abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 23:55 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 24.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Uakari. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 17:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 1.48.0 sady nástrojů pro správu síťových připojení NetworkManager. Novinkám se v příspěvku na blogu NetworkManageru věnuje Fernando F. Mancera. Mimo jiné se v nastavení místo mac-address-blacklist nově používá mac-address-denylist.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    včera 17:11 | Komunita

    Před 25 lety, 31. května 1999, započal vývoj grafického editoru Krita (Wikipedie). Tenkrát ještě pod názvem KImageShop a později pod názvem Krayon.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 12:55 | Nová verze

    Farid Abdelnour se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 24.05.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení brzy také na Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:22 | Zajímavý článek

    David Revoy, autor mj. komiksu Pepper&Carrot, se rozepsal o své aktuální grafické pracovní stanici: Debian 12 Bookworm, okenní systém X11, KDE Plasma 5.27, …

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    30.5. 22:44 | Nová verze

    Wayland (Wikipedie) byl vydán ve verzi 1.23.0. Z novinek lze vypíchnout podporu OpenBSD.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.5. 21:22 | Zajímavý článek

    Craig Loewen na blogu Microsoftu představil novinky ve Windows Subsystému pro Linux (WSL). Vypíchnout lze GUI aplikaci pro nastavování WSL nebo správu WSL z Dev Home.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.5. 12:44 | Pozvánky

    V sobotu 1. června lze navštívit Maker Faire Ostrava, festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.5. 12:22 | Nová verze

    Webový server Caddy (Wikipedie) s celou řadou zajímavých vlastností byl vydán ve verzi 2.8 (𝕏). Přehled novinek na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    29.5. 22:11 | Nová verze

    Byla vydána verze 3.0 (@, 𝕏) svobodného softwaru HAProxy (The Reliable, High Performance TCP/HTTP Load Balancer; Wikipedie) řešícího vysokou dostupnost, vyvažování zátěže a reverzní proxy. Detailní přehled novinek v příspěvku na blogu společnosti HAProxy Technologies.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    Podle hypotézy Mrtvý Internet mj. tvoří většinu online interakcí boti.
     (90%)
     (3%)
     (4%)
     (4%)
    Celkem 1068 hlasů
     Komentářů: 17, poslední včera 15:31
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek

    Týden na ITBiz: Trendem bude cloud přímo na hardwaru (bare metal)

    28.1. | Redakce | Různé | 3868×

    85 % manažerů IT očekává, že umělá inteligence zvýší produktivitu firemních vývojářů. Red Hat zpřístupnil Developer Hub. Spojení Microsoftu a OpenAI může představovat riziko z hlediska soukromí dat firem a vlád. Trendem bude cloud přímo na hardwaru (bare metal). Plně optické přepínače, vylepšené tranzistory z nitridu galia.

    85 % manažerů IT očekává, že umělá inteligence zvýší produktivitu firemních vývojářů

    Drtivá většina IT manažerů a dalších vedoucích pracovníků v IT oblasti očekává, že umělá inteligence v příštích třech letech zvýší produktivitu vývojářů v jejich organizacích. Podle průzkumu společnosti Salesforce je o tom přesvědčeno 85 % respondentů. Pro firmy by to mělo znamenat značnou úlevu, protože jen za poslední rok zaznamenaly 39 % nárůst požadavků na IT týmy. Zároveň ale 62 % manažerů v IT tvrdí, že jejich organizace zatím není vybavena pro harmonizaci datových systémů, aby mohla plně využít AI, což brzdí jejich přechod na umělou inteligenci a zvyšuje zátěž jejich týmů.

    Red Hat zpřístupnil Developer Hub

    Red Hat oznámil všeobecnou dostupnost portálu Red Hat Developer Hub – podnikového řešení interní vývojářské platformy (Internal Developer Platform, IDP) založené na open source projektu Backstage od Cloud Native Computing Foundation (CNCF). Red Hat Developer Hub nabízí samoobslužný portál, standardizované softwarové šablony, dynamickou správu zásuvných modulů, řízení přístupu na základě rolí (role based access control, RBAC) na podnikové úrovni i prémiovou podporu. Poskytuje organizacím i nástroje a možnosti k překonání kritických míst v rámci DevOps procesů a řešení problémů vyplývajících ze složitých prostředí, nedostatečné standardizace nebo kognitivní zátěže.

    Spojení Microsoftu a OpenAI může představovat riziko z hlediska soukromí dat firem a vlád (IceWarp)

    Do jaké míry může spojení Microsoftu s tvůrcem ChatGTP, společností OpenAI, ohrozit konkurenční kancelářské platformy, které rovněž implementují umělou inteligenci? A je na místě vyšetřování, které chce v této věci iniciovat Evropská komise? Podle Adama Paclta, zakladatele a generálního ředitele společnosti IceWarp, je propojení těchto dvou velkých globálních firem především riskantní z hlediska nakládání s daty jejich zákazníků, mezi které patří důležité světové korporace, ale i vlády řady zemí. Podrobnosti vysvětluje v krátkém rozhovoru.

    Trendem bude cloud přímo na hardwaru (bare metal)

    Spojovat cloud s holým hardwarem na první pohled nedává příliš smysl. V cloudu dnes přece vše běží na virtualizovaných (nebo jinak abstraktních) systémech. Motivací pro cloud je naopak zbavit se starostí s vlastnictvím hardwaru a jeho správou (a investičními náklady na jeho pořizování). Proč se vše ale může změnit a „bare metal“ se může stát významným trendem i zde? Po nějaké době přináší opět jeden zajímavý pohled, jak ho prezentuje Christopher Tozzi na ITPro Today.

    Plně optické přepínače, vylepšené tranzistory z nitridu galia

    Výzkumníci z Argonne National Laboratory (spadá pod americké ministerstvo energetiky) a Purdue University nedávno nový druh plně optického přepínače. Je vyroben ze dvou různých materiálů, z nichž každý má jinou dobu přepnutí. Jeden materiál, oxid zinečnatý dopovaný hliníkem, má dobu přepínání v rozsahu pikosekund, zatímco druhý, plazmonický nitrid titanu, je více než stokrát pomalejší, v rozsahu nanosekund. Na rozdíl od elektronických obvodů v případě optických součástek nedochází k odporově-kapacitním zpožděním, což znamená, že tyto čipy mohou (alespoň teoreticky) pracovat o několik řádů rychleji.

    Zprávičky

           

    Hodnocení: -

    zatím nehodnoceno
            špatnédobré        

    Nástroje: Tisk bez diskuse

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.