abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 23:55 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 24.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Uakari. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 17:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 1.48.0 sady nástrojů pro správu síťových připojení NetworkManager. Novinkám se v příspěvku na blogu NetworkManageru věnuje Fernando F. Mancera. Mimo jiné se v nastavení místo mac-address-blacklist nově používá mac-address-denylist.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    včera 17:11 | Komunita

    Před 25 lety, 31. května 1999, započal vývoj grafického editoru Krita (Wikipedie). Tenkrát ještě pod názvem KImageShop a později pod názvem Krayon.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 12:55 | Nová verze

    Farid Abdelnour se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 24.05.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení brzy také na Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:22 | Zajímavý článek

    David Revoy, autor mj. komiksu Pepper&Carrot, se rozepsal o své aktuální grafické pracovní stanici: Debian 12 Bookworm, okenní systém X11, KDE Plasma 5.27, …

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    30.5. 22:44 | Nová verze

    Wayland (Wikipedie) byl vydán ve verzi 1.23.0. Z novinek lze vypíchnout podporu OpenBSD.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.5. 21:22 | Zajímavý článek

    Craig Loewen na blogu Microsoftu představil novinky ve Windows Subsystému pro Linux (WSL). Vypíchnout lze GUI aplikaci pro nastavování WSL nebo správu WSL z Dev Home.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.5. 12:44 | Pozvánky

    V sobotu 1. června lze navštívit Maker Faire Ostrava, festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.5. 12:22 | Nová verze

    Webový server Caddy (Wikipedie) s celou řadou zajímavých vlastností byl vydán ve verzi 2.8 (𝕏). Přehled novinek na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 12
    29.5. 22:11 | Nová verze

    Byla vydána verze 3.0 (@, 𝕏) svobodného softwaru HAProxy (The Reliable, High Performance TCP/HTTP Load Balancer; Wikipedie) řešícího vysokou dostupnost, vyvažování zátěže a reverzní proxy. Detailní přehled novinek v příspěvku na blogu společnosti HAProxy Technologies.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    Podle hypotézy Mrtvý Internet mj. tvoří většinu online interakcí boti.
     (90%)
     (3%)
     (4%)
     (4%)
    Celkem 1066 hlasů
     Komentářů: 17, poslední včera 15:31
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    10.3.2003 08:36 y2k
    Rozbalit Rozbalit vše abclinuxu a php nuke
    Urcite by som zacal PHP, je to pre zaciatocnika asi ta naj volba, uz len kvoli velkej podpore na free hostingovych servroch, co sa o Jave az tak neda povedat. Co sa tyka zastancov jazyka Java. Webom sa zaoberam od 97, presiel som si perlom, PHP (dokonca aj php-fi), ASP a v neposlednom rade Javou. Java je velice perspektivna technologia do buducnosti, ma vsetko co ma mat, ale ja som si vybral PHP. Ze nema plnu podporu objektov? O chvilu tu mame PHP 5.0 (zatial je v devel, ale pouzitelne na testy urcite je). Preco som si ako primarny jazyk vabral PHP je jeho rychlost, co sa neda u Javy povedat, kvoli jej intrpreteru. Ked sme robili velmi (opakujem velmi) rozsiahly projekt zalozeny na XML a na jeho transformaciach, vybrali sme dvoch najvaznejsich kandidatov Javu a PHP. Java ma perfektnu, opakuje perfektnu podporu XML a veci okolo, ale benchmarky nam urobili v celom vybere uplne jasno. Java aj ked sa kompiluje, stale je vysledkom len obycajny bytekod, ktory sa musi interpretovat. PHP ma podobnu zalezitost Zend encoder, ale ma jednu hlavnu nevyhodu, nie je free a to moc unixakom moc nechuti (samozrejme nie su uplne vsetci rovnaky). Ja pouzivam cisto a vyhrade Linux a ked nieco potrebujem, nemam problem si to kupit. Ale spat k Java a PHP. Vyber si nahodne 5 vecsich sajtov beziacich na PHP a vyber si rovnakych (pokial mozno aj navstetvnostne) 5 sajtov pisanych v jazyku Java. Porovnaj rychlost a uvaz sam. Niektorym strankam (v jave) dost trva nez sa ti zobrazia a prepacte pani, ale psychologicky efekt u stranky je velmi dolezita vec. AbcLinuxu za minuly tyzden malo so zobrazovanim stranok dost problemy (Citam ho kazdy den a takmer v pravidelnych 2 hodinovy intervaloch, kvoli diskusii). Koniec koncov je v podstate jedno aky jazyk pouzijes, ale aj tak sa nevyhnes veciam ako minimalizovanie connectov na DB, cacheovanie blokov stranok, resp. celej stranky, samozrejme to plati pre tie navstevovanejsie stranky. Samozrejme nechcem vyvolat ziadny flame, ide len o to aby si si najskor rozmyslel co ides robit, naplanovat co a ako to budes robit a samozrejme z vysledkov sa rozhodnut pre prostredie, ktore pouzijes. Toto je len na tebe a nikto dokonca ani ja ti v tomto nepomoze, pretoze sa budes stretavat s roznymi nazormi presne tak ako je to v pripade Lin vs Win.

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.