abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    17.5. 13:44 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏) nová major verze 17 softwarového nástroje s webovým rozhraním umožňujícího spolupráci na zdrojových kódech GitLab (Wikipedie). Představení nových vlastností i s náhledy a videi v oficiálním oznámení.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    17.5. 12:22 | Komunita

    Sovereign Tech Fund, tj. program financování otevřeného softwaru německým ministerstvem hospodářství a ochrany klimatu, podpoří vývoj FFmpeg částkou 157 580 eur. V listopadu loňského roku podpořil GNOME částkou 1 milion eur.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    17.5. 01:55 | Komunita

    24. září 2024 budou zveřejněny zdrojové kódy přehrávače Winamp.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 11
    16.5. 23:33 | Nová verze

    Google Chrome 125 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 125.0.6422.60 přináší řadu oprav a vylepšení (YouTube). Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 9 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    16.5. 21:11 | Nová verze

    Textový editor Neovim byl vydán ve verzi 0.10 (𝕏). Přehled novinek v příspěvku na blogu a v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    16.5. 20:55 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 6.3 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Přehled změn v příslušném seznamu. Tor Browser byl povýšen na verzi 13.0.15.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    16.5. 13:33 | IT novinky

    Dnes ve 12:00 byla spuštěna první aukce domén .CZ. Zatím největší zájem je o dro.cz, kachnicka.cz, octavie.cz, uvycepu.cz a vnady.cz [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    16.5. 13:22 | Nová verze

    JackTrip byl vydán ve verzi 2.3.0. Jedná se o multiplatformní open source software umožňující hudebníkům z různých částí světa společné hraní. JackTrip lze instalovat také z Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    16.5. 12:22 | Pozvánky

    Patnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 4. – 6. října 2024 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytváří všichni účastníci, se skládá z desetiminutových

    … více »
    Zdenek H. | Komentářů: 0
    16.5. 03:11 | Nová verze

    Program pro generování 3D lidských postav MakeHuman (Wikipedie, GitHub) byl vydán ve verzi 1.3.0. Hlavní novinkou je výběr tvaru těla (body shapes).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    Podle hypotézy Mrtvý Internet mj. tvoří většinu online interakcí boti.
     (77%)
     (5%)
     (10%)
     (8%)
    Celkem 350 hlasů
     Komentářů: 16, poslední 14.5. 11:05
    Rozcestník


    Vložit další komentář
    6.2.2003 10:45 Daniel Smolik
    Rozbalit Rozbalit vše ADABAS D stare zkusenosti
    Je, to jsem si hezky zavzpominal. To uz bude tak 6 let co jsem zahledl akci firmy Software AG, ze prodavaji neomeznou verzi za asi 3000. Premluvil jsem lidi co jsem pro ne delal a db mi koupili.Byla to jeste libc5 vreze a ja mel linux s jadrem 1.2.13. Ale nejak to chodilo, ale mozna to bude tim, ze jsem tomu moc nerozumel, ale nikdy jsme si do oka nepadli. Dokumentace byla dost uboha proti tomu co znam u OS projektu. No jen udelat dump db a vratit ji zpatky byl porod. Ale je to uz dlouho dneska asi je vse jinak.
    6.2.2003 11:11 Pedro
    Rozbalit Rozbalit vše ODBC, 4GL
    Prave me ceka ukol dostat z ADABASu do neceho jineho (informix). ADABAS bezi na stroji, ke kteremu nemame pristup a jedine, co jsme k tomu dostali jsou ODBC drivery pro vsechny operacni systemy (ale jen od firmy Microsoft). Potreboval bych se nejak dostat k tabulkam v ADABASu treba z PHP. Jde to nejak treba pres projekt http://www.unixodbc.org ? Dodavatele nam v tomto nejak nepomuzou. Take me v clanku zaujala moznost 4GL - 4GL provozujeme na AIX/Informix, pokud by nekdo mel informace o tom, jak pristupovat ze 4GL nebo PHP k ADABASu, byl bych mu velmi vdecny (linux, aix) Pripadne i mailem na daemon(zavinac)svoboda(tecka)cz, diky moc za kazdou pomoc.
    6.2.2003 16:10 Frantisek Vlacil
    Rozbalit Rozbalit vše doporucuji perl
    z Linuxu se da nadherne pracovat s ADABAS pomoci Perl. V PHP je to jiste v blede zelenem to same?
    modul Adabas.pm je - tedy doufam - i u kazde personal edition napr. v suse

    hodne zdaru

    PS: asi jsem uz 150-ty, ale presto se zeptam - da se rozumne psat i bez HTML-tags - pozn. starsi semestr.
    23.1.2006 14:09 M
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Adabas - I
    Dobrý den, mám zásadní připomínku nad kterou by se měl především zamyslet pisatel článku - i když s ní přicházím 3 roky poté ... Software AG nabízí dva DB systémy se jménem Adabas: Adabas D ( dřívě Entire SQL Server, část vývoje převzalo SAP a nabízí ho pod jménem SAPDB )- což je čistě relační DB systém. A o něm je tento článek. Naproti tomu vložený obrázek, který popisuje komunikaci s databází je vytržen z informací o DBMS Adabas ( dříve Adabas C ) a to je zcela něco jiného. Takže není Adabas jako Adabas, je potřeba číst více souvislostí.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.