abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 23:55 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 24.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Uakari. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 17:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 1.48.0 sady nástrojů pro správu síťových připojení NetworkManager. Novinkám se v příspěvku na blogu NetworkManageru věnuje Fernando F. Mancera. Mimo jiné se v nastavení místo mac-address-blacklist nově používá mac-address-denylist.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    včera 17:11 | Komunita

    Před 25 lety, 31. května 1999, započal vývoj grafického editoru Krita (Wikipedie). Tenkrát ještě pod názvem KImageShop a později pod názvem Krayon.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 12:55 | Nová verze

    Farid Abdelnour se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 24.05.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení brzy také na Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:22 | Zajímavý článek

    David Revoy, autor mj. komiksu Pepper&Carrot, se rozepsal o své aktuální grafické pracovní stanici: Debian 12 Bookworm, okenní systém X11, KDE Plasma 5.27, …

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    30.5. 22:44 | Nová verze

    Wayland (Wikipedie) byl vydán ve verzi 1.23.0. Z novinek lze vypíchnout podporu OpenBSD.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.5. 21:22 | Zajímavý článek

    Craig Loewen na blogu Microsoftu představil novinky ve Windows Subsystému pro Linux (WSL). Vypíchnout lze GUI aplikaci pro nastavování WSL nebo správu WSL z Dev Home.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.5. 12:44 | Pozvánky

    V sobotu 1. června lze navštívit Maker Faire Ostrava, festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.5. 12:22 | Nová verze

    Webový server Caddy (Wikipedie) s celou řadou zajímavých vlastností byl vydán ve verzi 2.8 (𝕏). Přehled novinek na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 12
    29.5. 22:11 | Nová verze

    Byla vydána verze 3.0 (@, 𝕏) svobodného softwaru HAProxy (The Reliable, High Performance TCP/HTTP Load Balancer; Wikipedie) řešícího vysokou dostupnost, vyvažování zátěže a reverzní proxy. Detailní přehled novinek v příspěvku na blogu společnosti HAProxy Technologies.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    Podle hypotézy Mrtvý Internet mj. tvoří většinu online interakcí boti.
     (90%)
     (3%)
     (4%)
     (4%)
    Celkem 1066 hlasů
     Komentářů: 17, poslední včera 15:31
    Rozcestník

    D-Link DSL-362T

    Podpora: kompletní
    Ovladač: neexistuje

    Technické parametry

    Combo ADSL modem s jedním USB portem 2.0 a jedním ethernet portem 10/100.

    Jedná se o klasický modem, který předává veřejnou IP přímo síťové kartě počítače, ke kterému je připojen. Interně však umožňuje používat lokální adresy, na kterých provádí NAT a maškarádu. Pokud jej však zapojíte do sítě, budete se nejspíše potýkat s problémy. NAT je totiž naprosto nenastavitelný. Více v této diskuzi www.dsl.cz/forum-o-adsl/vlakno-104860/typ-2/start-1

    V modemu běží Linux s jádrem 2.4.17_mvl21-malta-mips_fp_le, který je uvolněn pod GPL a lze jej stáhnout třeba na: http://tsd.dlink.com.tw/ nebo na ftp://ftp.dlink.de/. Konfigurace je možná přes webové rozhraní (login: admin, heslo: admin).V případě připojení přes USB port a OS Windows se nejdříve nainstaluje ovladač a poté se konfiguruje přes webové rozhraní. K modemu se lze připojit též pomocí telnetu (login: root, heslo stejné jako pro uživatele admin). Modem umí provozovat DHCP server - (doporučuji použit, viz dále).

    Identifikace pod Linuxem

    V případě připojení přes ethernet se neidentifikuje. 

    Postup zprovoznění pod Linuxem

    1. Zapojte modem dle postupu uvedeného v uživatelské příručce. Modem se spoji se spliterem, spliter s telefonní zásuvkou, PC s se spojí s modemem klasicky přes UTP nekřížený kabel.

     2. Na PC doporučuji zapnout DHCP přídělení IP pro síťovou kartu, kterou je modem spojen s PC.

     3. Zapněte modem. 

    4. Přes webové rozhraní nakonfigurujte modem ke správnému připojení k providerovi. 

    - defaultní adresa modemu je (od Českého Telecomu) 10.0.0.1  a konfiguruje se z defaultní brány, tj. http://10.0.0.138

     - defaultní uživatel pro správu modemu je: login: admin, heslo: admin.

