abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 16:22 | Upozornění

    Společnosti Ticketmaster byla odcizena databáze s osobními údaji (jméno, adresa, telefonní číslo a část platebních údajů) 560 miliónů zákazníku. Za odcizením stojí skupina ShinyHunters a za nezveřejnění této databáze požaduje 500 tisíc dolarů [BBC].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    31.5. 23:55 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 24.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Uakari. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    31.5. 17:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 1.48.0 sady nástrojů pro správu síťových připojení NetworkManager. Novinkám se v příspěvku na blogu NetworkManageru věnuje Fernando F. Mancera. Mimo jiné se v nastavení místo mac-address-blacklist nově používá mac-address-denylist.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 31
    31.5. 17:11 | Komunita

    Před 25 lety, 31. května 1999, započal vývoj grafického editoru Krita (Wikipedie). Tenkrát ještě pod názvem KImageShop a později pod názvem Krayon.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    31.5. 12:55 | Nová verze

    Farid Abdelnour se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 24.05.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení brzy také na Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    31.5. 11:22 | Zajímavý článek

    David Revoy, autor mj. komiksu Pepper&Carrot, se rozepsal o své aktuální grafické pracovní stanici: Debian 12 Bookworm, okenní systém X11, KDE Plasma 5.27, …

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    30.5. 22:44 | Nová verze

    Wayland (Wikipedie) byl vydán ve verzi 1.23.0. Z novinek lze vypíchnout podporu OpenBSD.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.5. 21:22 | Zajímavý článek

    Craig Loewen na blogu Microsoftu představil novinky ve Windows Subsystému pro Linux (WSL). Vypíchnout lze GUI aplikaci pro nastavování WSL nebo správu WSL z Dev Home.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.5. 12:44 | Pozvánky

    V sobotu 1. června lze navštívit Maker Faire Ostrava, festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.5. 12:22 | Nová verze

    Webový server Caddy (Wikipedie) s celou řadou zajímavých vlastností byl vydán ve verzi 2.8 (𝕏). Přehled novinek na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 17
    Rozcestník


    Vložit další komentář
    vencour avatar 14.4.2006 22:39 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zloději softweru ...

    Ale no jo, taky jsem měl tu čest bejt u Dastycha na přednášce, na FAVce asi v r. 1997?

    Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
    14.4.2006 22:52 xxxxxxxx | skóre: 16 | blog: mrtvy blog | v nebi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zloději softweru ...
    pred deviti lety jsem dokoncoval gympl
    14.4.2006 22:59 skaaj
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zloději softweru ...
    Je mi lito, ale vas zaver je chybny. Kradez je neco jineho nez poruseni autorskych prav a prave proto je oboji postizeno jinym paragrafem. Program(pisen, kniha apod.) neni definovan jako vec. A tam je kamen urazu. Z toho duvodu nelze nazyvat nelegalni pouzivani jako kradez.

    P.S.: Tim nicmene nechci rict, ze porusovani autorskeho prava schvaluji, to ani nahodou.

    P.P.S.: Abyste vedel kam me zaradit: bohuzel jiz davno nejsem pubertalni a bohuzel moje plet neni prilis kvalitni, se strupy je to u me oukej:D
    LuFa avatar 14.4.2006 23:19 LuFa | blog: LuFa
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zloději softweru ...
    Cely clanek se mi zda o nicem. To ze se komercni SW nesmi jen tak kopirovat, ci pouzivat v rozporu s licenci je preci dle autorskeho zakona jasne, tak o co go? Situace u audiovizualnich del je vsak jina. Ty si mohu klidne pro vlastni potrebu stahnout :-). To jen na okraj.
    14.4.2006 23:24 Kyosuke | skóre: 28 | blog: nalady_v_modre
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zloději softweru ...
    „Programy ale nepatri vsem. Programy jsou tech, kteri si za ne zaplati.“

    Ty jsi mi ale ubohoučký demagog. Programy: 1) pokud někomu „patří“ (dotyčný k nim má nějaká práva zhruba ekvivalentní vlastnictví, tj. právo s „předmětem“ (zde nutně v uvozovkách) nakládat), tak v naší zemi jedině jejich autorovi, 2) nemohou je užívat ti, kteří za ně zaplatí, ale ti, kterým je poskytnuta licence - což není totéž. Zkus si to nějak přerovnat.

