abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 03:55 | Komunita

    Byly vyhlášeny výsledky letošní volby vedoucího projektu Debian (DPL, Wikipedie). Staronovým vedoucím zůstává Andreas Tille.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 16:55 | IT novinky

    Jason Citron končí jako CEO Discordu. Od pondělí 28. dubna nastupuje nový CEO Humam Sakhnini, bývalý CSO Activision Blizzard.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 14:22 | Nasazení Linuxu

    Článek na Libre Arts představuje baskytarový multiefekt Anagram od společnosti Darkglass Electronics. S Linuxem uvnitř (licence, GitHub).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 10:22 | IT novinky

    Městský soud v Praze vyhlásil rozsudek, který vyhověl žalobě novináře Jana Cibulky, který s podporou spolku IuRe (Iuridicum Remedium) požadoval omluvu od státu za to, že česká legislativa nařizuje operátorům uchovávat metadata o elektronické komunikaci. To je přitom v rozporu s právem. Stát se musí novináři omluvit a zaplatit náklady řízení. Především je ale součástí přelomové rozhodnutí o nelegálnosti shromažďování dat a o

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    včera 08:22 | IT novinky

    Americké technologické firmy Apple a Meta Platforms porušily pravidla na ochranu unijního trhu, uvedla včera Evropská komise (EK). Firmám proto vyměřila pokutu – Applu 500 milionů eur (12,5 miliardy Kč) a Metě 200 milionů eur (pět miliard Kč). Komise to oznámila v tiskové zprávě. Jde o první pokuty, které souvisejí s unijním nařízením o digitálních trzích (DMA). „Evropská komise zjistila, že Apple porušil povinnost vyplývající z nařízení

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 19
    včera 08:11 | IT novinky

    Americká společnost OpenAI, která stojí za chatovacím robotem ChatGPT, by měla zájem o webový prohlížeč Chrome, pokud by jeho současný majitel, společnost Google, byl donucen ho prodat. Při slyšení u antimonopolního soudu ve Washingtonu to řekl šéf produktové divize ChatGPT Nick Turley.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 07:55 | Nová verze

    Po roce vývoje od vydání verze 1.26.0 byla vydána nová stabilní verze 1.28.0 webového serveru a reverzní proxy nginx (Wikipedie). Nová verze přináší řadu novinek. Podrobný přehled v souboru CHANGES-1.28.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 07:44 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 10.0.0 otevřeného emulátoru procesorů a virtualizačního nástroje QEMU (Wikipedie). Přispělo 211 vývojářů. Provedeno bylo více než 2 800 commitů. Přehled úprav a nových vlastností v seznamu změn.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.4. 16:33 | Komunita

    42 svobodných a otevřených projektů získalo finanční podporu od NLnet Foundation (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.4. 12:22 | IT novinky

    Americký výrobce čipů Intel plánuje propustit více než 20 procent zaměstnanců. Cílem tohoto kroku je zjednodušit organizační strukturu ve firmě, která se potýká s problémy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    Jaký filesystém primárně používáte?
     (58%)
     (1%)
     (10%)
     (21%)
     (4%)
     (1%)
     (2%)
     (0%)
     (1%)
     (2%)
    Celkem 448 hlasů
     Komentářů: 18, poslední 17.4. 12:41
    Rozcestník

    Lenovo ThinkPad 25 aneb Retro ThinkPad

    Dle plánu, jako součást oslav 25. výročí ThinkPadu, společnost Lenovo představila Lenovo ThinkPad 25 aneb přes dva roky slibovaný Retro ThinkPad.

