abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 23:55 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 24.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Uakari. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 17:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 1.48.0 sady nástrojů pro správu síťových připojení NetworkManager. Novinkám se v příspěvku na blogu NetworkManageru věnuje Fernando F. Mancera. Mimo jiné se v nastavení místo mac-address-blacklist nově používá mac-address-denylist.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    včera 17:11 | Komunita

    Před 25 lety, 31. května 1999, započal vývoj grafického editoru Krita (Wikipedie). Tenkrát ještě pod názvem KImageShop a později pod názvem Krayon.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 12:55 | Nová verze

    Farid Abdelnour se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 24.05.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení brzy také na Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:22 | Zajímavý článek

    David Revoy, autor mj. komiksu Pepper&Carrot, se rozepsal o své aktuální grafické pracovní stanici: Debian 12 Bookworm, okenní systém X11, KDE Plasma 5.27, …

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    30.5. 22:44 | Nová verze

    Wayland (Wikipedie) byl vydán ve verzi 1.23.0. Z novinek lze vypíchnout podporu OpenBSD.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.5. 21:22 | Zajímavý článek

    Craig Loewen na blogu Microsoftu představil novinky ve Windows Subsystému pro Linux (WSL). Vypíchnout lze GUI aplikaci pro nastavování WSL nebo správu WSL z Dev Home.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.5. 12:44 | Pozvánky

    V sobotu 1. června lze navštívit Maker Faire Ostrava, festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.5. 12:22 | Nová verze

    Webový server Caddy (Wikipedie) s celou řadou zajímavých vlastností byl vydán ve verzi 2.8 (𝕏). Přehled novinek na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    29.5. 22:11 | Nová verze

    Byla vydána verze 3.0 (@, 𝕏) svobodného softwaru HAProxy (The Reliable, High Performance TCP/HTTP Load Balancer; Wikipedie) řešícího vysokou dostupnost, vyvažování zátěže a reverzní proxy. Detailní přehled novinek v příspěvku na blogu společnosti HAProxy Technologies.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    Podle hypotézy Mrtvý Internet mj. tvoří většinu online interakcí boti.
     (90%)
     (3%)
     (4%)
     (4%)
    Celkem 1074 hlasů
     Komentářů: 17, poslední včera 15:31
    Rozcestník

    Inovace snadno s Javou. Zdarma s Red Hatem.

    28. 4. 2019 | Reklama | Reklama | 1439×

    Konkurence na dnešním trhu je obrovská, a tak firmy napříč všemi vertikálami hledají každou výhodu, která by jim umožnila udržet či spíše vylepšit jejich současnou pozici. S ohledem na dynamický rozvoj nejen technologií, ale i neustále rostoucí nároky ze strany zákazníků je už nutností přicházet s novými nápady a službami, které zvyšující se požadavky zákazníků uspokojí. A ani jedno již přitom nejde bez podpory ze strany informačních technologií. Inovativní aplikace jsou vyžadovány jak vnitřními odděleními, tak koncovými zákazníky – a zdaleka to neplatí jen pro mladší generace, jak bylo dříve zvykem.

    Java zdrojem inovací. Může se však prodražit.

    Jedním z nejoblíbenějších programovacích jazyků pro vývoj aplikací, které naplňují onen inovativní přístup k zákazníkovi, je bezesporu Java. Ta se spolu s ostatními technologiemi a nástroji navázanými na tento jazyk – zejména pak s nástrojem OracleJDK (Java Development Kit od společnosti Oracle) – stala uznávaným etalonem, který umožňuje efektivní rozvoj stávajících i vývoj nových podnikových řešení.

    Vývojáři si na Javu zvykli a dokáží z ní vytěžit opravdové maximum. Nyní ovšem stojí před zásadní výzvou, kterou přináší změna licencování platformy OracleJDK, kterou vývojáři k vývoji aplikací v Javě masivně využívají. Od letošního roku se společnost Oracle rozhodla jeden z nejoblíbenějších nástrojů pro vývoj v Javě zpoplatnit. A aby to nebylo tak jednoduché, tak změny ve způsobu licencování nejsou příliš přehledné. Firmy se tak dostávají do situace, kdy jsou nuceni za dříve zdarma dostupnou platformu platit, přičemž náklady se mohou těm s aktivnějším vývojem vyšplhat až na desítky tisíc dolarů.

    OracleJDK vs. Red Hat OpenJDK

    OracleJDK je implementace platformy Java, která byla započata v roce 2009 společností Sun Microsystems a kterou v současnosti vyvíjí Oracle Corporation. Historicky byla k dispozici zdarma, to se v roce 2019 mění. Od verze Java 11 bude Oracle JDK zdarma pouze pro vývoj a testování, ale ne pro produkční použití. Zdarma bude dostupná pouze open-source verze platformy OpenJDK. A jaký je rozdíl mezi Oracle JDK a OpenJDK? Z pohledu kódu žádný, jenom Oracle JDK obsahuje navíc zajímavé nástroje.

    Red Hat OpenJDK je open source implementace platformy Java, která je svými funkcemi víceméně totožná s platformou OracleJDK, je ovšem bezplatně k dispozici v rámci operačního systému Red Hat Enterprise Linux (RHEL) a middleware produktů od Red Hatu a liší se velmi výrazně z pohledu technické podpory.

    Vývoj v Javě zdarma. S Red Hatem.

    Proč platit za něco, co je jinde zdarma. Vzniklou situaci mohou firmy řešit opuštěním Javy, případně využíváním k vývoji jen omezené škály funkcí nebo poskytováním výsledných řešení a aplikací pod nekomerční licencí. Pokud ale chceme zůstat maximálně inovativní, i nadále podporovat konkurenceschopnost svých organizací včetně dalšího podnikatelského rozvoje a v nepolední řadě i zlepšovat zákaznickou zkušenost klientů, poohlédněme se po nástroji, který by byl pro vývoj na Javě k dispozici zdarma.

    OpenJDK nabízí bez dodatečného licencování společnost Red Hat v rámci svého middlewarového portfolia. S Red Hat OpenJDK tak mohou vývojáři i nadále využívat výhod Javy bez obav z dodatečných poplatků či nutnosti přepisovat aplikace na jinou platformu. Vývojáři i provozní oddělení získávají v technologiích Red Hat nejen řešení vhodná pro naplnění potřeb digitální transformace, ale také jistotu, že nyní ani v budoucnu nebudou limitování licenčními omezeními nebo finančními nároky. Jde o zcela zásadní konkurenční výhodu, díky které lze zajistit ochranu investic, nižší celkové náklady na vlastnictví i rychlou návratnost vynaložených prostředků. Red Hat tak svůj vztah k open-source světu dokazuje i na tomto nepříliš diskutovaném problému a dává zákazníkům veškerou volnost i podporu.

    Optimalizací IT k rozvoji podnikání

    Výhody spojení Javy a dalších technologií Red Hat souvisí i s tím, že dnes bývá podniková informační architektura různorodou směsí moderních i zastaralých technologií, pro provoz jsou využívány tradiční hardwarové prvky, virtuální servery i cloudové služby a ve větší či menší míře je používána pokročilá funkcionalita pro automatizaci důležitých procesů. Aby spolu vše efektivně spolupracovalo a bylo možné zavádět inovace nebo optimalizovat stávající IT prostředí, je nutné mít k dispozici i pokročilou spojující integrační technologii – například právě Red Hat Middleware, v rámci kterého mimo jiné Red Hat nabízí i nástroj Red Hat OpenJDK zdarma.

    Nástroje: Tisk bez diskuse

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.