Apple představil nový MacBook Pro s čipy M4, M4 Pro a M4 Max.
Na GOG.com běží Halloween Sale 2024. Při té příležitosti lze získat zdarma počítačovou hru Return of the Phantom.
Společnost OpenAI spustila internetový vyhledávač ChatGPT search.
Konference OpenAlt 2024 proběhne již tento víkend 2. a 3. listopadu v prostorách FIT VUT v Brně. Začíná ale už v pátek na warm-up party ve Studentském klubu u Kachničky v 17:00. Pokud jste ještě areál FITu nenavštívili, k dispozici jsou pokyny k orientaci. Na programu je 54 přednášek a workshopů. Témata jsou od silně technických témat jako je třeba GCC nebo PostgreSQL po méně technické témata jako eGovernment, nebo třeba detailní analýzu … více »
Byla vydána nová verze 6.9 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Přehled změn v příslušném seznamu. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.0.1. Tor client na verzi 0.4.8.13. Thunderbird na verzi 115.16.0.
Vývojáři free a open source synchronizačního nástroje (a p2p náhrady Dropboxu) Syncthing oznámili, že z důvodu odporu ze strany Google Play ukončují podporu OS Android. Bohužel v rámci toho zmizí i vydání Syncthing na F-Droid, který má slabší uživatelskou základnu. Syncthing je na Androidu implementován formou wrapper aplikace, která spustí Syncthing démon, vyžádá potřebná oprávnění a zpřístupní webové rozhraní démona. Ve srovnání se
… více »V červnu 2022 bylo oznámeno, že z K-9 Mailu se stane Thunderbird pro Android. Trvalo to poněkud déle, než vývojáři předpokládali, ale včera byl první stabilní Thunderbird pro Android 8.0 vydán.
Projekt microDMG Racer na Kickstarteru nevyšel, tak se autor rozhodl uvolnit na ESP32 postavené autíčko i ovladač jako open source.
Byl vydán TrueNAS SCALE 24.10 „Electric Eel“. Přehled novinek této open source storage platformy postavené na Debianu v poznámkách k vydání.
Byla vydána nová verze 24.10.29 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nově s podporou AI (whisper.cpp) pro generování titulků. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Čili odladěný Compiz-Fusion bych bral všemi desetipod to se podepisuju - sladit Compiz-Fusion s KDE 3.5.8 v Lennym se mi povedlo tak na 75% - některé věci prostě nehrajou - mizící dekorace oken (pokud použiju tu z gnome, je to ok), nefunguje mi aktivace okna kliknutím do něj - musím klikat na horní lištu, zobrazení poloch v tray se po odhlášení a přihlášení rozhodí atd... a nejlepší je tohle: pokud zapnu kopete a přijde mi zpráva a kopete je schované v systray, tak po kliknutí na bublinu s příchozí zprávou spadnou X do KDM a to samé pokud spustím kdenlive - ani nenaběhne a jsem zpátky v KDM (pokud nemám spuštěný compiz, tak je to ok) v gnome většina těchto problémů není
a nejlepší je tohle: pokud zapnu kopete a přijde mi zpráva a kopete je schované v systray, tak po kliknutí na bublinu s příchozí zprávou spadnou X do KDM a to samé pokud spustím kdenlive - ani nenaběhne a jsem zpátky v KDM (pokud nemám spuštěný compiz, tak je to ok)To mi také začalo dělat, ale Compiz zapnutý nemám. Musel jsem v Kopete nastavit automatické otevírání nové konverzace, abych na tu bublinu nepotřeboval klikat.
Bohužel se mi v posledních verzích Compiz Fusion projevil problém s překreslováním textů na neaktivní ploše. Toto je vidět například u Amaroku, kde se zobrazuje název aktuálně přehrávané písničky. Pokud začne hrát další skladba, její název se přepíše přes název přechozí. Po několika skladbách je výsledkem dokonalá černota a absolutní nečitelnost.Přesně tohle dělají novější binární ovladače od Nvidie a to nejen u compizu ale i u klasického xcomposite v E16. Oprava je jednoduchá a přímočará – stačí přidat do
Section "Screen"
v xorg.conf
řádek Option "UseCompositeWrapper" "True"
To uz bych mozna mohl skoro dopsat ten patch, kterym se da snadno poustet KWin z KDE4 v i KDE3 :) ?Tak to bych tedy ocenil a určitě bych nebyl sám. Jen se trochu děsím bordelu v systému - nebo by k tomu nebyly potřeba KDE4 knihovny? I když mám takový pocit, že pokud by tohle bylo možné, tak by se můj přechod na KDE4 dost výrazně oddálil...
Do skupiny těch nejvýznamnějších podle mě patří oragnizace virtuálních ploch na kostce (případně jiném tělese) - existence virtuálních ploch v Linuxových DE je pro mě velmi přínosná, pomáhá mi třídit si práci do souvisejících celků a kostka dále zlepšuje orientaci v těchto plochách.Už jsem myslel že jsem sám... Beryl forever!
Tiskni Sdílej: