abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 17:55 | Komunita

    Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    7.6. 14:55 | IT novinky

    Před 70 lety, 7. června 1954, ve věku 41 let, zemřel Alan Turing, britský matematik, logik, kryptoanalytik a zakladatel moderní informatiky.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    7.6. 11:44 | Zajímavý software

    NiceGUI umožňuje používat webový prohlížeč jako frontend pro kód v Pythonu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    7.6. 10:55 | Nová verze

    Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána ve verzi 2024.6. Z novinek lze vypíchnout lepší integraci LLM (OpenAI, Google AI, Ollama) nebo podporu Matter 1.3.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    6.6. 20:55 | IT novinky

    IKEA ve Spojeném království hledá zaměstnance do své nové pobočky. Do pobočky v počítačové hře Roblox. Nástupní mzda je 13,15 liber na hodinu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    6.6. 10:44 | Zajímavý článek

    Alyssa Rosenzweig se v příspěvku na svém blogu Vulkan 1.3 na M1 za 1 měsíc rozepsala o novém Vulkan 1.3 ovladači Honeykrisp pro Apple M1 splňujícím specifikaci Khronosu. Vychází z ovladače NVK pro GPU od Nvidie. V plánu je dále rozchodit DXVK a vkd3d-proton a tím pádem Direct3D, aby na Apple M1 s Asahi Linuxem běžely hry pro Microsoft Windows.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 41
    6.6. 01:00 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏) květnová aktualizace aneb nová verze 1.90 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.90 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    6.6. 00:44 | Nová verze

    Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 2024.2 linuxové distribuce navržené pro digitální forenzní analýzu a penetrační testování Kali Linux (Wikipedie). Přehled novinek se seznamem nových nástrojů v oficiálním oznámení.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    5.6. 16:44 | IT novinky

    Počítačová hra Tetris slaví 40 let. Alexej Pažitnov dokončil první hratelnou verzi 6. června 1984. Mezitím vznikla celá řada variant. Například Peklo nebo Nebe. Loni měl premiéru film Tetris.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    5.6. 10:44 | Nová verze

    MicroPython (Wikipedie), tj. implementace Pythonu 3 optimalizovaná pro jednočipové počítače, byl vydán ve verzi 1.23.0. V přehledu novinek je vypíchnuta podpora dynamických USB zařízení nebo nové moduly openamp, tls a vfs.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Rozcestník

    DNSSEC – domény se zabezpečením

    15. 11. 2018 | Reklama | Reklama | 1764×

    Chcete mít jistou, že vaše doména se nestane cílem útočníků a podvržení falešných stránek? Chcete svým uživatelů, poskytnout co nejlepší zabezpečení? Víte, která doména má v oblasti zabezpečení největší úspěch? Podívejte se, čím je známá doména česká a co je DNSSEC.

    DNSSEC a popularita české domény

    Internet je skvělá věc, která je natolik rozšířená a žádaná a využívá jí tolik lidí po celém světě a je připojeno tolik PC a dalších zařízení, že i bezpečnost je ohrožena a je pořád potřebné na ní pracovat. Internet je totiž dost častým objektem útoků, které následně zneužívají osobní a další údaje jiných uživatelů za účelem obohacení se či znehodnocení informací a podobně.

    Proto bychom měli cítit velikou hrdost na to, že právě naše česká doména patří k těm ve světě, které jsou známé kvalitním zabezpečením a vysokou důvěryhodností. Česká doména patří také mezi první, které začaly používat zabezpečení DNSSEC, a to již od roku 2008.

    DNSSEC

    Správcem české domény je sdružení CZ.NIC, které také intenzivně rozšiřuje zabezpečení DNSSEC.

    A co vlastně DNSSEC umí?

    V první řadě je nutné říct, že DNSSEC je rozšířením DNS. A to především z toho důvodu, že právě DNS slouží jako systém doménových jmen realizovaný pomocí serverů DNS a podporuje výměnu informací. Výměna informací probíhá tak, že vy jako uživatel zadáte do prohlížeče doménové jméno (název internetové adresy) a DNS tento název překládá na řadu číselných kódů, kterým se říká IP adresa. Záležitost, která systému zabere pouhých pár sekund, ale i přes to překlad a hledání informací stačí k tomu, aby byla uživateli podvržena falešná IP adresa.

    A právě jako ochrana proti podvržení falešných domén slouží technologie DNSSEC. Tento systém pracuje na principu asymetrické kryptografie, tedy šifrování a dešifrování.

    Pokud si chcete zaregistrovat českou doménu, tak to lze přes vybraného registrátora. Seznam vhodných registrátorů najdete pod sdružením CZ.NIC. Při výběru tedy hraje roli také to, jestli daný registrátor poskytuje také DNSSEC.

    Třeba registrátor a společnost TELE3 toto zabezpečení poskytuje, a kromě toho i mnoho dalších služeb v oblasti internetu a telekomunikace.

    TELE3

    Jedná se o služby jako webhosting, serverhosting a s nimi spojené služby DNS hosting, SEO hosting, FTP hosting, multihosting, umístění a pronájem serveru, monitoring serveru, virtuální servery, zálohování, správa a servis serveru, hlasové služby VoIP a mnoho dalšího.

    Co se týká zabezpečení, tak společnost TELE3 v rámci svých služeb používá protokoly jak IPv4, tak IPv6 a k rozmístění serverů používá různé TLD domény kvůli vyšší bezpečnosti. DNS má tedy rozmístěné nejen v ČR, ale také v USA a v Německu, čím vytváří kvalitní rozložení, které ztěžuje případné útoky.

    Nástroje: Tisk bez diskuse

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.