abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 18:22 | Nová verze

    Byla vydána verze 0.2.0 v Rustu napsaného frameworku Pingora pro vytváření rychlých, spolehlivých a programovatelných síťových systémů. Společnost Cloudflare jej letos v únoru uvolnila pod licencí Apache 2.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 19:11 | Nová verze

    Open source RDP (Remote Desktop Protocol) server xrdp (Wikipedie) byl vydán ve verzi 0.10.0. Z novinek je vypíchnuta podpora GFX (Graphic Pipeline Extension). Nová větev řeší také několik bezpečnostních chyb.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 04:11 | Nová verze

    Rocky Linux byl vydán v nové stabilní verzi 9.4. Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    9.5. 22:22 | Bezpečnostní upozornění

    Dellu byla odcizena databáze zákazníků (jméno, adresa, seznam zakoupených produktů) [Customer Care, Bleeping Computer].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 14
    9.5. 21:11 | Zajímavý článek

    V lednu byl otevřen editor kódů Zed od autorů editoru Atom a Tree-sitter. Tenkrát běžel pouze na macOS. Byl napevno svázán s Metalem. Situace se ale postupně mění. V aktuálním příspěvku Kdy Zed na Linuxu? na blogu Zedu vývojáři popisují aktuální stav. Blíží se alfa verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 29
    9.5. 14:33 | Pozvánky

    O víkendu 11. a 12. května lze navštívit Maker Faire Prague, festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    8.5. 21:55 | Nová verze

    Byl vydán Fedora Asahi Remix 40, tj. linuxová distribuce pro Apple Silicon vycházející z Fedora Linuxu 40.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 20
    8.5. 20:22 | IT novinky

    Představena byla služba Raspberry Pi Connect usnadňující vzdálený grafický přístup k vašim Raspberry Pi z webového prohlížeče. Odkudkoli. Zdarma. Zatím v beta verzi. Detaily v dokumentaci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    8.5. 12:55 | Nová verze

    Byla vydána verze R14.1.2 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5). Přehled novinek v poznámkách k vydání, podrobnosti v seznamu změn.

    JZD | Komentářů: 0
    7.5. 18:55 | IT novinky

    Dnešním dnem lze již také v Česku nakupovat na Google Store (telefony a sluchátka Google Pixel).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    Podle hypotézy Mrtvý Internet mj. tvoří většinu online interakcí boti.
     (63%)
     (8%)
     (13%)
     (16%)
    Celkem 157 hlasů
     Komentářů: 11, poslední včera 18:00
    Rozcestník


    Vložit další komentář
    4.2.2005 00:17 Jaroslav
    Rozbalit Rozbalit vše Vse nejlepsí do ctvrtého roku.
    Zdravím,ctu Vás pravidelne a casem jsem nacerpal radu uzitecných poznatků.Mám také vsechna Abicka asi od 2002. Docela se mi líbil clánek o manuálech.Jaroslav.
    4.2.2005 00:43 undz | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Gratulace
    Gratuluji k narozeninám. Abclinuxu je můj nejoblíbenější linuxový portál v česku a musím uznat, že mě přijde, že se pořád zlepšuje, takže přeji hodně štěstí v další práci na něm.
    4.2.2005 02:33 Paolo Maldini | skóre: 2
    Rozbalit Rozbalit vše gratulace
    gratuluji :)
    Josef Kufner avatar 4.2.2005 02:44 Josef Kufner | skóre: 70
    Rozbalit Rozbalit vše Ankety
    Navrhuju zopaknout cca 4 nejstarsi ankety, mohlo by to byt celkem zajimave srovnani jak se situace zmenila ci nezmenila ;)
    Hello world ! Segmentation fault (core dumped)
    4.2.2005 08:54 Kamorek | skóre: 33 | blog: předvolební mazec | VB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ankety
    No, nedovedu si to bez ABC predstavit. Kdyz neco potrebuju tady to najdu i za cenu, ze se ztrapním. Viz vsudypritomny daemon :-) Jen tak dal. Do klubu se urcite prihlasim, pokud neco bude.

    Kamorek
    Taky si udělám nějakou studii.
    4.2.2005 13:05 © | skóre: 37 | blog: escaped
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ankety
    Viz vsudypritomny daemon
    Jj, je to fakticky ďábel :-D
    Jiří Svoboda avatar 4.2.2005 10:31 Jiří Svoboda | skóre: 37 | blog: cat /dev/mind | Prostějov
    Rozbalit Rozbalit vše Gratuluji!
    V měsíčním porovnání se nám podařilo stát se českou linuxovou jedničkou.
    ...a udrzeni se na tomto miste jiz nebude takovy problem, kdyz root soupereni dobrovolne vzdal (ztotoznuji se s timto nazorem). :-)

    Na abclinuxu se mi ted uz nelibi jen jedna vec, a to je nazev. Nelibi se mi od zacatku, ale chapu, ze je to jiz jista "znacka", a je mi jasne, ze je nesmysl s tim cokoliv delat. :-)
    4.2.2005 12:47 Leoš Literák | skóre: 74 | blog: LL | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Gratuluji!
    Na abclinuxu se mi ted uz nelibi jen jedna vec, a to je nazev. Nelibi se mi od zacatku, ale chapu, ze je to jiz jista "znacka", a je mi jasne, ze je nesmysl s tim cokoliv delat. :-)
    souhlasim. Vyber byl chyba. Neco kratsiho by rozhodne prospelo. Ale asi uz je pozde na zmenu :-( A domena abicko.cz uz je obsazena.
    Zakladatel tohoto portálu. Twitter, LinkedIn, blog, StackOverflow
    4.2.2005 13:11 © | skóre: 37 | blog: escaped
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Gratuluji!
    Nemyslim si, že by výběr byl chybou. Proč by to mělo být co nejkratší? Ale je pořád volné abcl.cz, i když to asi není to, co byste chtěli.
    Petr (DotaZ) Jakubec avatar 4.2.2005 12:32 Petr (DotaZ) Jakubec | skóre: 5
    Rozbalit Rozbalit vše Web jak vino!
    DD.
    Gratuluji k vasemu hezkemu vyroci!
    Je videt, ze jste z dobreho hroznu - cim jste starsi tim jste lepsi. Jine weby to stesti nemaji hrozen nebyl ten nejlepsi a dnes nam uz malinko octovati...
    Takze se drzte, vyvijejte, nezakrnte! At nam nezbyde nakonec jen flamovani na zive :-)
    PS: jo su z Moravy.
    4.2.2005 14:35 nula | skóre: 22 | blog: archaic
    Rozbalit Rozbalit vše Gratulace a poděkování

    To už je opravdu tak dávno? Tak tedy gratuluji k narozeninám a děkuji za všechno, co pro nás návštěvníky děláte.

    Spokojený návštěvník.

    4.2.2005 18:59 Frank J. Tomes | skóre: 29 | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Gratulace a poděkování
    Hodně taky pro návštěvníky dělají sami návštěvníci, možná ještě víc než autorský tým abc linuxu :-) Co třeba databáze HW a fórum? Supr.
    [frank]$ uname -prs FreeBSD 4.11-RELEASE-p25 i386
    4.2.2005 19:40 Leoš Literák | skóre: 74 | blog: LL | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Gratulace a poděkování
    Tohle je nas zakladni princip od samych prvopocatku: pomahejme si navzajem. A docela se mu dari, ne? :-)
    Zakladatel tohoto portálu. Twitter, LinkedIn, blog, StackOverflow
    4.2.2005 22:33 Frank J. Tomes | skóre: 29 | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Gratulace a poděkování
    Daří, a to je moc fajn.
    [frank]$ uname -prs FreeBSD 4.11-RELEASE-p25 i386
    4.2.2005 21:09 h.xman | skóre: 10
    Rozbalit Rozbalit vše congratulation
    hodne steestii zdraavii... a diky. bohatstvi informaci na abclinuxu bylo prave to posledni, co mi definitivne dodalo odvahu k zhoupnuti od Windows k Linuxu.
    Pro poutníky mezi vámi: Camino de Santiago
    5.2.2005 15:34 --.----...--.-. | skóre: 6 | blog: blog
    Rozbalit Rozbalit vše abc
    gratulujem :-)
    5.2.2005 17:45 Miroslav Oravec
    Rozbalit Rozbalit vše Na zdravie!
    Za všetkých linuxákov na východ od rieky Moravy blahoželám! Myslím, že je to jeden z najlepších portálov v bývalom Československu. Názov je práve veľmi vhodný a vyjadruje pravú podstatu. Nemeňte ho! Keď chodím po firmách a rozbieham pripojenie do internetu, čo myslíte, akú adresu zadávam do pingu ako prvú? A keď sa mi ping vráti z adresy 80.95.102.12, hneď mi je lepšie... Nech sa darí a pripíjam na zdravie.

    Miroslav Oravec

    redaktor slovenského mesačníka InfoWare a PCRevue, sekcia Linux.
    5.2.2005 18:55 Leoš Literák | skóre: 74 | blog: LL | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Na zdravie!
    Nova masinka se pro abicko uz chysta a s ni i stehovani do noveho serverhouse .. Takze aby vam pak nezaskocilo, az nebude sedet IP adresa ;-)
    Zakladatel tohoto portálu. Twitter, LinkedIn, blog, StackOverflow

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.