V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Berkeley Humanoid Lite (Onshape, GitHub) je open source humanoidní robot. V amerických cenách jej lze sestavit do 5000 dolarů.
Jakub Jelínek oznámil vydání verze 15.1 (15.1.0) kolekce kompilátorů pro různé programovací jazyky GCC (GNU Compiler Collection). Jedná se o první stabilní verzi řady 15. Přehled změn, nových vlastností a oprav a aktualizovaná dokumentace na stránkách projektu. Některé zdrojové kódy, které bylo možné přeložit s předchozími verzemi GCC, bude nutné upravit.
Byly vyhlášeny výsledky letošní volby vedoucího projektu Debian (DPL, Wikipedie). Staronovým vedoucím zůstává Andreas Tille.
Jason Citron končí jako CEO Discordu. Od pondělí 28. dubna nastupuje nový CEO Humam Sakhnini, bývalý CSO Activision Blizzard.
Článek na Libre Arts představuje baskytarový multiefekt Anagram od společnosti Darkglass Electronics. S Linuxem uvnitř (licence, GitHub).
Městský soud v Praze vyhlásil rozsudek, který vyhověl žalobě novináře Jana Cibulky, který s podporou spolku IuRe (Iuridicum Remedium) požadoval omluvu od státu za to, že česká legislativa nařizuje operátorům uchovávat metadata o elektronické komunikaci. To je přitom v rozporu s právem. Stát se musí novináři omluvit a zaplatit náklady řízení. Především je ale součástí přelomové rozhodnutí o nelegálnosti shromažďování dat a o
… více »Americké technologické firmy Apple a Meta Platforms porušily pravidla na ochranu unijního trhu, uvedla včera Evropská komise (EK). Firmám proto vyměřila pokutu – Applu 500 milionů eur (12,5 miliardy Kč) a Metě 200 milionů eur (pět miliard Kč). Komise to oznámila v tiskové zprávě. Jde o první pokuty, které souvisejí s unijním nařízením o digitálních trzích (DMA). „Evropská komise zjistila, že Apple porušil povinnost vyplývající z nařízení
… více »Americká společnost OpenAI, která stojí za chatovacím robotem ChatGPT, by měla zájem o webový prohlížeč Chrome, pokud by jeho současný majitel, společnost Google, byl donucen ho prodat. Při slyšení u antimonopolního soudu ve Washingtonu to řekl šéf produktové divize ChatGPT Nick Turley.
route
nebrat, to je stejné jako s ifconfig
.
nmap -sP
' nebo můžete zkusit tuhle zbraň hromadného ničení, kterou jsem kdysi vytvořil z nudy jako reakci na jeden zdejší dotaz. :-)
poridil jsem HW router a nemuzu se na nej pripojit jelikoz neznam defaultni IP adresu a manual k tomu nedodali.bud lzes nebo jsi hnup, protoze ke vsemu musis dostat navod/manual, a to snad jeste i v cestine...
Jinak bych zkusil 192.168.0.1, 192.168.1.1, 10.0.0.1 a 10.10.10.1 a to by v tom byl čert, aby něco z toho nefungovalo. Navíc tyhle krabičky mívají defaultně zapnutý DHCP server, takže bych na příslušném rozhraní zkusil pustit DHCP klienta a podíval se, co mi přidělil.
Jinak některé ty krabičky mívají navíc defaultně zapnutý RIP, takže pak by stačil tcpdump
a trocha trpělivosti. Mimochodem, na webu se nikde manuál nepovaluje? To se mi snad ještě u žádného podobného zařízení nestalo, že by nešel manuál stáhnout z webu výrobce.
Zkusil jste support@straightcore.net?
Záleží na tom, kde, kdy, od koho a jak ho pořídil… :-)jak se to vezme
PING_RETRIES
na 1
. Nápověda a inteligentnější zpracování parametrů budou až ve verzi 0.1 (bude-li někdy nějaká).
no já k tomu měl třeba velký hovno a řešim to samý..
touch /tmp/arpcache echo "* * * * * root /usr/sbin/arp -n | /bin/grep ether - /tmp/arpcache | /usr/bin/uniq > /tmp/arpcache" > /etc/cron.d/arpcache ip a a 10.0.0.10/8 dev eth0 fping -g 10.0.0.0/8 cat /tmp/arpcache rm /etc/cron.d/arpcache
Tiskni
Sdílej: