Portál AbcLinuxu, 6. června 2024 01:22

Týden na ITBiz: Digitální Estonsko je atraktivnější než průmyslové Česko

9. 5. 2021 | Redakce
Články - Týden na ITBiz: Digitální Estonsko je atraktivnější než průmyslové Česko  

ERP pro kvalitní výrobu potravin. Víte, jak vyřešit hlavolamy služby Active Directory? Digitální Estonsko je atraktivnější než průmyslové Česko. Výdaje na zabezpečení v Evropě i letos porostou. Ransomwarový útok stojí české oběti 8,25 milionu korun.

ERP pro kvalitní výrobu potravin (PC Help, Asseco Solutions)

Každý druh výroby v každém odvětví má svá specifika. Jedno z nich, které je procesně opravdu velmi variabilní a náročné, je potravinářství. Navíc, na rozdíl od mnoha jiných odvětví, je doslova pod drobnohledem z hlediska ochrany zdraví spotřebitelů. Proto je důležité mít dokonale pod dohledem nejen vlastní výrobu, ale i všechny kroky, které výrobě předcházejí nebo po ní následují.

Víte, jak vyřešit hlavolamy služby Active Directory? (MWT Solutions)

Výhradní distributor řešení ManageEngine pro český a slovenský trh, společnost MWT Solutions, připravuje webinář se zaměřením na jednoduchou a efektivní správu Active Directory.

Digitální Estonsko je atraktivnější než průmyslové Česko

Česká státní správa je podle Česko-německé obchodní a průmyslové komory kvůli nedostatečné digitalizaci hodnocena nejhůře v historii průzkumu. První místo jako nejatraktivnější země ve střední a východní Evropě pro investory proto znovu získalo Estonsko.

Výdaje na zabezpečení v Evropě i letos porostou

Pandemie v Evropě zvýšila výdaje na zabezpečení podnikového IT, protože podniky potřebovaly řešit bezpečnost v souvislosti se změnami procesů, především s rozšířením vzdáleného přístupu a přesunem aplikací do cloudu. I v letošním roce tento trend podle IDC přetrvá a investice do zabezpečení IT dále porostou.

Ransomwarový útok stojí české oběti 8,25 milionu korun (Sophos)

Sophos zveřejnil zjištění svého celosvětového průzkumu „The State of ransomware 2021“, který odhaluje, že se průměrné celkové náklady na obnovu po ransomwarovém útoku za rok více než zdvojnásobily, když se zvýšily ze 761 106 dolarů v roce 2020 na 1,85 milionu dolarů v roce 2021. Průměrné zaplacené výkupné činí v globálním měřítku 170 404 dolarů, v České republice pak necelých 200 tisíc korun. Globální zjištění také ukazují, že pouze 8 % organizací dokázalo po zaplacení výkupného získat zpět všechna svá data, zatímco 29 % z nich získalo zpět ne více než polovinu svých dat. Českým organizacím se po zaplacení výkupného podařilo získat v průměru 90 % dat zpět.

Zprávičky

Další články z této rubriky

Týden na ITBiz: Vývojáři musí řešit problémy aplikací, místo aby vytvářeli nové
Týden na ScienceMag.cz: Postoupili ve snaze najít kvantovou povahu gravitace
Týden na ITBiz: Výkonný elektromagnet z 3D tiskárny
Týden na ScienceMag.cz: Neutronové molekuly – neutrony se mohou vázat na kvantové tečky
Týden na ITBiz: Polovina českých firem si není jistá blízkou budoucnosti svého oboru, většina ale počítá s velkým vlivem AI

Diskuse k tomuto článku

ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.