abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    17.5. 13:44 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏) nová major verze 17 softwarového nástroje s webovým rozhraním umožňujícího spolupráci na zdrojových kódech GitLab (Wikipedie). Představení nových vlastností i s náhledy a videi v oficiálním oznámení.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    17.5. 12:22 | Komunita

    Sovereign Tech Fund, tj. program financování otevřeného softwaru německým ministerstvem hospodářství a ochrany klimatu, podpoří vývoj FFmpeg částkou 157 580 eur. V listopadu loňského roku podpořil GNOME částkou 1 milion eur.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    17.5. 01:55 | Komunita

    24. září 2024 budou zveřejněny zdrojové kódy přehrávače Winamp.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    16.5. 23:33 | Nová verze

    Google Chrome 125 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 125.0.6422.60 přináší řadu oprav a vylepšení (YouTube). Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 9 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    16.5. 21:11 | Nová verze

    Textový editor Neovim byl vydán ve verzi 0.10 (𝕏). Přehled novinek v příspěvku na blogu a v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    16.5. 20:55 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 6.3 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Přehled změn v příslušném seznamu. Tor Browser byl povýšen na verzi 13.0.15.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    16.5. 13:33 | IT novinky

    Dnes ve 12:00 byla spuštěna první aukce domén .CZ. Zatím největší zájem je o dro.cz, kachnicka.cz, octavie.cz, uvycepu.cz a vnady.cz [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    16.5. 13:22 | Nová verze

    JackTrip byl vydán ve verzi 2.3.0. Jedná se o multiplatformní open source software umožňující hudebníkům z různých částí světa společné hraní. JackTrip lze instalovat také z Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    16.5. 12:22 | Pozvánky

    Patnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 4. – 6. října 2024 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytváří všichni účastníci, se skládá z desetiminutových

    … více »
    Zdenek H. | Komentářů: 0
    16.5. 03:11 | Nová verze

    Program pro generování 3D lidských postav MakeHuman (Wikipedie, GitHub) byl vydán ve verzi 1.3.0. Hlavní novinkou je výběr tvaru těla (body shapes).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    Podle hypotézy Mrtvý Internet mj. tvoří většinu online interakcí boti.
     (76%)
     (5%)
     (10%)
     (8%)
    Celkem 344 hlasů
     Komentářů: 16, poslední 14.5. 11:05
    Rozcestník


    Vložit další komentář
    20.12.2006 00:32 Kyosuke | skóre: 28 | blog: nalady_v_modre
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Novinky v Python 2.5 - 2 (multimetody, konstrukce with)
    Michale, technická – nespletl sis multimetody a korutiny? ;-) Cizí termiti jsou občas zákeřní. ;-)
    20.12.2006 08:02 Michal Vyskočil | skóre: 60 | blog: miblog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Novinky v Python 2.5 - 2 (multimetody, konstrukce with)
    Máš pravdu, jak jsem psal úvodníky, napsal jsem tam multimetody (to mám z toho, že si čtu o CLOS ;-)). Blbé je, že to navěky zůstane v URL :-(
    When your hammer is C++, everything begins to look like a thumb.
    20.12.2006 08:12 Robert Krátký | skóre: 94 | blog: Robertův bloček
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Novinky v Python 2.5 - 2 (multimetody, konstrukce with)
    Blbé je, že to navěky zůstane v URL :-(
    Ale kdež... už je to opraveno :-)
    20.12.2006 18:35 disorder | blog: weblog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Novinky v Python 2.5 - 2 (multimetody, konstrukce with)
    som si ani nevsimol...

    http://www.abclinuxu.cz/clanky/programovani/novinky-v-python-2.5-2-korutiny-konstrukce-with

    asi trest za take skarede slovo - to je tak, ked sa nasilu preklada... :)
    20.12.2006 01:03 deda.jabko | skóre: 23 | blog: blog co se jmenuje "každý den jinak" | za new york city dvakrát doleva a pak už se doptáte
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Novinky v Python 2.5 - 2 (multimetody, konstrukce with)
    jsou generatory neco jineho nez uzaver?
    (define (counter) 
      (define value 0)
      (lambda y 
        (set! value (+ value (if (null? y) 1 (car y))))
        value))
    
