abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 16:44 | Nová verze

    Byl vydán Mozilla Firefox 127.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání, poznámkách k vydání pro firmy a na stránce věnované vývojářům. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 127 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 15:11 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏) nová verze 9.5 z Debianu vycházející linuxové distribuce DietPi pro (nejenom) jednodeskové počítače. Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 11:44 | IT novinky

    Společnost Raspberry Pi dnes vstoupila na Londýnskou burzu jako Raspberry Pi Holdings plc (investor).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 01:22 | IT novinky

    Do 17. června do 19:00 běží na Steamu přehlídka nadcházejících her Festival Steam Next | červen 2024 doplněná demoverzemi, přenosy a dalšími aktivitami. Demoverze lze hrát zdarma.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 22:33 | IT novinky

    Apple na své vývojářské konferenci WWDC24 (Worldwide Developers Conference, keynote) představil řadu novinek: svou umělou inteligenci pojmenovanou jednoduše Apple Intelligence, iOS 18, visionOS 2, macOS Sequoia, iPadOS 18, watchOS 11, …

    Ladislav Hagara | Komentářů: 8
    včera 21:44 | Nová verze

    Vyšla nová verze XMPP (Jabber) klienta Gajim, která přidává podporu reakcí pomocí emoji (XEP-0444: Message Reactions) a citace zpráv (XEP-0461: Message Replies). Přehled dalších vylepšení je k dispozici na oficiálních stránkách.

    sonicpp | Komentářů: 1
    včera 15:00 | Nová verze

    Po po téměř roce vývoje od vydání verze 5.38 byla vydána nová stabilní verze 5.40 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 75 vývojářů. Změněno bylo přibližně 160 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    včera 12:00 | Zajímavý článek

    Uroš Popović popisuje, jak si nastavit Linux na desce jako Raspberry Pi Zero, aby je šlo používat jako USB „flešku“.

    Fluttershy, yay! | Komentářů: 1
    včera 08:44 | Zajímavý software

    Andreas Kling oznámil, že jelikož už se nevěnuje nezávislému operačnímu systému SerenityOS, ale výhradně jeho webovému prohlížeči Ladybird, přičemž vyvíjí primárně na Linuxu, SerenityOS opustí a Ladybird bude nově samostatný projekt (nový web, repozitář na GitHubu).

    Fluttershy, yay! | Komentářů: 2
    včera 02:22 | Nová verze

    Po dvou měsících vývoje byla vydána nová verze 0.13.0 programovacího jazyka Zig (GitHub, Wikipedie). Přispělo 73 vývojářů. Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    11.5.2019 12:43 Josef Kufner | skóre: 70
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Synchronizace struktur databazí v PostgreSQL
    Nijak těžkopádné to není. Na začátku, když si hraješ, tak ty tabulky na produkci obvykle vůbec neexistují, takže si je prostě naklikáš, poladíš a do migrace dáš create table příkazy získané exportem z té experimentální databáze (a tu pak zahodíš). Přidaná práce víceméně žádná.

    Když pak děláš změny, tak už víš, co chceš a při provádění změn si průběžně odkopírováváš spouštěné příkazy. Většina klientů ti je ukáže. Tady nějaký overhead je, ale je to jen o vytvoření souboru a trochy ctrl+c, ctrl+v. Výhodou je, že když zjistíš, že jsi se někde seknul, tak můžeš prostě tu migraci upravit a nemusíš to klikat celé znovu.

    Třetí scénář je, že už databázi máš a nevíš, co chceš (např. hledání té správné optimalizace). Pak si prostě chvíli hraješ, vývojovou databázi rozdrbeš, zahodíš a hraješ si znovu. Když zjistíš, co chceš, změny bývají na pár příkazů, které nakopíruješ do migrace.

    Také velmi rychle narazíš na to, že některé změny chceš zachovat a jiné nikoliv. Ukecat automatický nástroj je prostě obtížné a zdržuje to. Oproti tomu při ručním kopírování SQL příkazů ty chtěné zkopíruješ a ty nechtěné ne.

    Užitečné je automatizovat obnovení lokální vývojové databáze do produkčního stavu (je to jeden skript s importem dumpu). Hodí se příkaz na vytvoření prázdné migrace. A pak je nutnost mít automatizované provádění migrací (z ručního spuštění). Ideální je ještě navázat jednoduchou sadou testů, které oťukají, že nové schema dává smysl a je konzistentní s kódem.

    Při běžném vývoji se mi ani nijak moc neosvědčily nástroje na porovnávání databází. Užitečnější je mít log spouštěných příkazů a případně export pro větší změny. Pak to ručně poskládat do migrace a spustit na to testy. Na první pohled se to sice zdá pracnější, ale ušetří to spoustu času právě svou jednoduchostí a hlavně předvídatelností.

    Obrovskou výhodou tohoto přístupu je snadná integrovatelnost s continuous integration a verzováním. Ty migrace prostě hodíš do Gitu spolu s ostatním kódem a až se to mergne do masteru, tak se změny v databázi samy propíšou na testovací server. Jediné nutné pravidlo je, že na jednou mergnuté migrace už se nesahá.
    Hello world ! Segmentation fault (core dumped)

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.