abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    31.5. 23:55 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 24.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Uakari. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    31.5. 17:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 1.48.0 sady nástrojů pro správu síťových připojení NetworkManager. Novinkám se v příspěvku na blogu NetworkManageru věnuje Fernando F. Mancera. Mimo jiné se v nastavení místo mac-address-blacklist nově používá mac-address-denylist.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    31.5. 17:11 | Komunita

    Před 25 lety, 31. května 1999, započal vývoj grafického editoru Krita (Wikipedie). Tenkrát ještě pod názvem KImageShop a později pod názvem Krayon.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    31.5. 12:55 | Nová verze

    Farid Abdelnour se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 24.05.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení brzy také na Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    31.5. 11:22 | Zajímavý článek

    David Revoy, autor mj. komiksu Pepper&Carrot, se rozepsal o své aktuální grafické pracovní stanici: Debian 12 Bookworm, okenní systém X11, KDE Plasma 5.27, …

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    30.5. 22:44 | Nová verze

    Wayland (Wikipedie) byl vydán ve verzi 1.23.0. Z novinek lze vypíchnout podporu OpenBSD.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.5. 21:22 | Zajímavý článek

    Craig Loewen na blogu Microsoftu představil novinky ve Windows Subsystému pro Linux (WSL). Vypíchnout lze GUI aplikaci pro nastavování WSL nebo správu WSL z Dev Home.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.5. 12:44 | Pozvánky

    V sobotu 1. června lze navštívit Maker Faire Ostrava, festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.5. 12:22 | Nová verze

    Webový server Caddy (Wikipedie) s celou řadou zajímavých vlastností byl vydán ve verzi 2.8 (𝕏). Přehled novinek na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 17
    29.5. 22:11 | Nová verze

    Byla vydána verze 3.0 (@, 𝕏) svobodného softwaru HAProxy (The Reliable, High Performance TCP/HTTP Load Balancer; Wikipedie) řešícího vysokou dostupnost, vyvažování zátěže a reverzní proxy. Detailní přehled novinek v příspěvku na blogu společnosti HAProxy Technologies.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    Rozcestník

    Dotaz: Testování wifi

    29.6.2021 10:35 PA
    Testování wifi
    Přečteno: 467×
    Ahoj,

    občas se naskytne nutnost někde postavit složitější wifi (WDS...) a přemýšlím nad otázkou, jak takovou věc následně otestovat, zda jsem ji zkonfiguroval dobře a uživatelé nebudou mít problémy. Jak toto řešíte?

    Díky

    Odpovědi

    29.6.2021 11:25 X
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Testování wifi
    Delam to jednoduse. Vyzkousim, ze to funguje. Jak jinak by jsi to chtel overit?
    29.6.2021 13:23 PA
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Testování wifi
    Jenze pak se stzva, ze se obcas nekde neco sere, odpojuje, vypadava. ja jsem zatim chodil s notebookem a dlouhym pingem (MTU 8K), coz vetsi problemy casto odhali. Ale jde treba o RSSI na obou stranach, SNR, jejich stabilita, u Mesh provedeni handover... Proste to delat lepe, nez amater a neresit pak, ze se obcas nekde neco samo zacne srat.
    29.6.2021 15:13 X
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Testování wifi
    To jsou parametry ktere se resi behem navrhu a pilotniho provozu, ne po instalaci za jizdy a existuji na ne nastroje.
    Pavel 'TIGER' Růžička avatar 29.6.2021 15:32 Pavel 'TIGER' Růžička | skóre: 53
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Testování wifi
    Tak základem je mít odzkoušený hardware. Už jsem měl v ruce krabičku, která nesnesla vypnutí proudu. Po opětovném zapnutí měla některé funkce v defaultu. A pokud takovou funkcí je třeba DHCP server, tak je to naprosto skvělé, když do sítě pustí druhý DHCP, který zařízení připojí do sítě, ale nebrouzdají.

    Myslím, že s notebookem netřeba chodit. Telefony podle mne mají dost slušné aplikace pro správu bezdrátových sítí. Já si tedy s androidem plně vystačím.

    Další věcí je kabelový rozvod. Pokud ten hapruje, tak problémy u bezdrátu jsou zaručené.

    Z toho všeho plyne, že na síť se musí hledět, tak nějak komplexně.

    A stejně občas začne něco zlobit. Odejde zařízení v záruce, nebo díky bouřce dostane přepěťovou ránu a může se tvářit funkčně, někdo jiný do sítě zapojí nové zařízení, v sousedství se změní zařízení bez kontroly rušení.

    Nejhorší je, když zákazník si pořídí hardware a chce ho jen zapojit a zprovoznit. Jen se podíváš na tu hromadu a víš, že budou problémy.

    Takže i když to budeš dělat na "jiné" úrovni, tak ve výsledku ta práce může vypadat amatérsky.

    30.6.2021 00:49 PA
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Testování wifi
    Já se tím určitě nebudu živit, spíš jsem zvyklý práci dělat pořádně, nebo vůbec. Práce odvedená na půl/zbastlená mi vadí. Jde spíš o rodinu ev. dobré kamarády. Zařízení zásadně nakupuju sám - vše mikrotik, fuckovat se s nějakým superlevným sráčem bývá za trest (zrovna mě teď čeká výměna rb532 po 17 letech provozu, má 16% vadných bloků ve flash, už má nárok...).

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.