Jakub Jelínek oznámil vydání verze 15.1 (15.1.0) kolekce kompilátorů pro různé programovací jazyky GCC (GNU Compiler Collection). Jedná se o první stabilní verzi řady 15. Přehled změn, nových vlastností a oprav a aktualizovaná dokumentace na stránkách projektu. Některé zdrojové kódy, které bylo možné přeložit s předchozími verzemi GCC, bude nutné upravit.
Byly vyhlášeny výsledky letošní volby vedoucího projektu Debian (DPL, Wikipedie). Staronovým vedoucím zůstává Andreas Tille.
Jason Citron končí jako CEO Discordu. Od pondělí 28. dubna nastupuje nový CEO Humam Sakhnini, bývalý CSO Activision Blizzard.
Článek na Libre Arts představuje baskytarový multiefekt Anagram od společnosti Darkglass Electronics. S Linuxem uvnitř (licence, GitHub).
Městský soud v Praze vyhlásil rozsudek, který vyhověl žalobě novináře Jana Cibulky, který s podporou spolku IuRe (Iuridicum Remedium) požadoval omluvu od státu za to, že česká legislativa nařizuje operátorům uchovávat metadata o elektronické komunikaci. To je přitom v rozporu s právem. Stát se musí novináři omluvit a zaplatit náklady řízení. Především je ale součástí přelomové rozhodnutí o nelegálnosti shromažďování dat a o
… více »Americké technologické firmy Apple a Meta Platforms porušily pravidla na ochranu unijního trhu, uvedla včera Evropská komise (EK). Firmám proto vyměřila pokutu – Applu 500 milionů eur (12,5 miliardy Kč) a Metě 200 milionů eur (pět miliard Kč). Komise to oznámila v tiskové zprávě. Jde o první pokuty, které souvisejí s unijním nařízením o digitálních trzích (DMA). „Evropská komise zjistila, že Apple porušil povinnost vyplývající z nařízení
… více »Americká společnost OpenAI, která stojí za chatovacím robotem ChatGPT, by měla zájem o webový prohlížeč Chrome, pokud by jeho současný majitel, společnost Google, byl donucen ho prodat. Při slyšení u antimonopolního soudu ve Washingtonu to řekl šéf produktové divize ChatGPT Nick Turley.
Po roce vývoje od vydání verze 1.26.0 byla vydána nová stabilní verze 1.28.0 webového serveru a reverzní proxy nginx (Wikipedie). Nová verze přináší řadu novinek. Podrobný přehled v souboru CHANGES-1.28.
Byla vydána nová verze 10.0.0 otevřeného emulátoru procesorů a virtualizačního nástroje QEMU (Wikipedie). Přispělo 211 vývojářů. Provedeno bylo více než 2 800 commitů. Přehled úprav a nových vlastností v seznamu změn.
42 svobodných a otevřených projektů získalo finanční podporu od NLnet Foundation (Wikipedie).
Ahoj,
snazim se odeslat na ucet u seznam.cz html email s timto kodem:
<table class="prihlaska" width="100%">
<tr class="pozadi2">
<th colspan="3">TEXT1: <input type="checkbox" name="dite_2" onclick="displayRow('druhedite_rc');displayRow('druhedite_oddil');" disabled="disabled"></th>
</tr>
<tr class="pozadi" id="druhedite_rc"style="display:none;">
<th>Rodné číslo: </th>
<td colspan="2"><input type="text" name="rc2" value="" disabled="disabled"></td>
</tr>
<tr class="pozadi">
<td colspan="2"><input class="prihlaska" type="checkbox" name="prihlaska_oddil[]" id="prihlaska_18" value="18" disabled="disabled" onClick="count('18','pay');" checked>TEXT2</td>
<td>1700 <input type="hidden" id="cena_18" value="1700"></td>
</tr>
Na jine postaky (gmail, hotmail i na vlastni postfix) to prijde i se zobrazi v poradku, ale u seznam.cz se to zobrazi zmrsene, ba co hur - nektere veci uplne chybi. Pri zobrazeni zdrojoveho kodu stranky (seznam.cz neumoznuje zobrazit zdrojovy kod mailu) je videt toto:
<table width="100%">
<tbody>
<tr>
<th colspan="3">TEXT1: </th>
</tr>
<tr style="display:none;">
<th>Rodné číslo: </th>
<td colspan="2"></td>
</tr>
<tr>
<td colspan="2"></td>
<td>1700 </td>
</tr>
Nevite cim by to mohlo byt? Diky moc
P.S.: Nepotrebuji zachovat css, ale hlavni problem je, ze nejsou videt inputy a TEXT2
Řešení dotazu:
Myslíte, že je rozumné vkládat do vlastní webové „aplikace“ cizí kód? Není, protože je to bezpečnostní chyba. Proto Seznam kód filtruje (a možná že špatně).
Zkusil bych odeslat dokument jako přílohu (Content-Disposition: attachment). Pokud i takovou MIME část bude Seznam interpretovat namísto nabídnutí k uložení, pak máte smůlu.
Možná byste místo e-mailu měl HTML dát tam, kam patří – na web, a do e-mailu dát odkaz.
form
, input
apod.)input
, select
a form
) - za což se přimlouvám.asi zvolim moznost s URL odkazem, protoze prave "zaskrtavatka" jsou pro ten formular zasadní
input, select, form, javascrip
tam nemají v žádném případě co dělat, ty tam být nemohou být, jinak nikdy nevíte co z toho vyleze - já bych, kdybych dělal web-klienata rozhodně vyřízl celý formulář (tedy mezi <form>..</form>
).Zaplaceno: ANO
. apod.Content-Type: text/html; charset=utf-8jako hlavička emailu, se právě snažím neustále naznačit, že to není OK a pokud chcete poslat HTML mail musíte použít
Content-Type: multipart/alternative; …
pokud v prijemci zaznamenam @seznam.cz nebo @email.cz tak misto mailu odeslu URL.To je blbost, posílejte furt to stejné, to že jste se jukl na seznam a na google, nenznamená že jen na seznamu si to zobrazuje, jak nechcete. Ale rozhodně seznam to nemá „špatne“, vy posíláte špatný a potencionálně rizikový email.
Content-Type: multipart/alternative; boundary="==cosi36c82666703d46168d1b3f8ac4a836b5b583ee00" This is a multi-part message in MIME format. Toto je zpráva ve formátu MIME multi-part. --==cosi36c82666703d46168d1b3f8ac4a836b5b583ee00 Content-Type: text/plain; charset=UTF-8 Content-Transfer-Encoding: quoted-printable Textová varianta (kódovaná dle Content-Transfer-Encoding) --==cosi36c82666703d46168d1b3f8ac4a836b5b583ee00 Content-Type: text/html; charset=UTF-8 Content-Transfer-Encoding: quoted-printable <!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Strict//EN" "http://www.w3.org=/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-strict.dtd"> <html xmlns=3D"http://www.w3.org/1999/xhtml" xml:lang=3D"cs" lang=3D"cs"> <head> <title></title> . HTML varianta (kódovaná dle Content-Transfer-Encoding) . </body> </html> --==cosi36c82666703d46168d1b3f8ac4a836b5b583ee00--A má to výhodu, že i bez podpory html si to kdokoliv přečte, dáte-li to tam hezky slušně 2× (text, hezky formátované html).
Tiskni
Sdílej: