V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Berkeley Humanoid Lite (Onshape, GitHub) je open source humanoidní robot. V amerických cenách jej lze sestavit do 5000 dolarů.
Jakub Jelínek oznámil vydání verze 15.1 (15.1.0) kolekce kompilátorů pro různé programovací jazyky GCC (GNU Compiler Collection). Jedná se o první stabilní verzi řady 15. Přehled změn, nových vlastností a oprav a aktualizovaná dokumentace na stránkách projektu. Některé zdrojové kódy, které bylo možné přeložit s předchozími verzemi GCC, bude nutné upravit.
Byly vyhlášeny výsledky letošní volby vedoucího projektu Debian (DPL, Wikipedie). Staronovým vedoucím zůstává Andreas Tille.
Jason Citron končí jako CEO Discordu. Od pondělí 28. dubna nastupuje nový CEO Humam Sakhnini, bývalý CSO Activision Blizzard.
Článek na Libre Arts představuje baskytarový multiefekt Anagram od společnosti Darkglass Electronics. S Linuxem uvnitř (licence, GitHub).
Městský soud v Praze vyhlásil rozsudek, který vyhověl žalobě novináře Jana Cibulky, který s podporou spolku IuRe (Iuridicum Remedium) požadoval omluvu od státu za to, že česká legislativa nařizuje operátorům uchovávat metadata o elektronické komunikaci. To je přitom v rozporu s právem. Stát se musí novináři omluvit a zaplatit náklady řízení. Především je ale součástí přelomové rozhodnutí o nelegálnosti shromažďování dat a o
… více »Americké technologické firmy Apple a Meta Platforms porušily pravidla na ochranu unijního trhu, uvedla včera Evropská komise (EK). Firmám proto vyměřila pokutu – Applu 500 milionů eur (12,5 miliardy Kč) a Metě 200 milionů eur (pět miliard Kč). Komise to oznámila v tiskové zprávě. Jde o první pokuty, které souvisejí s unijním nařízením o digitálních trzích (DMA). „Evropská komise zjistila, že Apple porušil povinnost vyplývající z nařízení
… více »Americká společnost OpenAI, která stojí za chatovacím robotem ChatGPT, by měla zájem o webový prohlížeč Chrome, pokud by jeho současný majitel, společnost Google, byl donucen ho prodat. Při slyšení u antimonopolního soudu ve Washingtonu to řekl šéf produktové divize ChatGPT Nick Turley.
killall gnome-panel
prcek@Holly ~ $ emerge moo Larry loves Gentoo (Linux) _______________________ < Have you mooed today? > ----------------------- \ ^__^ \ (oo)\_______ (__)\ )\/\ ||----w | || ||
gum@thinkpad ~ $ zypper moo \\\\\ \\\\\\\__o __\\\\\\\'/_
apt-get moo (__) (oo) /------\/ / | || * /\---/\ ~~ ~~ ...."Have you mooed today?"...
# smart moo
I'm way smarter than a cow!
:help 42ve vimu mi nejde, napise jen "E149: Sorry, no help for 42"
What is the meaning of life, the universe and everything? *42* Douglas Adams, the only person who knew what this question really was about is now dead, unfortunately. So now you might wonder what the meaning of death is...
sl
– nikdo nečeká parní lokomotivu.
:help! E478: Don't panic!
Kdyby misto těch 3.14-čovin udělali z aptu a aptitude skutečně schopný package manager. K čemu mi je hraní min, když tyhlety toolsy neumí řešit ani triviální problémy závislostí? Teď už chápu, proč je to taková parodie.
Tvůrci Smart Package Manageru vypracovali ukázkové příklady triviálních situací, kde APT totálně selhává, přestože je řešení jednoduché a očividné.A proto se Smart používá všude, zatímco apt hnije na smetišti dějin, že?
Afaik se apt používá pouze v Debianu a jeho klonech.Což je furt zhruba nekonečněkrát víc, než Smart. Ten byl jednu dobu tak slibný, že jeho nasazení kromě Canonicalu chystali i v Novelu, nicméně obě distribuce z toho vycouvaly poté, co ho zpřístupnili early adopterům (Novell si pak vyvinul zypper).
Bezpečnost hesla: hustodémonsky krutopřísné
Trapný.
starenka@kosmik1:/$ python Python 2.5.2 (r252:60911, Jan 4 2009, 17:40:26) [GCC 4.3.2] on linux2 Type "help", "copyright", "credits" or "license" for more information. >>> import this The Zen of Python, by Tim Peters Beautiful is better than ugly. Explicit is better than implicit. Simple is better than complex. Complex is better than complicated. Flat is better than nested. Sparse is better than dense. Readability counts. Special cases aren't special enough to break the rules. Although practicality beats purity. Errors should never pass silently. Unless explicitly silenced. In the face of ambiguity, refuse the temptation to guess. There should be one-- and preferably only one --obvious way to do it. Although that way may not be obvious at first unless you're Dutch. Now is better than never. Although never is often better than *right* now. If the implementation is hard to explain, it's a bad idea. If the implementation is easy to explain, it may be a good idea. Namespaces are one honking great idea -- let's do more of those!
Tiskni
Sdílej: