abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 23:55 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 24.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Uakari. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 17:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 1.48.0 sady nástrojů pro správu síťových připojení NetworkManager. Novinkám se v příspěvku na blogu NetworkManageru věnuje Fernando F. Mancera. Mimo jiné se v nastavení místo mac-address-blacklist nově používá mac-address-denylist.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    včera 17:11 | Komunita

    Před 25 lety, 31. května 1999, započal vývoj grafického editoru Krita (Wikipedie). Tenkrát ještě pod názvem KImageShop a později pod názvem Krayon.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 12:55 | Nová verze

    Farid Abdelnour se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 24.05.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení brzy také na Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:22 | Zajímavý článek

    David Revoy, autor mj. komiksu Pepper&Carrot, se rozepsal o své aktuální grafické pracovní stanici: Debian 12 Bookworm, okenní systém X11, KDE Plasma 5.27, …

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    30.5. 22:44 | Nová verze

    Wayland (Wikipedie) byl vydán ve verzi 1.23.0. Z novinek lze vypíchnout podporu OpenBSD.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.5. 21:22 | Zajímavý článek

    Craig Loewen na blogu Microsoftu představil novinky ve Windows Subsystému pro Linux (WSL). Vypíchnout lze GUI aplikaci pro nastavování WSL nebo správu WSL z Dev Home.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.5. 12:44 | Pozvánky

    V sobotu 1. června lze navštívit Maker Faire Ostrava, festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.5. 12:22 | Nová verze

    Webový server Caddy (Wikipedie) s celou řadou zajímavých vlastností byl vydán ve verzi 2.8 (𝕏). Přehled novinek na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 11
    29.5. 22:11 | Nová verze

    Byla vydána verze 3.0 (@, 𝕏) svobodného softwaru HAProxy (The Reliable, High Performance TCP/HTTP Load Balancer; Wikipedie) řešícího vysokou dostupnost, vyvažování zátěže a reverzní proxy. Detailní přehled novinek v příspěvku na blogu společnosti HAProxy Technologies.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    Podle hypotézy Mrtvý Internet mj. tvoří většinu online interakcí boti.
     (90%)
     (3%)
     (4%)
     (4%)
    Celkem 1058 hlasů
     Komentářů: 17, poslední včera 15:31
    Rozcestník

    Postavte si cloudové řešení s IBM

    3. 2. 2016 | Redakce | Reklama | 1386×

    Postavit firemní cloudové řešení na IBM Rational Jazz, Bluemix, Softlayer pro vývoj a běh aplikací, dostupné i pro české vývojáře a jejich zákazníky a žádný vendor-lock? Jak to vypadá v praxi a v kostce vysvětluje Pavel Hrabina, Ecosystems Development Manager, IBM Cloud.

    Richard Jan Voigts

    Na čem a jak od IBM lze cloudové řešení postavit?

    IBM nabízí dvě možnosti.

    Buď si zákazník cloudové řešení postaví na infrastruktuře jako služba (IaaS), což znamená nabídku virtuálních serverů v cloudu pro stavbu vlastního řešení, které už má vyvinuté.

    Pokud uvažujete, že budete vyvíjet nové řešení, můžete použít platformu jako službu (PaaS), a tou je IBM Bluemix. V Bluemixu jsou služby – microservices, které vaše aplikace používá. Výsledkem je zrychlení vývoje a poskytování takových služeb, které byste jinak pracně vyvíjeli vlastními silami.

    Pavel Hrabina


    Pro koho je platforma určena?

    PaaS Bluemix je primárně určena pro firmy, které chtějí svoji aplikaci v cloudu vyvinout a provozovat. Dále pro firmy, které chtějí jednak totéž, ale buď nemají vlastní vývojové prostředí, nebo nevlastní nástroje pro podporu metodologii vývoje.


    Jde o hlavní důvody, proč by se měla firma obrátit právě na IBM?

    Ano, u nás nedostáváte jen PaaS Bluemix jako službu, ale i nástroj pro podporu metodologie Scrum a kompletní nástroj na DevOps.


    Mohl byste přiblížit, co pro metodologii Scrum poskytujete?

    IBM má pro Scrum nástroj Rational Jazz, které jsme dali do cloudu a propojili s Bluemixem, takže je zdarma všem uživatelům Bluemixu.


    Metodologie sama o sobě nic nevyvine. Jak se uživatel Bluemixu dostane k té nejnižší úrovni k vývojovým nástrojům?

    I pro ně máme možnosti, dokonce tři.

    Za prvé, Rational má i v cloudu vlastní integrované vývojové prostředí.

    Za druhé, pokud uživatel preferuje open-source vývojové prostředí Eclipse, máme pro něj plug-in, který jej do Bluemixu přímo propojí.

    Konečně za třetí, pokud uživatel preferuje vlastní vývojové prostředí, může použít CLI pro cloud foundry, kterým aplikaci do Bluemixu dostanete.


    Na čem mi pak aplikace vyvinutá v Bluemixu poběží? Jaké další služby IBM nabízí?

    IBM podporuje všechny hlavní vývojové trendy. V Bluemixu máme tzv. microservices pro mobilní aplikace, internet věcí, pro datové analýzy, prediktivní analytiku, in-memory analytiku, big data, podporu v umělé inteligenci IBM Watson apod. Služeb, které může vývojář použít, je více než stovka.


    Jak se může zákazník k takovému cloudovému řešení od IBM dostat?

    Základním principem je pay-as-you go. Po prvním přihlášení máte 30 dní na vyzkoušení a neplatíte nic. Pokud se rozhodnete Bluemix i nadále používat, musíte vložit svoji kreditní kartu. Vyberete z katalogu službu, připojíte ke své aplikaci a platíte za služby, které používáte. Pokud se zákazník zaváže k nějakému odběru cloudových služeb minimálně na šest měsíců, dostává výraznou slevu, kterou může uskutečnit přes naše partnery a distributory Avnet a DNS, případně přímo u IBM.

    Velikost slevy se odvíjí od počtu. měsíců ke kterým se zavážete služby odbírat a na objemu odebíraných služeb.


    To znamená, že partner, který chce něco vyvinout, objedná v tzv. řízené distribuci u Avnetu nebo DNS a může svému zákazníkovi dohodnout lepší cenu základní služby IBM?

    Pokud chce vývojář něco vyvinout, může zaplatit přímo u IBM pomocí platební karty.

    Pokud má aplikaci již vyvinutou, ví, že má pro ni dostatek zákazníků, a chtěl by nikoliv nevýznamnou úlevu v platbách, měl by kontaktovat distributora nebo přímo IBM, kde tuto slevu dostane na měsíční bázi. Pro partnery a vývojáře je lepší obrátit se na distributora, protože zná jeho problémy i naše procesy, umějí se o něj lépe postarat. Mají k němu blíž než lidé z IBM, kteří mají zajetý postup nepřímé komunikace přes distributory Avnet a DNS.

           

    Hodnocení: 50 %

            špatnédobré        

    Nástroje: Tisk bez diskuse

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.