Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Balíček s příkazem sudo byl vydán ve verzi 1.9.17p1. Řešeny jsou zranitelnosti CVE-2025-32462 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby host) a CVE-2025-32463 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby chroot).
Do služeb Seznam.cz se lze nově přihlásit pomocí služby MojeID [𝕏].
Bezpečnostní výzkumníci zveřejnili informace o osmi zranitelnostech, které postihují více než 700 modelů tiskáren, skenerů a štítkovačů značky Brother. Bezpečnostní upozornění vydali také další výrobci jako Fujifilm, Ricoh, Konica Minolta a Toshiba. Nejzávažnější zranitelnost CVE-2024-51978 umožňuje útočníkovi vzdáleně a bez přihlášení získat administrátorská oprávnění prostřednictvím výchozího hesla, které lze odvodit ze
… více »Společnost Oracle vlastní ochrannou známku JAVASCRIPT. Komunita kolem programovacího jazyka JavaScript zastoupena společností Deno Land vede právní bitvu za její osvobození, viz petice a otevřený dopis na javascript.tm. Do 7. srpna se k nim má vyjádřit Oracle (USPTO TTAB).
Byl představen samostatný rádiový modul Raspberry Pi Radio Module 2 s Wi-Fi a Bluetooth.
Certifikační autorita Let’s Encrypt ukončila k 4. červnu zasílání e-mailových oznámení o vypršení platnosti certifikátů. Pokud e-maily potřebujete, Let’s Encrypt doporučuje některou z monitorovacích služeb.
Přemýšlíte, jak začít prázdniny? Už v úterý 1. července se bude konat Virtuální Bastlírna, tedy online setkání bastlířů, techniků, vědců i akademiků, kde se ve volné diskuzi probírají novinky ze světa techniky, ale i jiných zajímavých témat.
Za poslední měsíc jsme byli svědky plamenů několika raket. Zatímco malá raketa od Hondy se úspěšně vznesla a opět přistála, raketa od SpaceX se rozhodla letět všemi směry najednou. Díkybohu méně … více »Mám to správně?V princípe áno.
proč tam musí být int *xZápisom "int *x" deklaruješ premennú/parameter s menom "x". Tiež hovoríš, že tá premenná je typu "pointer na int". Keď vykonávanie funkcie skončí, tak tá premenná zanikne. Ale keďže, tá premenná je typu pointer, tak to miesto v pamäti kam ten pointer ukazoval, stále existuje. Tým sa dosiahne to, že hodnota získaná vo funkcii je dostupná aj po skončení vykonávania tej funkcie.
když je to ukazatel tak ukazuje na x?Nie. Ukazuje na miesto v pamäti, ktoré bude určené tam, kde tá funkcia bude použitá/zavolaná. Tam ide o to, čo je to parameter funkcie. Je to označenie nejakej hodnoty, ktoré platí počas vykonávania tej funkcie. Akú hodnotu tá premenná označuje, to sa rozhodne, keď tú funkciu zavoláš.
a do x uložím tu hodnotu co zadam do klavesniceNie celkom. Hodnota načítaná z klávesnice bude uložená na miesto v pamäti, na ktoré ukazuje pointer uložený v premennej x. Keď máš premennú 'a', tak výraz '&a' znamená "ukazovateľ na miesto v pamäti, kde je uložená hodnota premennej 'a'". Ak má premenná a hodnotu 13, tak tá 13 je niekde v pamäti. Poradové číslo tej pamäťovej bunky, kde je tá 13 uložená, to je "pointer na a". Keď do a priradím 25. Tak prepíšem hodnotu v tej istej pamäťovej bunke - teda na tej istej adrese bude miesto hodnoty 13 hodnota 25.
void nacti(int *number_1, int *number_2, int *number_3) { … }
fakt to zadání bylo jako takhle pitomí?? scanf de přeci zavolat rovnou bez nějaký další funkcičky ne nechce se něco víc?? předminulej domácák byl težší si jako myslim ;D
Tiskni
Sdílej: