abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 01:00 | Nová verze Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 19:55 | IT novinky

    Intel na veletrhu Computex 2024 představil (YouTube) mimo jiné procesory Lunar Lake a Xeon 6.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:44 | IT novinky

    Na blogu Raspberry Pi byl představen Raspberry Pi AI Kit určený vlastníkům Raspberry Pi 5, kteří na něm chtějí experimentovat se světem neuronových sítí, umělé inteligence a strojového učení. Jedná se o spolupráci se společností Hailo. Cena AI Kitu je 70 dolarů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 14.1 svobodného unixového operačního systému FreeBSD. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:55 | Zajímavý software

    Společnost Kaspersky vydala svůj bezplatný Virus Removal Tool (KVRT) také pro Linux.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    včera 12:33 | Nová verze

    Grafický editor dokumentů LyX, založený na TeXu, byl vydán ve verzi 2.4.0 shrnující změny za šest let vývoje. Novinky zahrnují podporu Unicode jako výchozí, export do ePub či DocBook 5 a velké množství vylepšení uživatelského rozhraní a prvků editoru samotného (např. rovnic, tabulek, citací).

    Fluttershy, yay! | Komentářů: 1
    včera 12:00 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏) nová verze 7.0 LTS open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:11 | Nová verze

    Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 22 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    3.6. 17:00 | IT novinky

    Společnost AMD na veletrhu Computex 2024 představila (YouTube) mimo jiné nové série procesorů pro desktopy AMD Ryzen 9000 a notebooky AMD Ryzen AI 300.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    3.6. 16:22 | Nová verze

    OpenCV (Open Source Computer Vision, Wikipedie), tj. open source multiplatformní knihovna pro zpracování obrazu a počítačové vidění, byla vydána ve verzi 4.10.0 . Přehled novinek v ChangeLogu. Vypíchnout lze Wayland backend pro Linux.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Rozcestník

    Týden na ITBiz: Jak zabezpečit firemní vývojové prostředí

    28. 12. 2021 | Redakce | Různé | 2348×

    Po 20 letech nový vítěz Indexu Tiobe: Python. Technologické trendy podle společnosti Cisco. Digitální měny se rozšíří v podnikové sféře. Jak zabezpečit firemní vývojové prostředí. Automatizace kontaktních center v Salesforce. Jak zajistit důvěryhodné využití AI.

    Po 20 letech nový vítěz Indexu Tiobe: Python

    Ústup Javy potvrdil i dosud nejrozsáhlejší průzkum JetBrains, v němž si pozici nejpopulárnějšího jazyka drží JavaScript.

    Technologické trendy podle společnosti Cisco

    Digitální transformaci a zavádění nových technologií charakterizuje minimálně v posledních dvou letech neustálé zrychlování při současných změnách ve způsobech výkonu práce i v životě. Společnost Cisco ve svém každoročním technologickém výhledu zaměřila na trendy výrazně přesahující horizont roku 2022.

    Digitální měny se rozšíří v podnikové sféře

    Plná pětina velkých organizací bude v roce 2024 používat digitální měny, předpovídají analytici Gartneru. Oněch 20 % firem bude digitální měny využívat pro platby, ukládání hodnoty či pro zapojení se do trhu decentralizovaných financí. Předpovědi by měli věnovat pozornost pochopitelně zejména CFO, na nichž bude naučit se pracovat s riziky digitálních měn, na CIO společně s CFO pak bude zvažovat, zavádět a rozvíjet různé způsoby jejich využívání s tím, jak poroste míra jejich akceptace napříč ekonomikou, a tedy i význam.

    Jak zabezpečit firemní vývojové prostředí

    Loňský bezpečnostní problém SolarWinds a letošní Codecow ukázaly, že mnohá bezpečnostní narušení vznikají v rámci dodavatelských řetězců poskytovatelů softwaru. S tím firma v roli koncového uživatele může těžko přímo něco dělat. Co ale v její moci naproti tomu je, to je její vlastní software a vnitropodnikový vývoj. Vývojové nebo testovací prostředí bývá přitom kompromitováno poměrně často. Pro útočníky se jedná o oblíbený cíl, který jim dává možnost provádět celou řadu dalších akcí na různých úrovních. Výsledkem může být např. krádež přístupových údajů a šifrovacích klíčů, hesel i samotného softwaru. Dále se pak nabízí možnost software modifikovat např. ve fázi finálního sestavování, a zasáhnout tak nejenom samotnou firmu, ale i jeho další uživatele prostřednictvím backdoorů. Obecně to, že útočníci takto mohou získávat informace, jak kritické aplikace přesně fungují, jim dává možnost přesněji cílit další útoky.

    Automatizace kontaktních center v Salesforce

    Úkolem kontaktních center je zajistit interakci se zákazníky v rámci všech komunikačních kanálů. Stále více požadavků zákazníků je ale možné odbavit s využitím automatizace a zrychlit tím odbavení požadavků kontaktním centrem a současně také zvýšit spokojenost zákazníků.

    Jak zajistit důvěryhodné využití AI (IBM)

    Je zodpovědností poskytovatelů, uživatelů systémů AI i politiků zajistit, aby umělá inteligence fungovala transparentně. A Evropská unie a mnoho zemí celého světa už skutečně pracuje na zásadách využívání AI. Společnost IBM patří mezi nejvýznamnější účastníky této debaty, zároveň ale již rozvíjí praktické přístupy k řešení etických otázek spojených s AI. S využitím holistického přístupu k nové technologii definovali odborníci IBM pět hlavních vlastností, které důvěryhodná AI musí mít: vysvětlitelnost, férovost, robustnost, transparentnost a ochrana soukromí. Ty přitom mohou představovat vzor obecnějšího rámce pro celý obor.

    Zprávičky

           

    Hodnocení: -

    zatím nehodnoceno
            špatnédobré        

    Nástroje: Tisk bez diskuse

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Diskuse k tomuto článku

    Vložit první komentář
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.