abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 17:11 | Komunita

    Před 25 lety, 31. května 1999, započal vývoj grafického editoru Krita (Wikipedie). Tenkrát ještě pod názvem KImageShop a později pod názvem Krayon.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 12:55 | Nová verze

    Farid Abdelnour se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 24.05.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení brzy také na Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 11:22 | Zajímavý článek

    David Revoy, autor mj. komiksu Pepper&Carrot, se rozepsal o své aktuální grafické pracovní stanici: Debian 12 Bookworm, okenní systém X11, KDE Plasma 5.27, …

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 22:44 | Nová verze

    Wayland (Wikipedie) byl vydán ve verzi 1.23.0. Z novinek lze vypíchnout podporu OpenBSD.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 21:22 | Zajímavý článek

    Craig Loewen na blogu Microsoftu představil novinky ve Windows Subsystému pro Linux (WSL). Vypíchnout lze GUI aplikaci pro nastavování WSL nebo správu WSL z Dev Home.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:44 | Pozvánky

    V sobotu 1. června lze navštívit Maker Faire Ostrava, festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:22 | Nová verze

    Webový server Caddy (Wikipedie) s celou řadou zajímavých vlastností byl vydán ve verzi 2.8 (𝕏). Přehled novinek na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 12
    29.5. 22:11 | Nová verze

    Byla vydána verze 3.0 (@, 𝕏) svobodného softwaru HAProxy (The Reliable, High Performance TCP/HTTP Load Balancer; Wikipedie) řešícího vysokou dostupnost, vyvažování zátěže a reverzní proxy. Detailní přehled novinek v příspěvku na blogu společnosti HAProxy Technologies.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    29.5. 21:11 | IT novinky

    Společnost Framework Computer představila novou vylepšenou verzi svého modulárního notebooku Framework Laptop 13 s Intel Core Ultra Series 1, displej s lepším rozlišením a novou webovou kameru. Přímo do Česka jej zatím koupit nelze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    29.5. 15:44 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2.16 svobodného video editoru Flowblade (GitHub, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Videoukázky funkcí Flowblade na Vimeu. Instalovat lze také z Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    Podle hypotézy Mrtvý Internet mj. tvoří většinu online interakcí boti.
     (90%)
     (3%)
     (4%)
     (4%)
    Celkem 1032 hlasů
     Komentářů: 17, poslední dnes 15:31
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    11.1. 19:28 Andrej | skóre: 51 | blog: Republic of Mordor
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LUKS2 BTRFS OMV6 ztráta dat
    Tím, že Btrfs odřízneš od fyzického zařízení se připravíš o jeho nejsilnější zbraně. Je to cow FS. Takže si furt převaluje data sem a tam. Chápeš důsledky? Furt se něco kryptuje! A pokud je to v řádech terabajt.. no potěš koště. Ovšem co je nejdůležitější. Pokud se stane to co tobě, jsi v pytli, protože nemáš šanci zjistit co kde a jak dát dokupy. Je to příliš velký objem na to aby sis ho odsypal někam kde si můžeš hrát a stačí jedna neuvážená operace při které něco smažeš nebo přepíšeš. A jsi přesně tam kde jsi se ocitnul.

    Plácáš tady totální, kolosální a monumentální nesmysly, navíc ještě s výstavní arogancí.

    Samozřejmě, že Btrfs se dává na LUKS, jako ostatně kterýkoliv jiný souborový systém (bez vestavěné podpory pro šifrování; tu Btrfs zatím nemá).

    Samozřejmě, že každé zařízení pod Btrfs musí být šifrované odděleně, protože „sjednocením“ těch zařízení do nějaké pofidérní AID vrstvy bez R (jako například dmraid / mdadm) by se Btrfs připravil o ty nejsilnější zbraně — tedy o skutečnou redundanci.

    Škoda, že i skutečná redundance má své meze. Odolnost proti selhání 2 médií se selháním 3 médií mění v bezvýchodnou situaci za všech okolností. Tohle je právě ten důvod, proč mají existovat fyzicky oddělené zálohy. (Také s redundancí, také na Btrfs, také na LUKS, ale fyzicky oddělené, aby na ně nedosáhl tentýž požár, aby je nezpalavila tatáž povodeň atd.)

    Résumé: Konfigurace, kterou popsal tazatel, byla rozumná a v nejlepším pořádku; není na ní nic v rozporu s „best practices“, „state of the něco“ atd. atp. Jenom zkrátka můžou přijít situace, které z principu ustát nemůže, a přesně taková situace bohužel nastala.

    Takže si furt převaluje data sem a tam.

    Prdlajs. Nevymýšlej si báchorky. Uživatel má plnou kontrolu nad tím, jestli a kdy a jak často chce souborový systém balancovat. Pokud se nemění stupeň redundance, počet médií ani jiná podstatná nastavení, k žádnému balancování (nebo co tím převalováním zkoušíš naznačit) není důvod. I když k němu nastane důvod, například po změně implicitního layoutu z raid6 na raid1c3, dejme tomu, nedochází k němu nikdy samovolně, natož furt.

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.