abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    17.5. 13:44 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏) nová major verze 17 softwarového nástroje s webovým rozhraním umožňujícího spolupráci na zdrojových kódech GitLab (Wikipedie). Představení nových vlastností i s náhledy a videi v oficiálním oznámení.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    17.5. 12:22 | Komunita

    Sovereign Tech Fund, tj. program financování otevřeného softwaru německým ministerstvem hospodářství a ochrany klimatu, podpoří vývoj FFmpeg částkou 157 580 eur. V listopadu loňského roku podpořil GNOME částkou 1 milion eur.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    17.5. 01:55 | Komunita

    24. září 2024 budou zveřejněny zdrojové kódy přehrávače Winamp.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 11
    16.5. 23:33 | Nová verze

    Google Chrome 125 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 125.0.6422.60 přináší řadu oprav a vylepšení (YouTube). Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 9 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    16.5. 21:11 | Nová verze

    Textový editor Neovim byl vydán ve verzi 0.10 (𝕏). Přehled novinek v příspěvku na blogu a v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    16.5. 20:55 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 6.3 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Přehled změn v příslušném seznamu. Tor Browser byl povýšen na verzi 13.0.15.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    16.5. 13:33 | IT novinky

    Dnes ve 12:00 byla spuštěna první aukce domén .CZ. Zatím největší zájem je o dro.cz, kachnicka.cz, octavie.cz, uvycepu.cz a vnady.cz [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    16.5. 13:22 | Nová verze

    JackTrip byl vydán ve verzi 2.3.0. Jedná se o multiplatformní open source software umožňující hudebníkům z různých částí světa společné hraní. JackTrip lze instalovat také z Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    16.5. 12:22 | Pozvánky

    Patnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 4. – 6. října 2024 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytváří všichni účastníci, se skládá z desetiminutových

    … více »
    Zdenek H. | Komentářů: 0
    16.5. 03:11 | Nová verze

    Program pro generování 3D lidských postav MakeHuman (Wikipedie, GitHub) byl vydán ve verzi 1.3.0. Hlavní novinkou je výběr tvaru těla (body shapes).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    Podle hypotézy Mrtvý Internet mj. tvoří většinu online interakcí boti.
     (77%)
     (5%)
     (10%)
     (8%)
    Celkem 350 hlasů
     Komentářů: 16, poslední 14.5. 11:05
    Rozcestník


    Vložit další komentář
    30.11.2004 08:42 Milan Vančura
    Rozbalit Rozbalit vše Virtuální plocha ve fvwm
    Fvwm jsem používal leta - až do doby, kdy mi v novém zaměstnání nechtěl otevírat některá okna větší než 0x0. Pak jsem přešel takto vynuceně na WindowMaker a ačkoliv i ten se mi líbí, musím říct, že se mi občas zasteskne po fvwm virtuální ploše, kdy se přepnutím na jiný "desk" dala uvidět část velikého okna, které se nevešlo na původní Desk...

    Jo jo, nostalgie :-)
    30.11.2004 09:21 Digero
    Rozbalit Rozbalit vše Jak nainstalovat tematko?
    Delam linuxove liveCD a dal jsem tam take fvwm, bohuzel nevim jak nainstalovat nejakou rozumnou konfiguraci (rc soubor nestaci, potrebuji i obrazky). Neposlal by jste mi nekdo svoji a neprovedl me instalaci? Diky.
    30.11.2004 14:44 hub | skóre: 26 | blog: bg
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak nainstalovat tematko?
    Rozumnou konfiguraci ma kazdy svoji a nechce ji jen tak opustit ;-)

    Ukazka (obsahuje snad vsechno) napr: http://bah.spb.su/~fox/fvwm/

    Bohuzel moje konfigurace FVWM je dost skareda, ale zato funkcni k me spokojenosti :)
    Josef Kufner avatar 30.11.2004 19:20 Josef Kufner | skóre: 70
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak nainstalovat tematko?
    hmm... taskbar vpravo se mi libi... asi si zase zacnu hrat s fvwm ;) Windowmaker je fajn, ale prestava mi stacit, takze oprasim konfiguraky fvwm a uvidime co bude ;)
    Hello world ! Segmentation fault (core dumped)
    Josef Kufner avatar 30.11.2004 20:57 Josef Kufner | skóre: 70
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak nainstalovat tematko?
    hmmm.. asi nebude nic.
    Hello world ! Segmentation fault (core dumped)
    30.11.2004 17:31 fikus
    Rozbalit Rozbalit vše fvwm jako mwm
    mi se nejvic libi a sam to tak mam, kdyz fvwm vypada jako motifovsky mwm. kdyby bylo zadarmo pro linux CDE, tak bych to hned bral, ale CDE je myslim za 50 $.
    1.12.2004 09:55 nula | skóre: 22 | blog: archaic
    Rozbalit Rozbalit vše Re: fvwm jako mwm
    mi se nejvic libi a sam to tak mam, kdyz fvwm vypada jako motifovsky mwm.
    Jojo, takových lidí je myslím víc. Po různých experimentech s konfigurací FVWM (a po zkušenostech s jinými správci oken) jsem stejně zjistil, že nejlíp se mi kouká na něco jako MWM.
    kdyby bylo zadarmo pro linux CDE, tak bych to hned bral, ale CDE je myslim za 50 $.
    S CDE jsem pracoval nedávno na Solarisu a trochu mi vadilo, že MWM není tak dobře konfigurovatelný jako FVWM (i když žít by se s tím určitě dalo ;-)
    3.12.2004 10:36 hmm | skóre: 13 | blog: BSD bloček
    Rozbalit Rozbalit vše Poděkování
    Moc autorovi děkuji, za to, že mě jako začátečníkovi představil obrovské možnosti fvwm2, mám ho na svém FreeBSD k úplné spokojenosti, i když sem musel změnit některé cesty k modulům, ale už mi to fachá a pokouším se udělat vlastní nastavení, jestě jednou moc dík. Lukáš P.
    BSD is for people who love Unix, Linux is for people who hate Windows...
    4.12.2004 14:12 anon123 | skóre: 35 | blog: ganomi
    Rozbalit Rozbalit vše par otazecek
    Do ted jsem pouzival KDE. Rad bych zmenil a premyslim prave o FVWM. Mam ale par otazek.

    • Je zde nejaky souborovy manager (jako Konqueror v KDE?)?
    • Funguje zde System Tray pro spustene programy (napr. pro Skype, ktery se schova v podobe ikony do System Tray)?
    • KDE ma nejake programky, ktere se mi libi a pouzivam je (napr. KSnapshot,KColorChooser,KDEPrintFax...) Daji se take pouzivat v FVWM? Jestli ne, jsou nahrazky?
    5.12.2004 15:57 Pavell | skóre: 22 | blog: Linuxový poznámkový blog | Hradec Králové
    Rozbalit Rozbalit vše Re: par otazecek
    fvwm je "jen" okenní manažer, takže jdou pod ním spustit veškeré programy. Pokud neodebereš knihovny KDE (možná, že i něco dalšího, tady si nejsem jistý), budou KDE aplikace chodit úplně normálně (stejně jako GTK aplikace v KDE). To znamená, že poběží i Konqueror (i když někomu vyhovuje víc třeba Krusader). Jak to bude se System Tray, to nevím. I když minimalizovné programy jsou na ploše, třeba bude tam.
    Kdyby každý nespokojený student napsal virus, neexistoval by jiný software.
    franta avatar 25.1.2005 11:07 franta | skóre: 6
    Rozbalit Rozbalit vše dalsi dil?
    ahoj, planujou se jeste nejaky dalsi dily o FVWM?

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.