Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Berkeley Humanoid Lite (Onshape, GitHub) je open source humanoidní robot. V amerických cenách jej lze sestavit do 5000 dolarů.
Jakub Jelínek oznámil vydání verze 15.1 (15.1.0) kolekce kompilátorů pro různé programovací jazyky GCC (GNU Compiler Collection). Jedná se o první stabilní verzi řady 15. Přehled změn, nových vlastností a oprav a aktualizovaná dokumentace na stránkách projektu. Některé zdrojové kódy, které bylo možné přeložit s předchozími verzemi GCC, bude nutné upravit.
Byly vyhlášeny výsledky letošní volby vedoucího projektu Debian (DPL, Wikipedie). Staronovým vedoucím zůstává Andreas Tille.
Jason Citron končí jako CEO Discordu. Od pondělí 28. dubna nastupuje nový CEO Humam Sakhnini, bývalý CSO Activision Blizzard.
Telefon nám pro účely recenze zapůjčila firma Sunnysoft, které tímto děkujeme.
Už rok jsem uživatelem HTC Kaiser s Windows Mobile 6.0 a znám se trochu i s iPhonem, takže se nevyhnu porovnání s těmito konkurenty. Nejprve se rychle podíváme na to, jakým hardwarem je telefon vybaven. Procesor od firmy Qualcomm dokáže hardwarově akcelerovat 3D grafiku a běh Java programů. Aplikace pro Android jsou sice psány v Javě, ale hardwarová akcelerace se v tomto případě nevyužívá, neboť Google se rozhodl stvořit vlastní VM nazvané Dalvik. G1 má displej o úhlopříčce 8,1 cm s rozlišením 480×320 - ačkoliv jsou na trhu telefony s větším rozlišením, tuto hodnotu bych považoval za postačující, protože pixely na obrazovce jsem nijak zvlášť nevnímal.
Pro práci s Androidem je nutná hardwarová klávesnice. Ta je ukryta uvnitř telefonu a dá se k ní dostat vyklopením. Android v současnosti nemá softwarovou klávesnici, což se sice má v budoucnu změnit, ale zatím bych to považoval za jeden z velkých nedostatků. V bílé verzi telefonu bych si ještě postěžoval na to, že když se při používání klávesnice bíle podstvítí, jen stěží přečtu popisky jednotlivých kláves. Do telefonu můžete dát paměťovou kartu microSD o kapacitě až 16 GB - ke slotu na kartu bych měl připomínku, že by mohl být přístupný bez vysouvání klávesnice.
Na těle telefonu je několik hlavních tlačítek (pro volání, návrat zpět apod.) plus trackball, který nahrazuje obvyklé navigační šipky. Telefon můžete k počítači připojit přes miniUSB konektor - přes miniUSB se telefon zároveň dobíjí a jde o zvukový výstup pro sluchátka. Oproti Windows Mobile dokáže telefon fungovat jako zařízení USB Mass Storage, takže kopírování souborů je hračka. Díky akcelerometru telefon podobně jako iPhone ví, jak je otočený, a díky tomu automaticky překlápí obraz. Oproti Windows Mobile, kde překlopení trvá až 10 sekund, kdy je systém nepoužitelný, se zde jedná o věc okamžitou. Digitální kompas spolu s GPS velmi dobře poslouží při navigaci a fotoaparát s rozlišením 3,2 Mpx a automatickým zaostřováním najdete na zádech přístroje.
Spolu s telefonem dostanete USB kabel, nabíječku, sluchátka s mikrofonem přímo do miniUSB portu, CD s návodem a nějaké další dokumenty.
Nyní se přesuneme k operačnímu systému. Pokud máte SIM kartu bez aktivních služeb pro připojení k Internetu (GPRS/EDGE apod.), nedostanete se nikam. Při prvním spuštění musíte do telefonu zadat své přihlašovací údaje k účtu Google, nebo máte možnost si účet nechat vytvořit. Bez toho zařízení prostě nefunguje, takže jakmile mi začala selhávat komunikace se servery Google, myslel jsem, že je vymalováno. Po vypnutí a zapnutí telefonu se přihlášení naštěstí podařilo, díky čemuž můžete číst tuto recenzi. Výhodou provázání s Google je synchronizace kontaktů - z mého HTC Kaiser jsem nechal kontakty sesynchronizovat s GMailem a G1 si kontakty automaticky načetl. Nuže, jsme přihlášeni a poprvé se dostáváme na "desktop" systému.