    Je pravda, že asi žádný program „neaptří všem“. Spousta důležitých ale nepatří jedinému člověku nebo organizaci a to je moc dobře. :-)
    Příště by bylo dobré si příspěvky po sobě alespoň jednou přečíst. Ale když si někdo nechá zatemnit mysl, je to těžké. :-(
    15.4.2006 09:11 luu
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zloději softweru ...
    Michat paragraf 247 a 152 je totez jako 221 a 219,proste udesna blbost.Doporucuji komentovany trestni zakonik si sehnat s vyklady Nejvyssiho a Ustavniho soudu potom Vam snad bude trochu v teto problematice jasno.
    15.4.2006 13:53 Filip Jirsák | skóre: 68 | blog: Fa & Bi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zloději softweru ...
    § 247 Krádež
    (1) Kdo si přisvojí cizí věc
    věc = konkrétní předmět, jev vnímaný smysly (dle SSČ) Nevím jak vy, ale já smysl, kterým bych dokázal vnímat software nemám, ani nepovažuju software za konkrétní předmět – těžko tedy software označím za věc. Software nemůžete mít, nemůžete ho vlastnit, nemůžete ho ukrást. Můžete ho používat, a to oprávněně (máte k užití licenci), nebo neoprávněně. Krást software je pouze zjednodušené zkrácené pojmenování – stejné, jako když někdo řekne, že půjde na houby: také tím nemyslí, že se bude chůzí dostávat na houbu, ale myslí tím, že bude procházet les křížem krážem a cestou bude sbírat houby.
    Luk avatar 15.4.2006 16:35 Luk | skóre: 47 | blog: Kacířské myšlenky | Kutná Hora
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zloději softweru ...
    Nemá smysl tady pořád dokolečka řešit, jestli neoprávněné užití autorského díla (zejména SW) je nebo není krádež. Není to podstatou problému.

    Podstatou je, že neoprávněné užití SW je nemorální, nelegální a trestné. Někdo to pořád není schopen nebo ochoten pochopit a snaží se omlouvat a racionalizovat své chování nebo názor. Asi jako feťák, který se snaží racionalizovat to, že bere drogu.
    Šifrování je absolutní nutnost a pomáhá chránit před nekalými živly
    Heron avatar 15.4.2006 16:45 Heron | skóre: 53 | blog: root_at_heron | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zloději softweru ...
    Můj dojem je, že to do kolečka řeší právě ti, co se snaží obhájit.

    Setkal jsem se i s názorem: "Vím, že je to nelegální, vím, že to nehoko poškozuje, ale dělají to všichni tak je to normální."

    O BSA si myslím své, ale pokud se jí podaří usvědčit co nejvíc nelegálních uživatelů, tak je to jen dobře. Možná by nebylo od věci vyrobit spoty v TV třeba "JDEME PO VÁS".
    15.4.2006 16:54 Kníže Ignor | skóre: 19 | blog: stoupa
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zloději softweru ...
    Všechnu hudbu a filmy, které máš na disku, máš jsi si koupil nebo je zadarmo?
    Jestli máš zálohu mého blogu, tak mi ji pošli. Nějak jsem si ho smazal :-)
    Heron avatar 15.4.2006 19:06 Heron | skóre: 53 | blog: root_at_heron | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zloději softweru ...
    1) Moc tu toho nemám.

    2) Co se týče hudby, tak tu kterou poslouchám nejvíc (Pink Floyd, Jablkoň, Wohnout, Petr Hapka a Michal Horáček, nějaký jazz a blues, ...), mám koupenou a to hlavně z důvodu kvality (mám to grabované a převedené do ogg s kvalitou 6 -- to už to na KOSS UR40 nepoznám, že to není z CD) nebo ji mám z hudebních časopisů (např. Audio & Video) nebo staženou zdarma (např. poslední album od Nohavici).

    3) Jestli se podívám na 10 filmů do roka, tak je to fakt moc.

    4) Seriály mám z TV (což je to samé, jako když si to někdo natočí na video).

    5) Hudbu a filmy si můžu podle českých zákonů stáhnout, pokud je nebudu poskytovat ostaním (stejně nestahuju).
    15.4.2006 20:22 #Tom | skóre: 32 | blog: Inspirace, aneb co jsem kde vyhrabal
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zloději softweru ...
    K 3.-5. bodu:

    Takže správnost a morálnost chování určujete podle legálnosti?
    Heron avatar 15.4.2006 20:34 Heron | skóre: 53 | blog: root_at_heron | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zloději softweru ...
    Já někde psal o morálnosti? Pokud vím, celá tahle diskuse je o tom, co je a není legální. U nás je legální si stáhnout film nebo hudbu z netu, pokud ji nebudete poskytovat dál. Tohle ovšem neplatí pro software.

    Jak jsem psal. Já stejně nestahuju a podívám se (celkově - TV, kino, PC) na max. 10-12 filmů do roka. Opravdu nepotřebuju vidět každou kravinu, co kdo natočí a nebudu si ničit uši u takyzpěváků ze Superstar. Místo toho si pustím kvalitní film třeba od Davida Lynche.
    15.4.2006 21:31 #Tom | skóre: 32 | blog: Inspirace, aneb co jsem kde vyhrabal
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zloději softweru ...
    Tady píšete o smazání (nelegálních) oken toto:
    Konečně se dostávám k důvodům, které mě vedli ke smazání partišny s Windama. K ničemu Windows nepotřebuju. Většiná rebootů do W (nebylo jich ani 20) byla k vuli hrám, a také k vůli tomu, že různí lidé chtěli vyzkoušet něco na lepším stroji (a to nemám žádně dělo, jen podprůměrné PC) než mají doma (ne Radku, opravdu nemám na mysli tebe i když to tak může vypadat). Windows byly posledním kusem nelegálního SW nainstalovaném na mém PC. Až je budu potřebovat, tak si je koupím. To je další důvod. Od chvíle, co jsem začal programovat trochu profesionálněji, mě problém nelegálního SW trápil čím dál tím víc. Dnes jsem ho vyřešil.
    A potom tu byl ten zápisek o ceně softwaru. Po tom všem jsem získal dojem, který je možná mylný, že se vám nelíbí neplatit za programy, které jejich tvůrci neposkytují zdarma. (A je to nelegální.) Přitom trochu stahujete zdarma filmy a hudbu, kterou tvůrci rovněž neposkytují zdarma. (A to je legální.)
    Heron avatar 15.4.2006 21:48 Heron | skóre: 53 | blog: root_at_heron | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zloději softweru ...
    Ano přiznám se. Před 1,5 rokem jsem jel na nelegálních Windech, které jsem od té doby pustil sotva 20x (o tom je první blogpost).

    Na linuxu jsem nikdy nestahoval NIC nelegálního. A na poslední nekoupený film (půjčil jsem si cd s dvdripem), jsem se podíval někdy v listopadu 2005 a byl to KenPark. Takže ano, před rokem a půl jsem něco stahoval (ale dost málo, protože pro mě se toho moc netočí).

