abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 13:44 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏) nová major verze 17 softwarového nástroje s webovým rozhraním umožňujícího spolupráci na zdrojových kódech GitLab (Wikipedie). Představení nových vlastností i s náhledy a videi v oficiálním oznámení.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:22 | Komunita

    Sovereign Tech Fund, tj. program financování otevřeného softwaru německým ministerstvem hospodářství a ochrany klimatu, podpoří vývoj FFmpeg částkou 157 580 eur. V listopadu loňského roku podpořil GNOME částkou 1 milion eur.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 01:55 | Komunita

    24. září 2024 budou zveřejněny zdrojové kódy přehrávače Winamp.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    16.5. 23:33 | Nová verze

    Google Chrome 125 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 125.0.6422.60 přináší řadu oprav a vylepšení (YouTube). Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 9 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    16.5. 21:11 | Nová verze

    Textový editor Neovim byl vydán ve verzi 0.10 (𝕏). Přehled novinek v příspěvku na blogu a v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    16.5. 20:55 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 6.3 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Přehled změn v příslušném seznamu. Tor Browser byl povýšen na verzi 13.0.15.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    16.5. 13:33 | IT novinky

    Dnes ve 12:00 byla spuštěna první aukce domén .CZ. Zatím největší zájem je o dro.cz, kachnicka.cz, octavie.cz, uvycepu.cz a vnady.cz [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    16.5. 13:22 | Nová verze

    JackTrip byl vydán ve verzi 2.3.0. Jedná se o multiplatformní open source software umožňující hudebníkům z různých částí světa společné hraní. JackTrip lze instalovat také z Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    16.5. 12:22 | Pozvánky

    Patnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 4. – 6. října 2024 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytváří všichni účastníci, se skládá z desetiminutových

    … více »
    Zdenek H. | Komentářů: 0
    16.5. 03:11 | Nová verze

    Program pro generování 3D lidských postav MakeHuman (Wikipedie, GitHub) byl vydán ve verzi 1.3.0. Hlavní novinkou je výběr tvaru těla (body shapes).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    Podle hypotézy Mrtvý Internet mj. tvoří většinu online interakcí boti.
     (74%)
     (5%)
     (11%)
     (10%)
    Celkem 301 hlasů
     Komentářů: 16, poslední 14.5. 11:05
    Rozcestník


    Vložit další komentář
    21.8.2005 12:26 #Tom
    Rozbalit Rozbalit vše Dobrý titulek
    Opet ohnivá flame v diskusi
    To je zajímavě napsáno...
    21.8.2005 13:12 Robert Krátký | skóre: 94 | blog: Robertův bloček
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dobrý titulek
    Myšleno asi flame = hádka, tak proto...
    21.8.2005 13:15 #Tom
    Rozbalit Rozbalit vše Já vím
    Ale blbě to vypadá. Po překladu do angličtiny by to bylo ještě lepší. :-)
    21.8.2005 13:19 Michal Kubeček | skóre: 72 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Já vím
    To jistě. Stejně jako CD disk, paměť RAM, LCD display, LED dioda nebo jezero Loch Ness.
    21.8.2005 14:10 #Tom
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Já vím
    Tady je toho plno.
    21.8.2005 14:59 ...... | skóre: 41 | blog: ...
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dobrý titulek
    ano myšleno takto ;-) přeloženo je to holý nesmysl ;-)
    22.8.2005 14:40 podlesh | skóre: 38 | Freiburg im Breisgau
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Dobrý titulek
    Koukám že flame se přenesl i sem. Navíc je z větší části nesmyslný: v inkriminovaném (původním) flame se totiž nejedná o Windows XP, ale Windows 95!!

    Zkuste si (pro začátek) porovnat tyto dvě verze Windows.
    21.8.2005 14:03 D-Evil | skóre: 25 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Flame
    Jojo, flame je to hezkej, bláboly na obou stranách barikády, tak to má bejt :)