    6.10.2017 07:00 | Ladislav Hagara | IT novinky


    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    6.10.2017 07:26 Rr
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Lenovo ThinkPad 25 aneb Retro ThinkPad
    Tak snad obe verze pujdou koupit i u nas.
    6.10.2017 09:32 petr
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Lenovo ThinkPad 25 aneb Retro ThinkPad
    Pry jde o omezenou edici, na Evropu se pocita s 635 ks, na Nemecko 300ks. V zemich jako CR nebude distribuovano. Zdroj tusim heise.de
    6.10.2017 09:42 Kandidat vied
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Lenovo ThinkPad 25 aneb Retro ThinkPad
    tipujem cenu na 3000 eur... Ja mam v podobnej konfiguracii T430 (i7, 16GB RAM, 500GB SSD disk)
    6.10.2017 09:53 petr
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Lenovo ThinkPad 25 aneb Retro ThinkPad
    From $1899.99
    6.10.2017 10:28 Kandidat vied
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Lenovo ThinkPad 25 aneb Retro ThinkPad
    tak to napisem znova a presnejsie: tipujem EU cenu s dovozom, clom a specialnou prirazkou na 3000 eur...
    Conscript89 avatar 6.10.2017 10:55 Conscript89 | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Lenovo ThinkPad 25 aneb Retro ThinkPad
    specialnou prirazkou
    Co to je? To neznam. To je nejaka novinka?
    I can only show you the door. You're the one that has to walk through it.
    6.10.2017 11:50 Sněhulák
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Lenovo ThinkPad 25 aneb Retro ThinkPad
    Novinka to určitě není. Jenom obchodníci s HW mají tendenci evropany ojebávat, to je všechno. Dají stejné číslo jako cenu jak v USD pro USA, tak v GBP pro Evropu.
    Conscript89 avatar 6.10.2017 11:51 Conscript89 | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Lenovo ThinkPad 25 aneb Retro ThinkPad
    Ahaaa, takze jde o takove jine vzletnejsi jmeno, nez marze obchodnika.
    I can only show you the door. You're the one that has to walk through it.
    6.10.2017 12:20 Peter Golis | skóre: 64 | blog: Bežné záležitosti | Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Lenovo ThinkPad 25 aneb Retro ThinkPad
    Ono, na druhú stranu, záruka pre fyzickú osobu nepodnikateľa má aký rozdiel medzu EU a USA?
    Fluttershy, yay! avatar 6.10.2017 11:19 Fluttershy, yay! | skóre: 93 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Lenovo ThinkPad 25 aneb Retro ThinkPad
    Fuck you, Lenovo. (—thesupergeek42)
    We voted for 16:10. We got 16:9

    We voted for Thinklight. We did not get it.

    The hinges are still in the wrong place.

    The battery still sticks out in the wrong direction.

    We voted for linux support. So why did you put it an outdated nvidia card that needs janky hybrid switchable graphics drivers to work?

    Nobody asked for a touch screen. You added to the price and weight and reduced the battery life, attempting to pander to whom, exactly?

    At least we got the old keyboard, right? Well, at least it looks like the old keyboard. Except that it is backlit. And a different material, and very much not the classic keyboard.

    This is not a "retro" thinkpad, this does not incorporate any of the features and aspects that fans had come to know over the years. I am left speechless, I don't understand what this is.

    And do you know what the greatest insult of it all is? When this does not sell well at all, the response will be "oh, I guess consumers really didn't want those classic elements."

    This is not a throwback, and homage, or anything of the like. This is a cheap Chinese laptop with a colour swap and a new keyboard built to pander to those who long for a better, less disposable era of computing.

    If you read the origin story of the retro, you'll come to the conclusion that it's a miracle this thing was even produced. David, apparently, staked his job on this. So while I agree that F*** Lenovo for this, in the grand scheme of things, this is hardly a surprise coming from a corporate entity.—questpad
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    Max avatar 6.10.2017 11:30 Max | skóre: 72 | blog: Max_Devaine
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Lenovo ThinkPad 25 aneb Retro ThinkPad
    Nedá se, než souhlasit. Každopádně já to čekal, nevěřil jsem, že by reálně opravdu vydali něco podobného starému dobrému thinkpadu.
    Zdar Max
    Měl jsem sen ... :(
    corwin78 avatar 6.10.2017 13:55 corwin78 | skóre: 10 | Ostrava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Lenovo ThinkPad 25 aneb Retro ThinkPad
    No je to zklamání a já musím říct, že jsem opravdu hodně doufal, že se to podaří. I bych T25 dal šanci, ale když prakticky nejde koupit, tak je to úplně zabité. Vypadá to, že můj W520 bude muset vydržet navždy - zatím OK, jen by to už chtělo rychlejší grafiku.
    Česká pirátská strana - "Internet je naše moře...".
    Fluttershy, yay! avatar 6.10.2017 14:22 Fluttershy, yay! | skóre: 93 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Lenovo ThinkPad 25 aneb Retro ThinkPad
    Jednoho dne P51 cenově spadne na úroveň starých W5x0 a bude zase na chvíli vystaráno.
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    Liskni_si avatar 6.10.2017 14:43 Liskni_si | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Lenovo ThinkPad 25 aneb Retro ThinkPad
    Ale jo, už trochu dá: https://www.reddit.com/r/thinkpad/comments/74mmn8/thinkpad_25_20k70000ge_jubil%C3%A4umsedition_available/
    Fluttershy, yay! avatar 6.10.2017 20:04 Fluttershy, yay! | skóre: 93 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Lenovo ThinkPad 25 aneb Retro ThinkPad
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    Bystroushaak avatar 6.10.2017 19:54 Bystroushaak | skóre: 36 | blog: Bystroushaakův blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Lenovo ThinkPad 25 aneb Retro ThinkPad
    +1

    Nedávno jsem zase pokukoval po tom X62 od 51kb. To mi přišlo podstatně lepší, než tenhle předražený bazmek.
    6.10.2017 21:23 MadCatX
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Lenovo ThinkPad 25 aneb Retro ThinkPad
    Člen správní rady Lenova #1: "Helejď, tak jsem ti koukal na výsledky toho hlasování, co dělal David. Víš, o tom jakože retro ThinkPadu."

    Člen správní rady Lenova #2: "A?"

    Člen správní rady Lenova #1: "No to by tě trefilo. Chtěli by tam 16:10 displej, že na tom notebooku potřebujou pracovat. Taková pitomost. Taky by chtěli ThinkLight a baterku, co se tam nenasouvá zepředu. Jo ještě něco, prej dobrou kompatibilitu s tím... Lunax... Lenux..."

    Člen správní rady Lenova #2: "Linuxem?"

    Člen správní rady Lenova #1: "Jo. No prostě snůška hovadin, který nemá cenu projektovat. Napadá tě, jak bysme mohli nejjednodušeji vohnout nějakej ThinkPad, udat to jako to retro a prodávat to v limitovaný edici za nesmyslný prachy?"

    Člen správní rady Lenova #2: "No... teď na to koukám. Co kdybysme tam nalepili to trojbarevný logo a dali na to tu starou klávesnici? To bude za pár jüanů. Mrdneme to do šasi T470 a máme hotovo."

    Člen správní rady Lenova #1: "Pecka, seš fakt kanón. Já věděl, že něco vymyslíš. Když to zabalíme do fešný škatule a uděláme jich jen pár, kolik myslíš, že můžem počítat? Dva talíře za kus?"

    Člen správní rady Lenova #2: "To si piš. Dáme do toho nějakou vořezanou GeForcku, tím to nafouknem. Hwong teď podvídal, že se potřebuje zbavit pár tisíc 940tek."

    Ne že bych očekával kdovíco, ale fakt jsem myslel, že té T420 pořídím mladší kolegyni. No nic...
    k3dAR avatar 6.10.2017 23:18 k3dAR | skóre: 63
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Lenovo ThinkPad 25 aneb Retro ThinkPad
    jako story dobre, nicmene, mam T420s pred prichodem T25 sem vedel ze lepsi Thinkpad nez mam uz nikdy nebude, s prichodem T25 sice neni to co se pri "retro dotaznikach" vyhravalo, ale pro me je nejhlavnejsi ta klavesnice, ktera pokud pouze nevypada jako T420s (apod) ale bude i mechanicky/ergonomicky podobna, tak (kdyz ponecham stranou maloserii T25 co me dost prekvapila) je v budoucnu sance ze T420s muze dostat kamose s normalni/poradnou klavesnici, ted to urcite kupovat nebudu, T420s mi par let slouzit bude ;)
    porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    7.10.2017 02:59 MadCatX
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Lenovo ThinkPad 25 aneb Retro ThinkPad
    Kdyby začali nabízet sedmiřadovku - klidně třeba jako příplatkovou volbu - u běžných TP, nikdo by neřekl ani popel a dost možná bych si tu T470 koupil. Tady jde o to, že okolo toho výročního TP rozjeli solidní hype, v dotaznících řešili kdejakou blbůstku a vůbec vzbuzovali dojem, že Lenovo naslouchá svým zákazníkům i jinak než přes SuperFish. Výsledkem je produkt, který nemá kromě té klávesnice s klasickými TP společného vůbec nic, je dostupný jen v jedné HW konfiguraci a ještě k tomu takové, kterou by si značná část potenciálních zájemců asi nevybrala. Navíc bys musel mít fakt kliku, abys ho v EU vůbec sehnal. Jak jsem už říkal, nečekal jsem od toho žádný notebook snů ale tohle je fakt výsměch.
    Jan Zahornadsky avatar 7.10.2017 09:24 Jan Zahornadsky | skóre: 22 | blog: hans_blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Lenovo ThinkPad 25 aneb Retro ThinkPad
    This is a cheap Chinese laptop with a colour swap and a new keyboard built to pander to those who long for a better, less disposable era of computing.
    Překvapuje mě, kolik lidí stále žije v naději, že nějaká čínská firma prodávající levný HW, po tom co koupí konkurenci, najednou přestane být čínskou firmou prodávající levný HW.

    Pokud něco, tak spíš nově nabytá divize bude přizpůsobena, aby se více podobala mateřské firmě.
    Actually, I was half an hour into the pointer scripting documentation when she got dressed and left.
    6.10.2017 22:08 ehmmm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Lenovo ThinkPad 25 aneb Retro ThinkPad
    A zase se budu opakovat, ale ja chci Insert nad Deletem a ne dvounasobne vysokej Delete. (A navic bych si pral Enter pres dva radky, ale to uz kdysi souviselo s narodnosti.)
    7.10.2017 03:11 ehm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Lenovo ThinkPad 25 aneb Retro ThinkPad
    Jsou to úplný čůráci. Čekal jsem na to přes 2 roky, lidi na fórech neustále řešili, kdy už to bude a odkládali upgrade a Lenovo nakonec s velkou slávou vyrukuje s tímhle a pro jistotu ještě v limitované edici? Jak jsem to zjistil, šel jsem si pro uklidnění zapařit CSko, dal jsem jednu hru, a pak pro jistotu kompletně vypadl matchmaking, to mě poserte na holou prdel fakt! Kdybych byl ezoterik, tak řeknu, že se celý svět otřásl pod mým mohutným hněvem, vypadl CS:GO matchmaking, David Hill bude mít týden zácpu a Justinovi Bieberovi onemocní hlasivky a už nikdy nebude smět zpívat.
    Conscript89 avatar 7.10.2017 08:45 Conscript89 | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Lenovo ThinkPad 25 aneb Retro ThinkPad
    To vazne nikdo nevidel jakym smerem Lenovo jde a ze se zbavuje vsech tech prvku ktere jsou urcitou skupinou uzivatelu zadane? To jste si vazne mysleli ze Lenovo postavi novou fabriku, nasmlouva nove dodavatele a tak jenom proto aby zacli zase delat neco ceho se zbavovali a to cele jen na zaklade nejakeho dotazniku poslaneho do sveta?
    I can only show you the door. You're the one that has to walk through it.
    7.10.2017 18:51 ehm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Lenovo ThinkPad 25 aneb Retro ThinkPad
    Uprostřed beznaděje zasvitla malá naděje...
    Conscript89 avatar 7.10.2017 19:22 Conscript89 | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Lenovo ThinkPad 25 aneb Retro ThinkPad
    Jo, to beru jako jedine vysvetleni.
    I can only show you the door. You're the one that has to walk through it.
    pavlix avatar 7.10.2017 10:14 pavlix | skóre: 54 | blog: pavlix
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Lenovo ThinkPad 25 aneb Retro ThinkPad
    Kup si Dell a neřeš. :D
    Já už tu vlastně ani nejsem. Abclinuxu umřelo.
    7.10.2017 20:10 vasek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Lenovo ThinkPad 25 aneb Retro ThinkPad
    To je dobrý vtip :) Teda respektive jo, ale nějakého starého ...
    Proč by mělo Lenovo dělat kvalitní produkty, když jejich konkurence na to kašle taky. Stačí být jen o malinko méně horší než konkurence. Mám novou P51, je to z mého pohledu nejlepší ntb, co se dá teď sehnat, ale před pár lety bych o něm řekl, že je to těžký průměr. Před tím jsem po dlouhém vybírání koupil nového Della - latitude 5580. Kromě toho, že nefungovaly některé klávesy (řešeno výměnou) se vůbec nedalo koukat na display (nejnižší podsvícení ze současně vyráběných notebooků, extrémně nízké pokrytí sRGB) ... toho se mi pak nakonec podařilo vrátit.

    Založit nové vláknoNahoru


    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.