva Nektar, kdysi za bolševika údajně také projímavého: "Kdo pije Nektar, posere hektar".
    12.11.2007 21:12 Michal Kubeček | skóre: 72 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Padli ve jménu konzumu
    Pil jsem Nektar v roce 1997 a mohu zodpovědně prohlásit, že sice možná neprojímal, ale patok to byl pořád úděsný.
    12.11.2007 23:32 kavol | skóre: 28
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Padli ve jménu konzumu
    Pil jsem Nektar (nejen) v roce 2007 a mohu zodpovědně prohlásit, že potenciálně sice může projímat skalní europivaře, ale jinak je to kvalitní pivo. :-p
    12.11.2007 23:33 kavol | skóre: 28
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Padli ve jménu konzumu
    Pil jsem Nektar (nejen) v roce 2007 a mohu zodpovědně prohlásit, že potenciálně sice může projímat nenavyklé europivaře, ale jinak je to kvalitní pivo. :-p
    13.11.2007 00:45 trekker.dk | skóre: 72
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Padli ve jménu konzumu
    ale jinak je to kvalitní pivo
    A teď ještě tu o červené Karkulce prosím.
    Quando omni flunkus moritati
    13.11.2007 09:05 kavol | skóre: 28
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Padli ve jménu konzumu
    Červenou Karkulku jsem ještě neviděl; sud Dudáka jsem naposledy kupoval v květnu ... takže nám o ní můžeš popovídat ty, já zůstanu u toho piva
    13.11.2007 00:44 trekker.dk | skóre: 72
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Padli ve jménu konzumu
    No počkej, jak za bolševika? AFAIK to funguje furt a spolehlivě.
    Quando omni flunkus moritati
    13.11.2007 08:57 kavol | skóre: 28
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Padli ve jménu konzumu
    no a to AFAIK se zakládá na nějakých reálných podkladech nebo jenom tak blbě kecáš z pozice odchovance reklamou na "Gé"?
    Václav 13.11.2007 09:05 Václav "Darm" Novák | skóre: 26 | blog: Darmovy_kecy | Bechyně / Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Padli ve jménu konzumu
    Těch narážek na piva je.. Platan je pivo znalců - kdo ho zná, ten ho nepije. Nežli pivo Opat, radši hrob si kopat.
    Cross my heart and hope to fly, stick a cupcake in my eye!
    13.11.2007 09:19 kavol | skóre: 28
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Padli ve jménu konzumu
    zrovna v Olivětíně jsme byli v pátek na exkursi ;-) ... jedenáctka v hospodě mě příliš neoslovila (pilo se to dobře, ale nebylo to pro mě prostě ničím zajímavé), zato kvasničák jsme si těžce odtrhávali od huby poslední flašku, aby zbylo na večer kamarádům na ochutnání ... a bitter by se taky pil sám, jenže to měli jen ve skle, což se nám na hrbu táhnout nechtělo

    ale chápu, že zná-li někdo Opata jen z výplachu kotlů pro Tesco, příliš ho neocení ...
    13.11.2007 13:24 Michal Kubeček | skóre: 72 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Padli ve jménu konzumu
    No a co, my vás také neshazujeme tím, že posuzujete pivo výhradně podle velikosti pivovaru. Tak nám laskavě nechte naši chuť, řekněte si svůj názor na jednotlivé značky, ale přestaňte trousit ty pohrdlivé a povýšenecké poznámky o "europivařích".
    13.11.2007 15:15 kavol | skóre: 28
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Padli ve jménu konzumu
    No a co, my vás také neshazujeme tím, že posuzujete pivo výhradně podle velikosti pivovaru.
    to byl hodně špatný pokus, neboť k takovému tvrzení nemáte sebemenší podklady, naopak bych mohl dohledat příklady, kde jsem větší pivovar ohodnotil lépe než menší :-p
    Tak nám laskavě nechte naši chuť, řekněte si svůj názor na jednotlivé značky, ale přestaňte trousit ty pohrdlivé a povýšenecké poznámky o "europivařích".
    těžko si takové poznámky mohu odpustit, jestliže někdo vydává za měřítko kvality piva stupeň "degenerace" svého trávícího systému
    13.11.2007 15:21 Michal Kubeček | skóre: 72 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Padli ve jménu konzumu
    Aha. Takže vaše chuťové preference jsou známkou vytříbené chuti, zatímco mé známkou degenerace mého trávícího systému. Sice mi uniká, jak souvisí chuť s trávícím systémem, ale spíš se zeptám, proč zrovna vy jste předurčen být tím Jediným Správným Znalcem? Je to stejný efekt jako u příznivců menšinových hudebních žánrů, kteří se považují za arbitry správného hudebního vkusu a každého, komu se líbí něco z mainstreamu považují za oběť konzumní kultury?
    14.11.2007 00:34 .li | skóre: 6
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Padli ve jménu konzumu
    anatomická vsuvka: chuť s trávicím systémem kupodivu souvisí, protože střeva fungujou jako druhý mozek (1. bejvá v hlavě), takže ty střeva přemýšlí o tom pivu, i když se tam ještě nedostalo, ví to už dopředu.
    14.11.2007 02:24 Michal Kubeček | skóre: 72 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Padli ve jménu konzumu
    Tady šlo ale spíš o opačný proces, tj. zda "degenerace trávicího systému" může ovlivnit to, jaké člověku chutná pivo.
    14.11.2007 13:41 kavol | skóre: 28
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Padli ve jménu konzumu
    především vám uniklo, že nemluvím o chuti, ale o kvalitě ... kterážto s trávením do jisté míry souvisí, ale rozhodně ne ve zde prezentované formě, neboť efekt, že milovník europiva se může po Nektaru posrat, je tentýž jako tzv. "cestovní průjem", ale tento efekt nijak neimplikuje, že by na pivu samotném bylo něco špatného

