Po roce vývoje od vydání verze 1.26.0 byla vydána nová stabilní verze 1.28.0 webového serveru a reverzní proxy nginx (Wikipedie). Nová verze přináší řadu novinek. Podrobný přehled v souboru CHANGES-1.28.
Byla vydána nová verze 10.0.0 otevřeného emulátoru procesorů a virtualizačního nástroje QEMU (Wikipedie). Přispělo 211 vývojářů. Provedeno bylo více než 2 800 commitů. Přehled úprav a nových vlastností v seznamu změn.
42 svobodných a otevřených projektů získalo finanční podporu od NLnet Foundation (Wikipedie).
Americký výrobce čipů Intel plánuje propustit více než 20 procent zaměstnanců. Cílem tohoto kroku je zjednodušit organizační strukturu ve firmě, která se potýká s problémy.
Byla vydána OpenMandriva Lx 6.0 s kódovým názvem Vanadium. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
CSIRT.CZ, český národní CERT provozovaný na základě veřejnoprávní správní smlouvy společností CZ.NIC, shrnuje patnáct let svého fungování pod tímto sdružením: CSIRT.CZ – 15 let ve sdružení CZ.NIC.
Commodore OS Vision (Wikipedie) byl vydán v nové verzi 3.0. Jedná se o linuxovou distribuci určenou pro fanoušky značky Commodore. Předinstalována je na počítačích Commodore 64x.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 208. brněnský sraz, který proběhne v pátek 25. dubna od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1.
Ve svém článku Getting Forked by Microsoft popisuje autor programu Spegel svoji nepříjemnou zkušenost s firmou Microsoft. Firma ho kontaktovala a zpočátku to vypadalo, že by mohlo jít o oboustranně prospěšnou spolupráci, autor tedy ochotně odpovídal na jejich otázky ohledně architektury programu a pomáhal jim ho zprovoznit. Následně komunikace ze strany Microsoftu utichla. Autor předpokládal, že zřejmě došlo ke změně priorit a firma
… více »Společnost Notion Labs stojící za softwarovou platformou pro spolupráci Notion (Wikipedia) oficiálně představila (YouTube) poštovního klienta Notion Mail. Aktuálně funguje pouze nad Gmailem.
Výzkumníci ze společnosti Bastille Networks představili MouseJack, několik útoků na celou řadu RF bezdrátových klávesnic a myší. Komunikace mezi donglem zasunutým v počítači a klávesnicí je obvykle šifrována. Komunikace s myší ale šifrována není. Jeden z útoků spočívá v tom, že útočník na dálku až cca 100 metrů připojí k počítači oběti svou "vylepšenou" myš. Dongle ji považuje za myš, ta ale začne posílat stisky kláves. Dongle s tím nepočítá a příkazy předává operačnímu systému. Útočník tak může například vzdáleně nainstalovat malware a následně ovládnout celý počítač. Pro některá zařízení jsou k dispozici aktualizace softwaru. Pokud nejsou, výzkumníci z Bastille Networks doporučují Bluetooth nebo klasické drátové klávesnice a myši.
Tiskni
Sdílej:
Útočník tak může například vzdáleně nainstalovat malware a následně ovládnout celý počítač.Ovládnout Linuxový desktop? Už se třesu strachy. Já nic nenainstaluju ani když tu myš držím v ruce.
Pro některá zařízení jsou k dispozici aktualizace softwaru. Pokud nejsou, výzkumníci z Bastille Networks doporučují Bluetooth nebo klasické drátové klávesnice a myši.A nebo se nastěhovat do Faradayovy klece a vylejzat z ní jen s alobalovou čepičkou na hlavě.
A nebo se nastěhovat do Faradayovy klece a vylejzat z ní jen s alobalovou čepičkou na hlavě.IrDA a hypotetický soundcard attack
Zpoždění?Měřitelné?
Delší výdrž?Měřitelně?
Důvodů je dost.Zatím dva a je otázka, zda pádné. Jako jeden důvod pro šifrování bych viděl, že nechci, aby mi někdo zasahoval do práce ani aby si četl byť méně senzitivní informace o ovládání myší. Druhý důvod je ve zprávičce.