Jakub Jelínek oznámil vydání verze 15.1 (15.1.0) kolekce kompilátorů pro různé programovací jazyky GCC (GNU Compiler Collection). Jedná se o první stabilní verzi řady 15. Přehled změn, nových vlastností a oprav a aktualizovaná dokumentace na stránkách projektu. Některé zdrojové kódy, které bylo možné přeložit s předchozími verzemi GCC, bude nutné upravit.
Byly vyhlášeny výsledky letošní volby vedoucího projektu Debian (DPL, Wikipedie). Staronovým vedoucím zůstává Andreas Tille.
Jason Citron končí jako CEO Discordu. Od pondělí 28. dubna nastupuje nový CEO Humam Sakhnini, bývalý CSO Activision Blizzard.
Článek na Libre Arts představuje baskytarový multiefekt Anagram od společnosti Darkglass Electronics. S Linuxem uvnitř (licence, GitHub).
Městský soud v Praze vyhlásil rozsudek, který vyhověl žalobě novináře Jana Cibulky, který s podporou spolku IuRe (Iuridicum Remedium) požadoval omluvu od státu za to, že česká legislativa nařizuje operátorům uchovávat metadata o elektronické komunikaci. To je přitom v rozporu s právem. Stát se musí novináři omluvit a zaplatit náklady řízení. Především je ale součástí přelomové rozhodnutí o nelegálnosti shromažďování dat a o
… více »Americké technologické firmy Apple a Meta Platforms porušily pravidla na ochranu unijního trhu, uvedla včera Evropská komise (EK). Firmám proto vyměřila pokutu – Applu 500 milionů eur (12,5 miliardy Kč) a Metě 200 milionů eur (pět miliard Kč). Komise to oznámila v tiskové zprávě. Jde o první pokuty, které souvisejí s unijním nařízením o digitálních trzích (DMA). „Evropská komise zjistila, že Apple porušil povinnost vyplývající z nařízení
… více »Americká společnost OpenAI, která stojí za chatovacím robotem ChatGPT, by měla zájem o webový prohlížeč Chrome, pokud by jeho současný majitel, společnost Google, byl donucen ho prodat. Při slyšení u antimonopolního soudu ve Washingtonu to řekl šéf produktové divize ChatGPT Nick Turley.
Po roce vývoje od vydání verze 1.26.0 byla vydána nová stabilní verze 1.28.0 webového serveru a reverzní proxy nginx (Wikipedie). Nová verze přináší řadu novinek. Podrobný přehled v souboru CHANGES-1.28.
Byla vydána nová verze 10.0.0 otevřeného emulátoru procesorů a virtualizačního nástroje QEMU (Wikipedie). Přispělo 211 vývojářů. Provedeno bylo více než 2 800 commitů. Přehled úprav a nových vlastností v seznamu změn.
42 svobodných a otevřených projektů získalo finanční podporu od NLnet Foundation (Wikipedie).
Společnost Purism představila telefon Liberty Phone. Jedná se o vylepšený Librem 5 USA s 4 GB RAM a 128 GB uložištěm. Cena začíná na 2 199 dolarech.
Tiskni
Sdílej:
Kupodivu jde a funguje to naprosto bez problémů včetně audio routingu (funkční přepínání mezi sluchátkem a reproduktorem). SMS rovněž fungují korektně.
neco do ceho se nedostane treba NSANSA je precenovano ...
Made in USA Electronicsje tez zavadejici, elektronicke soucastky a software totiz ovlada 100% DEU
je to jen hracka pro zkusenejsi ale nevhodna pro nezkuseneAni ne. Jak jsem psal, byl jsem sám dost příjemně překvapen. Vážně je to dnes již vychytané i po sw stránce a dost blbuvzdorné, vlastně jsem zatím nemusel otevírat terminál (pokud jsem sám nechtěl) a až na jeden otravný bug v Nautilu/GTK vše co jsem zkoušel fungovalo korektně out-of-box. Ovládání taky není problém, responzivní GTK aplikace i samotné prostředí (Phosh) se ovládají stejně příjemně jako můj Android telefon. Tedy, až na ten pomalejší hardware, jehož nedostatky jsou u některých náročnějších aplikací znát.
Muzes jit laskave se svym NESPRAVNYM nazorem do p*ce? Otrokem jsi akorat ty - jablecnym.Klid, to je akorát nějakej frustát, co má potřebu tady machrovat... Já mam iPhone taky, má to svoje výhody i nevýhody. Některý věci jsou skvělý, jiný naprosto retardovaný - za mě například nemožnost vypnout wifinu a bluetooth z rychlého panelu nebo neschopnost ukazovat spotřebu dat bez nějaké explicitní podpory od poskytovatele (takže s T-mob v ČR mi to nefunguje).
Ja bt a wifi z neceho co je k dispozici po swipnuti prstem shora dolu vypnout zapnout muzu.Zapnout ano, vypnout ne. Tady to je popsané.
Rovnez mi to v nstaveni / mobilni data ukazuje protecena data v aktualnim obdobi a i v roamingu.Jistě, ale to období nejde nastavit. Na Androidu to jde, ne z příkazové řádky, ale normálně v grafickém rozhraní. Na iPhonu tohle rozhraní neexistuje, umí si to pouze vzít období od poskytovatele, což nefunguje vždy (v mém případě např. to nefunguje, taže "aktuální období" trvá do chvíle, než to manuálně vyresetuju, což opravdu dělat nechci). Čtení brožurek nepomůže, není to tam, protože daná funkcionalita prostě na tom systému neexistuje.
Byli doby kdy jsem ve sve firme normalne pracoval, ale delat restart nekde v lese je proste pruser managementu.Jasně, sedět v hezkém počasí na zadku v kanceláři je jistě mnohem lepší. Doporučuji si nastudovat termíny jako digitální nomád (kyber nomád).
Kurva proc lidi neumi cist v kontextu? Bavime se o telefonu. Restartovat server pres telefon ma s digitalnim nomadstvim asi tolik spolecne jako ty a inteligence.Digitální nomád může úplně klidně někde něco provádět přes SSH z telefonu, to může v některých situacích velmi dobře dávat smysl a opravdu to není nic proti závaznému mezinárodnímu kodexu digitálních nomádů. Který neexistuje, takže tvoje řeči o tom, co nomád může/nemůže dělat jsou gatekeeping...
Je to chyba managementu.Nebo třeba založili startup a ještě nemají prachy na to platit si 24/7 support z několika dalších lidí? Jasně, tihle lidi s pokrytým supportem nemusí řešit uvedené, ale zase pak často mají spoustu jiných zážitků v práci, které si pak vylévají v diskuzích na Rootu. (typicky že sedí v nějakém zbytečném korporátu) Samozřejmě pokud se ti to podařilo nakombinovat oboje, gratuluju.
ja na iphonu nepotrebuji lupu ani zadne hodinarske nacini, abych spravne kliknul na scrollbar..No tak zrovna s kliknutím na scrollbar na iPhonu moc spokojenej nejsem, funguje tak nějakě někdy jo, někdy ne (ale je to drobnost a v činnostech mi to nepřekáží, takže neřešim).