abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    17.5. 13:44 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏) nová major verze 17 softwarového nástroje s webovým rozhraním umožňujícího spolupráci na zdrojových kódech GitLab (Wikipedie). Představení nových vlastností i s náhledy a videi v oficiálním oznámení.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    17.5. 12:22 | Komunita

    Sovereign Tech Fund, tj. program financování otevřeného softwaru německým ministerstvem hospodářství a ochrany klimatu, podpoří vývoj FFmpeg částkou 157 580 eur. V listopadu loňského roku podpořil GNOME částkou 1 milion eur.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    17.5. 01:55 | Komunita

    24. září 2024 budou zveřejněny zdrojové kódy přehrávače Winamp.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 11
    16.5. 23:33 | Nová verze

    Google Chrome 125 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 125.0.6422.60 přináší řadu oprav a vylepšení (YouTube). Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 9 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    16.5. 21:11 | Nová verze

    Textový editor Neovim byl vydán ve verzi 0.10 (𝕏). Přehled novinek v příspěvku na blogu a v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    16.5. 20:55 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 6.3 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Přehled změn v příslušném seznamu. Tor Browser byl povýšen na verzi 13.0.15.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    16.5. 13:33 | IT novinky

    Dnes ve 12:00 byla spuštěna první aukce domén .CZ. Zatím největší zájem je o dro.cz, kachnicka.cz, octavie.cz, uvycepu.cz a vnady.cz [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    16.5. 13:22 | Nová verze

    JackTrip byl vydán ve verzi 2.3.0. Jedná se o multiplatformní open source software umožňující hudebníkům z různých částí světa společné hraní. JackTrip lze instalovat také z Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    16.5. 12:22 | Pozvánky

    Patnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 4. – 6. října 2024 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytváří všichni účastníci, se skládá z desetiminutových

    … více »
    Zdenek H. | Komentářů: 0
    16.5. 03:11 | Nová verze

    Program pro generování 3D lidských postav MakeHuman (Wikipedie, GitHub) byl vydán ve verzi 1.3.0. Hlavní novinkou je výběr tvaru těla (body shapes).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    Podle hypotézy Mrtvý Internet mj. tvoří většinu online interakcí boti.
     (77%)
     (5%)
     (10%)
     (8%)
    Celkem 353 hlasů
     Komentářů: 16, poslední 14.5. 11:05
    Rozcestník


    Vložit další komentář
    MaT avatar 13.6.2005 02:21 MaT | skóre: 28
    Rozbalit Rozbalit vše Kde je ta druhá část rozhovoru?
    Tak ta druhá část co měla být o Gnome se nějak ztratila... Místo toho na "page=2" sedí ta první část o mono, akorát že v angličtině...
    Open source software for open minded people. :-)
    13.6.2005 07:21 Robert Krátký | skóre: 94 | blog: Robertův bloček
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kde je ta druhá část rozhovoru?
    Ta druhá část se nikam neztratila. Jen vyjde o něco později. Rozhovor byl docela dlouhý, a proto byl rozdělen do 4 částí. Trochu to v článku upravím, aby to nemátlo.
    13.6.2005 10:00 Sigi
    Rozbalit Rozbalit vše Skoda ze jste se nezeptali na
    Tady je jiny pohled na mono na linuxu

    Why Mono is Currently An Unacceptable Risk

    T.
    13.6.2005 12:53 Radek Podgorny | skóre: 16
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Skoda ze jste se nezeptali na
    Hmmm, to same (nebo podobne) by se dalo namitnout i proti Jave a nejaky ten hi-lev jazyk proste potreba je. Tak ktery? Mne se vic libi C# :-)
    15.6.2005 16:56 Petr
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Skoda ze jste se nezeptali na
    Osobne mi prisel zajimavy take tento clanek prinasejici dalsi pohled (IMHO rozumny). Tusim, ze byl kdysi ve zpravickach. Jedná se o MonoForFun.

    Petr
    13.6.2005 13:46 monak
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Skoda ze jste se nezeptali na
    No, možná je dobře, že java má po mnoha letech plnohodnotnou konkurenci nejenom na platformě Windows.

    Když Novell "koupil" mono, tak jsem si myslel, že má jediný cíl a to mono zrušit, ale hodně jsem se mýlil. Což mě těší.

    Jinak mohu říct, že udělat formulář ve Visual Studiu, zkompilovat ho a tento mezikód spustit na linuxu je velice zajímavá věc. Takže pro Vaše info, aplikace napsaná čístě v C# půjde spustit v linuxu bez dalších kompilací.

    Dále, když vezmu v potaz, že Microsoft chystá otevřený formát v XML pro další verzi ms-wordu, tak mono a .NET je v současné době hodně perspektivní. Bude to ideální platforma na tvorbu CRM aplikací.

    Určitě bych mono v dnešní fázi nebral jako úlet, ale jako věc, na které bude možné stavět v blízké době firemní aplikace. Já určitě svoji .NET aplikaci po vydání nového office očistím od interop.
    13.6.2005 15:18 aubi | skóre: 4
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Skoda ze jste se nezeptali na
    Pristi verze wordu s XML? Ze jsem tohle uz nekde slysel? Nerikali totez uz posledne? A taky o podpore HTML?

    A s moznosti poustet veci zkompilovane pro widle na Linuxu: neni M$ prilis znamy tim, ze schvalne zavadi nekompatibilitu, aby jejich soft nechodil na jinem systemu? Uz se napravili? ;-)

    Petr
    13.6.2005 15:53 monak
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Skoda ze jste se nezeptali na
    Co se týče toho formuláře, tak to jsem zkoušel. Takže to není teorie. Bohužel jsem to v příspěvku neuvedl. Ještě dodám, že mono vzniká po uvedení .NET 1.1 a ne současně. Takže pokud MS změní specifikaci, tak to odnesou i jejich aplikace. Což si asi nedovolí. Ale to je můj subjektivní dojem.
    20.6.2005 11:27 aubi | skóre: 4
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Skoda ze jste se nezeptali na
    Presne totez, co s MS DOS vs. DR DOS -- Widle na DR DOSu proste nechodily. Vzdycky si dokazou najit tu kapicku nekompatibility. Je otazka, jak moc je to dulezity, protoze nekompatibilita Win2k se sambou taky moc dlouho netrvala. Z takovych triku mam strach.

    Stejne tak moc neverim tomu s pravy. Nektere nezbytne casti jsou licencovane, takze cela aplikace spustit nepujde a prepisovat to nikdo nebude.

    Je to porad dokola.
    21.6.2005 14:01 orin
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Skoda ze jste se nezeptali na
    Jinak mohu říct, že udělat formulář ve Visual Studiu, zkompilovat ho a tento mezikód spustit na linuxu je velice zajímavá věc. Takže pro Vaše info, aplikace napsaná čístě v C# půjde spustit v linuxu bez dalších kompilací.
    Mozno sa mylim (skoro nic o tom neviem), ale niekde som cital, ze to zakazuje licencia k Visual Studiu.
    13.6.2005 13:52 ND
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Skoda ze jste se nezeptali na
    Podle mého názoru by to jen tak MS neprošlo, právníci budou znát institut "dobré víry", "veřejného příslibu", "nekalá hosp. soutěž" apod. V těchhle věcech se nevyznám, ale tak snadné by to MS asi neměl.
    13.6.2005 15:15 aubi | skóre: 4
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Skoda ze jste se nezeptali na
    Ze tu otazku zamluvil? Necetl jsem angl. original, ale na primou otazku vubec neodpovedel.

    Mne sice stve, ze bych mel pouzivat M$ technologii, ale nakonec, jestli je dobra, proc ne. Jenze co se stane, az se M$ rozhodne, ze chce za .NET platit???

    Otazka zaznela, odpoved ne. Bude to v tech trech nasledujicich pokracovanich?

    Petr
    20.6.2005 02:19 llook | skóre: 8 | blog: l'blog | Prágl
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Skoda ze jste se nezeptali na
    Odpověď zazněla a velice přímá - nejsou problémy s autorskými právy. Asi předpokládal, že se všeobecně ví, že jde o ECMA standardy, tak si odpustil podrobnosti.

    Jsou věci, které v Monu z autorskoprávních důvodů nebudou - třeba Windows Forms - ale samotné CLR a C# není problém.
    10 REM Dej si pauzu... 20 FOR DELAY=1 TO 5000 : NEXT DELAY
    13.6.2005 10:34 Michal Marek (twofish) | skóre: 55 | blog: { display: blog; } | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše </i>
    V anglické verzi je
    <p><i>That's my alarm. I was gonna wake up now, imagine that.</p>
    
    A zbytek stránky je pak kurzívou.
    13.6.2005 10:39 Robert Krátký | skóre: 94 | blog: Robertův bloček
    Rozbalit Rozbalit vše Re: </i>
    Opraveno, dík.
    13.6.2005 18:27 VícNežNic | skóre: 42 | blog: Spáleniště | Ne dost daleko
    Rozbalit Rozbalit vše Gnome
    Skupina desktop je co? Předpokládám, že tou konferencí myslel GUADEC. Je Linux desktop a desktop Gnome? No nic :-)

    Tyhle vícestránkové články jsou novinka? Ještě jsem to tu neviděl.
    Copak toho není dost?
    13.6.2005 19:55 Robert Krátký | skóre: 94 | blog: Robertův bloček
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Gnome
    Tyhle vícestránkové články jsou novinka? Ještě jsem to tu neviděl.
    Není to novinka. Jen není tak často příležitost tuto funkci využít. Jestli si dobře vzpomínám, tak naposledy jsme ji použili v článku Co to je ABC Linux.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.