    Fedora je moc pěkná, já jsem si s ní hrál asi tři tejdny, na zkoušku jsem k ní utekl od Gentoo. A musim říct, že kdyby byly repozitáře (včetně těch od třetích stran) jen trošku obsáhlejší, asi bych u Fedory zůstal. Jsem totiž člověk od přírody línej a ručně kompilovaný věci v systému nechci, protože bych se musel ručně starat o jejich aktualizaci. Každopádně mě ale Fedora nezklamala, spíš jsem byl docela překvapenej, jak je (zřejmě díky GCC4 a prelinku) svižná.
    21.8.2005 17:12 Dušan Hokův | skóre: 43 | blog: Fedora a další...
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Flame
    ono tech repozitaru vic je... dag neni jedinej
    21.8.2005 17:59 D-Evil | skóre: 25 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Flame
    To ja samozrejme vim, pouzival jsem jich asi 6. Ale ani tak to na rozsah toho, co nabizi treba prave Gentoo, nebo Debian Unstable, nema. Nutno ale rict, ze to zamerem Fedory neni a pro novacka by vyber z takovyho mnozstvi baliku mozna mohl bejt i matouci. Kazdopadne Fedore fandim, vedle SuSE, Ubuntu a mozna Mandrivy (tu jsem nezkousel, skoncil jsem u Mandraka 10.1, rocni vyvojovej cyklus zavedenej po akvizici Connectivy me trosku nastval a dal jsem se timhle distrem nezabejval) je to dalsi vyborne pripravena distribuce pro vyuziti na desktopech vhodna i pro novacky.
    Pavel Stárek avatar 21.8.2005 18:56 Pavel Stárek | skóre: 44 | blog: Tady bloguju já :-) | Kolín
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Flame
    A musim říct, že kdyby byly repozitáře (včetně těch od třetích stran) jen trošku obsáhlejší, asi bych u Fedory zůstal.
    Hmmm nevím já mám postahováno na lokální disk několik repositářů a celkem to dělá něco kolem 4600 balíčků (samozřejmě jsou tam nějaké duplicity), tak si myslím že programů pro Fedoru je docela slušná hromada. Těch repositářů mám 12, ale Dagův je (pro FC4) nahrazen Driesovým. V Dagově repositáři teď už moc věcí pro FC4 není. Ale já je mám všechny stáhnuté a mezi těmito dvěma repositáři budu mít zřejmě nejvíc duplicit. Pravda 15000+ balíku z Debianu Sarge to není, ale v tomtu počtu nejsou zahrnuty balíky z instalačního média Fedory. Spíš mě trošku mrzí že třeba do repositáře Fedora Extras se sice dostal xmms ale zase tam není podpora pro mp3 (není problém doinstalovat). Nechápu co je k tomu vede. Fedora Extras přeci není oficiální části Fedory. Pro Fedoru doporučuji minimálně repositáře Extras, Livna, Dag (Dries) a samozřejmě FreshRPMS.
    Kdo chce, hledá způsob; kdo nechce, hledá důvod.
    21.8.2005 20:31 Michal Vyskočil | skóre: 60 | blog: miblog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Flame
    Ale v Portage je v současnosti 9962 balíků, což je více jak dvakrát tolik. I když si neumím představit, co FC nemá, abych to poznal.
    When your hammer is C++, everything begins to look like a thumb.
    Pavel Stárek avatar 22.8.2005 14:48 Pavel Stárek | skóre: 44 | blog: Tady bloguju já :-) | Kolín
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Flame
    Ale v Portage je v současnosti 9962 balíků
    No ale to stále nic není proti Debianím 15000+ na dvou DVD v Debianu 3.1 :-)
    Kdo chce, hledá způsob; kdo nechce, hledá důvod.
    Luk avatar 21.8.2005 23:56 Luk | skóre: 47 | blog: Kacířské myšlenky | Kutná Hora
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Flame
    ...zase tam není podpora pro mp3 (není problém doinstalovat). Nechápu co je k tomu vede.
    Patenty, samozřejmě ;-)
    Šifrování je absolutní nutnost a pomáhá chránit před nekalými živly
    22.8.2005 11:40 Ondřej
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Flame
    Fedora Extras přeci není oficiální části Fedory.
    Ale je. V FC4 dokonce defaultně zapnuto v yum.
    Pavel Stárek avatar 22.8.2005 14:46 Pavel Stárek | skóre: 44 | blog: Tady bloguju já :-) | Kolín
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Flame
    Aha, tak to mi nějak uniklo :-( A že už ty RedHatí systémy používám hodně dlouho a dokonce i "release-notes" poctivě čtu :-) No, alespoň jsem poučen. A mě to bylo divný že to tam není (tedy xmms + mp3 atd.).
    Kdo chce, hledá způsob; kdo nechce, hledá důvod.
    21.8.2005 16:37 Ondřej Čečák | skóre: 33
    Rozbalit Rozbalit vše Srovnavani
    "Někteří jedinci tam chtějí srovnávat Win XP z roku 2001 z distribucemi, které vyšly teprve nedávno a jsou o mnoho novější než ony XP."

    On dneska nekdo pouziva XP bez service packu, nebo distribuce z roku 2001? O ruznych ovladacich nemluve ... srovnani bude asi tak jako tak dost obtizne, pokud bude vubec mozne.
    -- "Ja vim, on vi, ty pico!"
    21.8.2005 18:24 D-Evil | skóre: 25 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Srovnavani
    Neřek bych, že se Service Packem přichází do Windows něco extra novýho. Když vynechám Windows Media Player 9 ze Service Packu 1 (případně verzi 10, která je dostupná z webu nebo přes Windows Update) a Centrum zabezpečení ze Service Packu 2, neobjevilo se v XP od jejich vydání nic novýho, takže podle mě opravdu neni na místě srovnávat takovej systém s ničim současnym.

    Ale to je jen detail zapadající do mozaiky, celej flame se točí z většiny na podobně nesmyslnejch argumentech, osobních názorech a subjektivních pocitech. Názor si nezaujatej jedinec určitě udělá sám.
    22.8.2005 14:38 podlesh | skóre: 38 | Freiburg im Breisgau
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Srovnavani
    Velké ATA disky :-)
    21.8.2005 20:23 sekyt
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Srovnavani
    No třeba já jo :-). Dokonce nemám ani jednu záplatu.
    Je ošem pravda, že přes Wokna nelezu na net - jsou využívaný jen děckama na paření her.
    21.8.2005 23:10 Pmx
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Srovnavani
    Mě se SP1 dokonce nechtěl ani nainstalovat, nejspíš kvůli ovladačům k vypalovačce, jak jsem vyluštil z chybové hlášky. (Už mě to ale vůbec netrápí, win jsem měl jenom kvůli jednomu kousku hardware.)

    Měl bych dotaz - byly v roce 2001 (nebo kdy byly Win XP vydané) pevné disky větší jak ~130 GB? Já jenom, že (alespoň ty moje) XP je celé nezvládaly... Opravoval to až nějakej SP.
    21.8.2005 19:02 Dušan Hokův | skóre: 43 | blog: Fedora a další...
    Rozbalit Rozbalit vše srovnani
    prave TED je k dispozici Windows verze X, a Linux verze Y. Co je na tom nesrovnatelneho? To ze se Microsoft patla s Longohorn, Vistou, nebo jak to ankonec prejmenoujou, to je me ukradeny. TED je k dispozici Windows XP SP2 a napr. Fedora Core 4 vcetne updatu a ja srovnavam :-)
    21.8.2005 19:19 D-Evil | skóre: 25 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: srovnani
    Nesrovnatelnyho na tom je podle me naprosto vsechno. Pet let je ve svete pocitacu jina doba a muj nazor je ten, ze za tu dobu se zmenily pozadavky uzivatelu na funkce systemu. Windows XP, ackoliv na vetsinu aplikaci bohate stacej, jsou proste zastaralej system.

    Me osobne to prijde stejny, jako kdyby jsme porovnavali auto z dilny spolecnosti A, ktery uz se prodava 5 let (a je tim padem technologicky zastaraly) s autem spolecnosti B, ze kteryho jeste kape voda, kdyz ho po predvadecce umejvali.
    21.8.2005 19:51 Michal Kubeček | skóre: 72 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: srovnani
    Pokud společnost A za těch pět let v té kategorii neuvedla na trh žádný novější model nebo novější verzi téhož modelu, pak je takové srovnání naprosto korektní. Porovnává se prostě to nejlepší, co v dané kategorii mohou oba výrobci nabídnout.

    P.S.: Windows XP nejsou pět let starý systém.

    21.8.2005 19:54 Michal Kubeček | skóre: 72 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: srovnani
    Zkusím to ještě jinak. Řekněme, že společnost A prodává antivir, ke kterému pravidelně poskytuje aktualizace databází, kdykoli se objeví něco nového (tj. většinou denně). Společnost B také prodává antivir, ale databáze aktualizuje jednou za půl roku. Připadalo by vám nekorektní porovnávat účinnost antivirů A a B jen proto, že B má pět měsíců starou databázi? Mně ne.
    21.8.2005 20:26 D-Evil | skóre: 25 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: srovnani
    To samozřejmě ne, ale já tam prostě cejtim ten rozdíl, když se porovnává něco úplně novýho a něco technologicky zastaralýho. Samozřejmě, porovnávat to jde, ale zákonitě se prostě narazí na limity toho starýho systému, na kterejch už se třeba s novou verzí dávno pracuje. Takovej test pro mě osobně pak nemá tak dobrou vypovídací hodnotu. Mě osobně takovej test nezajímá, zajímá mě srovnání produktů, který reflektujou požadavky uživatelů v tý samý době.
    21.8.2005 21:15 Michal Kubeček | skóre: 72 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: srovnani
    To se možná pracuje, ale druhý výrobce má novější verzi na stole. Nemluvě o tom, že mám stejně neodbytný pocit, že příští verze SuSE nebo Fedory tu bude tak jako tak dříve než Longhorn, Vista, Windows 2005 nebo jak se to nakonec bude jmenovat. Takže považuji za relevantní porovnávat aktuální verze jednotlivých systémů. Pokud nějaký výrobce čtyři roky nevydal novou verzi, je to jeho problém, asi si myslí, že je ta stará verze stále dost dobrá.
    21.8.2005 22:19 ...... | skóre: 41 | blog: ...
    Rozbalit Rozbalit vše Re: srovnani
    pánové ...flame prosím do diskuze ne sem :-) na dvou místech to nemá cenu :-)
    23.8.2005 00:18 outrage | skóre: 20 | blog: Outrage's Blog
    Rozbalit Rozbalit vše proc to neni uzamcene?
    Jen nechapu, proc lide porad zadavaji tato temata k onem "plamennym valkam"... skoda, ze zde nefunguje nejakej robot, ktery by tyto "diskuse" automaticky uzamykal (i kdyz podstata takoveho robota by asi byla proti memu presvedceni a byl bych v prvnich radach protestujicich;))
    Není-li to pravda, je to velmi dobře vymyšleno.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.