Apple představil nový MacBook Pro s čipy M4, M4 Pro a M4 Max.
Na GOG.com běží Halloween Sale 2024. Při té příležitosti lze získat zdarma počítačovou hru Return of the Phantom.
Společnost OpenAI spustila internetový vyhledávač ChatGPT search.
Konference OpenAlt 2024 proběhne již tento víkend 2. a 3. listopadu v prostorách FIT VUT v Brně. Začíná ale už v pátek na warm-up party ve Studentském klubu u Kachničky v 17:00. Pokud jste ještě areál FITu nenavštívili, k dispozici jsou pokyny k orientaci. Na programu je 54 přednášek a workshopů. Témata jsou od silně technických témat jako je třeba GCC nebo PostgreSQL po méně technické témata jako eGovernment, nebo třeba detailní analýzu … více »
Byla vydána nová verze 6.9 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Přehled změn v příslušném seznamu. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.0.1. Tor client na verzi 0.4.8.13. Thunderbird na verzi 115.16.0.
Vývojáři free a open source synchronizačního nástroje (a p2p náhrady Dropboxu) Syncthing oznámili, že z důvodu odporu ze strany Google Play ukončují podporu OS Android. Bohužel v rámci toho zmizí i vydání Syncthing na F-Droid, který má slabší uživatelskou základnu. Syncthing je na Androidu implementován formou wrapper aplikace, která spustí Syncthing démon, vyžádá potřebná oprávnění a zpřístupní webové rozhraní démona. Ve srovnání se
… více »V červnu 2022 bylo oznámeno, že z K-9 Mailu se stane Thunderbird pro Android. Trvalo to poněkud déle, než vývojáři předpokládali, ale včera byl první stabilní Thunderbird pro Android 8.0 vydán.
Projekt microDMG Racer na Kickstarteru nevyšel, tak se autor rozhodl uvolnit na ESP32 postavené autíčko i ovladač jako open source.
Byl vydán TrueNAS SCALE 24.10 „Electric Eel“. Přehled novinek této open source storage platformy postavené na Debianu v poznámkách k vydání.
Byla vydána nová verze 24.10.29 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nově s podporou AI (whisper.cpp) pro generování titulků. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Chci vám pořát vše nejlepší do nového roku, mnoho zážitků, štěstí a lásku. Jo a ještě něco, mnoho zdařilé grafiky ;).
Chcete vědět, jak se kreslí tohle nebo tohle pouze pomocí grafických editorů dostupných zdarma? Gimp, InScape a další. Pokud nejste profesionálové a rádi by jste toto uměli, klidně se stavte.
Navštiv naši diskusi na http://www.quetzal-diskuse.own.cz/. Došlo k poškození databáze, za to se omluvám.
Nevíte, jaké štětce si vybrat? Zeptejte se. Nevíte, kde se dají sehnat prima zdroje? Zeptejte se. Neumíte? Zeptejte se a já vám co nejdříve odpovím. Nečekejte na neskutečné otálení redakce s vydáním seriálu a začněte se učit ještě dnes!
Je tedy fakt, že nás tam zatím moc není, ale já jsem tam stále, tak vám má kdo dobře poradit
Bez registrace
On ten web jde udělat i bez nějakých grafických znalostí. Naskládat dva tři brushe vedle sebe dovede kde kdo a mrsknout pod to přechod taky.
Velmi mě mrzí má nedostatečná znalost kódu, takže jistě vím, že se vám ukázka bude dobře zobrazovat ve firefoxu, ale kde jinde to opravdu nevím. Mým cílem bylo spíše vytvořit ukázku webové stránky, ze které by bylo poznat, že ona ta grafika není na prvním místě. Samy uznáte, že jsem zrovna dvakrát neřádil. Dva tři brushe a přechod :).
http://www.quetzal.yc.cz/data/pokusny-kralik/. A ano, gimpem jsem to načrtl.
Kdyby se někomu stránka nezobrazila jak má, tak tady máme screenshot.
Tiskni Sdílej:
Zkus si ještě jednou přečíst, co píšu. Když píšu 15x, tak tím myslímKdyž někdo píše (v této diskuzi)
15x
, tak tím myslí buď 15 px
nebo 15×
. To druhé mne předtím ani nenapadlo, bral jsem to automaticky jako překlep v chybějícím „p“.
CTR+kolečko (15 stupňů). Pokud to chceš na CTRL++, tal snese 4x a to je více než dost. Od pohledu to zvětší písmo na 300% (asi). To je ti málo?Zvětší to písmo, ale ne celý text. Když si zvětšuju výchozí písmo, dělám to proto, aby se mi text lépe četl, ne aby mi vycházela jedna slabika na řádek. Stejně tak když si roztáhnu okno prohlížeče na nějakou šířku, dělám to proto, aby se na tu šířku mohl roztáhnout text – ne proto, abych měl text v nudli s posuvníkem, která zabere 1/4 okna prohlížeče, a ve zbytku je pusto a prázdno. Mně ta odkazovaná stránka taky připadá na první pohled hezká. Ale problém je v tom, že na webové stránky se nedá dívat jako na obrázek, důležitá je taky jejich použitelnost. Že není stránka dobrá z pohledu použitelnosti je bohužel naprosto běžná věc. Já vám k tomu říkám jediné – pokud chcete dělat design opravdu dobrých webových stránek, musíte zapomenout na to, že je to nějaký obrázek. Pak se vám nebude stávat to, co popisujete v jiném vlákně:
Jen mě vždycky dost mrzelo, že když už jsem musel kódovat, tak jsem se v grafice musel velmi omezovat, hodně věcí totiž nedokáži nakódovat.Chyba není v tom, že byste se musel v grafice omezovat proto, že něco neumíte nakódovat. Chyba je, že se díváte špatně na tu grafiku. Je to jako kdyby se designér aut stěžoval, že by dovedl navrhnout krásné auto, jenom kdyby nemuselo mít motor a kola. To by pak už nebylo auto, že? Stejně tak webdesignér není tím, co umí HTML a CSS omezován – pokud by ta omezení nebyla, už to není design webu, ale třeba koláž.
'širší' layout se často nedá číst. copak vám přijde normální při přechodu z řadku na řádek preskakovat očima o půl metru a začátek dalšího řádku hledat? s šířkou se to nemá přehánět.Za prvé, maximální šířka textu se dá v CSS omezit, bývá dobré to definovat vzhledem k šířce znaku. Za druhé, jste si opravdu jist, že webdesignér ví líp než já, jak široký chci text mít? Mě třeba 15 znaků na řádek připadá opravdu málo.