42 svobodných a otevřených projektů získalo finanční podporu od NLnet Foundation (Wikipedie).
Americký výrobce čipů Intel plánuje propustit více než 20 procent zaměstnanců. Cílem tohoto kroku je zjednodušit organizační strukturu ve firmě, která se potýká s problémy.
Byla vydána OpenMandriva Lx 6.0 s kódovým názvem Vanadium. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
CSIRT.CZ, český národní CERT provozovaný na základě veřejnoprávní správní smlouvy společností CZ.NIC, shrnuje patnáct let svého fungování pod tímto sdružením: CSIRT.CZ – 15 let ve sdružení CZ.NIC.
Commodore OS Vision (Wikipedie) byl vydán v nové verzi 3.0. Jedná se o linuxovou distribuci určenou pro fanoušky značky Commodore. Předinstalována je na počítačích Commodore 64x.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 208. brněnský sraz, který proběhne v pátek 25. dubna od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1.
Ve svém článku Getting Forked by Microsoft popisuje autor programu Spegel svoji nepříjemnou zkušenost s firmou Microsoft. Firma ho kontaktovala a zpočátku to vypadalo, že by mohlo jít o oboustranně prospěšnou spolupráci, autor tedy ochotně odpovídal na jejich otázky ohledně architektury programu a pomáhal jim ho zprovoznit. Následně komunikace ze strany Microsoftu utichla. Autor předpokládal, že zřejmě došlo ke změně priorit a firma
… více »Společnost Notion Labs stojící za softwarovou platformou pro spolupráci Notion (Wikipedia) oficiálně představila (YouTube) poštovního klienta Notion Mail. Aktuálně funguje pouze nad Gmailem.
Byla vydána nová verze 9.12 z Debianu vycházející linuxové distribuce DietPi pro (nejenom) jednodeskové počítače. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Vše funguje přes Google API. Doplněk je možno stáhnout odtud.
Zkuste přeložit třeba https://www.mozilla.org/en-US/contribute/ nebo již zde zmiňovaný kernel.org
O doplňku jsem informoval už na Českou podporu Mozilly.
Náhrada: Použít doplněk Greasemonkey/Scriptish a obohatit jej o skript, který překládá ale jen text. Stačí označit text, pod ním se zobrazí ikona na kterou se musí najed a teprve pak začne skript vysílat požadavek na Google. Pro ukončení stačí klepnout mimo rámeček překladu, tím se ukončí i spojení s Google.
Poznámka a Omluva: Někde jsem kritizoval ukončení rozšíření od Googlu. Kdyby chtěli mohli tím svým API podporovat jen svůj prohlížeč.
Tiskni
Sdílej:
asi se styděj přiznat, že to používaj
Já tím myslel, ty co to už používaj
Němčina je taky jazyk. Občas by to potřebovali někteří co si myslí, že už jsou rodilými angličany, divím se, že se to nenaučili ani na vejšce.