    napadlo me (mirne ovlivnen dnesnim clankem), ze pomoci generatoru jde zavest line vyhodnocovani a s tim spojene streamy. je to moc hezka hracka... ale ted otazka jestli to nekdo v praxi pouzije....
    Asi před rokem se dostali hackeři na servry Debianu a ukradli jim zdrojové kódy.
    20.12.2006 01:09 Kyosuke | skóre: 28 | blog: nalady_v_modre
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Novinky v Python 2.5 - 2 (multimetody, konstrukce with)
    Tak trošku. Na implementaci generátorů syntakticky ekvivalentním těm pythonovským bys ve Scheme asi potřeboval napsat transformační makro, které ošetří existenci více možných vstupních bodů. Ale lokální proměnné generátoru by to makro samozřejmě nejspíš nacpalo do uzávěru.
    20.12.2006 01:16 deda.jabko | skóre: 23 | blog: blog co se jmenuje "každý den jinak" | za new york city dvakrát doleva a pak už se doptáte
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Novinky v Python 2.5 - 2 (multimetody, konstrukce with)
    aha, uz to vidim... prehledl jsem, ze je tam navic metoda send... myslel jsem, ze se to predava pomoci nextu... a na to uz dve fce jsou potreba... a tudiz i nejake makro nebo funkce na zabaleni...
    Asi před rokem se dostali hackeři na servry Debianu a ukradli jim zdrojové kódy.
    20.12.2006 01:27 Kyosuke | skóre: 28 | blog: nalady_v_modre
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Novinky v Python 2.5 - 2 (multimetody, konstrukce with)
    Ale kdepak, tohle jsem neměl na mysli. Měl jsem na mysli to, že provádění kódu generátoru se při prvním volání začíná (lexikálně) skutečně prvním řádkem kódu, ale po yieldu se vrací provádění za poslední provedený yield. Ten tam je minimálně jeden (Python pozná generátor právě přítomností alespoň jednoho yieldu), to znamená minimálně dva vstupní body (začátek a yield). Kdyby tam yieldy byly dva, dá se do generátoru vstoupit na prvním řádku, do kódu za prvním yieldem a do kódu za druhým yieldem. A tak dále. Takže generátor musí, abstraktně vzato, mezi výstupem a dalším vstupem zachovat informace o tom, jaké jsou hodnoty lokálních proměnných a odkud se má pokačovat, ne? Těch více vstupních bodů je tam i bez send(). Tedy více vstupních bodů na straně volaného kódu.
    20.12.2006 01:51 deda.jabko | skóre: 23 | blog: blog co se jmenuje "každý den jinak" | za new york city dvakrát doleva a pak už se doptáte
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Novinky v Python 2.5 - 2 (multimetody, konstrukce with)
    aha, tak to uz vypada o poznani chytrejc... celou dobu jsem si rikal, kde tam jsou ty korutiny a co je na tom tak uzasneho... ve schemu by to byla spis kombinace uzaveru a unikove fce z call/cc, ale o poznani slozitejsi
    Asi před rokem se dostali hackeři na servry Debianu a ukradli jim zdrojové kódy.
    20.12.2006 10:59 Tom.š Ze.le.in | skóre: 21 | blog: tz
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Novinky v Python 2.5 - 2 (multimetody, konstrukce with)
    Mně to zase trochu připomíná balík series z Common Lispu (který se skoro dostal do standardu). I když ten kromě "generátorového" přístupu ještě, pokud to jde, provádí transformaci kódu na cyklus.
    20.12.2006 11:05 Ladicek | skóre: 28 | blog: variace | Havlíčkův brod
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Novinky v Python 2.5 - 2 (korutiny, konstrukce with)
    Ještě jsem ani nedočetl a už mám otázku: hned ten první příklad, fungoval by tak, jak je napsán, nebo je tam blbě odsazení? Přijde mi to úsměvné :-)
    Ještě na tom nejsem tak špatně, abych četl Viewegha.
    20.12.2006 14:25 mydlo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Novinky v Python 2.5 - 2 (korutiny, konstrukce with)
    Aky je rozdiel medzi generatorom a iteratorom?
    21.12.2006 15:02 JS
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Novinky v Python 2.5 - 2 (korutiny, konstrukce with)
    Generator je konstrukce, ktera postupne produkuje nejakou (potencialne nekonecnou) posloupnost objektu na pozadani (tj. kazdy vraceny objekt se pocita az kdyz je treba).

    Iterator je specialni pripad generatoru - produkuje odkazy na postupne vsechny cleny nejake slozitejsi datove struktury, napr. stromu, ale muze jit i o zaznamy v souboru apod.

    Vice se da najit na anglicke Wikipedii napriklad.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.