abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 23:55 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 24.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Uakari. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 17:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 1.48.0 sady nástrojů pro správu síťových připojení NetworkManager. Novinkám se v příspěvku na blogu NetworkManageru věnuje Fernando F. Mancera. Mimo jiné se v nastavení místo mac-address-blacklist nově používá mac-address-denylist.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    včera 17:11 | Komunita

    Před 25 lety, 31. května 1999, započal vývoj grafického editoru Krita (Wikipedie). Tenkrát ještě pod názvem KImageShop a později pod názvem Krayon.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 12:55 | Nová verze

    Farid Abdelnour se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 24.05.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení brzy také na Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:22 | Zajímavý článek

    David Revoy, autor mj. komiksu Pepper&Carrot, se rozepsal o své aktuální grafické pracovní stanici: Debian 12 Bookworm, okenní systém X11, KDE Plasma 5.27, …

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    30.5. 22:44 | Nová verze

    Wayland (Wikipedie) byl vydán ve verzi 1.23.0. Z novinek lze vypíchnout podporu OpenBSD.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.5. 21:22 | Zajímavý článek

    Craig Loewen na blogu Microsoftu představil novinky ve Windows Subsystému pro Linux (WSL). Vypíchnout lze GUI aplikaci pro nastavování WSL nebo správu WSL z Dev Home.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.5. 12:44 | Pozvánky

    V sobotu 1. června lze navštívit Maker Faire Ostrava, festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.5. 12:22 | Nová verze

    Webový server Caddy (Wikipedie) s celou řadou zajímavých vlastností byl vydán ve verzi 2.8 (𝕏). Přehled novinek na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 12
    29.5. 22:11 | Nová verze

    Byla vydána verze 3.0 (@, 𝕏) svobodného softwaru HAProxy (The Reliable, High Performance TCP/HTTP Load Balancer; Wikipedie) řešícího vysokou dostupnost, vyvažování zátěže a reverzní proxy. Detailní přehled novinek v příspěvku na blogu společnosti HAProxy Technologies.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    Podle hypotézy Mrtvý Internet mj. tvoří většinu online interakcí boti.
     (90%)
     (3%)
     (4%)
     (4%)
    Celkem 1062 hlasů
     Komentářů: 17, poslední včera 15:31
    Rozcestník

    Místo, kde firma ví, že ví

    24. 2. 2022 | Reklama | Reklama | 1856×

    Co je Developer Portal a jak zvyšuje produktivitu vývojových týmů? Jakým výzvám čelí dnešní softwaroví inženýři? Vysoká autonomie vývojářů vede ke zpomalení vývoje. Vývojáři píšou kód a nic jiného nedělají. Nebo ne?

    Práce moderních vývojářů se neomezuje pouze na psaní kódu a údržbu dokumentace. V době mikroslužeb a cloudu patří mezi jejich úkoly také správa infrastruktury, optimalizace procesů dodávání a implementace aplikací nebo analýza nákladů a zabezpečení. To vše s využitím mnoha dynamicky se rozvíjejících technologií a nástrojů. Jak podpořit práci inženýrů v tak dynamickém prostředí a neomezit při tom jejich autonomii radí portál No Fluff Jobs.

    Nejen programováním se živí vývojář

    Vývojáři se podle všeobecného přesvědčení zabývají především psaním kódu. Občas se účastní schůzek, plánují a vyhodnocují své úkoly, navrhují komponenty a kompletují dokumentaci. Příležitostně připravují a dohlížejí na implementace. Díky datům a pracovním nabídkám na portálu s IT pracemi No Fluff Jobs víme, že zatímco před časem byl tento obrázek v podstatě pravdivý, dnešní realita je podstatně složitější.

    V éře mikroslužeb, jejichž nástup významně změnil procesy tvorby a údržby softwaru, je vlastníkem dané služby často jeden tým nebo dokonce jeden inženýr. Výsledkem je, že vývojář nejen vyvíjí funkcionalitu psaním kódu, ale zabývá se také konfigurací cloudové infrastruktury potřebné pro běh aplikace, analyzuje náklady a bezpečnost používaných knihoven, optimalizuje procesy CI/CD a monitoruje provoz webu. Aby dokázal zajistit vše vyjmenované tráví spoustu času přepínáním mezi různými nástroji a platformami.

    Rychlostní paradox – proč neomezená autonomie vede k poklesu produktivity?

    K udržení konkurenceschopnosti je potřeba podporovat inovativnost vlastních vývojářů. Některé velké technologické společnosti přílišnou standardizací používaných procesů a nástrojů poškozují produktivitu a inovace, což může v důsledku vést ke ztrátě pozice na trhu.

    Nabízí se proto nechat vývojářům neomezenou autonomii. Idea, že svobodná volba aplikací, procesů a nástrojů vede k vysoké produktivitě je ale mylná. Takový přístup totiž způsobuje přílišnou roztříštěnost a složitost používaných řešení s důsledkem neúměrně dlouhého času stráveného řešením chyb. Tento mechanismus je známý jako paradox rychlosti ve vývoji softwaru. Nedostatek standardů poškozuje produktivitu stejně jako jejich nadmíra.

    S čím pomůže Developer Portal?

    Řešením je osvobodit vývojáře od nadbytečných a často otravných složitostí poskytnutím místa, kde jsou standardy snadno dostupné a kde lze rychle provádět samoobslužné akce.

    Portál pro vývojáře je takovým místem. Jde o centrální, interní aplikaci, která postupně vede k přijetí standardů, směřuje k centralizované dokumentaci, buduje osvědčené postupy a povědomí o nich. Portál umožňuje přístup k souhrnným údajům o vývoji softwaru a zvyšuje produktivitu automatizací každodenních a opakujících se úkolů, jako je zapracování nové aplikace nebo konfigurace nového úložiště.

    Jak zjistit, jaké nástroje firmy využívají?

    Využívané technologie, programy a nástroje můžou být takzvaný deal-breaker, obzvlášť když hledáte práci. Nebo se třeba chcete jen inspirovat a zjistit, jak fungují ostatní firmy. No Fluff Jobs si zakládá na transparentních nabídkách prací pro IT profesionály. Všechny inzeráty tedy obsahují finanční ohodnocení, ale i benefity a technologie, které firma k práci a vývoji využívá. Přesvědčit se můžete na nofluffjobs.cz.

    Nástroje: Tisk bez diskuse

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.