     - v záložce "Setup" je potřeba vybrat položku "Connection" a tam zadat parametry připojení např.:

     -- typ PPPoE, VPI 8, VCI 48, QoS UBR

     -- uživatelské jméno a heslo přidělené providerem 

    5. Po správném zadání parametru nastavení uložte a restartujte modem (záložka "Tools" -> "System commands").

    6. Doporučuji znovu nahodit ethernetové karty v PC. 

    Po nastartování modemu nejprve proběhne boot a self-check , kdy nesvítí žádná kontrolka kromě "Power". Poté začne blikat "Status" (modem je OK) a "ADSL" (synchronizace s DSLAM). Až se ustálí, spojení je provedeno a začne svítit kontrolka "Ethernet".

    Poznámka

    Na první pohled funguje vše správně, až do té doby, než se pokusíte připojit přes SSH nebo FTP někam ven. Na netu jsem našel pár popisů stejného problému: 

    http://www.magwag.plus.com/jim/tips-300t.html

     

    http://www.eglug.org/node/909

     

    http://www.thp.uni-duisburg.de/~fred/DSL-G664T.html

     

    Pátral jsem tedy ve své konfiguraci Shorewall a abych mohl provozovat SSH a FTP, musel jsem v souboru /etc/shorewall/tos změnit TOS hodnotu z 16 na 0 pro všechna pravidla SSH a FTP. Poté začaly oba protokoly fungovat.

     

    Pokud vám neběží Shorewall, ale pouze klasické iptables, mělo by pomoct toto pravidlo: 

    iptables -t mangle --append OUTPUT --jump DSCP --set-dscp 0x0

     

    --------------------------------------------------------------------------

     Poté, co jsem zde uvedl tento popis modemu, rozhodl jsem se nahlásit chybu přímo u D-Link na http://support.dlink.de. Níže uvádím svůj dotaz a vyjádření support teamu:

    Můj report:

     

    ********

     

    Hi all,

     

    at the end of November I bought your ADSL modem DSL-362T from my broadband ISP called Cesky Telecom (Czech Telecom). I chose your modem because it has all features I was looking for - ethernet port, telnet/web configuration and runs Linux. The configurable Linux under GPL inside had the highest priority. I was really surprised that after few minutes of installation and configuration I was able to connect to internet and run number of network services.

     

    However, few hours later I was astonished. I tried to download some files via FTP protocol and received timeout. I decided that my server outside has a problem vith FTP service. Therefore I tried to remotely connect to this server via SSH - the same problem. After few tests I was sure that server outside runs without problems. Note: I'm running the Linux OS on my home machine.

     

    After some googling I found that I'm not one and only with such problems. Some people reported same symptoms also with other types of your modems/routers. Therefore I started debugging the problem. After checks from my secondary OS (Windows) I came to decision that there is something bad on my Linux box. Therefore I reconfigured my machine's firewall Shorewall. I found that the SSH and FTP packets had set the TOS (Type Of Service) field in their headers by mengle table of iptables to Minimum_Delay. When I set their TOS values to Normal_Service, SSH and FTP started to work.

     

    After this step I decided to look into the settings of iptables running in the modem. Therefore I connected to modem via telnet and checked the configuration of iptables. I discovered that there is no mengle table and there is no rule disabling packets with TOS set to Minimum_Delay (hex value 16). Then I tried to turn off the modem's firewall but without success. The packets with TOS=16 where always dropped.

     

    After this research I would like to ask you if you know where the problem with dropping of above described packets in the modem is. Is it a bug in the kernel of the modem? Or is it a bug in the iptables running in the modem? Do you have any solution, which fixes this problem? Do you have any description of the problem?

     

    I would really appreciate if you can answer all my questions.

     

    Thank you in advance,

     

    Jan Kovalsky

     

    ********

     

    Jejich odpověď:

     

    ********

     

    It is correct that SSH passthrough don't work with DSL-xxxT devices when they are running with PPPoE and with Linux or MacOS SSH client. With Windows SSH client, e.g. PUTTY, the SSH passthrough works fine. Only if the devices work as an ordinary DSL modem in Bridge mode it works with Linux or MacOS SSH, because in this mode the DSL-362T is fully transparent.

     

    We already reported this behavior to teh development a long time ago, but it seems to be a chipset limitation, the colleagues in the development department can not fix it. Sorry we don't have a solution for this.

     

    We hope that this answers your question and that your request is now resolved. This information is also available through our Support Portal at http://service.dlink.biz

     

    Regards - your D-Link Support Team

     

    ********

    Dokument vytvořil: kovalja, 8.12.2005 21:32 | Poslední úprava: Nebezpecna_sit, 27.2.2011 15:07 | Další přispěvatelé: black - aka pol, kvbik | Historie změn | Zobrazeno: 3668×

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.