Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.
Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.
Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.
V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.
Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.
Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.
Byla vydána nová verze 2026.3.0 "Carousels & Killer Whales" svobodného softwaru ScummVM (Wikipedie) umožňujícího bezproblémový běh mnoha klasických adventur na zařízeních, pro které nebyly nikdy určeny. Přehled novinek v poznámkách k vydání a na GitHubu.
Tento týden (24. a 27. června) vyprší platnost Microsoft certifikátu v UEFI vydaných v roce 2011. Nové certifikáty byly vydány v roce 2023. Kdo na počítačích, i virtuálních, používá zabezpečené spouštění (Secure Boot), měl by si ověřit, že má certifikáty aktualizovány, viz např. články na Red Hat nebo Fedora. Pro stávající systémy se nic nemění. Nadále se budou normálně spouštět. Zavaděče podepsané pouze klíčem z 2023 se ale na počítačích s pouze certifikátem 2011 nespustí. Ve Fedoře je zavaděč shim ve verzi 16.1-6 podepsán klíči 2011 i 2023.
Uživatelé mobilních telefonů s Linuxem si nyní mohou nainstalovat aplikaci Mobilní Datovka. Díky tomu je přístup k datovým schránkám dostupný i na zařízeních s mobilními linuxovými distribucemi, jako jsou například Mobian, NixOS Mobile, pmOS atd. Aplikace je dostupná na Flathubu.
select, ktera mi funguje, avsak pokud chci mit "vnorena" menu pod jednotlivymi volbami, skript se nespusti kvuli chybe parsovani a predpokladam, ze delam neco blbe, resp. ze mam konstrukci blbe zapsanou. Nicmene nemuzu ani za boha prijit na to proc. Potrebuji docilit toho aby napriklad pod volbou cislo 2, bylo dalsi menu s nekolika dalsimi polozkami.
Skript konci s nasledujici chybou:
./menutest.sh: line 14: syntax error near unexpected token `opts'
./menutest.sh: line 14: ` select opts in "${sub[@]}"'
Pokud me nekdo dokazete navest co je spatne, moc mi tim pomuzete
Konstrukce skriptu je neco takoveho (vzor jsem prevzal z clanku, kde jsem hledal informace):
#!/bin/bash
PS3="Vyberte cislo: "
items=("Item 1" "Item 2" "Item 3")
sub=("TEST 1" "TEST 2" "TEST 3")
while true; do
select item in "${items[@]}" Quit
do
case $REPLY in
1) echo "Vybrano cislo #$REPLY odpovidajici volbe $item"; break;;
2) echo "Vybrano cislo #$REPLY odpovidajici volbe $item"; break;;
select opts in "${sub[@]}"
do
case $REPLY in
1) echo "TEST OK"; break;;
esac
done
3) echo "Vybrano cislo #$REPLY odpovidajici volbe $item"; break;;
$((${#items[@]}+1))) echo "Konec!"; break 2;;
*) echo "Neznama volba $REPLY"; break;
esac
done
done
Řešení dotazu:
#!/bin/bash
PS3="Vyberte cislo: "
items=("Item 1" "Item 2" "Item 3")
sub=("TEST 1" "TEST 2" "TEST 3")
while true; do
select item in "${items[@]}" Quit
do
case $REPLY in
1) echo "Vybrano cislo #$REPLY odpovidajici volbe $item"; break;;
2) echo "Vybrano cislo #$REPLY odpovidajici volbe $item";
select opts in "${sub[@]}"
do
case $REPLY in
1) echo "TEST OK"; break;;
esac
done
break;;
3) echo "Vybrano cislo #$REPLY odpovidajici volbe $item"; break;;
$((${#items[@]}+1))) echo "Konec!"; break 2;;
*) echo "Neznama volba $REPLY"; break;
esac
done
done
shellcheck vyhazoval chybu na radku 13, ale asi jsem u toho sedel dlouho a nemohl prijit na to co tam mam spatne. Nyni to funguje.
echo "Item 1\nItem 2\nItem 3" | fzf
Tiskni
Sdílej: