Farid Abdelnour se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.08.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
Byla vydána nová verze 2.51.0 distribuovaného systému správy verzí Git. Přispělo 91 vývojářů, z toho 21 nových. Přehled novinek v příspěvku na blogu GitHubu a v poznámkách k vydání.
Po roce bylo vydáno nové číslo magazínu Phrack: Phrack 72.
OpenSSL Corporation zve na den otevřených dveří ve středu 20. srpna v Brně a konferenci OpenSSL od 7. do 9. října v Praze.
Konference LinuxDays 2025 proběhne o víkendu 4. a 5. října v Praze. Konference OpenAlt 2025 o víkendu 1. a 2. listopadu v Brně. Blíží se konec přihlašování přednášek. Přihlaste svou přednášku (LinuxDays do 31. srpna a OpenAlt do 3. října) nebo doporučte konference známým.
Raspberry Pi Touch Display 2 je nově vedle 7palcové k dispozici také v 5palcové variantě. Rozlišení stejné 720 × 1280 pixelů. Cena 40 dolarů.
Telnet a ssh klient PuTTY postupně přechází na novou doménu putty.software.
Debian dnes slaví 32 let. Ian Murdock oznámil vydání "Debian Linux Release" 16. srpna 1993.
Policisté zadrželi odsouzeného drogového dealera Tomáše Jiřikovského, který daroval ministerstvu spravedlnosti za tehdejšího ministra Pavla Blažka (ODS) bitcoiny v miliardové hodnotě, a zajistili i darovanou kryproměnu. Zadržení Jiřikovského může být podle ministerstva důležité k rozuzlení kauzy, která vypukla koncem května a vedla ke konci Blažka. Zajištění daru podle úřadu potvrzuje závěry dříve publikovaných právních
… více »Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa jedná o možném převzetí podílu ve výrobci čipů Intel. Agentuře Bloomberg to řekly zdroje obeznámené se situací. Akcie Intelu v reakci na tuto zprávu výrazně posílily. Trump minulý týden označil Tana za konfliktní osobu, a to kvůli jeho vazbám na čínské společnosti, čímž vyvolal nejistotu ohledně dlouholetého úsilí Intelu o obrat v hospodaření. Po pondělní schůzce však prezident o šéfovi Intelu hovořil příznivě.
Tiskni
Sdílej:
Speciální položka pro ty z vás, kteří prostě ATI neradi, protože v letech minulých na Linux kálela. Ano, zkusil jsem to, nainstaloval jsem openSUSE, které se z kartou vůbec nebavilo. Ovladač (cat8.6, který by měl 4850 podporovat) se sice "kamsi nainstaloval", ale nejel, takže zbyl VESA driver a jeho maximálně 1920x1440, což je na monitoru s 2560x1600 poměrně nešťastné.A dokončil jsi instalaci příkazem: sax2 -r, případně aticonfig --initial ?
Díky němu musí nVidia zlevnit GeForce 9800 GTX, díky němu uvádí na trh 55nm GeForce 9800 GTX+,Takhle to bylo vždycky - nVidia něco vydala dřív než ATI - předražené - pak šla cena postupně dolů. Docela dobrá taktika, protože i tak si to určitě za ty předražené peníze někdo koupil.
A ve 3d je spotreba jaka? Cili, kdyz nahodim Compiz, pujde spotreba dolu?Pokud v 2D rezimu opravdu chip odpojuje nepotrebne casti (pomoci clock gatingu), tak vzhledem k pomeru 2D a 3D casti bude v 3D spotreba urcite vyssi. Nespis o dost vyssi, nez s vypnutym 3D akcelerovanym desktopem, tj. karta toho spotrebuje vice (i vklidu) nez procesor delajici 2D windows management vlasnimi silami. Akcelerovany desktop se energeticky vyplati az u mene zravych karet.