    Tady a tady jsem psal, že nestahuju. Myslel jsem, že to stačí napsat dvakrát. Asi ne. Takže potřetí: nestahuju.
    15.4.2006 21:59 Kníže Ignor | skóre: 19 | blog: stoupa
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zloději softweru ...
    To seš fakt takovej Mirek Dušín, jo? No já na tom jsem sice skoro stejně, ale aspoň používám ta hrubá slova...
    Jestli máš zálohu mého blogu, tak mi ji pošli. Nějak jsem si ho smazal :-)
    Heron avatar 15.4.2006 22:23 Heron | skóre: 53 | blog: root_at_heron | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zloději softweru ...
    Mirek Dušín? Ani ne. Jen mám v tomhle tu "výhodu", že komerční hudba ani filmy se mi opravdu nelíbí a to co se mi líbí si můžu koupit, protože je toho málo. Místo her radši sedím nad kódem něčeho zbytečnýho -- jako třeba Scheme parseru :-) nebo řeším nastavení OpenVPN, 3D zvuku atp. Opravdu mě to baví.
    15.4.2006 22:01 #Tom | skóre: 32 | blog: Inspirace, aneb co jsem kde vyhrabal
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zloději softweru ...
    Mně je to celkem jedno. Stažené, nebo půjčené, to je taky jedno. Jen chci naznačit, že pokud je v pořádku neplatit za programy, které nejsou zdarma, tak je v pořádku neplatit za filmy a hudbu, která není zdarma. A pokud je v pořádku neplatit za filmy a hudbu, která není zdarma, je potom v pořádku neplatit za programy, které nejsou zdarma. A není-li v pořádku to první, pak není v pořádku to druhé a obráceně.
    Heron avatar 15.4.2006 22:29 Heron | skóre: 53 | blog: root_at_heron | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zloději softweru ...
    S tím souhlasím. Ale to jsem nevymyslel já, to je dáno zákony této země. Taky nerozumím tomu, proč hudbu stáhnout lze a program ne. A už vůbec nerozumím tomu proč, když si koupím vypalovačku, platím nějaké přiblblé ose, která sdružuje "umělce", které stejně neposlouchám.
    15.4.2006 17:16 #Tom | skóre: 32 | blog: Inspirace, aneb co jsem kde vyhrabal
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zloději softweru ...
    Mám pocit, že vlákna týkající se tohoto tématu tu zakládají jak odpůrci, tak i "rádobyodpůrci" warezu, ale nikdy otevření warezáci, možná si to však špatně pamatuju. Taky nevím, proč se někteří vztekají, když napíšu, že na nelegálním softwaru nic špatného nevidím, a tahají do toho reči o komunistech a nedomyšlené přiklady týkající se kradením hmotných statků. Asi jediné, na čem se snad shodneme všichni, je, že příspěvky k tomuto zřejmě nevyčerpatelnému tématu zabírají zbytečně místo v databázi a že je jejich psaní ztráta času. ;-)
    15.4.2006 17:28 Kníže Ignor | skóre: 19 | blog: stoupa
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zloději softweru ...
    Pojem warezák přesně nechápu, ale myslel jsem, že jestli je někdo warezák, tak je to Plešinger.

    Já například nemám nic proti tomu, když někdo používá nelegální software, protože ho potřebuje ke studiu. To pro mě není ani trochu nemorální.
    Jestli máš zálohu mého blogu, tak mi ji pošli. Nějak jsem si ho smazal :-)
    15.4.2006 17:42 #Tom | skóre: 32 | blog: Inspirace, aneb co jsem kde vyhrabal
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zloději softweru ...
    Warezák je podle mě ten, kdo zdarma stahuje či používá všechny možné programy, hudbu a filmy z internetu.
    Heron avatar 15.4.2006 19:15 Heron | skóre: 53 | blog: root_at_heron | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zloději softweru ...
    Já například nemám nic proti tomu, když někdo používá nelegální software, protože ho potřebuje ke studiu.

    Pokud ho někdo potřebuje ke studiu, má trvat na tom, že a) mu škola poskytne licenci, b) mu škola umožní přístup ke školnímu PC, kde je to nainstalované. Ve škole pracuju na softwaru, jehož základní licence stojí 100 000kč + image processing tools za dalších 200 000kč. Přípočítám-li HW, škola mi poskytuje bezproblémový přístup k počítači, jehož celková cena (HW+SW) je bezmála půl milionu -- upozorňuju, že je to PC, a jede to na Windows Me.

    15.4.2006 19:47 Kníže Ignor | skóre: 19 | blog: stoupa
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zloději softweru ...
    No místo ho potřebuje ke jsem spíš chtěl napsat mu pomůže ve. Jsem tedy ještě o trochu zkažejnější než by to z původního příspěvku mohlo vypadat.
    Jestli máš zálohu mého blogu, tak mi ji pošli. Nějak jsem si ho smazal :-)
    Heron avatar 15.4.2006 19:54 Heron | skóre: 53 | blog: root_at_heron | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zloději softweru ...
    Monopost formule 1 by mi jistě pomohl k získání titulu mistra světa. Mám ho tedy jít ukrást?

    To je pořád dokola :-(
    15.4.2006 20:52 Kníže Ignor | skóre: 19 | blog: stoupa
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zloději softweru ...
    Pořád dokola - padesátkrát a někdy i vícekrát, k tomu se přidají tréninky, kvalifikace a bůhví co ještě.

    Neměl bys ty zákony brát tak smrtelně vážně. Určitě bych dokázal porušit zákon, kdybych si myslel, že to, co dělám, je dobré.
    Jestli máš zálohu mého blogu, tak mi ji pošli. Nějak jsem si ho smazal :-)
    Heron avatar 15.4.2006 21:13 Heron | skóre: 53 | blog: root_at_heron | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zloději softweru ...
    Neměl bys ty zákony brát tak smrtelně vážně.

    Hehe. Já zákony neberu vůbec vážně. Kašlu na ně. Ale to co píšu, za tím si stojím. Protože vím, jak težkou práci dá vytvořit cokoliv (program, který aspoň trochu funguje; měřící přístroj, který se dá použít; navrhnout síť, tak aby fungovala; nastavit složitější HW; zkrátka, dělám toho dost). Štve mě, že si lidé neváží kvalitní práce (resp váží, ale nechtějí za ni platit - klidně i protislužbou). Štve mě, že si nemůžu koupit kvalitní potraviny, protože drtivá většina lidí bůh ví proč preferuje nízkou cenu a to, že se to nedá jíst je jim jedno. Vadí mi, že nejsledovanější TV denně vysílá lži, a lidem je to jedno (a ještě těm lžím věří). Takhle se dá pokračovat. Já to chci změnit. Nesedím jen doma na nenadávám. Pár věcí, které jsem šéfovi katedry navrhnul, už jsou v provozu. Totéž se mi podařilo přímo u některých vyučujících. Dávám k disposici svoje vypracované studijní materiály ostatním studentům (některé jsou na webkách). A co na to spolužáci? Ti jsou na mě nasraní, protože ve škole budou muset něco dělat :-(.

    Sorry, vím, že to sem nepatří, ale muselo to ven.

    16.4.2006 16:58 Jan Jílek | skóre: 6 | blog: Strider
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zloději softweru ...
    Vypadá to, že když něco k něčemu potřebujete, tak to jenoduše ukradnete a není to nemorální. Vskutku komunistický přístup k životu mladého muže. :-)
    Čas od času jsem sražen k zemi. Ale vždy vstanu a nedovolím nikomu držet mě na zemi.
    16.4.2006 17:16 Kníže Ignor | skóre: 19 | blog: stoupa
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zloději softweru ...
    Všechno nemusí být tak, jak to na první pohled vypadá. Zvlášť když se díváte skzr slepecké brýle.
    Jestli máš zálohu mého blogu, tak mi ji pošli. Nějak jsem si ho smazal :-)
    16.4.2006 18:03 Jan Jílek | skóre: 6 | blog: Strider
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zloději softweru ...
    Ano? Tak zrejme asi mlzite. :-) A mate k tomu duvod. Nic noveho a nic zajimaveho.
    Čas od času jsem sražen k zemi. Ale vždy vstanu a nedovolím nikomu držet mě na zemi.
    16.4.2006 18:41 Kníže Ignor | skóre: 19 | blog: stoupa
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zloději softweru ...
    V této diskuzi je minimálně jeden příspěvek, z nějř je patrné, že žádný nelegální software nepoužívám.
    Jestli máš zálohu mého blogu, tak mi ji pošli. Nějak jsem si ho smazal :-)
    16.4.2006 17:17 Kníže Ignor | skóre: 19 | blog: stoupa
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zloději softweru ...
    Všechno nemusí být tak, jak to na první pohled vypadá. Zvlášť když se díváte skzr slepecké brýle.
    Jestli máš zálohu mého blogu, tak mi ji pošli. Nějak jsem si ho smazal :-)
    15.4.2006 17:28 Kníže Ignor | skóre: 19 | blog: stoupa
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zloději softweru ...
    Pojem warezák přesně nechápu, ale myslel jsem, že jestli je někdo warezák, tak je to Plešinger.