Jak je z prvního obrázku vidět, na ploše můžete mít ikony aplikací a různé widgety - na prvním obrázku prstem přesouvám widget analogových hodin - displej se neovládá stylusem, ale dotykem prstu. Android má celkem tři plochy, na třetím obrázku jsem právě uprostřed přesunu na jinou, kde je schovaný widget pro rychlé vyhledávání na Google. Nejdůležitější věcí plochy je rozbalovací menu s aplikacemi. Podíváme se na e-mailového klienta - nastavení je velmi snadné, jsou podporovány schránky POP3 a IMAP, a to včetně SSL/TLS. S autentizací u SMTP není problém, což je věc, která se mi s originálním klientem na Windows Mobile nikdy nepovedla vůči žádnému serveru. Upozornění na nové zprávy se objevují v horním panelu prostředí - ten lze prstem vysunout dolů a přečíst si podrobnosti.
Google Maps je pro mne nepostradatelnou funkcí. Po krátkém používání jsem si teprve pořádně začal uvědomovat, že u G1 je nutné si zvyknout na jiný způsob ovládání a celkově přemýšlení. Zatímco Windows Mobile do značné míry kopíruje principy uživatelského rozhraní a menu z počítače, Android jde více směrem iPhonu. Chvíli mi trvalo, než jsem si uvědomil, jak snadné je aktivovat GPS přímo z Google Maps. K aktivaci GPS jsem se dostal kliknutím do plochy mapy a úpravou nastavení mého umístění. Byla to věc, která mi nepřišla přirozená, přepínání režimů jsem čekal spíše někde přímo v hlavním menu.
Google nezapomněl integrovat další svůj velký projekt: YouTube. Jelikož Adobe zatím nepřipravil Flash přehrávač pro Android, YouTube nemůžete ve vestavěném prohlížeči používat. Google to obešel vytvořením speciální aplikace, která vám YouTube ve zjednodušené podobě zpřístupní.
Instalace nových programů do telefonu je skutečně luxusní. Aplikace jsou rozděleny do skupin a je možné si je prohlížet podle popularity - díky tomu velmi snadno najdete to, co hledáte. Tedy za předpokladu, že se už našel programátor, který takovou věc připravil. Před stažením se zobrazí informace o tom, ke kterým věcem - jako fotoaparát nebo GPS modul - žádá program přístup. Stažení proběhne na pozadí a za chvíli máte aplikaci dostupnou v menu.
Mezi velmi důležité funkce telefonu pro mne patří množnost přehrávat hudbu a filmy. Na Windows Mobile mi k tomu slouží placený CorePlayer, který přehraje všechny běžné formáty a kodeky, díky čemuž si můžu do telefonu nahrát filmy v klasické kombinaci XviD/MP3/AVI bez potřeby konverze. Na Androidu je situace o poznání horší. Ve standardní výbavě sice najdete hudební přehrávač (který je přinejmenším dosti inspirovaný iPodem/iPhonem) a přehrávač videa je možné si snadno stáhnout, ale velmi rychle jsem narazil. Google si (kromě jiného) drží kontrolu nad tím, jaké kodeky jsou v systému dostupné. Pokud máte film v kontejneru AVI, máte smůlu. Pokud máte film s rozlišením vyšším než asi 480×256, máte smůlu. Dokud se situace nezmění, bude se hodit následující příkaz, který se o konverzi do podporované podoby postará:
ffmpeg -i zdroj.avi -s 480x256 -vcodec mpeg4 \ -acodec libfaac -ac 1 -ar 16000 -r 13 -ab 32000 \ -aspect 3:2 -padtop 32 -padbottom 32 cil.mp4
Bohužel jsem narazil na to, že se v takovém videu rozcházel obraz a zvuk.
Android G1 má vestavěný fotoaparát s rozlišením 3,2 Mpx, který před vyfocením automaticky zaostří. Na těle telefonu je speciální tlačítko vyhrazené právě pro pořizování fotografií. O kvalitě vám asi nejvíce řeknou přiložené fotografie. G1 umí také pořizovat videa, jen součástí systému není příslušná aplikace. Naštěstí je otázkou chvilky si ji z Marketu stáhnout. Vaše umění si následně můžete zobrazit v prohlížeči obrázků.
Jako drobnost zmíním, jak je na Androidu možné dělat screenshoty obrazovky. Nejprve v telefonu vlezeme do menu do Applications - Development
, kde povolíme volbu USB debugging
. Telefon pak připojíme USB kabelem k počítači s nainstalovaným Android SDK. Součástí SDK je program Dalvik Debug Monior - pokud je SDK nainstalované v /opt
, může se spustit například následovně:
/opt/android-sdk-1.0/tools/ddms
V programu si vybereme náš připojený telefon a po zvolení Device - Screen capture
se nám ukáže dialog, kde si už každý poradí. Pokud se dostanete do situace, že program nevidí váš telefon a nic nezabírá, zkuste killall adb
a program restartovat.
Telefonování je s Androidem bez problémů. Zde jsem opět ocenil velkou svižnost systému: Co přikážu, to se hned stane. S Androidem nemusím přijmout hovor a dvě sekundy čekat na reakci. Ve výbavě je celkem klasický telefonní seznam, výpis hovorů a seznam přátel ("oblíbenci"), můžete používat hlasitý odposlech a pořádat konferenční rozhovory. Ve výbavě je vcelku obyčejný kalendář, který se integruje se systémem pro upozorňování, takže své schůzky nezameškáte. Pod položkou "IM" se v hlavním menu skrývá Jabber klient. Neradujte se, nepřišel jsem na to, jak v něm nastavit připojení k jinému XMPP serveru než Google Talk.
Google Android je velmi příjemné prostředí - jakmile se s ním naučíte pracovat, bude schopen velmi dobře posloužit obvyklým potřebám. Mezi jeho největší neduhy bych zařadil nedodělanost (např. chybějící softwarová klávesnice), chybějící lokalizaci, příliš nucenou provázanost se službami Google a zásadní omezování možností aplikací (kodeky u multimédií). Věřím však, že Google ve spolupráci s komunitou dokáže problémy vyřešit a budoucí verze Androidu se stanou něčím, na co s radostí a bez kompromisů přejdu. Projekt je na dobré cestě.
Nástroje: Tisk bez diskuse
Tiskni
Sdílej:
Ja si ho dovezl nejak v listopadu domu a asi pred 2 tydny skoncil v supliku. Bohuzel neumi takove dnes jiz samozrejme veci jako prenos souboru pres BT, A2DP profil ktery pouzivam, nema HW modem takze internet nemuzu pouzit na pocitaci - tohle jsou hlavni nedostatky ktere se doufam casem nejak vyresi. Pri nakupu jsem se o to nestaral protoze mi tyto vlastnosti prijdou opravdu jako samozrejmost. Jo a taky MMS se mi nepodarilo rozhodit... je to skoda ale jinak v tom vidim hodne velky potencial.
nema "officialni iphone" jailbreaknutej samozrejme ma skoro vsechno az na ten BT prenos souboru (coz je v podstate blbost pro pubertaky v knajpje kdyz si vyemnuji prsata videa)
BT přenos souborů je blbost pro puberťáky? A jak jednoduššeji a rychleji z telefonu dostat třeba jen jeden soubor aniž chci hledat synchronizační kabel? OBEX přes BT využívám dost často a na telefonu by mi chyběl.
pouzivam na to ked niekomu treba poslat telefonne cislo alebo nieco podobne. nevsimol som si zatial ze to androidu chyba - ale ak ano tak je to dalsi dovod zostat pri starom telefone. na posielanie vizitiek sa mozno da wifi pouzit ale to by v prvom rade museli mat ludia bezne na telefonoch co zatial neplati
Vygooglit navod, jak pouzit G1 jako modem pro pripojeni notebooku k netu je na dve minuty.. (pravda instalace uz na dyl), mozna by to chtelo se nejdriv snazit, nez zavrit do supliku
ja ho pouzivam v US a tady daleko vic nez omezeni od googlu vadi omezeni operatorem, daleko daleko horsi chovani nez mobilni operatori v Cechach (a to jsem na ne drive nadaval jak spacek)
Jak pouzit G1 jako modem jsem samozrejme nasel i driv jak za 2 minuty ale funkcnost byla hrozna. I takova aplikace ktera potrebuje minimum dat jako je nejaky IM klient (jak jabber tak ICQ) se neustale odpojovala a pripojovala a o internetu uz ani nemluvim. Kdyz to srovnam s Nokii N73 kterou misto nej pouzivam tak to je opravdu katastrofa. S Nokii mi download tady v Brne nekdy ukazuju i 30kBps a ping 200ms....
Polemiky o tom jak je BT filetransfer na odepsani me opravdu prekvapily. Urcite si to nemyslim a pouzivam to opravdu casto - zda se mi smesne na poslani vizitky pouzit prenos pres wifi kdyz to ma nelikok bajtu a taky si vemte kolik lidi ma telefon s wifi.
Ja ten telefon nechci hanit, byl jsem myslim jeden z prvnich kteri jej u nas meli a v urcitych vecech jsem si ho nemohl vynachvalit. Kdyz ale prislo na praktickou stranku na kterou jsem byl zvykly z "obycnejneho" telefonu tak musel jit do supliku :) Samozrejme az se tyhle zalezitosti vyresit tak ho moc rad vytahnu....
I takova aplikace ktera potrebuje minimum dat jako je nejaky IM klient (jak jabber tak ICQ) se neustale odpojovala a pripojovala a o internetu uz ani nemluvim.Tohle je ale krasna ukazka spatneho pristupu k tomuto typu zarizeni. Jsou delana na to, abys ten jabber, mail i web v omezene mire mohl provozovat primo na nich. Pokud potrebujes dlouhodobe mobilni pripojeni pro pocitac, jsou tu GPRS/EDGE karty ci jednoucelove modemy.
Sam pises ze to je v omezene mire a co kdyz teda potrebuju jej obcas pouzit v plne mire? Ten prohlizes neumi uploadovat a downloadovat celou radu typu souboru. Na co si potom platim neomezeny datovy tarif kdyz ho na tomhle zarizeni tezko vyuziju. Je to podle me kravina ze to ze nema modem je dano typem zarizeni....z meho pohledu. Vzpomnel jsem si ted na tu reklamu od Lenovo kde ukazovali MacBook Air ze kdyz k nemu pridate vse pro plnohodnotne pouziti tak se to uz do obalky samozrejme nevejde ale jejich X301 (nevim ted presne) se tam vejde a pritom ma vse. Puvodne jsem doufal ze to tak bude i s iPhonem a G1... ale zatim to tak neni :) Ten prodavac so ho v T-Mobilu v San Franciscu prodaval rikal ze je tam absolutne vse...no skoro :))
Vzpomnel jsem si ted na tu reklamu od Lenovo kde ukazovali MacBook Air ze kdyz k nemu pridate vse pro plnohodnotne pouziti tak se to uz do obalky samozrejme nevejde ale jejich X301 (nevim ted presne) se tam vejde a pritom ma vse.Jenze vtip je v tom, ze Air je pro lidi, kteri k tomu nepotrebuji dokupovat vse pro to takzvane "plnohodnotne" pouziti (tohle je tak relativni pojem, ze je trapne ze ho vubec do reklamy davaji). Jestli Lenovo dela takovou reklamu, tak je evidentni, ze vubec nepobrali jisty segment trhu -- totiz lidi, pro ktere je mobilita absolutni prioritou a ze nemaji DVD-RW, 40 USBcek a vodotrysk je jim sumak... Takovi lide si x301 nekoupi i kdyby jim umela uvarit vajicka natvrdo, protoze proste Air je v pravem slova smyslu ultramobilni a zaroven netrpi velikostnimi neduhy netbooku.
Presne tak :)
Jediná otázka: Jde to hacknout? Vše ostatní je irelevantní.
+1 za recenziu, velmi sa mi pacila. Mal som moznost citat vela recenzii o G1, ale tato sa mi pacila zo vsetkych najviac. Ako sa vravi, v jednoduchosti je krasa, pouzil si jednoduchost spolu s tak akurat informaciami + vela screenshotov, ktore su dolezite pre predstavivost...
je to fajn, akurat mam americku (odlockovanu) verziu ktora v nastaveniach internetu nepozna t-mobile slovensko (pricom t-mobile cz tam je!) a vdaka tomu neviem rozchodit internet... na rozdiel od palm treo ktore si vsetky nastavenia precitalo zo sim karty a chodilo uplne na prvy pokus... tiez mi chyba moznost pripojit sa na internet pomocou bluetooth (wifi adapter v pc nemam).kedze nemam internet neviem vyskusat ani androidstore, emaily atd.
ako programator musim ocenit ako jednoducho sa s nim pracuje, bezproblemove ladenie programov s eclipse, zabudovane profilovanie, po skusenostiach co som mal s PalmOS velmi prijemne prekvapenie, sa to ani neda porovnat. takze z pohladu vyvojara 1*. a ked sa podari rozbehat ten internet (a este musim vyskusat mms co tu niekto spominal) tak to mozno zacnem pouzivat aj ako telefon, zatial zostanem pri svojom starom osvedcenom
dik, ja som to aj nastavoval a nefungovalo to, nakoniec toto bola ta spravna finta: dat meno presne nazov operatora (presne ako ho ukazuje telefon) a este som mal nastaveny apn type 'gprs' a to som zmenil na prazdne. potom sa chytil
na sdk-1.1 som este nepresiel, pozeral som zmeny a nic ma neprinutilo :) samozrejme mam to v plane, ale kedy to bude...
ale som si dal...za tu polhodinku co som tam mal simku s internetom neviem co android vyvadzal, ale prekrocil som svoj limit na data o 41mb... to bude mastny ucet. neviem preco, pretoze je sice pravda ze som skusal zistit lokalitu a zobrazit to na google maps, ale to bola jenorazovka...pytal sa ma ci nechcem nainstalovat update, povedal som ze nie, ale vyzera zeho stahoval aj tak android bez neobmedzeneho internetu asi nema velky zmysel. skoda... budem g1 pouzivat len na ladenie a zostanem pri starom telefone
no staci si pridat AP tveho operatora, pri prvnim spusteni je to pristupny pres menu (jedina volba) a jiank je to pres nastaveni (settings->wirless controls->mobile networks->access point names).
ja si pridal o2, stacilo vyplnit jen jmeno (co chces) a APN kam sem vyplnil internet
jediny cemu nerozumim je, jak vybira ten spravnej:)
Já myslel že lze použít SD kartu max. 32GB.
A proč píše na notebooku obráceně ?
to mne prave dost pobavilo
Touchscreen? ;)
Rad bych si ho koupil, ale existuje na to nejaka aplikace na mapovani do OpenStreetMap?
Co treba G'o? Nechce to nekdo vyzkouset?
Má, viz http://www.abclinuxu.cz/zpravicky/openstreetmap-jiz-obsahuje-vsechny-ceske-silnice
Existuje, www.andnav.org/index.php/de/about-andnav
Mám z toho úplně stejné pocity. Taky jsem se těšil, protože přesně tahle ergonomie se mi líbila... Ale jsem gůgl-paranoidní a navíc mi pro android těžce schází off-line navigace. Za pár měsíců budu muset řešit upgrade telefonu a pokud se situace nezmění, má u mě větší šanci HTC s Win ;-/
Jaky jabber klient pouzivas? Ja jsem pro nej nenasel zadny pouzitelny.. meebo byla hruza. Je mozne ze je uz neco lepsiho... naposledy jsem to kontroloval tak pred mesicem.
Takze vy nemate vubec zadny e-mail? To bych se vazne divil! ;o) Pokud e-mail mate, tak ho mate nekde hostovany (pokud nemate vlastni mail server). Pak je to uplne stejna situace jako s Google, akorat ze Google nabizi vice sluzeb. Vzdyt jde jen o jednu registraci a pridavne sluzby pak pouzivat nemusite, kdyz nechcete. Konec koncu jste zaregistrovany i zde na abclinuxu.cz, takze vam asi registrace na webove sluzby tolik nevadi ;o)
Nikdo vas nenuti si ten telefon kupovat ;o)
Propojenost s Google neni az tak povinna. Staci si precist clanek na root.cz jak to obejit. Gmail pouzivat nemusite, synchronizovat s Gmailem taky nemusite (da se vypnout) a Android Market taky nemusite pouzivat, pokud nechcete nainstalovat nove aplikace ;o) (i kdyz vsechny aplikace se musi nekde hostovat, tak proc ne zrovna u google?). Proste bych cele reseni nezahazoval jen proto ze v tom mam prsty namocene Google. Radil bych si o tom precist vice, neni to opravdu tak zle jak to vypada.
Vyběhla zpráva o chystaném Vodafone G2 ale má to být HTC Magic který je bez klávesnice.
V článku se píše: "Pro práci s Androidem je nutná hardwarová klávesnice."
Nedovedu si to představit s kapacitním dotykovým displejem, kde je nějaký styler naprd. To se asi můžu s jabberem a třeba SSH asi rozloučit, že?
Máte někdo nějaké bližší informace? Kdyby byl G2 s klapkatůrou, beru ho hned.
G2 nema HW klavesnici, ale bude mit softwarovou klavesnici. Melo by to byt docela slusne pouzitelny, akorat ze to zabere nejake to misto na obrazovce no.
Bral bych soft klávesnici kdyby se na ni dalo ťukat stylusem nebo párátkem. Na kapacitním dotykovým displeji jde prý ale jen prstem a tak ty klávesy musí být veliké = zbyde málo místa na displeji. Jedině kdyby existovalo nějaké ťapťátko který by fungovalo jako prst ale bylo by max 5x5mm. Doufám, že HTC magic, tedy bez klávesnice bude o to levnější...
ale softwarova klavesnice uz existuje, bohuzel se zrejme zatim nedostala do mainstreamu, navic trpi drobnymi nedostatky.
Nedostala sa do mainstreamu prave kvoli tym nedostatkom :)
příliš nucenou provázanost se službami GoogleTuhle chybu Google s komunitou resit nebude, protoze to v prvni rade z pohledu Google neni bug, ale feature
No, uz se konecne podarilo rozbehat Androida i na mem Touch HD : http://www.youtube.com/watch?v=g28XQml_0IQ
Tak uz se tesim, az ho prubnu
BTW: Místo FAAC doporučuji používat 3GPP implementaci HE-AAC enkodéru. Přidává navíc SBR a parametrické stereo.
Skvělá recenze, jen si dovolím jednu poznámku k:
Oproti Windows Mobile dokáže telefon fungovat jako zařízení USB Mass Storage
Zařízení s Windows Mobile umí fungovat jako USB Mass Storege (testováno na HP iPAQ 514 a na HTC Touch Pro).
Oba dva zmíněné přístroje takto fungují již od zakoupení. Touch Pro má v menu Nastavení/Připojení volbu USB to PC, kde se dá nastavit, jestli se má použít ActiveSync nebo USB Mass Storage. Teď se koukám na recenzi HP iPAQ 614c, kde je v nastavení ta samá ikonka, zkus se tam podívat.
Má Android multitouch diplay? Jde s ním zvětšovat prohlížené obrázky roztažením prstů?
Standardne nema, ale HW to umi a existuje firmware, ktery multitouch podporuje.
Mohl bych vědět, jak se vlastně připojujou sluchátka např. pro přehrávání MP3?
Píšu jendoduchý šachový program pro Android. Ale nemám ten telefon, jen emulátor. Našel by se nějaký dobrovolník, který by mi to vyzkoušel přímo na tom hw? Jen jestli to jde zpustit, ukážou se figurky, jde táhnout atd. Snad o víkendu bude první alfa verze. Než to dám na Android market, chci vědět, že to opravdu funguje. Jestli se dobrovolník najde, ať mi napíše na jnem6403 zavinac seznam tecka cz. Klidně ukážu zdrojáky, aby nebyl strach z virů a podobně. Dík.
V příštích měsících Sunnysoft uvede některé uživateli oblíbené aplikace, které byly dosud určeny pro platformu Windows Mobile, ale také některé zcela nové.
Koncoví uživatelé pravděpodobně nejvíce ocení komfortní programy jako je nová verze Slovníku nebo jazykový lokalizační standard Interwrite s klávesnicí. Pro obchodní zástupce připravujeme mobilní řešení mAgent, pro firmy pak mEvent, unikátní řešení pro konference. G1 mobil se objevil na českém trhu začátkem února a je nyní v oficiální distribuci společnosti Sunnysoft. Ta jej prodává s nadstandardním příslušenstvím a do budoucna počítá i s přidanou hodnotou nových aplikací. Zákazníci Sunnysoftu např. získají českou lokalizaci při nákupu G1 zdarma.
Jako první bude lokalizace G1 do českého jazyka Podporu nového zařízení od společnosti Google ocení především uživatelé, kteří jsou zvyklí na svých dosavadních kapesních počítačích na aplikace umožňující komfortní ovládání G1. Sunnysoft plánuje vyvinout např. novou verzi oblíbené slovníkové aplikace Dictionary nebo multijazyčnou klávesnici Keyboard. Chybět nebude ani česká lokalizace v podobě standardu Interwrite, která se na trhu pro české uživatele objeví z těchto produktů jako první. Zákazníci Sunnysoftu pak získají tuto lokalizaci při nákupu zařízení G1 zdarma.
Firemní aplikace jako je konferenční mEvent nebo mobilní řešení pro obchodní zástupce mAgent pak začne Sunnysoft vyvíjet na G1 ještě v roce 2009. mEvent se úspěšně osvědčil již na velkých konferencích v USA, mAgent používá řada českých firem s obchodními zástupci.
Zákazníci Sunnysoftu např. získají českou lokalizaci při nákupu G1 zdarma.Hm.. A jak na tom budou pokusní králíci od T-Mobile?
Jak na tom budou zákazníci T-Mobile? Taky dobře - můžou si češtinu a super klávesničku za pár drobných koupit od Sunnysoftu zvlášť. Když chvilku ještě vydrží, dostanou tohle a třeba nějaký servis ještě třeba navíc. Sunnysoft to právě teď vyvíjí a uvede co nejdřív, no.
Verze 1.5 už má češtinu (skoro celou), softwarovou klávesnici a krom fotek i video záznam.
Hardwarová klávesnice?!? Mě by dosti chyběl stylus, neměl bych se čím štárat v uchu. Taky jsem si hodně zvykl na čtení ebooků, a cokoliv s menším než VGA rozlišením bych už nebral. Jo a GPS bez možnosti offline navigace mi přijde jako vtip. Bohužel, WM má navrch.
Chtěl bych se zeptat jestli jde nastavit na G1 internet pro O2??? Jestli ano prosim ozvěte se na icq 338371324 děkuju moc za radu
fascinuje me, jak se mnoho lidi obava svych kontaktu a obecne osobnich informaci u Googlu. pracuju jako administrator u jednoho z nejvetsich ceskych webhosteru a mailhosteru a uprimne by nikoho z nas nikdy nenapadlo stourat se nekomu v mailech - proc taky? abychom nasli maily typu "Nazdar ty, jak se mas, ja se mam dobre, s pozdravem buhvikdo" ?? :) opravdu se neobavam, ze by moje data mohly nekdy nekoho u googlu zajimat .. to uz bych se vic bal toho, ze si moje smsky cte nejaky nocnatko na dohledu u Vodafonu, nez toho, ze budou moje kontakty nekde na serveru v USA spolecne s daty dalsich par milionu lidi ;)
to bych se spis obaval, ze nekdo bude delat dataminning, aby zjistil s jakym typem spamu ma u mne sanci. Na to ale neni potreba vlastnit server, viz profily na facebooku,linkedin,lastfm,imdm atd. potom je jenom potreba profil spojit s emailovou adresou a muzeme zacit nabizet vyhodne nabidky noveho alba moji oblibene kapely, novy beckovy horor nebo sexualni pomucky pro velice podivne praktiky (-;
WM pouzivam uz docela dlouho a vadi mi ovladani stylusem a pomalost systemu. Proto chci neco jako Iphone, ale stve me ze je vsude a celkove mi ten mobil nejak vadi. Chci aby se s tim pohodlne manipulovalo a mohl bych byt na netu kdekoli a kdykoli se mi zlibi. Datovy tarif mam. A zajmalo by me taky jak je to s aplikacemi icq, skype atd...