    tato záměna (zde by bylo na místě poznamenat, že si pletete pojmy s průjmy ;-)) potom dává naprosto zcestný základ i k tomu příkladu s hudbou - o hudbě lze říci, zda je dobrá nebo špatná, bez ohledu na vlastní preference (pomineme-li, že příznivci něčeho se raději negativních hodnocení toho svého zdrží) ... lze hodnotit například originalitu nebo kvalitu technického provedení

    obdobně u toho piva lze sledovat spoustu objektivních parametrů, které lze i exaktně měřit - například míru přirozeného prosycení CO2, což je v subjektivní řeči chuti "říz"
    12.11.2007 23:27 kavol | skóre: 28
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Padli ve jménu konzumu
    vy si pro změnu račte všimnout, že jsem u toho Staropramenu upřesnil technologii, takže vezmeme-li to versus CKT, je z kontextu poměrně jasné, co se tím "klasicky" míní ... ale to trošku odbíháme, vcelku nezáleží na tom, jak byste to označil, prostě si v té citované větě proveďte patřičnou substituci, tedy "co vyplývá z toho, že se to vyrábí s použitím CKT", a můžete odpovídat znova

    mimochodem, nejsem si jist, zda se ve vztahu k době před zhruba dvěma sty a více lety dá ještě použít pejorativní termín "staromilství" (resp. k technologii tehdy dominantní; v souvislosti "co znali doteď"), nicméně pokud ano, tak jsem značný staromilec, neb některá svrchně kvašená piva IMO vůbec nejsou špatná ;-)
    Václav 13.11.2007 08:50 Václav "Darm" Novák | skóre: 26 | blog: Darmovy_kecy | Bechyně / Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Padli ve jménu konzumu
    <flame> Nejlepší pivo je stejně Lobkovický Démon... Možná ještě Chodovarský ležák a kroužkovaný Budvar na něj dosáhnou :D </flame>
    Cross my heart and hope to fly, stick a cupcake in my eye!
    13.11.2007 09:09 kavol | skóre: 28
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Padli ve jménu konzumu
    hmmm ... vidím, že mám ještě značné mezery, Démona neznám :-(

    Chodovar vaří slušně, ale ten Budvar ... no dobře, uznávám, že to je jen čistě subjektivní osobní averze
    Václav 13.11.2007 10:06 Václav "Darm" Novák | skóre: 26 | blog: Darmovy_kecy | Bechyně / Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Padli ve jménu konzumu
    K Budvaru mám taky averzi, ale Kroužkovaný se tomu standardu "europiva" silně vymyká. Silné pivo s výraznou chutí a perfektně hustou pěnou.

    Jinak Démon je luxusní polotmavý ležák který se chutí nedá s ničím porovnat, musí se to zkusit :) Má tuším 5,2% a velice dobrou cenu. (cca 17,- za 0,4l. V půllitru jsem ho čepovat neviděl)
    Cross my heart and hope to fly, stick a cupcake in my eye!
    12.11.2007 15:46 Käyttäjä 11133 | skóre: 58 | blog: Ajattelee menneisyyttä
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Padli ve jménu konzumu
    Potraviny nakupuju v 90% v Tesku a to kolem 2 hodin ráno. Frontu u pokladny jsem dlouho neviděl :-)
    Jan Drábek avatar 12.11.2007 16:08 Jan Drábek | skóre: 41 | blog: Tartar | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Padli ve jménu konzumu
    Rozjet dva plně naložené vozíky vedle sebe a pak je řídit je taky dobrá zábava... :D
    01010010 01000101 01010000 01101100 01001001 00110010 01000100 01100101 01010110

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.