    Já například nemám nic proti tomu, když někdo používá nelegální software, protože ho potřebuje ke studiu. To pro mě není ani trochu nemorální.
    Jestli máš zálohu mého blogu, tak mi ji pošli. Nějak jsem si ho smazal :-)
    17.4.2006 10:53 Filip Jirsák | skóre: 68 | blog: Fa & Bi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zloději softweru ...
    Má smysl to řešit pod příspěvkem někoho, kdo se snaží vysvětlovat, že neoprávněné užití autorského díla je nemorální a je to trestný čin, a dělá to neuvěřitelně hloupým způsobem.

    Když prohlásím, že (1) neoprávněné použití autorského díla je krádež, (2) krádež je trestný čin a tedy (3) neoprávněné užití autorského díla je trestný čin, každý, kdo se nad tím zamyslí, zjistí, že (1) není pravda a tedy není pravda ani (3). Výsledek? Čtenář/posluchač těchto výroků si z toho odnese jen to, že neoprávněné užití autorského díla je OK. Tomu se říká medvědí služba.

    Ani se nedivím, že s takovouhle argumentací to někdo není schopen pochopit. Snažit se něco vysvětlit nepravdivým tvrzením je totiž opravdu zvláštní postup.
    15.4.2006 18:25 luu
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zloději softweru ...
    Warez je warez-stahovani hudby,neopravnene uzivani softwaru.Pravo je pravo a to nezna pojem moralka at se to nekomu libi nebo ne.Tudiz definuje co je trestne a postihovatelne takovou nebo makovou sazbou.Bohuzel plno lidi micha exaktni pojmy se svymi dojmy a prujmy.Proto upozorneni na to ze nekdo pise blbosti neni obhajovani warezu.BSA sama se zachovala velmi nemoralne v konkretnim pripade-zpusobila skodu v radech statisicu a vyklouzla z plneni pomoci klicky v zakone.Sam pojem BSA je mimochodem na urovni Svazu vcelaru jejich pravo kontrolovat legalnost software je ze zakona stejny-nulovy. V pionyrskych dobach ovsem sly vydelat penize na mnohem obskurnejsich zalezitostech a mnohem obskurnejsi spolky,nadace atd stat podojily.
    15.4.2006 20:13 anicka | blog: ze_zivota
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zloději softweru ...
    Pokud vim, nemam na disku zadny program nelegalne. Krome OS X za nekrestanske 4k pouzivam pouze volne siritelny software. Presto si myslim, ze kdo povazuje kradez a nelegalni uzivani software za jedno a totez z hlediska zakona, je bud idiot (pokud tomu sam veri) a nebo neskutecny demagog (pokud to dela, aby poukazal na moralni rozmer veci).

    Tyto dve veci jsou velmi odlisne z hlediska zakona, a IMHO a moralne. Mozna proto, ze se zivim jako programatorka: kdyz nekdo neopravnene pouzije muj program, ktery by si jinak stejne nekoupil, bude mi to trhat zily mnohem min, nez kdyz si odnese muj pocitac. (Kupodivu jsem opravdu jednou napsala kod, ktery je dnes soucasti proprietarniho software. Jinak ale programuju jenom open source a docela slusne me to zivi.)

    Neschvaluju neopravnene pouzivani software. Ale rikat, ze jde o kradez je jako srovnavat rekneme treba zabiti a vrazdu.
    ^D
    Heron avatar 15.4.2006 20:20 Heron | skóre: 53 | blog: root_at_heron | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zloději softweru ...
    Ale rikat, ze jde o kradez je jako srovnavat rekneme treba zabiti a vrazdu.

    Můžeš, prosím, napsat jaký je rozdíl mezi zabitím a vraždou? Rozumím, že zabití je asi neumyslné a vražda umyslné připravení člověka o život, ale máš to někde "officiálně"? Stejně je ten člověk mrtvý...

    16.4.2006 18:05 Jan Jílek | skóre: 6 | blog: Strider
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zloději softweru ...
    No ono je to jen o tom ze kdyz nekomu neco nedochazi, tak nerozlisuje, ale nerozlisovat jeste neznamena nekonat. :-)
    Čas od času jsem sražen k zemi. Ale vždy vstanu a nedovolím nikomu držet mě na zemi.
    15.4.2006 20:41 niobi | skóre: 10 | blog: Niobi w3b.1og | Liberec city
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zloději softweru ...
    uz mi nak nedochazej souvislosti toto si snad muze kazdy na netu najit sam ne ???
    Totalni paranoia Linuxaka: emerge -C windows-base/windowsXP-meta MAC-WAR.eu - aneb i na apple je warez :-P
    15.4.2006 20:54 luu
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zloději softweru ...
    Je to off topic takze vysvetleni rozdilu sedis v restauraci hadka-neudrzis se vlepis dotycnemu facku a nepredpokladas ani ze mu potece krev z nosu.Dotycny upadne dojde ke krvaceni do mozku a zemre-budes stihan pro ublizeni na zdravi s nasledkem smrti.Detaily jako jake jestli neumyslne,umyslne-divil by ses i zde jde uhrat obe varianty s dobrym advokatem ponecham stranou.Vrazda -umysl usmrtit vynecham ze nekoho bodne do vitalnich mist atd ale v hospode se porves a dotycneho kopes na zemi kanadama 5 minut na zemi-zde uz v lepsim pripade umyslne ublizeni na zdravi s nasledkem smrti - ale spis je li utok jasne veden s danym umyslem ci z povahy utoku mels nasledek predvidat -to jsou ty kopy do hlavy,bezvladnost- tak vrazda nebo pokus oboje stejne trestne.snad je ten rozdil evidentni,vynechal jsem autohavarie zcela umyslne byt neumyslne ublizeni na zdravi s nasledkem smrti muze potkat kazdeho ridice.
    15.4.2006 21:21 luu
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zloději softweru ...
    No a aby nezustal jen offtopic,tak sam mam dualboot,windows mam legalni osobne mi necinilo problem si XP Pro koupit,AV,FW,hudbu,obrazky resim free programy ktere pro mne dostacujici-nemam ani gr.studio,ani nahravaci abych potreboval vic.Strih videa soft jsem dostal ktery byl komercni zdarma takze sve potreby mimo uc.programu a samotnych win pokryji softwarem zdarma.Hry hraji jednu za rok-pouze RPG ty mi vydrzi dloooouho,strategie rovnez no a to si vklidu koupim az zjistim ze je fakt tak dobra dle ohlasu jinych a recenzi.Morrovind jsem hral prubezne 2 roky i s pluginy-moc casu mi v tydnu nevybude a kdyz ji mam chci KRABICI. Osobne jsem jednoznacne za stihani prodejcu neleg.softwaru,ostatni bych presunul asi do sfer pokut,ty taky hodne boli a nicit 17 decku zivot zapisem v rejstriku trestu se mi nelibi.Ono rozplizlost zakona muze pri striktnim dodrzovani dopadnout tak ze majitel originalky s NO-CD se dopusti trestneho cinu i kdyz jen napravuje mnohdy neschopnost ktera neni na jeho strane.Dlouhy nacitani lokaci atd.
    16.4.2006 13:36 Lukáš Zapletal | skóre: 42 | blog: lzapův svět | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zloději softweru ...
    Mám ten pocit, že nepovolené používání softwaru se nekvalifikuje jako krádež. To mi říkala kamarádka co studuje práva. Možná se pletu. Tak jako tak dost dobře nechápu tyto antipirátské zápisky kolegů... Patří leda tak na Živě.cz

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.